Değerlendir:
  • 4 Oy - 3.5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

8.ev ve Metafizik
Yazar Mesaj
ilerizekali Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 1

Cvp: 8.ev ve Metafizik
(09-09-2019 09:18 PM)Merau Yazılan:  @ilerizekali oncelikle haritalarımızın bu kadar benziyor olmasına çok şaşırdım. doğum günlerimiz çok yakın.

benim haritamda da 8. ev güclü sayılır. güneş ile venüs 10 ve 7. evlerin yöneticileri olarak burada. güneş - alhena kavusumu bulunuyor. fakat venüs ve güneş benefik yıldızlar oldugundan daha hafif etkilerle deneyimliyorum, bahsettiğiniz olaylar bir çocuk için çok sert tesadüfler, hayatınızda mars'ın gücü halen bariz görünüyordur sanırım.

bu baglamda sizin haritanıza dair dikkatimi çeken şu, diğer yıldızlar ve ev yöneticisine dair bilgim yok fakat 8. ev mars sizi hayata karsı daha temkinli bir savunma mekanizması olusturmaya itmiştir. zannediyorum ki yaşadıklarınız 8. ev mars'ı çok güzel ifade ediyor. koç burcu etkisi de güçlü sizde ay ve satürn kavusumu retro venüs yaşamınızdaki kadın figürleriyle alakalı konular için çok enteresan olabilir ama keşke biraz bilgi birikimim olsaydı.

Öncelikle haritama bakıp yorumladığınız için çok teşekkür ederim. Dikkatlice bakınca evet haritamız birbirine çok benziyor hem de baya çok gülücük 8.evimdeki Mars'a gelince dediğiniz gibi Mars, 8.evimde ve Boğa'da olmasıyla birlikte aldığı açıların da etkisiyle oldukça temkinli ve her tehlikeye karşı savunma pozisyonunda durma enerjisi veriyor. Hayatımda kendimin yaptığı bir hata sonucu kriz ya da dönüşüm vs. gibi durumlar olmadı. Yaptığım her şeyde, geleceğe dair hedeflerimde, günümüzde yaşama ihtimali olan her tehlikeli duruma karşı muazzam bir tedbir ve savunma mekanizmam var. Bu yüzden hata yapmam çok zor. Ve ayrıca bende Mars oldukça olumlu işlemekte. Plüto'nun karşıt açı yapması çok olumlu bir etkide çünkü Plüto, kendi evindeki Mars'la temasta ve bununla birlikte bu iki gezegen Akrep burcunu yönetmekte. Kaldı ki Mars ile Plüto arasındaki karşıt açıya Ay,Uranüs ve Neptün olumlu açılar yaparak bu iki gezegenin etkisini daha da olumlu yönde dönüştürmekte. Hayatımda bugüne kadar sürekli bir tedbir pozisyonunda oldum fakat bundan mutluyum çünkü hayatımda Mars 8.evin getirdiği hatalar sonucu tehlikeli krizler yaşamadım. Gerek insan ilişkilerinde gerek parasal alanlarda oldukça en ince ayrıntısına kadar tedbirli hareket ettiğim için bu alanlarda zorlanmam çok zor. Kaldı ki Plüto 2.evimde ve Retro'da olması daha da olumluluk katmakta çünkü Plüto retroda daha güçlüdür ve kişilere olan enerjisi içseldir. 2.evde retrodaki Plüto, parasal konularda iyileştirici bir yetenek ve sahip olunan değerleri koruma iç güdüsü getirmekte. Bir de 2.evin yöneticisi olan Boğa'nın, Plüto'nun evi olan 8.evde yer alması ve bir de üstüne Mars ile Merkür'ün de 8.evde Plüto'ya karşıt açı yapması 2.ev-8.ev aksını birbiriyle çok yakın dost yapmış gibi. Bu bakımdan 8.evimle 2.evim birbirine bağlanmış ve asla kopamayacak muazzam bir işbirliğine sahip gibi duruyor. Ne Plüto haritamda Mars'sız hareket edebilir Ne de Mars Plüto'suz hareket edebilir ikisi birbirine bağlanmış sıkı bir dost gibiler haritamda. Mars, enerji ve mücadele gezegenidir. Plüto ise güç,hayatta kalma kuvveti,şifacılık,dönüşüm ve yoğunluk gezegenidir. Bu bakımdan Mars ve Plüto bende hayata karşı muazzam bir tedbir ve savunma gücü vermekte.

Bu başlıktaki anlattığım olaylar çocukken ister istemez bende korku yarattı ama çocukluğum çok güzel geçti yani bu yukarıda dediğim olaylar çocukluğumu çok büyük etkilemedi ama iz bıraktı. Ailemle aram çok iyiydi çocukken (hala iyidir tabi) ve geniş akraba çevresinde yaşadım çocukluğumu, bunda Jüpiter ve Neptün etkili. Bu bakımdan bu yukardaki metafiziksel olaylar benim çocukluğumdaki eğlenceli günlerimin gerisinde kalmakta gülücük

Bir de çocukken bu yaşadığım olaylar bende elbette iz bıraktı ve bu olaylar sonrasında kendimde büyük içsel dönüşüm de oldu fakat bunlar genelde olumlu seyretti çünkü hayata karşı ve böyle her an olabilecek kriz durumlarına karşı tedbir ve güvenlik mekanizması geliştirdi. Şu anda ben istesem de Mars ve Plüto hayatta benim hata yapmama ve kendimi batırmama asla izin vermez. Kaldı ki buna Boğa burcu da izin vermez. O yüzden Mars'ı da Plüto'yu da seviyorum gülücük
09-10-2019 02:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
8.ev ve Metafizik - ilerizekali - 09-06-2019, 04:45 AM
RE: 8.ev ve Metafizik - tugsem_10 - 09-06-2019, 12:34 PM
Cvp: 8.ev ve Metafizik - ilerizekali - 09-06-2019, 12:57 PM
RE: 8.ev ve Metafizik - say24 - 09-07-2019, 02:53 PM
Cvp: 8.ev ve Metafizik - ilerizekali - 09-07-2019, 03:28 PM
Cvp: 8.ev ve Metafizik - Merau - 09-09-2019, 09:18 PM
Cvp: 8.ev ve Metafizik - ilerizekali - 09-10-2019 02:47 AM
Cvp: 8.ev ve Metafizik - Merau - 09-10-2019, 01:26 PM