Değerlendir:
  • 18 Oy - 3.11 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ego Destekleyicileri ~ Güneşi Besleyen Ateş Böcekleri
Yazar Mesaj
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

RE: Ego Destekleyicileri ~ Güneşi Besleyen Ateş Böcekleri
(11-10-2010 03:34 AM)Yıldırım Yazılan:  Güneş Samanyolu Sisteminin, Aslan Ormanın, Ego da benliğin kralıdır.
Sağlıklı bir kişilik için doğa, bir miktar kendini beğenme ve onaylama emretmektedir. Övgü, sevgi ve takdir insanın içinde değerlilik duygusu yaratır. Bunlar olmaksızın, ego nereye bastığını bilmez. Ayakları üzerinde duramaz. Sürekli olarak abartılı değersizlik ve abartılı kendini önemseme arasında gider gelir.
Ego yaşamda kalmamız açısından vazgeçilmezdir, fakat çok dikkatlice beslenmelidir. Doz aşımı bütünleyici ve hayat verici devreleri yakar. İrade ve Amaç yok olur, çekim gücü kaybolur. Ego önüne çıkan her şeyi yutan bir kara deliğe dönüşebilir. Güneş Jüpiter tarafından kötü ayartıldığında "Narsizm"e yakalanır, "Napolyon Sendromun"a düşer.
En iyi ego ayarını Satürn yapar. Bu nedenle insanlar ilk Satürn döngüsünden sonra, Güneş'lerinin daha iyi bilincine varırlar. Varamayanlar ikinci Satürn döngüsünde nasıl olsa öğrenirler, çünkü Satürn hiç gözünün yaşına bakmadan egoyu törpüler.

Alıntı => Nazan Öngiden

Peki bu Satürn döngülerini nasil anlayacagiz Yildirim, bana satürn dokundu sanirsam gülücük Ayrica gecen bir yazina cevap vermistim yeri degil belki ama tasavvufun ve psikolojinin ayni yere ciktigini düsünüyorum ikisi de ruh konusuna deginmiyor mu.. psik ruh demek diye biliyorum yunancadami yoksa latince demi tam hatirlayamiyorum... Ama Satürn döngüsü ilk ögrenmek istedigim nokta...Simdiden tsk ederim...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
11-13-2010 03:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
RE: Ego Destekleyicileri ~ Güneşi Besleyen Ateş Böcekleri - tiyatral_gitarist - 09-28-2010, 04:12 PM
RE: Ego Destekleyicileri ~ Güneşi Besleyen Ateş Böcekleri - Mavisahram - 11-13-2010 03:10 PM

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir