Değerlendir:
  • 17 Oy - 2.65 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Neptün Evlerde
Yazar Mesaj
Angel Çevrimdışı
Angel
*****
Saturna Vip
lt=
Mesajlar: 1,778
Üyelik Tarihi: Apr 2007

Rep Puanı: 19

Mesaj: #1
Neptün Evlerde
Neptün Onikinci Evde
Bu insan düşünceli ve sezgili birisidir. Bilinçaltı çalışan ruhsal yetenekleri vardır. Özel bir yalnızlık duygusu ve belirli bir insana tutsaklık saplantısına sahip olabilir. Yüksek bir güce baglılık ihtiyacı hissedebilir ve tüm yaşamın benzersiz bir parçası olmayı hedefleyebilir. Okült ve mistik alanlara karşı ilgi besler. Düşkün veya muhtaç birisine, yatağa bağlı bir insana hizmet etmesi olasıdır. Hizmet ve kurtarma onun hayat anahtarıdır. Gizli düşmanları onun ayağının altındaki toprağı oymaya çalışabilirler. Bağışlamak, sevgi ve şefkat yaşanması ihtiyaç olan duygulardır.
Neptün 12.ci evde şeffaf, üstün ve aşkın birey simgesidir. Bu insanın inzivada bulduğu şey vizyonlar olacaktır. Bilinçaltından gelen seslere ve imgelere duyarlıdır.Böylece, bu yaşamda görülemez güçler tarafından önemli sayılacak şeylere yöneltilir. Nirvana tarafından bulunduğuna inanabilir. Sanatsal yeteneklere sahiptir.

Sert etkilerde ortaya problemli alanlar çıkacaktır. Karşımıza kafası karışık birisi çıkabilir. Medyumluk yeteneklerini bastırdığı veya farkında olmadığı için bilinç altının baskıları onu bunaltabilir. Tüm hudut ve yapıların ötesinde yaşar. Vizyonları renkli ve etkilidir. Kendini bunlara kaptırır

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
12-16-2007 02:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
Kayıtlı
lt=
Mesajlar: 801
Üyelik Tarihi: Aug 2008

Rep Puanı: 6

Mesaj: #2
RE: Neptün Evlerde
İlk evde Neptün, onu doğuştan olan psişik hediyeler ve hassas, nazik ve sezgiyle elde edilen bir kişilik boyunca, yaratıcı ve manevi potansiyel manifestolara işaret edebilir.

Rüyalar, derin düşünceler...

Tuhaf duyguların deneyimlenmesi olasıdır.

Özel insanlar, psişik merkezler ve esrarengiz, garip yerlere çekilmek muhtemeldir.

Sanatsal, çok romantik, ve formda güzellik için bir sevgi varlığı... Olumsuz olarak; zayıf, tembel, şaşırttıcı ölçüde mantıksız ve hayalci...

İkinci evde Neptün, yaratıcı ve manevi potansiyelin, para ve kullanmayı idealizme ait olarak diğerlerinin faydası için yapmanın sezgiyle elde edilen ve esrarengiz yolları boyunca açıkça gösterecek olduğunu işaret edebilir.

Tehlike, belirsiz mantıksız riskler boyunca, olağan kaynakları dağıtmaktan var oluşur.

Üçüncü evde Neptün, ilham için gerçeklik, psikolojik yetenekler, manevi algı ve faydalı, yaratıcı bir akıl.

Metafizik ve manevi olguları araştırma eğilimi...

Bazı tuhaf tecrübeler beklenebilir.

İlham, duygular ve sezginin büyük bir emrini sağlayan sanat ve edebiyatın o formlarını takdir eden kişilik potansiyeli sağlar.

Dördüncü evde Neptün,yaratıcı ve manevi potansiyelin, ev çevresinin koşulları boyunca açıkça yaşanabilitesini ifade eder...

Aile üyelerinin arasında kuvvetli duygusal veya bilinçaltı kaynaklı bağlar olabilir.

Kültürel, dinsel veya manevi eğitim, ev yaşamının önemli bir parçası olabilir.


Beşinci evde Neptün, sezgiyle elde edilen sanatsal yetenek...

Garip, anormal veya özel olaylar, cinsel meseleler ile bağlantılı olarak geçirilebilir. Pastoral, romantik bir sevgi ortağı, arzulanandır.

Altıncı evde Neptün, yaratıcı ve manevi potansiyelin, meslek hayatında açıkça ifade edilişi...

Sağlık meseleleri bu evde oldukça vurgulanır...

Manevi iyileştirme, sağlıklı yiyecekler ve doğal çarelerle ilgili hobiler...

Genelde realist olmaması muhtemel yaklaşımlar, problem oluşturabilir.


Yedinci evde Neptün, yaratıcı ve manevi potansiyelin, evlilik, yakın ilişkiler veya ortaklıklar boyunca açıkça gösterebildiğini gösterir. Çoğunlukla mükemmel bir evlilik görülendir veya muhtemel ortaklıkların ortak duygusal paydada buluşabilmesini sağlar.

Sekizinci evde Neptün, yaratıcı ve manevi potansiyelin, doğuştan olan psişik yetenekler boyunca açıkça ifade edilebilişi...

Gizli öğretiler, tinselcilik ve diğer gizemli konulara duyulan ilgi.

Dokuzuncu evde Neptün,yaratıcı ve manevi potansiyelin, sezgiyle elde edilen ve gizemci kanallar boyunca bilgiyi kazanmak için açıkça gösterilecek olduğu ile ilişkilidir.

Medyumluk ve yüksek ölçüde ilham veren doğaya sahip olabilite, ve psişik olgular, din, psikoloji, felsefe, tinselcilik, yıldızlarla ilgili projeksiyon ve diğer derin konuları araştırmak için muhtemel olan potansiyeli sağlar.

Onuncu evde Neptün, yaratıcı ve manevi potansiyelin, dünyada seçilen sosyal konum boyunca ifade edilebilitesi olasıdır.

Profesyonel yaşamın, mesela bakanlar, öğretmenler ve psikiyatrlar gibi manevi bir yapının içinde veya kurumsal bir çevrenin içinde hastaneler, sığınaklar veya hapishanelerde konumlanabilir.

Muhtemel bir inziva ile kariyerde değişiklik yapılandırılabilir.

On birinci evde Neptün, insanlıkçı bir maksat için çalışıyor olunabilir.

Bu konum, idealistler, gizemciler, medyumlar, şairler ve müzisyenleri kapsayabilir.

Bu konumdaki kişiler tarafından, yaşama sağlıksız ve karışık problemleri getiren şahsiyetlerin tuhaf, ayartıcı ve kararsız tipler çekici bulunabilir.

On ikinci evde Neptün, Bu konum, bilinçaltı ve psişik kuvvetlere güçlü bir bağlantı verir.

kaynak ; çeviridir ( astrologyweekly ).

09-15-2008 01:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SoL@RÎ$ Çevrimdışı
Jupiter Vip
*****
Jupiter Vip
lt=
Mesajlar: 400
Üyelik Tarihi: Oct 2008

Rep Puanı: 2

Mesaj: #3
RE: Neptün Evlerde
1. EVDE
Hassastir ve sezgileri kuvvetlidir. Savasçi degildir ve kararsizdir.Hassas, çekingen, duygusaldır. Çabuk etki alır ve hemen kabuğuna çekilmeğe hazırdır. Fazla baskı altında rahatlık veren maddelere sığınmaya meyleder. Son derece nazik ve kibardır. Kendisine de böyle davranılmasını ister. Hayal gücü ön sezileri kuvvetlidir. Şekillendirme, yaratıcılık, sanatsal veya edebi değiri olabilecek yapıtlar ortaya çıkarabilme yeteneği vardır. Madde ötesi güçlerin etkisinde kalabilir. Kendine acıma ve kendini aldatma görülür. Neptün 1. evdeyken kişilik üzerinde etki yaratır. Birinci evdeki burcun özelliklerinin yumuşamasına neden olur. Kişinin kendine olan güvenini zayıflatır fakat kişiliği manevi anlamda çok güçlü kılar. Neptün ruhsal bir enerjiye sahiptir. Bu sebeple egoyu bırakmayı gerektirir. Bu konuma sahip kişi kendinden ve egosundan vazgeçerek daha çok başkaları için bir şeyler yapma eğilimi içindedir. Kişi bu konumda içindeki Tanrı'yı kendine bakarak aradığı için, ruhsal konulara gereğinden fazla eğilerek dünyada yapması gereken sorumlulukları erteliyor olabilir. Ruhsal ve psişik konulara sandığından daha yatkındır. Bu kavramları çabuk algılayabilen bir yapısı olur.
Kişinin hassas ve duyarlı bir yapısı vardır. Genellikle pasiftir ve başkaları karşısında belirsiz bir imaj sergiler. Neptün bu konumda kişinin fiziksel dış görünüşünü ve tavırlarını etkiler. Kişi dış etkilere fazla açıktır. Kimliğini sorgular ve gerçekte kim olduğu konusunda karmaşalar yaşıyor olabilir. Kendini tanımlamada zorluk çekmesi, kendine bir yol çizmeleri için başkalarına güvenmesine neden olabilir. Dünyayı kendi görmek istediği şekilde, pembe gözlükler takarak görüyor olabilir. Bilinçaltı algıları çok kuvvetlidir. Duyarlı yapısı çabuk etkilenmesine neden olur. Sezgisel yetenekleri ve empati kurma yeteneği çok gelişmiştir. Kendini başkasının yerine koyup kimin ne hissettiğini kolaylıkla anlayabilir. Bununla birlikte kendi kendini kandırabilir. Dolayısıyla hayatın içinde sürüklenip atması gereken adımları geciktirebilir. Gerçek sorumluluklarıyla yüzleşmek istemeyebilir. Organize olmakta zorluklar yaşar.Kendisi ve başkaları arasındaki sınırlardan yoksundur. Nerede kendi sınırlarının bitip nerede başkalarınınkinin başladığını bilemez. Bu da aslında kişiye olumlu anlamda evrensel bir kimlik verir. Kendini tanımlarken belirsiz olduğu için kendine ait bir fantezi dünyası vardır ve dışarıya gerçek kimliğinden çok farklı bir kişilik sergiler. Kendini gerçekten tanıması uzun zaman alabilir. Rol yapmaktan ve farklı farklı yüzlerini ortaya koymaktan hoşlanır. Başkalarından etkilenerek davranış biçimleri oluşturur. Karşısındaki kişinin hareketlerini çabucak kavrayarak taklit edebilir. Bu tutum fark etmeden kişinin bir parçası olabilir. Bu sebeple bu konuma sahip kişiler gösteri dünyasında başarılı olabilirler. Bu etki aynı şekilde başkalarının duygularını ve hislerini de sünger gibi çekmesine neden olabilir. Başkalarının davranışlarını hemen algılaması ve bazen bu rollere bürünmesi, ne zaman kendisi ne zaman başkası olduğu konusunda kafa karıştırıcı olabilir. Aynı şekilde hem kendinin hem de başkalarının gerçek kimliğinin aslında ne olduğunu karıştırabilir. Sanat, müzik ve sinema bu konumdaki kişiler için çok önemlidir. Mesleği bunlardan biri olabilir. Hayal gücü çok gelişmiştir.

2. EVDE
Para kazanmak için "parlak" ama süpheli buluslarini uygular. Tembelliğe meyillidir. Kolay ve hileci yollarla kazanç hayalleri verir. Parayı kazanmada, tutmada, harcamada dengesizlikler yaşar. Genellikle hayal kırıklıkları olur. Para ve maddenin değerini yeterince bilmez. Sezgilerini dinleyerek maddi imkanlar yakalayabilir. Ancak bu konuda dengeli ve istikrarlı değildir. Güçlendirici etkiler varsa zenginlik verir. Neptün 2.evdeyken maddi kaynakları ve değer yargılarını gündeme getirir. Gezegenin yanıltıcı etkisi nedeniyle dikkatsizlik ve yanılgılar para kayıplarına neden olabilir. Kişi parayı değerlendirme konusunda yanılgılara düşebilir. Materyal yatırımlar konusunda dikkatli davranılması gerekmektedir. Bu konularla ilgili çabuk karar vermek iyi sonuçlar getirmez. İlk etapta çok iyi gibi görünen fırsatlar aslında bir yanılsama olabilir. Bu sebeple yatırımlarla ilgili konuların derinlemesine araştırılması, çabuk kararlar verilmemesi ve objektif değerlendirilmesi gerekmektedir.Para konusu öyle ya da böyle karmaşa getirecek bir konu olacaktır. Kişi parayla ilgili kararlarında karmaşa yaşayabilir. Mal varlığı ve para gibi materyal değerlerle ilgili olarak net değildir. Neptün materyal bir gezegen değildir. Dolayısıyla kişiye ruhsal boyutta bir bakış açısı getirecektir. Bu da materyal dünyanın gerçekleriyle uyuşmaz.
Kişinin öz değerleri ve değer yargıları dış etkilerden ve materyal objelerden etkilenmez. Fakat kişi kendi değeriyle ilgili olarak gerçekçi değildir. Bu alanda her zaman belirsizlikler vardır. Paranın ve kaynakların değeriyle ilgili olarak öğrenmesi gereken pek çok şey vardır. Kişi paranın onun için önemli olmadığını düşünüyor olabilir. Bir şekilde başının çaresine bakabileceğini düşünür. Parayı ve diğer materyal kaynakları öğrenmek, hayatında alması gereken önemli derslerden biri olabilir. Para konusunda tutumlu biri olmayabilir, bu sebeple kaynaklarını başkalarına kolayca verebilir. Para kolayca gelip kolayca gidiyor olabilir. Bu konuma sahip kişinin para kazanma konusunda önsezileri olabilir. Bu konuyla ilgili iç görüye sahip olabilir fakat yine de paraya fazla değer vermeyecektir. Aynı şekilde dünyanın materyal ve madde değerleri kişi için önemsiz olacaktır. Haritasında bunu değiştirecek başka etkiler yoksa, parayı en temel ihtiyaçları için kullanıp çok fazla önemsemeyecektir. Ev, araba gibi mal varlıklarına sadece kullanım için sahip olmak ister. Lüks bir arabanın daha az lüks bir arabadan değer olarak pek bir farkı olmayacaktır.

3. EVDE
Yüksek idealleri ve genis bir hayalgücü vardir. Çalismayi sever ve nostaljiktir.Öğrenmenin temelinde, fikirlehn, düşüncelehn özunde sezgi gücü yatar. Edebiyat yönü kuvvetlidir. Hayal gücünun etkisiyle etkili bir konuşmacı olabilir. Telepatik hissedişleh vardır. Kardeş, yakın arkadaş, komşular, akrabalarla ilgili aradığını bulamama, yanlış anlama veya anlaşılmadan doğan sorunlar olur... ıÜüNeptün'ün 3.evde oluşu kişinin iletişimini, konuşmasını ve zihinsel kapasitesini etkiler. Bu konum yazı yazmak, konuşmak ve oyunculukla ilgili olarak yaratıcı yetenek verir. Kişinin daha farklı ve üst bir boyutta komünikasyon yeteneği vardır. Yani bir nevi üst frekanslarla da bağlantı içinde olabilir. Haritasının diğer dinamikleriyle birlikte bu konum sezgisel bir zihne işaret eder. Kişinin içine doğan şeyler çoğu zaman doğrudur ve duru görü yeteneği olabilir. Hayal gücünün genişliği ve gerçekleri farklı algılayan kafa yapısı nedeniyle konuşmalarında gerçekçilikten uzaklaşabilir, konuşurken hikayeler uydurabilir, gerçekleri çarpıtabilir. İstemeyerek gerçeği saptırarak aktarma eğiliminde olabilir. Bu konum olumlu olarak kullanıldığında fantastik eserler yazabilen bir yazar ortaya çıkabilir. Kişi kafasındaki renkli fantezileri kuvvetli hayal gücüyle kağıda dökerek kendini yazarak da ifade edebilir. Algılayışında gerçekle hayal olanı karıştırabilir. Bu nedenle gerçek olduğunu bildiği şeyle inanmak istediği şey arasında farklar olabilir. Bu konum erken yaştaki eğitimin kişiyi huzursuz yaptığını, rutin eğitim sistemine uyum sağlayamadığını gösterebilir. Kişinin algılayışı ve iletişimi normal düzeyden farklı olduğu için bazı konuları gereksiz ve sıkıcı bulması sonucu eğitimde sorunlar yaşayabilir. Zihinsel olarak karmaşaya düşebilir, zihinsel dağınıklık hissedebilir. Bu konuma sahip bazı kişiler yanlış anlaşılmaktan korktukları için az konuşmayı tercih ederler. Zaten sorun yaratan da bu korkudur. Bu korku iletişimin bozulmasına neden olur. Bu konuma sahip kişiler reklamcılık, kitle iletişim araçları ya da televizyon gibi alanlarda başarılı çalışmalar sergileyebilirler. Bu konuma sahip kişilerin kardeşleriyle aralarında yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. Birbirlerini anlamakta zorluk çekebilirler. Kişi kardeşlerini fazla idealize ederek olduklarından farklı bir kişilik haline getirebilir. Bu da daha sonra bocalamalara neden olacaktır. Kişi aile içinde, özellikle kardeşler arasında dışlanmış gibi hissedebilir. Kardeşleriyle sıkı bağı olanlar ise çoğunlukla ilişkilerinde suçluluk duygusu hissederler ya da kardeşlerine karşı sorumlu olduklarını ve onlar için her zaman bir şeyler yapmak zorunda olduklarını düşünürler. çocuklarda İletişim kurmayı ve öğrenmeyi hayal eder. Çok öğrenir entellektüel,bilgili bir kişi olur.Sezgileri kuvvetli olduğundan iletişimi de kuvvetli olur.İkizler : Farklı konular. Balık: Maddenin ötesi....hayalin sınırlarını zorlar.Sert etkilerde,”beni yanlış anlarlar” korkusuyla hayal enerjisi kuruntular şeklinde çalışır. Uyumlu etkilerde ise “ben biliyorum,siz de peşimden gelin…” gibi çalışır. Soyut kavramları kolay ögrenir. Okulda resim, müzik gibi sanatsal konulara eğilimi olur.Kendisini bu konulara itmekte yarar vardır, çünkü neticede hayal enerjisini görünür kılacak ve kendisini mutlu hissedecektir. Balık 3. Evdeyse, çocugun ruhsal iletişimi de iyi olur.

4. EVDE
zekice ve alisilmadik fikirleri sayesinde basariya ulasir. Annesinden çok etkilenir.Aile ilişkilerinde hassasiyet, çabuk etkilenme, istediği ortamı yaratmada zorluklar olur. Derin duygusal bağlılık ihtiyacı, hayallere kapılma yüzünden tatminsizlik ve yalnızlık korkusunu yaratabilir. Annelik yapma duygusu çok fazladır. Içe dönük, sır dolu kapalı bir kutu gibidir. Aile baskıları sorunlar yaratır. Küçük yaşta terk edilebilir. Doğa içınde, deniz kenannda yaşamak zevk verir. Erken çocukluk döneminizde ev ortamınız çok huzurlu olmamış olabilir ve buradan kaçma ihtiyacı hissetmiş olabilirsiniz. Yaşadığınız bu tecrübeler her zaman mutlu ve huzurlu bir ev ortamı aramanıza neden olmuştur. Hayalinizde hep idealize ettiğiniz bir ev ortamı vardır ve hayatınız boyunca bunu kurma hayaliyle yaşamış olabilirsiniz. Babanız ve köklerinizle ilgili konular muallakta kalmış olabilir. Babanızla ve çocukluğunuzla ilgili hoş olmayan anılarınız olabilir. Bu konum kişinin geçmişi, ailesi ve kökleriyle güçlü bilinçaltı bağları olduğunu göstermektedir.
Babası kişi için belirsiz bir figürdür. Baba figürünün belirsiz oluşu, babanın fiziksel olarak kişiden uzak –başka bir ülkede ya da şehirde- olabileceği gibi duygusal bakımdan da uzak olabileceğini göstermektedir. Bu sebeple baba figürü hiçbir zaman net ve somut değildir. Aynı zamanda kişi babasını idealize ediyor olabilir. Onu kafasında öyle mükemmel biri yapar ki bir gün onun gerçek kişiliğini gördüğünde çok büyük hayal kırklığına uğrayabilir. Bu hayal kırıklığı kişinin, belki de babaya fiziksel ya da duygusal olarak uzak oluşundan, kendi kendini yanıltması sonucu ortaya çıkar. Kişi babasını kurtarılması gereken bir kişi olarak da görebilir. Onun hatalarını görmez ve yapılan yanlışların babasının hatası olmadığını düşünür. Baba hasta bir kişi, alkol ya da uyuşturucu bağımlısı biri olabilir. Evde hastalık yüzünden huzursuz ve belirsiz bir ortam olabilir. Bu genelde kişinin hayatında erken yaşlarda belirir.
Bu yerleşim aile köklerinin güçlü dinsel kaynaklı olabileceğini de gösterebilir. Ev ortamında bir belirsizlik vardır. Bu etki Neptün'ün 4.ev girişine ne kadar yakın olduğuna ve aksta hangi burç olduğuna da bağlı olacaktır. Kişi ev içindeki ortamı da idealize eder. Ev ortamında bir huzursuzluk olduğunda kendi hayal dünyasına kaçar ve gerçekle ilişkini keser. Kişi ne zaman büyük bir problemle karşılaşsa bununla yüzleşmek yerine kendi iç dünyasına çekilip kendini soyutlar ve gerçek hislerini gizler. Bu yerleşime sahip kişiler çoğu zaman ailesinden ve aile bağlarından yavaş yavaş ve pasif bir şekilde kopar.Kişinin aile ilişkilerinde karmaşalar olabilir ve aile veya köklerle ilgili bazı gerçekleri hayatının ilerleyen yıllarında öğrenebilir.Bu konum kişinin ilerleyen yaşlarda kendi bilinçaltını ve psikolojisini incelemesine neden olur. Bu kişiler diğer kişilerin psikolojisini anlamak konusunda çok yeteneklidirler. Fakat zaman zaman da bu konuda yanılgılara düşebilirler. Bu da kişinin içgüdülerine güvenme konusunda kafasını karıştırabilir. Bu konuma sahip kişilerin sanata karşı özel yetenekleri varsa ve sanat ile yoğun bir şekilde uğraşıyorlarsa, ev ortamında bu faaliyetlerini sürdürüyor olabilirler. Yazı veya şiir yazan, resim yapan ya da kendi yaratıcılığını ifade edebileceği sanat dallarıyla ilgilenen kişi, yaratıcılığını evinde daha güzel ortaya çıkarabilecektir ve ilham alması kolay olacaktır.

5. EVDE
Uçuk, ölçüsüz ask iliskileri ve tutkulari vardir.Yetenekli, yaratıcıdır ama bunları doğru olarak kullanmakta zorlanır. Edebiyat, sanat, müzik, tiyatro, sahne alanlan ilgisini çeker. Aşırı hayaller, boş umutlar peşinde koşarak düş kırıklığına uğrama ihtimali de vardır. Her şeyi yapabileceğini hisseder, hayalinde yapar ama ortaya genellikle birşey çıkmaz. Derin duygusal sevgı ihtiyacı onu bu konuda aldatabilir... Uygun olmadığı halde sevdiğini sanarak yanlış ilişkilere girebilir. Çocuklar konusunda aşırı hassastır. Bu durum problemlere neden olur. Istenmeyen bir çocuk olabilir veya kendi çocuklarını reddedebilir. Bu konum çok güçlü yaratıcı kabiliyet verir. Kişinin güçlü fantezileri olur. Bu konuma sahip kişilerin sinema, tiyatro, resim gibi görsel sanatlara güçlü kabiliyetleri vardır ya da en azından bu konulara büyük ilgi duyarlar. Haritanın tümü bunu destekliyorsa kişinin güçlü sanatsal yetenekleri vardır ve iyi bir yazar ya da sanatçı olabilirler. Bu kişilerin sezgisel kabiliyetleri de gelişmiştir. Sezgilerini ilham yeteneğine dönüştürerek ortaya güzel eserler çıkarabilirler. Zaten bu konumdaki kişi kendini fantezileri ve hayal gücü aracılığıyla ifade etmek ister. Yaratıcılık ve sanat konusunda çok rahatlıkla ilham alabilir ve yaratıcılığını kullanabilir. Tiyatro, televizyon ya da aktörlük gibi alanlarda başarı elde edebilir.
Bu konum kişinin romantik ilişkilerini de etkileyecektir. Bu konum ilişkiler konusunda bazı sorunlara neden olabilir. Bunun nedeni ise karşısındaki kişiyi olduğu gibi değil de istediği gibi görmek istemesinden kaynaklanır. Romanlardaki gibi bir aşk yaşamayı hayal eder fakat gerçek dünyada hayal ettiği aşkı bulması çok zor olacaktır. Kişi çok realist biri olsa bile bu konuda gerçeklikten uzak yaşar. Bu 5. evdeki Neptün'ün zorlayıcı tarafıdır. Kişisel ilişkilerde kişi tam bir romantiktir. Aşkı fantezilerde yaşamayı sever. Fakat bu birlikte olduğu ve aşk yaşadığı kişinin gerçek dışı olmasına neden olabilir. Birlikte olduğu kişiyi kendi hayal dünyasında gerçekte olduğundan çok farklı bir şekilde görebilir. Bu da daha sonra hayal kırıklıklarına neden olabilir. Hayalinde yarattığı ve sevdiği kişinin bir gün gerçek kimliği ile yüzleşince çok büyük hayal kırıklığı yaşayabilir. Beraber olduğu kişinin nasıl böyle değiştiğini ya da onu nasıl kandırdığını düşünür durur. Halbuki karşısındaki kişi değişmemiştir ve onu kandırmamıştır. Bu durumda kişi kendi kendini kandırmıştır.
Bu konuma sahip kişiler içlerindeki Tanrı'ya; başkalarıyla olan ilişkileri ve çocukları sayesinde, kendilerini bir sevgiliye bırakarak, yaratıcılıklarını kullanarak ve kendilerini ifade ederek ya da kendilerini sanata adayarak ulaşabilirler. Çocukları için fedakarlık yaparak, onlara kendisini adayarak ruhsal olarak bütünlüğe ulaşabilir. Bu konuma sahip kişiler çocukları için herkesten fazla fedakarlıklar yapabilirler. Gerekirse kendi isteklerini bir kenara bırakarak çocukları için yaşayabilirler. Haritada bu konum, kumar gibi risk içeren konulardan kazanç sağlamanın çok güç olduğunu ve bu tür riskli girişimlerin çoğu zaman kayıp getireceğini gösterir.
6. ev
Alkol, ilaç veya uyusturucu müptelasi olmaya müsaittir. Kesinlikle bu maddelerden uzak durmasi gerekir.Birlikte yaşanılan kimselerden çeşitli zararlar gelir. Çalışma hayatı sorunlu olur. Genellikle doğru kimseleri seçmede isabetli karar verilmez. Çok mükemmel olma isteği ters tepebilir. Aradığını bulamama aşarısızlığa neden olur. Sağlık konusunda endişe verir. Yersiz korkular, hastalanma endişesi, hastalık hastası olmağa yol açabilir. Sert etkiler varsa gerçek sağlık sorunları verir. Evcil hayvanlara sevgi ve koruma duygusu kuvvetlidir. Neptün'ün 6.evde olması hizmet etmekle ilgili güçlü bir ilişkiyi gösterir. Başkalarına yardım etmek, kişinin ruhsal alanda tatmin olmasına olanak verecektir. Bu konuma sahip kişiler çoğu zaman kendilerini başkaları için feda etmekten hoşlanırlar. Kişi eğer genel olarak fedakar bir yapıdaysa, bu konum başkaları için fedakarlık yapma yoluyla ruhsal olarak çok şey öğreneceklerine işaret edecektir. Dünyevi ve materyal bir iş yerine, ruhsal konuları ve başkasının yararına çalışmayı gerektiren bir iş yapabilirler. Organize olmakta ve pratik olmakta zorlanırlar. Bir iş rutini kurmak kişiye zor gelecektir. Eğer 6.ev girişinde değişken bir burç varsa, çalışma alanları çok dağınık olabilir. Bu konum kişiyi günlük hayatta, pratik konularda ve rutin işlerde zorlar.
Bu konum kişinin belirli dönemlerde işsiz olmasına neden olabilir. Haritadaki diğer etkiler bu enerjiyi farklılaştırabilir fakat kişi rutin ve yüksek sorumluluk gerektiren bir iş yapıyorsa sık sık iş değiştirecek ve böyle bir iş ortamında bir türlü huzur bulamayacaktır. Ancak belirli bir günlük rutine gerek olmayan işler, yaratıcılık ve sanatsal yetenek gerektiren işler, ruhsal konuları içeren işler ya da hizmet ve sağlık sektörünü içeren işlerde daha huzurlu ve mutlu bir şekilde çalışabilirler.Bu konum uyuşturucu maddelerin, sigaranın, içkinin ya da diğer bağımlılık yaratan maddelerin sağlığa diğer kişilere verdiğinden daha fazla zarar vereceğini göstermektedir. Bu kişilerin vücutları dışsal etkilere çok açıktır. Yediklerine içtiklerine ve kullandıkları ilaçlara çok dikkat etmeleri gerekir. Psikolojik sorunlar sağlıklarını çok çabuk etkiler. Psikolojik sorunlar, sağlıkla ilgili sorunlara veya alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bir hastalığı iyileştirirken onun altındaki duygusal nedenleri de mutlaka çözmeleri gerekmektedir. Bazı hastalıklarında teşhis konulmakta zorluk çekebilirler. Bunun nedeni ise hastalıklarının çoğunun nedeninin psikosomatik oluşudur. Psikolojik etkiler sağlıklarını hemen etkiler. Hassas ve etkilere açık yapıları buna neden olmaktadır. Bu konumdaki kişilerin güçlü servis yetenekleri vardır. Başkalarına yardım etmek ve servis vermek, kişinin ruhsal anlamda pek çok şeyi anlamasına olanak sunacaktır. Kişi zaten başkalarına yardım etmek ve servis verme ihtiyacı içindedir. İçindeki Tanrı'yı başkalarına servis yaparak ve yardım ederek bulabilirler. Bu kişiler için genel olarak başkalarına hizmet edebilecekleri sektörlerde çalışmak çok uygun olacaktır. Bu kişiler dünyevi ve materyal konuları kapsayan sektörlerde çalışmakta zorluk çekebilirler.
7. EVDE
Ask için evlenir ve tutkularinin derinligini çekinmeden gösterir. Ancak evlilik hayati sorunlu olur Evlilik konusunda idealler, beklentiler, hayaller gerçeklere uymaz. Beğenilen kişi hayaldekine uydurulmaya çalışır ki bu da zaman içinde sorunlar yaratır. Ortaklık, işbirliği yapılan kişilerden hatta eşden duşmanlık gelebilir. Bu evdeki neptün kişinin bağlılıklardan sıkıntı duymasına yol açar. Neptün 7.evde evlilik ya da ortaklık gibi ilişkilerde idealist olmayı getirir. Aynı zamanda eşini ya da ortağını olduğundan daha farklı bir kişi olarak tanımlar. Bu da ileride hayal kırıklıklarına neden olacaktır. Kişi eşi ya da ortağı tarafından hayal kırıklığına uğratılabilir fakat bunun nedeni onlardan olan beklentilerinin gerçek dışı olmasından kaynaklanır. Ya onlardan veremeyecekleri şeyleri beklerler ve hayal kırıklığına uğrarlar, ya da onları olduklarından daha farklı bir kişilik olarak kendi hayal dünyalarında yarattıkları şekilleriyle görüp gerçek kişilikleriyle karşılaşınca yine hayal kırıklığına uğrarlar. Her iki durumda da buna neden olan gerçek etken kendileridir. Neptün'ü 7.evde olan kişi, ruhsal konularla ilgilenen kişilere karşı bir çekim duyar. Kişi aynı zamanda bu etki nedeniyle ruh eşini aramaktadır. Bu etki kişiyi pek çok ilişki kurmaya itebileceği gibi tam tersi, bay/bayan mükemmeli ararken önüne çıkan herkesi ret etmesine de neden olabilir. Yani bu konum ya çok sayıda ilişki getirecektir ya da kişinin gerçek anlamda hiç ilişki kurmamasına neden olacaktır. Bu bazen platonik ilişkileri gündeme getirir. Çoğu zaman kendi kafasının içinde, bir kere karşılaştığı biriyle bile bir ilişki yaşayabilir. Kişi mükemmel eşinin bu dünyada var olmadığını görerek yalnız başına kalır ve hayal kırıklığına uğrar. Halbuki arayıp durduğu mükemmel kişi kendi içinde idealize ettiği Tanrı kavramıdır. Bunu hep dışarıda, karşı tarafta, başka insanlarda arar ama doğal olarak bulamaz. Kişi ikili ilişkilerinde mükemmellik peşindedirler. Bu sebeple mükemmel kişi ile ilgili yanılsamalara düşebilir. Bu konum kişinin bir ilişkiyi sürdürmekte zorluk çekebileceğini gösterebilir. Özellikle 7. ev girişindeki burç değişken ya da öncü nitelikteyse bu kişiler sürekli olarak mükemmel kadını ya da mükemmel erkeği arayarak vakit geçirebilirler. İlişkilerle ilgili bu durum iş ortaklıkları için de geçerlidir. Bu kişilerin bir ortaklığa girmeden önce şartları iyi değerlendirmeleri gerekir. Bu konum evlilik, ortaklık ve ortaklıkla ilgili imzalanan anlaşmalar konusunda yanılgılara düşülebileceğini gösterir. Yanılgıya düşülmesinin sebeplerinden biri bu konuda dikkatsiz davranılıp detayların atlanmasından kaynaklanabilir. Diğer bir sebep ise karşı tarafı ya da şartları olduğundan çok daha mükemmel olarak değerlendirip, acele karar vermekten kaynaklanabilir. Fakat gerçek fark edildiğinde problemler başlayacaktır.
Bu konum aynı zamanda sembolik olarak Neptün karakterinde bir eş ya da ortağı da gösterebilir. Bu kişi Balık Burcu biri olabileceği gibi, haritasında Neptün'ü belirleyici bir konumda olan, Güneş'inin Neptün'le güçlü açısı olan bir kişiye de işaret edebilir. Bu kişi dinle, ruhsal konularla fazlaca ilgilenen biri olabileceği gibi bakıma muhtaç biri ya da sanatsal yetenekleri güçlü birisi de olabilir. Bu konum aynı zamanda kişinin diğer kişilerle ilgili olarak çok güçlü sezgisel farkındalıklar yaşamasını sağlar. Bu konuma sahip kişiler genellikle başkası tarafından kurtarılmayı beklemektedirler. Hayatlarında kötü giden her şeyi, beraber olduğu kişinin mucizevi bir şekilde düzelteceğine inanırlar. Neptün burada aynı zamanda, kendi kişiliğinden ödün verip başkaları için bir şeyler yapmayı getirir. Romantik aşk ihtiyacı ve ruh eşini arayan kişi onu bulduğuna inandığında son derecede fedakar olabilir. Kişinin burada deneyimlediği ilişkideki sınırlamalar veya bunların olmayışıdır. Aradaki engeller ve ayrılıklar bu konumdaki kişi için çok zorlayıcı olabilir. Bu konum en olumlu anlamda koşulsuz sevgiyi getirecektir. Kişi herkese karşı koşulsuz sevgi besleyebildiği zaman gerçek mutluluğu yakalayacaktır.
8. EVDE
Evlilik bazi maddi sorunlari çözebilirYaşam, ölüm, bilinmeyen esrarlı konular ilgi çeker. Görünmeyen varlıklar, güçlerle görüşme, ilişki kurabilme isteği verir. Ölüm korkusu zaman zaman rahatsız edici olabilir. Para ve madde konusunda zararlar getirir. Para başkaları tarafından çarçur edilir. Miras veya başka türlü hak edilen gelirlerin ele geçmesinde çeşitli sorunlar çıkar. Evliliğin sex yönü sorunlu olur. Gerçek dışı fantaziler yaşatır... Falcılık, madde ötesi güçleri kullanabilme becerisi görülür. ıÜüNeptün 8.evde yer alırken kişinin hayatında; ortak kaynaklar, sigorta, miras ya da vergilerle ilgili alışılmadık ve gizli koşullar söz konusu olabilir. Eşinin ve ortağının kaynakları ve parasıyla ilgili belirsizlikler kişiyi etkileyecektir. Vergi ve muhasebe defterlerini düzenlerken dikkatli olması gerekmektedir. Bunu yapan çalışanına da dikkat etmesinde fayda vardır. Bu konum kişinin finansal konularla ilgili olarak gerçekçi olmadığını gösterebilir. Eşin ya da ortağın parası ya da mirasla ilgili belirsizlikler yaşanabilir. Bu konularla ilgili sürüncemede kalan olaylar olabilir.
Bu konuma sahip kişiler, gizli duygusal eğilimleri kolaylıkla anlayabilme kapasitesine sahiptir. Psişik ve ruhsal konulara karşı büyük merakları vardır. Doğaüstü olaylar bu kişileri çok etkiler. Günlük hayatlarında bile görünmeyen güçlerin etkisini fark ederler. Bazen kendilerini çok tuhaf bir ruh halinde hisseder ve bunu yakınlarıyla bile tam olarak tartışamayabilirler. Çünkü kendileri bile bunu tam olarak dile getiremezler. Bazı korkuları günlük hayatlarının işleyişinin bile aksamasına neden olabilir. Bu korkuların nedeni kafalarının içinde neler olduğuyla ilgilidir, dışarıda olup bitenlerle değil. Bunu fark edip belirsiz korkularının üstesinden gelebilirler. Fantezileri bazen kendilerini bile korkutacak boyuta gelebilir.8.evin ölüm ve ölüm ötesiyle de ilgili olması, mantıksız ve kişinin üstesinden gelemediği bir ölüm korkusu olabileceğini gösterir. Kişinin bu olumsuz durumlardan kendilerini kurtarmak için bu alanla ilgili konuları kabullenip kendini bırakması gerekmektedir.Cinsel paylaşımları konusunda gerçeklerden uzak, farklı bir fantezi dünyasında yaşıyor olabilirler. Neptün'ün bulunduğu burç ve açılarına göre, ya cinsellikten kaçıp cinsel ilişkiden kendilerini soyutlarlar ya da çok fazla cinsel deneyim yaşarlar. Kendilerini, başkalarıyla girdikleri fiziksel deneyimler sayesinde ya da bu deneyimleri hiçbir şekilde yaşamayarak bulabilirler. Cinsellik bu kişilerin ruhsal bütünlüğe ulaşmalarında bir araç olacaktır.
9. EVDE
Sezgi gücü, altıncı hissi çok kuvvetlidir. Olacak şeyleri doğru olarak önceden hisseder. Çok rüya görülür ve rüyalar çıkar. Geleceği görebilme yeteneği vardır. Din felsefe, madde ötesi konulara ilgi ve bu alanlarda değişik görüşler verir. Çeşitli dinleri araştırma, deneme, hissetme isteği vardır. Fanatik eğilimler zararlı boyutlara varabilir. Seyahatlerle ilgili planlar, tasarımlar umulduğu gibi çıkmaz. Duygusal kökenli, isteklere ters düşmeden kaynaManan aile geçimsizlikleri yaşanır. Intihar eğilimi görülür. 9.ev her ne kadar din, felsefe, yüksek eğitim, yabancı ülkeler ve kültürlerle bağlantılı olsa da, aynı zamanda zihin ve yüksek bilinçle de alakalıdır. Bu konumda kişinin zihni aşırı derecede sezgisel olarak işler. Kişinin ilham alma yeteneği çok güçlüdür. Bilinen felsefe ve inanışlara bağlı olmak yerine, kendi içine doğan, vizyonlar ve ilham neticesinde inançlarını oluşturmak ister. Tanrı'ya kendi içinde ve kafasının içinde ulaşma arzusu içindedir. Tanrı'ya ulaşmak için bilinen dini inanışlar yerine kendine özgü yöntemlerle ulaşmayı tercih eder. Ruhsal konulara karşı aşırı duyarlıdır. Kişi günlük hayatın rutininden ve içinde yaşadığı toplumun kurallarından farklı dünyaları ve boyutları yaşamayı hayal eder. Doğaüstü olaylar, ruhsal deneyimler kişiyi çok heyecanlandıran konulardır. Yaş ilerledikçe din konusuna daha fazla eğilir. Fakat 9.ev girişindeki burcun doğasına göre, din konusundaki görüşleri diğer kişilerden çok farklı olabilir. Bu yerleşim kişiyi gerçekliklerden fazlaca uzaklaştırabilir. Bu sebeple dünyadan kopuk yaşayan bir kişi olabilir. Sadece fantastik olduğu için bazı inanışları benimseyebilir ve kendi muhakeme sürecinde bunların doğruluğunu araştırmayabilir. Psişik bir yapısı vardır. Bu sebeple tuhaf teoremleri sorgulamadan kabullenebilir.
Yüksek eğitime kendini adayabilir. Araştırma ve eğitim sisteminin gerçeklikleri kişiyi hayal kırıklığına uğratabilir. Klasik anlamdaki din, kişinin ruhsal ihtiyaçları karşısında kısıtlayıcı gelebilir. Uzak ülkelere yapacağı yolculuklar ve yabancılarla olan ilişkileri, kendi sınırları ve başkalarının sınırları hakkında çok şey öğretecektir ve bunları aşabilmesine neden olacak deneyimler yaşatacaktır.
10. EVDE
İş konularında aksilikler, aradığını bulamama, arzu ettiğine asla ulaşamama gibi durumlar yaşanır. Yapılan iş genellikle arzu edilen iş değildir. Bu yüzden çalışma hayatı sıkıcı olur... Şaşırtıcı, aldatıcı çeşitli etkilerle, yolunda giden işler aniden karışıverir. Yetenekleri ortaya çıkarabilmede genellikle çok zorlanılır. lyi etkiler varsa hayalini gerçekleştirerek ün ve başarı getirir. ıÜüNeptün'ü 10.evde olan kişiler, kariyeriyle ilgili olarak karmaşa ve belirsizlikler yaşayabilirler. Bu kişilerin belli bir kariyerde karar kılmaları güç olacaktır. Hayatlarında ne yapmak istediklerine, hangi doğrultuda hareket etmek istediklerine karar veremiyor olabilirler. Hayattaki gerçek amaçları ve doğru kariyeri bulmaları zaman alabilir. Buna ancak belli bir yaştan sonra ulaşabilirler. Bu sebeple kariyer yaşamlarında sıkça değişiklik yapabilirler.
Toplum tarafından tanınan kişilikleri, gerçekte kim olduklarını tam olarak yansıtmaz. Ulaşabileceklerinden daha fazlasını amaçlarlar ya da yaptıkları işle ilgili, toplumun onlara hak ettiklerini vermediğini düşünürler. Bu konum kişinin kariyeri sayesinde topluma servis verebileceğini gösterir. Kişi seçtiği konuyla ilgili kendini kaybolmuş hissedebilir. Seçtiği kariyerle ilgili fedakarlık yapmak ya da bundan vazgeçmek zorunda kalabilir. Bu konum, kariyerin başkalarına hizmet etmekle ilgili bir iş olabileceğini gösterir. Toplumsal alanda kendilerini vererek çalışmaları gerekebilir. Din konusunda bir mesleğe yönelebilecekleri gibi, başkalarına hizmet edebilecekleri servis sektöründe bir iş, hemşirelik, hasta bakıcılık ya da ruhsal konularda topluma fayda sağlayacak bir iş yapabilirler. Bu konuma sahip kişi ruhsal deneyimlerinin toplum tarafından fark edilmesini ister. Kendini, mesleği ve toplumda göstermek istediği alan sayesinde bulabilir. Toplum tarafından tanınan kişiliği ile gerçek kimliği çok farklıdır. Özellikle Neptün Yükselen burç derecesi ile kare açı içindeyse bu daha da belirgin olacaktır ve bunu ancak kişi kendisi fark edebilir. Kendi kimliği ile yaptığı iş ve meslek arasında uyumsuzluklar olabilir. Kişinin hayat amacına ulaşırken, kendini akıntıya bırakması gerekebilir. Akıntı onu gitmesi gereken yere götürecektir. Bu da doğal olarak belirli bir süre alır ve meslek hayatına başladığı işini zaman içerisinde uygun olmadığı için birkaç kere değiştirmesine neden olabilir. Din, sanat, yaratıcılık gerektiren, ruhsal ve mistik konularda çalışmak kişiyi daha çok mutlu edecektir.
Bu konum, kişinin ebeveynlerinden birisini – özellikle anneyi- fazlaca idealize ettiğini gösterebilir. Anneyi mükemmel bir kişi olarak görür fakat bu gerçek değildir. Bu konum yine ebeveynlerin toplumsal alanda Neptün karakteriyle tanınan kişiler olabileceğini de gösterir. Özellikle anne Neptün karakterli; dağınık, karmaşık biri ya da bir sanatçı olabilir. Kişi annesi için kendi hayatından ve isteklerinden vazgeçebilir ve kendini onun için feda edebilir. Hayatı boyunca onu memnun etmek için çalışır.
11. EVDE
Arkadasliklari açik ve bencillikten uzak olurArkadaşlık, dostluk, başkalarının ihtiyaçlarına cevap verebilme çok önemlidir. Yumuşak, sevecen, her yönden eli açıktır. Ama genellikle hayırsız kişiler dost gibi görünür. Kötü arkadaşlar, kötu yola düşme tehlikesi vardır. Hayal kınklıkları verir. Umutlar, arzular hep havada kalır, gerçekleşmez. Grup çalışmaları, çeşitli kuruluşlar, ruhsal bağlılık gerektiren çalışmalar ilgi çekici gelir. ıÜüBu konum kişinin sosyal ilişkilerindeki karmaşayı gösterir. Sosyal olarak beraber olduğu kişiler, arkadaşları normal dışı kişiler olabilir. Bu kişilerin hayalleri ve geleceğe yönelik umutları çok geniştir. Fakat hedeflerinin gerçeklerle örtüşüp örtüşmediğine bakmaları gerekir. Kişinin hayalleri gerçeklerden uzak olabilir. Hayallerinin gerçekleşmediğinden ya da hayal kırıklıkları yaşadığından şikayet edebilir fakat bunun sebebi, kurduğu hayallerin ya da gelecek planlarının gerçek dünya ile uyuşmamasıdır. Hedefleri konusunda çok idealisttir. Eğer hayallerini gerçeğe dönüştürebilecek kapasitesi varsa büyük buluşlar bile yapabilir. Arkadaşlıklar konusunda yanılgılara düşebilirler. Ya arkadaşları onu yanıltır ya da kişi arkadaşlarına olduğundan farklı bir kişilik çiziyor olabilir. Bu arkadaşlar kişiyi yanlış yola sevk edecek kişiler olabilir. Diğer taraftan bu kişiler bencil olamayan, insanlığın yararı için çalışan fedakar kişiler de olabilirler. Bu enerjinin olumlu tarafını kullanırlarsa bu kişileri kendine çekebilirler. Enerjinin diğer tarafını kullanırlarsa toplum tarafından kurban olarak görünen, bağımlı kişilerle arkadaşlıklar yapabilir, onların etkisiyle yanılgılara uğrayabilirler. Bu konuma sahip kişilerin arkadaşları her zaman kişiye dayanıp destek alabileceklerini bilirler. Bu konuma sahip kişiler hümanist ve ruhsal yönü kuvvetli arkadaşlar ararlar. Arkadaşları veya dahil oldukları gruplar için kendilerinden verecek kadar fedakarlık yapabilirler. Bununla birlikte içinde bulundukları gruplar sayesinde hayatın gerçeklerinden kaçıyor da olabilirler.
12. EVDE
Yalniz ve insanlardan uzak bir yasam ister. Hayal dünyasinda meditasyon ile yasiyor gibidir. Hareket hiç ona göre degildirBilinçaltı, iç dünyası çok zengin ve geniştir. Gizlilikleri keşfetmek, kendini anlamak, tanımak, ruhsal yapıları çözebilmek yaşamın hedefleridir. Ruh doktoru özellikleri verir. Dinsel, inançsal eğilimleri kuvvetlidir. Renkli hayaller yaratıcılığı destekler. Rüyaları gerçekleşir. Sezgileri doğru çıkar. Aşırı hassasiyet kuruntulara, korkulara yol açabileceğinden melankolik eğilimler olabilir. Kendine acıma hatta intihar eğilimi verir. Dalgınlık yüzünden çeşitli sorunları olur12.evde kendi evindedir ve burada kendi özelliklerini daha rahat ifade eder.
Bu konum kişinin genç yaşta bile insanların sorunlarına eğilmesine yardımcı olur. Bu, onların ne hissettiklerini anlayabildikleri ve acılarına ortak olabildikleri için kolay gelişir. Bu konuma sahip kişi bir kişiye baktığında bile kim olduğuyla ilgili pek çok farkındalık yaşayabilir. Çok hassas olduğu için özellikle negatif enerjili kişileri kendinden uzak tutmaya dikkat etmelidir. Olumlu olduğu kadar olumsuz enerjileri de çok çabuk alıp empati kurabildiği için olumsuz kişilerden de rahatlıkla etkilenebilir. Gerçek hayatın baskısından zaman zaman kaçmaya ihtiyaç duyar ve bu onun için diğer insanlara nazaran çok daha fazla gereklidir. Kişi yaşı ilerledikçe dine, ruhsal olana ve doğaüstü konulara karşı ilgisi daha da artacaktır. Bu dünyada göründüğünden çok daha farklı şeyler olduğunun doğal olarak farkındadır ve hayatın bu alanıyla temas kurmaya çok büyük bir ihtiyaç duyar.
Bu konuma sahip kişiler hassas yapıları ve kolay empati kurabilme yetenekleri ile insanların acılarını ve ihtiyaçlarını diğer insanlara nazaran daha kolay algılarlar. Bu yüzden bu kişiler doğal olarak yardım eden ve verici kişilerdir. Hayatın bilinmeyen ve anlaşılması zor tarafıyla derin bağları olabilir. Toplumdan dışlanmış, fiziksel ya da zihinsel problemleri olan kişilere karşı güçlü merhamet duygusu geliştirmişlerdir. İç gözlem yetenekleri çok güçlüdür. Kendilerini dünyevi konulardan soyutlamış ve Tanrı'ya adamış olabilirler. Bu konumun olumsuz tarafı geçmişle ilgili nörotik problemler ya da korkular getirebileceğidir. Dünyanın görünmeyen gerçekleriyle ilgili kendilerini fazla yorarlar. Gerçeklerden kaçıp hayal dünyasına sığınabilirler. Diğer taraftan bu konumun olumlu kullanımında ise çok renkli mesajlar veren rüyaları olabilir. Rüyaları çok gerçekçidir ve kişiye verdiği önemli mesajları vardır. Bunlardan kendileri için anlamlar çıkarabilirler. Bilinçaltıyla hassas bir bağları vardır. Gelen mesajları vizyon olarak algılayabilirler. Fakat bazen neyin rüya neyin gerçek olduğunu karıştırabilirler. Bu konum aynı zamanda kişiye medyumluk yeteneği de verebilir.

katina..

<3<3<3<3 Değişmeyen Tek Şey "" Degişimin"" Kendisidir <3<3<3<3


ємѕαℓѕiz ∂üşℓєя ask
07-19-2009 01:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
*****
Neptunyen Vip

Mesajlar: 1,530
Üyelik Tarihi: Aug 2010

Rep Puanı: 35

Mesaj: #4
RE: Neptün Evlerde
placidusa göre neptünüm 11.evin son 5 dercesinde..
arkadaşlarımdan yana hiç bir zaman yanılmadım.. herkesle konuşup anlaşabilirim ama arkadaş dediklerimi ben belirlerim.. ailemde hayrandır arkadaş seçimime ve her zaman takdir ederler.. ve sen insanları bizden iyi tanıyorsun derler..

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
11-12-2010 11:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
*****
Neptunyen Vip

Mesajlar: 1,530
Üyelik Tarihi: Aug 2010

Rep Puanı: 35

Mesaj: #5
RE: Neptün Evlerde
(11-12-2010 11:57 PM)serrasongül Yazılan:  
(11-12-2010 11:53 PM)eylülmavi Yazılan:  placidusa göre neptünüm 11.evin son 5 dercesinde..
arkadaşlarımdan yana hiç bir zaman yanılmadım.. herkesle konuşup anlaşabilirim ama arkadaş dediklerimi ben belirlerim.. ailemde hayrandır arkadaş seçimime ve her zaman takdir ederler.. ve sen insanları bizden iyi tanıyorsun derler..

benimde neptün 11 evde ve son 5 derece içinde. benim arkadaş sandıklarım niye art niyetliacaba

canım sana bir acemi yorumu yapayım gülücük) yorumcu arkadaşlar düzeltsin çiçek
11. evin yayla başlıyor.. yayın yöneticisi jüpiter güneşle zıt açı yapıyor.. bu açı sana, insanları olmadık üstünlükle gösteriyor olabilir..

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
11-13-2010 12:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
*****
Siron Vip
lt=
Mesajlar: 1,137
Üyelik Tarihi: Jul 2009

Rep Puanı: 17

Mesaj: #6
RE: Neptün Evlerde
Ben bu neptün 1. evden esimden cekiyorum... beni kopyalamaktan vazgecse... heralde ona yardim etmeliyim... belkide bu benim hayat amacim heralde... maneviyati da yüksekmis... bende bundan istifade ederim... nasil edeceksem bilemiyorum artik... benim sInIrlarimi astigi icin hasta oldum... ama yasayarak ögreniyor... bakalim hayirlisi...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR


Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...


Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac


Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
11-13-2010 04:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
proyuris Çevrimdışı
Yasaklanmış

Mesajlar: 8
Üyelik Tarihi: Apr 2011

Mesaj: #7
RE: Neptün Evlerde
Astroloji ile ilgim ve merakım çok fazla. Fakat bilgim yok denecek kadar azdır. Neptün ile ilgili olarak tesadüfen bu konuya rastladım ve neptün 3. ev için arkadaşların yazdıklarıyla ilgili olarak deneyimlerimi paylaşmak istedim.

Neptün 3. evimde, sezgisel yönüm çok kuvvetlidir bunu bir çok kereler bilinçsiz bir durumda farkındalıkla test ettim. Sezgilerimle verdiğim kararlarda nerede yanılıp yanılmadığım konusunda artık daha tecrubeliyim yani bu özelliğimi farkındalığım sayesinde geliştirdim diyebilirim. Örneğin ilk kez karşılaştığım biri hakkında hiçbir ön yargım olmuyor. Sonra bir anda kaynağını bilmediğim bir yerden sanki karşımdaki insanı çok uzun yıllardır çok çok yakından tanıyormuşum gibi bilgiler gelmeye başlıyor. Karşımdaki kişinin düşünce yapısından tutunda o kişinin yaşam tarzı kişilik tarzı gibi bilgilere sahip oluyorum. Bu bilgilerle dolup taştıktan sonra bir anda hayalimde bu insanın dünyasını canlandırıyorum mesela nasıl bir evde kalıyor, nasıl bir eşi var, nasıl bir ofisi var, yediği yemeklerde en çok neye dikkat ediyor, dürüstlük derecesi, zor anlarda kaldığında yalana başvurur mu gibisinden binlerce detay... Hayalimde canlandırıpta şu ana kadar hayalimin tam aksi yönde herhangi bir şeyle karşılaşmadım. Bu nasıl bişeydir inanın bilmiyorum. Kimi zaman ise bu tarz bilgilerle değilde anlık olarak kişilerin beyinlerinden geçenleri okuyormuşçasına bazı bilgilerle doluyorum. Veya çok çok uzaklardaki kişilerin neler düşündükleriyle ilgili, neler yaşadıklarıyla ilgili hatta şu an akıllarından geçenlerle ilgili kesin bilgilerede sahip olabiliyorum. Telepati konusunu çok kez araştırdım sanırım bu yeteneğimde mevcut. Bütün bu anlattıklarım kontrolümde değil. Tamamiyle belirsiz zamanlarda ortaya çıkıyor. Kendimi zorladığım zamanlarda tamamiyle yanılıyorum. Herşey doğal akışında olduğunda bir anda ortaya çıkıveriyor. Hiçbişey yapmıyorum herşey kendiğiliğinden gelişiyor kimi zamanlar sadece bir izleyiciyim olaylar oluyor konuşuyorum anlatıyorum ama ben bir izleyici olarak! İzleyici olduğum durumlarda bu durumun farkında olmak ise tamamiyle farklı bir deneyim. Farklı bir durum hemde çok. Bir gün Uzun zamandır hayatı ile ilgili bilgi sahibi olmadığım ve küs olduğum kilometrelerce uzaktaki (nerede olduğunu bilmiyordum sonra buluştuğumuzda öğrendim) bir arkadaşımın aramızdaki çıkan bir olay hakkında bana küslüğünün nedenlerini düşündüğünü ve pişman olduğunu hissettim. Öyle yoğun bir his ki bu sözle anlatılması mümkün değil. Bir anda bilinçsizce tamamen kontrolsüz hayal dünyama giriş yaptım yani bir izleyici haline geldim arkadaşımın bulunduğu ortamdan tutun evde değil iş yerinde olduğuna kadar herşey gözümün önüne geldi. Sonra izleyici olmaktan çıkıp kontrolü elime aldığımda kendisini arayıp telefonu açar açmaz, çok zamandır bekliyordum ama kısmet bugüneymiş bu kadar fazla düşünme ben sana asla darılmadım dediğimde şaşkınlığından olsa gerek uzun bir süre konuşamamıştı.

Gönül ilişkilerimde yaşadığım olaylar daha ilginç. Burada yazmak ile anlatamayacağım kadar fazla ve bir o kadar da sıra dışıdır. Şu an ki sevgilim telefonuna casus yazılım yüklediğim endişesiyle telefonunu değiştirdi. Sonra dayanamadı hiç gitmediğim evine gizli kamera yerleştirdiğimi iddia etti :-)

Bazı ortamlarda ilgi odağı olmak veya karizma yapmak açısından olmayan olayları sanki yaşamışçasına anlatabiliyorum. Herhangi bir şekilde plan yapmadan sadece anlatıyorum, bunu da çözebilmiş değilim sadece anlatıyorum. Sanki yaşamışçasına! En çok merak ettiğim ise bunun farkında olarak herhangi bir plan yapmadan tamamiyle o an bunları nasıl anlatabildiğim. Üstelik çok ustaca. Anlatım esnasında gerçek ile bağlantım ortadan kalkıyor, anlatımını gerçekleştirdiğim ortam gözümün önüne geliyor sanal gerçeklik modu! Çok ilginç.

Bu konuyu okuduktan sonra bunların neptünümün 3. evde yer almasından kaynaklandığı hakkında artık bilgi sahibiyim. O yüzden artık nasıl ve neden diye vakit harcamayacağım:-) Sizlere bu bilgileri paylaştığınızdan ötürü çok çok teşekkür ederim.
06-02-2011 04:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
****
VIP Üyeler
lt=
Mesajlar: 467
Üyelik Tarihi: Nov 2010

Rep Puanı: 3

Mesaj: #8
RE: Neptün Evlerde
(12-16-2007 02:23 AM)Angel Yazılan:  Neptün Onikinci Evde
Bu insan düşünceli ve sezgili birisidir. Bilinçaltı çalışan ruhsal yetenekleri vardır. Özel bir yalnızlık duygusu ve belirli bir insana tutsaklık saplantısına sahip olabilir. Yüksek bir güce baglılık ihtiyacı hissedebilir ve tüm yaşamın benzersiz bir parçası olmayı hedefleyebilir. Okült ve mistik alanlara karşı ilgi besler. Düşkün veya muhtaç birisine, yatağa bağlı bir insana hizmet etmesi olasıdır. Hizmet ve kurtarma onun hayat anahtarıdır. Gizli düşmanları onun ayağının altındaki toprağı oymaya çalışabilirler. Bağışlamak, sevgi ve şefkat yaşanması ihtiyaç olan duygulardır.
Neptün 12.ci evde şeffaf, üstün ve aşkın birey simgesidir. Bu insanın inzivada bulduğu şey vizyonlar olacaktır. Bilinçaltından gelen seslere ve imgelere duyarlıdır.Böylece, bu yaşamda görülemez güçler tarafından önemli sayılacak şeylere yöneltilir. Nirvana tarafından bulunduğuna inanabilir. Sanatsal yeteneklere sahiptir.

Sert etkilerde ortaya problemli alanlar çıkacaktır. Karşımıza kafası karışık birisi çıkabilir. Medyumluk yeteneklerini bastırdığı veya farkında olmadığı için bilinç altının baskıları onu bunaltabilir. Tüm hudut ve yapıların ötesinde yaşar. Vizyonları renkli ve etkilidir. Kendini bunlara kaptırır

burada 12. ev düşman evi neptün düşmanların ayağının altındaki toprağı oyabilirler diyor.jupiter ise 12. evde düşman ne yapar.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
06-18-2011 07:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
xclsx Çevrimdışı
VIP Üye
****
VIP Üyeler
lt=
Mesajlar: 45
Üyelik Tarihi: Dec 2011

Rep Puanı: 1

Mesaj: #9
RE: Neptün Evlerde
ya size bir şey sormalıyım ve yardım edersiniz aşırı sevinicem.

uranüsüm 3.evde ve oğlakta bu iyi sezgi veriyormuş.
ayım ve plütom 1.evde akrepte. bu da güçlü sezgi gücü verir diye biliyorum.
güneş burcum yengeç 9.evde zaten o da sezgisel.

ama benim sezgilerim pert yerlerde. özellikle arkadaşlar konusunda. yemediğim kazık kalmadı. bana nerde kötü gelecek adam var aşk konusunda gittim buldum. ama çok normal karşılayamıyorum bunları? hani ben sezgiseldim. hep mi kötü açı ? an-la-ya-mı-yo-rum
01-01-2012 03:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
********
Neptunia Admin
lt=
Mesajlar: 9,513
Üyelik Tarihi: Apr 2007

Rep Puanı: 172

Mesaj: #10
RE: Neptün Evlerde
(01-01-2012 03:28 AM)xclsx Yazılan:  ya size bir şey sormalıyım ve yardım edersiniz aşırı sevinicem.

uranüsüm 3.evde ve oğlakta bu iyi sezgi veriyormuş.
ayım ve plütom 1.evde akrepte. bu da güçlü sezgi gücü verir diye biliyorum.
güneş burcum yengeç 9.evde zaten o da sezgisel.

ama benim sezgilerim pert yerlerde. özellikle arkadaşlar konusunda. yemediğim kazık kalmadı. bana nerde kötü gelecek adam var aşk konusunda gittim buldum. ama çok normal karşılayamıyorum bunları? hani ben sezgiseldim. hep mi kötü açı ? an-la-ya-mı-yo-rum

öncelikle sezgisel olmak demek , sezgileri doğru kullanıp hata yapmamak anlamına gelmiyor bunu ifade edelim.

örneğin bende kendimi sezgisel bulurum ama çok nadir de olsa gülücük hatalar yapabilen biriyim =)

konu duygusallık ve diğer insanlar olunca , sezgisel sinyalleri gözardı etmek gibi alışkanlıklar kazanabiliyoruz belki bununla alakalıdır

Facebook Sayfamız

Twitter Hesabımız
01-01-2012 03:36 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Hayallerin ve Hayal Kırıklığının Gezegeni Neptün salmakis 11 11,027 06-26-2016 04:19 PM
Son Mesaj: Alejandro
  Neptün Burçlarda Angel 12 13,509 05-02-2016 09:59 PM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Astrolojide neptün bluex 46 40,922 12-10-2012 03:37 AM
Son Mesaj: Mavisahram
  Neptün ve uranüs belgeseli zeppi 1 3,644 08-29-2012 06:07 PM
Son Mesaj: zorlamak
  Neptün bluex 41 34,750 05-31-2012 07:13 PM
Son Mesaj: nisan15
  Neptün ve Sanat astrosohbet 35 30,784 11-02-2011 12:03 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  NEPTÜN ve BİZ SoL@RÎ$ 8 8,071 11-01-2011 03:29 AM
Son Mesaj: nisan15
  Neptün Yıkıp Geçecek i3erat 9 9,027 11-26-2010 06:23 PM
Son Mesaj: Mavisahram

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir