Değerlendir:
  • 16 Oy - 2.31 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Batı Haritası ve Vedik Harita
Yazar Mesaj
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 39

RE: Batı Haritası ve Vedik Harita
Görüşlerime yakın olanların çıkmasına ben de çok çok sevindim Saycığım gülücük Yalnız düşünüyorum şöyle bir durum var,şimdi mesela buraya 2 kişi kendi haritalarından kıyaslarak yorum yazdı; sen ve Merau.Sizler daha çok uyanın Vedik harita olduğunu söylerken ben ikisi birden uyuyor diyorum.Temeline inildiği zaman acaba özellikle Güneş ve Ay son derecelerden bir önceki burca geçtiği için mi bilmiyorum.

Mesela Güneşim'de Ayım'da 20 dereceden Terazi ve İkizler.Bu durumda 26 derece Güneş Başak,26 derece Ay Boğa oluyorum,bu da galiba iki tarafın özelliklerinden almama sebep oluyor bilmiyorum.

Ayrıca Yengeç vurgusunun yanında 4.ev vurgusu da aşırı bir şekilde vatan sevgisi verebiliyor.Mesela aşkım için bugüne kadar sayılı ağlamışımdır,ama olumlu veya olumsuz ülkemle ilgili birçok haberde,yapımda iki gözüm iki çeşme ağlayabiliyorum.Batı haritama göre Venüs,Mars,Plüto Akrep'te ve 4.evimde,Vedic haritama göre Venüs ve Rahu (KAD) 4.evimde Terazi'de.Yengeç'in doğal evi olduğundan olsa gerek,bende de vatan diyince var bir tutuculuk,normalde insanları yargılayan biri değilim ama konu ülkem olunca farklı oluyor.

Ahmet kardeşim,benim kehanetler kısmıyla bir problemim yok,benim bahsettiğim şey kişiliğim namına iki haritadan da esintiler taşımak.Yoksa zaten her ikisi de paralel gidiyor,öngörüleri gerçekten astroloji bilen herkes ikisinden de gayet güzel çıkarabilir diye düşünüyorum.

Kendi haritamdan yazayım ben de bari:

Yükselenim Batı'ya göre Aslan,Vedik'e göre Yengeç:
Dış görüntüme bakınca yükselen Aslan denebilir,ama gel gelelim belki de haritamdaki Ateş eksikliğinden bilmiyorum gerekmedikçe benim liderlik vasfım diye bir şey yok. Çok yüksek hedeflerim de var oysaki ama beni tetikleyecek bir şeylerin eksikliği var.Yükselen Yengeç'e dair ne var derseniz kendimi güvende hissetme ihtiyacım var,kilo almaya meylim var (Batı haritasına vurduğunda Güneş-Jüpiter üçgeniyle ispatlanabilir,aynı açı Vedik haritada da geçerli).Ve anaç bir yapım var.

Ay İkizler-Ay Boğa:

Değişken ruh hallerimin olduğu doğru,öğrenmeyi çok sevdiğim de doğru.Ayım 11.evde olduğundan mıdır yoksa Boğa etkisinden midir bilmem anaç bir yapım var.11.ev idealler ve çevre evi olduğu için 11.evi öne sürdüm.Arkadaşlarıma,onu bırak hayatımdaki insana karşı bile anaçlaşabiliyorum,yemek yapmayı da yemeyi de seviyorum.Boğa'yı dünyevi zevklerle örtüştürürsek gezmek,yemek,içmek,harcamak bunları seviyorum,yalnız para bir amaç değil araç sadece benim için.

Merkür Terazi-Merkür Başak:

Batı haritamda da 5 derecede bulunur kendileri ve retrodur.Terazi'nin olaylara çözümleyici yaklaşımları evet var,iletişim yeteneklerim şöyle böyle var,Başak'a gelecek olursam kılı kırk yaran yanlarım var,ayrıca ekip çalışmalarında durumu nedir bilmiyorum ama bireysel çalışmayı daha çok seviyorum.Hafızam iyidir (Başak'tan mı gelir Terazi'den mi bilmem ya da üst oktavı sayılan Uranüs ile yaptığı üçgenin bir etkisi var mıdır onu da bilmem.) .Merkür namına aklıma gelen başka bir şey olmadı.

Venüs Akrep-Venüs Terazi:

Ahım şahım güzelim diyemem ama çirkin olduğum da söylenmez.Venüs Akrep'in aşktaki intikamcı yönü var,misilleme yapmayı seviyorum,ama bunun güçlü Mars'tan ileri geliyor olma ihtimali de var çünkü her şekilde Marsım-Plütom Akrep ve kavuşumdalar. (Vedik'te zaten genelde Satürn'e kadar bakıyorlar o ayrı.). Ama Venüs Terazi desek,ikili ilişkilerdeki başarısızlığımı geçelim,iki sistemde de ikisi 4.evde ve vatan sevgim olsun,evime olan sevgim olsun bunlar bariz şekilde var. Evim için bir şeyler yapmayı seviyorum,yeni bir şeyler alayım,var olanı kendi imkanlarımla yenileyeyim. Yeni yemekler yapayım,misafir çağırıp ağırlayayım.Bunlar çok güçlü bir şekilde var olan arzularım,bunun yanında tasarım ve dekorasyon yeteneğim var.Kafadan bir şeyleri tasarlayabiliyorum veya bilgisayarda çizim programlarında ev çizmeyi seviyorum.

Jüpiter Yay-Jüpiter Akrep:

Sözüm ona iki haritada da 5.evde olacak terbiyesiz gezegen ama ne denli hayrını görüyorum bilmiyorum :D İstikrarlı bir ilişkim yok,ama gerçekten kötü sayılabilecek insanlardan da hemen kurtulabilmek gibi bir şansım var çok şükür.Yalnız Jüpiter Yay olmama rağmen kumar vs. durumlara eğilimim yok. Çocuk sevgimi ve anaçlığımı demin de söyledim.Jüpiter Akrep desek inanma mekanizmamın eskisi kadar olmayışı,güven duygumun zayıflığı,soyut şeylere olan ilgim bununla bağdaştırılabilir mi bilemedim gülücük

Amacı öğrenmek olan herkese mesaj kutum ardına kadar açık,gelin beraber araştırıp öğrenelim,bildiğim konularda harita yorumlatmak dışında istediğinizi sorabilirsiniz.Öğrenmek isteyene saygım,sevgim ve hoşgörüm sonsuz... gülücük

Haritam
11-18-2017 10:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
RE: Batı Haritası ve Vedik Harita - BayanKararsız - 11-18-2017 10:02 AM

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  İşsiz bir harita Ahmetp 6 76,260 02-25-2021 07:41 PM
Son Mesaj: Libra
  Solar Return Harita dlnatly 18 19,054 03-29-2020 06:51 PM
Son Mesaj: dlnatly
  Ütopik Yaklaşım : En İyi Harita :)) uranus 100 182,520 03-26-2020 02:36 AM
Son Mesaj: Alpoha1
  astro.com'dan Harita Çıkarma astrosohbet 12 130,891 09-03-2019 02:24 AM
Son Mesaj: ilerizekali
  bir psikiyatriste ait harita darkness_blue 0 6,246 07-15-2019 07:48 PM
Son Mesaj: darkness_blue
  Trafik kazasında ölmüş birinin haritası darkness_blue 7 9,537 06-10-2019 07:18 PM
Son Mesaj: justicee
  Astrosohbet (Forumumuzun) Yıldız Haritası astrosohbet 81 107,616 06-09-2019 12:07 AM
Son Mesaj: say24
  ise baslama haritasi bakarmisiniz? picachu 1 2,850 05-17-2019 12:14 PM
Son Mesaj: picachu
  Astrolojide Cansız Varlıkların Haritası, Yorumu? Garavu 6 10,922 05-03-2019 02:27 PM
Son Mesaj: yagmurimu
  Üniversite mezunu bir harita Ahmetp 23 24,534 04-20-2019 10:35 PM
Son Mesaj: Ahmeedd

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir