Değerlendir:
  • 3 Oy - 2.67 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mahkeme, mücadele ve soru işaretleri.
Yazar Mesaj
cancer123 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

Mahkeme, mücadele ve soru işaretleri.
Herkese merhabalar. Uzun süredir içinde olduğumuz fakat olayların sarpa sardıgı, haklı olan mücadelemizde karşımıza çıkan durumdan bahsetmek istiyorum. Haritanın açıklayıcı olması adına detay vererek anlatacağım. Annem şuan 47 yaşında ve güzellik uzmanı. 15 yaşında iken iş ogrenmek icin bir kadınla tanışıyor. Uzun yıllar beraber çalışıyorlar. Annemin ailesinden görmediği yardımları maddi manevi tüm desteği o kadın anneme gösteriyor ve aralarında anne kız ilişkisi yaşanıyor adeta. O kadının ve eşinin çocukları olmuyor bütün sevgilerini anneme veriyorlar. Ve düşünüyorlar bizim yanımızda kimsemiz yok, akrabalar yurt dışında bu kız bize hayatta yardımcı olur diye. Ve gerçekten de öyle oluyor hayatımız. Kadın yaslaniyor annem evleniyor biz dünyaya geliyoruz.. Ve onların artık sadece manevi olarak değil bakımada ihtiyaçları oluyor. Kadının yanına taşınıyoruz . Kadın 70 eşi ise 90 yaşında. Artık hayatımız tamamen onlara odaklı hale geliyor. Patron - işci ilişki yerini anne-kiz ilişkisine tamamen bırakıyor. Ve o teyzemiz annemi evlatlık almak istiyor. Eşinin vasisi oluyor. Mahkeme günlerce sürüyor. Sonuç çıkmadan önce kadın fikrini değiştiriyor " bu mahkeme çok uzun sürecek, yarın birgün bana birşey olduğunda sahip olduklarım benim yanımda olmayan arayıp sormayan akrabalarima kalmamali diyor. Bu sefer evlatlık alma davası değilde " bakım sözleşmesi".yapıyor anneme. Kapsamli bir vekalet veriyor. Annem bunu tapu da üzerine geçirmiyor. Çünkü annem biliyor ki aslında o kadın kimsesi olmadığı ve ona bakmayan akrabalarıNin sırf mal varlığı için onu oradan oraya sürüklenmemesi için bu sözleşmeyi yaptı.. Kadının hiç bir mal varlığını üzerimize geçirmiyoruz.. Vekaleti kötüye kullanmiyoruz. Daha sonra teyzemizin beynine pihti atıyor. Hastahaneler de kalıyoruz tedavisi için herşeyi yapıyoruz. Teyzenin anneme yaptığı vekaletle belgeler le onu hastahane ye yatirabiliyoruz burada kimsesi olmadığı için hastahane ye yatırma süreci bile zor geçiyor. Hastahanenin hastayı kabul etmek, tedavi ye başlamasi bile sıkıntı yaratıyor. Yaşayanlar bilirler.. . Geçirdiği kısmı felç zamanla duzeliyor konuşma bozukluğu olsa bile yürüyecek hale geliyor. Daha sonra kardeşinin çocuğu geliyor yaşadığımız eve " bu zamana kadar onun yanında olmayan, sadece parasini alıp kadını zarara ugratip, hiç bir desteği olmamasına rağmen söz sahibi benim diyen bir adam geliyor ". Bizi evden çıkartıyor. Bundan sonra ben varım diyor. Teyzemizin beynine pihti attığı için sağlıklı bir insan olmadığını biliyoruz gelen adam nereye derse oraya gidecek hale geliyor. Evden çıkıyoruz, adam teyze yi alıp buradan kaçırıyor. Kadının üzerinde olan tüm mal varlığını hastalığından istifade edip " güvendiği bir arkadaşının üzerine" geçiriyor. Kadın hasta olduğu dönemde adamla gidince noterde tapuda ( pihti attıktan sonra herhangi bir yere imza atması yetki vermesi geçerli olmamasına rağmen) her sorulan soruya Evet diyor ve imza atıyor. ( Bilenler bilir bu tür pihti durumlarında kişi eskiden gelen davranışları sürdürür fakat idrak edemez bilinçli değildir) annemin bakım sözleşmesi tapuda annem art niyet yapmayıp " kadın nasıl olsa hasta iyileşmez ben bunları üzerime geçireyim " demedigi için ( tapuda tescil yapmadığı için) " mal varlığı başkasına illegal olarak geçiriliyor. Neden illegal? Çünkü annemle sözleşme yapılırken herşey olması gerektiği gibi sağlık raporları, akli dengesinin yerinde olması durumu herşeyi tam idi. Fakat onu götüren kişinin elinde gerçeği yansıtan raporlar yok idi bu nedenle illegal bir durum. ( Elimizde tüm belgeler hastahane kayıtlarımiz onlara baktığımıza dair herşey mevcuttur. Ã dan z ye heryerde annemin adı geçer) velhasıl kadının mal varlığı adama geçiyor ve adamın artık kadınla işi bitiyor tekrardan bizim yanımıza getiriyor. Biz bakmaya devam ediyoruz. Çünkü en başta düşüncemizde olduğu gibi " bugün annemin bir mesleği varsa bugün annem karakter olarak güçlü bir kadın ise bu o kadın sayesinde oluştu " bakış açısı ile biz vefa borcumuzu ödüyoruz.. Herşey teyzenin korktuğu gibi oluyor. " Benim aklım giderse beni ordan oraya sürüklerler " düşüncesi gerçekleşmiş oluyor. Ve teyzemiz üçüncü pihti atması sonucu vefat ediyor. Kadının yurt dışında olan kardeşi geliyor bu sefer mal varlığına sahip çıkmak için ( o adamın annesi). Oğlu ile anlasamiyorlar mahkemelik oluyorlar. Mal varlığı üzerinde. Ve ilahi adalet artık başliyor. Adamın mal varlığını üzerine geçirirken çıkmayan annemin bakım sözleşmesi kağıdı mahkeme sürecinde artık dosyada ortaya çıkıyor. Ve artık mücadelemiz başlıyor. Anne oğul birbirine girmiş vaziyette, bizim kağıt çıktı ortaya ikisi de bize düşmanlar. Benim Annem art niyet yapmayıp hiç bir şeyi üzerine geçirmedi. Kadın öldükten sonrada mahkemeye başvurmadi. Biz vefa borcumuzu ödedik. Elimizden geleni yaptık. İçimiz rahat bu konuda.. Horary haritası açtım. Annem soruyu sordu haritayı oluşturan benim. Yardımcı olabilecek arkadaşlar var ise lütfen yardımlarınızi bekliyorum. Bu mahkeme ne olacak? Evet uzun sürecek zor bir dava. Fakat lehimize mi? Haklı olmamıza rağmen türkiyede adalet sistemi tamamiyle bir soru işareti olduğu için horary vasıtası ile sizlere soruyorum. Okuyan herkese çok teşekkür ederim. Hakkınızı helal edin çok uzun oldu.

https://hizliresim.com/XbBDZ0

Doğum haritam ; https://i.hizliresim.com/ZX49RV.png
Solar haritam ; https://i.hizliresim.com/lqnBQX.jpg
06-17-2019 12:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Mahkeme, mücadele ve soru işaretleri. - cancer123 - 06-17-2019 12:46 PM

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Horary(soru) astrolojisi salmakis 291 491,356 10-11-2019 08:32 PM
Son Mesaj: Biblo