Değerlendir:
  • 24 Oy - 3.13 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nasuh Mahruki
Yazar Mesaj
Félicé
Kayıtsız

Cvp: Nasuh Mahruki
Bir Astrosohbet farkını sizlerle paylaşmak istiyorum.Heralde hiç bir astroloji sitesinde bir ünlü için yapılmış harita yorumu,ünlü kişinin kendisi tarafındandeğerlendirilmemiştir.Ben Nasuh Mahruki ile mail yolu ile iletişimde bulundum.Sağolsun oda nezaket gösterip,sitemizi ziyaret edip,harita yorumunu okumuş ve geri dönmüş.Aşağıya Nasuh Mahruki'nin gönderdiği maili ekliyorum.

Merhaba,

Astroloji haritamla ilgili yorumlarınızı büyük bir dikkatle okudum, bu konuda kafa yoran herkese teşekkür ederim. Astroloji pek bilmediğim bir alan olmakla birlikte insanın kendisi ile ilgili çok farklı bir bakış açısından ve farklı bir disiplinden gelen yorumları okuması oldukça ilginç bir deneyim. Hangilerinin kendi hayatımla ilgili tutarlı olduğunu hangilerinin pek oturmadığını düşünmek bile insanda kendisi ile ilgili bir takım yeni farkındalıklar yaratabiliyor.

Bence astrolojinin en ilgi çekici ve onu değerli kılan tarafı ise, bir ömür boyu her adımına özendiğiniz, ilmek ilmek dokuduğunuz hayatınızın, bir takım yıldızların doğduğunuz andaki konumlarından tahmin edemeyeceğiniz kadar etkilenmiş olabileceğini ve belki de sadece size ait olduğunu zannetiğiniz kişiliğinizin ve buna bağlı olarak oluşturduğunuz hayatınızın istesenizde çok da başka türlü olamayacağını kavramak oluyor. Bu düşünceyi ilk olarak yıllar önce 29 yaşındayken, İstanbul’dan Katmandu’ya doğru kız arkadaşımla birlikte motosikletle yola çıktığım hayatımın en muhteşem yolculuğunun dönüşü sırasında fark etmiştim ve “Asya Yolları, Himalayalar ve Ötesi” adlı kitabımın 215. sayfasında aşağıdaki şekilde dile getirmiştim.

“Evren bir bütündür ve içindeki her şey birbirine bağlıdır. Sistem gereği, her şey birbiriyle bir enerji alışverişi içindedir. Denizlerdeki gelgit olayını oluşturan ayın çekim kuvvetiyle, güneşin can veren ısı ve ışığı gibi rahatlıkla fark edilebilen enerjiler olduğu gibi, astrolojide, Venüs ve Jüpiter’in mutluluk, Mars ve Satürn’ün felaket getirdiğine inanılması gibi, çok daha zor ortaya koyulabilen, varlıklar üzerinde etkili enerjiler mevcuttur. Herkes kendi burcunu bilir ve az da olsa gazetelerin, dergilerin burç köşesinden takip eder. Astrologlara göre, yıldızların doğduğumuz andaki konumunun, yaşamımız üzerinde önemli etkileri vardır. Örneğin benim doğduğum tarihte dünyaya gelen birinin, özgürlüğüne düşkün ve kararlı bir yapıya sahip olması, daha açık bir örnek vermek gerekirse, Kazancakis’in ölümsüz romanının kahramanı Yunanlı Zorba’nın karakteri ile temsil edilen özelliklere sahip olması, astrologlara göre zaten çok eskiden beri bilinen bir şey. Buna göre, kabul etmek çok keyifli olmasa da, bu karakterde benim payım belki de zannettiğimden daha az. İnsan bunları farkedince, kendini önemsemenin aslında ne kadar da boşuna olduğunu anlıyor. Bence kendimizi bu kadar ciddiye almamalıyız. İşin doğrusu ya, bu öğüdü ben kendime vermeliyim. Ciddiye alınacak bir tek şey varsa, o da sistemin kendisi...”

Yorumların bazıları hayatımla hiç örtüşmese de, örneğin kıskançlık duygum yoktur, örtüşenlerin çok daha fazla olduğunu söyleyebilirim.

Tekrar teşekkürler ve sevgiler,

Nasuh
10-08-2008 06:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Nasuh Mahruki - astrosohbet - 01-19-2008, 08:51 PM
RE: Nasuh Mahruki - Mavi - 01-23-2008, 01:40 PM
RE: Nasuh Mahruki - astrosohbet - 01-27-2008, 03:33 PM
RE: Nasuh Mahruki - astrosohbet - 06-10-2008, 05:22 AM
RE: Nasuh Mahruki - astrosohbet - 06-11-2008, 01:50 AM
RE: Nasuh Mahruki - astrosohbet - 06-11-2008, 02:25 AM