Değerlendir:
  • 14 Oy - 2.07 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

AY BURÇLARDA (AY NAKŞATRALARI)
Yazar Mesaj
Kumsal Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 11

RE: AY BURÇLARDA (AY NAKŞATRALARI)
Divitsiz biraz bildiğim kadarıyla anlatmaya çalışayım hoşuna gitmezse alma. Çünkü vedic batıdan daha karmaşık ve gerçek vedikçiler yıllar süren eğitimle kendilerini buna adıyorlar. O yüzden yazdıklarım kesin bir doğru teşkil etmesin. Cahil cesaretimle yazıyorum diyeyim. İlgin varsa Vedik Astroloji blogspot com, astrovedik.com Lale Dinç ve Radhe Vedik tavsiye edebilirim. Özelikle ilk ikisi güzel ve kapsamlı bilgiler veriyor.

Anladığım kadarıyla rahu-ketu aksı 1-7 evlere düşerse, ketu 7. ev spiritüel, dünyevi hayattan uzak, aldatıcı etkilere sahip belki anlaşılamayan eş verebiliyor. Böyle olacak diye bir şey yok telaşlanma, bunu belirleyen milyonlarca etken var ve haritan önemli. O kadarını ben söyleyemem, bilgi sahibi değilim. Sen acaba rahu 1. ev olduğu için kendine odaklı biri misin? Rahu daha dünyevi, hırslı iken ketu tam tersi. Batı astrolojisinde kad ve gad önemlidir, hintte çok daha fazla önem veriliyor ve tekamül konuların 1-7 aksı. Vedikte ayrıca ay çok önemli, biliyorsundur muhtemelen, Moola sert bir nakshatra diye hatırlıyorum yönetcisi de ketu, yani ketu yine öne çıktı. Diğer ay açılarını bilmeksizin rahu ile kavuşuyor, zihnin vesveseli mi? Annen ile ilişkin nasıl?

Mesajlarımı alıntılamazsanız sevinirim forum dostlarım gülücük
06-04-2017 12:35 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
RE: AY BURÇLARDA (AY NAKŞATRALARI) - Kumsal - 06-04-2017 12:35 AM

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir