Değerlendir:
  • 57 Oy - 3.05 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İlerletilmiş Haritada Geri Giden Gezegenler
Yazar Mesaj
darkvenus
Kayıtsız

RE: İlerletilmiş Haritada Geri Giden Gezegenler
neptün ve jüpiter retrosunda doğdum...
düzelmeyecek ömrüm boyunca bunu kötü yorumlamıyorum...

Düzgün hareketten geri harekete geçince (158-159 gün)

Tüm yaşam boyunca devam edecek olan bu süreçte kişi kendi iç dünyasına daha derinlemesine dalma ve ruhsal yönden aydınlanma, kendi bu yönde feda etme eğilimleri gösterebilir. Genel olarak geri giden Neptün doğal olarak bilinçdışı temalara daha fazla açıklık gösterdiği için yaratıcılığı zenginleştirebilir ve kişinin yaratma sürecinde karmaşık, kolayca ifade edilemeyen, kaotik ve tam anlamıyla kişiye yönelik, sübjektif temalara yol açabilir.

Misal bu özelliğimi yazılarımdan oldukça net görebilirsiniz...

Düzgün hareketten geri harekete geçince

Jüpiter geri harekette 120 gün kaldığı için bu 120 yıl anlamına geldiğinden bir daha düzgün hareketi görmek söz konusu olmayacaktır. Geri harekete dönmüş bir Jüpiter kişinin dış dünyada fırsatlar araması arzusunu büyük oranda törpüleyecektir. Bu konumdaki Jüpiter maddi kazanç ve zenginlik vurgusu yerine kendi içsel, ruhsal bilgi ve olgunluğunu geliştirmek ister. Bu yüzden Jüpiter'in geri harekete döndüğü yıl hayata bakış açısından yeni hedefler ve felsfeler ortaya çıkabilir. Kişi daha fazla ruhsala kayma durumundadır. Sürekli dışarıda başarı ve tanınma arayan birisi için bu kolay kabullenilebilecek bir durum sayılmaz. Kişi dinsel, ruhsal konulara da daha derin ilgiler beslemeye başlayabilir.

Bu da keza öyle...
Neptün ve jüpiterin spiritüel,felsefik daha üst akıl safhalarını kapsayan araştırma konularını mistik ve evrensel temalarını göz önünde bulundurursam...
Kendimi içsel büyüme kanalıyla tamamlayacagımı felsefe,din gibi alanlarda bütünleneceğimi ve hayatımın bunlarla meşgul olarak noktalanacagını kavradım...
İçsel dilim hep bunu söyler zaten...
Dışa kendini ispat çabasında olmayan kendini kendine ispat etme gayretinde olan ve içsel büyümeyi arzulayan
kafası düşüncelerin geçit yeri olan bir hayli karışık sıradan bir olayın bile derinine nüfuz eden başka boyutlarıyla görmeye calısan bir insanım
güneş 12. ev 4 bu konumlar benim ruhsal yönümün kuvvetini simgeliyor sanırım...
03-05-2008 03:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
RE: İlerletilmiş Haritada Geri Giden Gezegenler - darkvenus - 03-05-2008 03:49 AM

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir