Değerlendir:
  • 25 Oy - 2.72 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aile Lanetleri
Yazar Mesaj
aeon
Kayıtsız

RE: Aile Lanetleri
ben de inanmıyorum bu olaya. bu tür hurafeler , insanın gerçekleri ıskalamasına ve somut şartları tahlil etmesine engel oluyor.

stalinin veya eli kanlı bir diktatörün soyundan birisinin yaşamı incelensin bakalım devamlılık var mı ?

karmanın olma ihtimali olabilir.yani önceki hayatların bedeli vs.
veya kendi karmasını çocuğu vasıtasıyla deneyimliyordur.
belki başka bir zamanda ,mekanda veya ailede deneyimleyecek.
ileriye doğru giden dümdüz , tek düze bir sistemi olan bir şey değil ama burada öyle anlatılmış.

ama burada bile ruh bir deneyimi sürekli aynı soyda deneyimliyormuş gibi anlatılmış.
bana, reenkarnasyon ve karmaya inancı bazı değerleriyle çelişen insanlara üstü örtülü bir yol sunulmuş gibi geldi.
02-23-2011 01:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Bende karmaya inanmıyorum, gelecem ve yetmedi yine gelecem, ha bire geri dönecem, islam inancı olmayan için çok doğal, çünkü kimse yoktur ki yok olmayı kabullenebilsin, ama benim dinime inancım sonsuz ve ödeyeceğimi gerekli olan mekanda sadeceRabbime öderim ve sırf onun rızası için yapacağım bir yanlış varsa vaz geçerim, gerisi boştur benim için. Hurafe olarak tekrar yerden mantar gibi bitmeyi ve çok geçmişlere dayanan reenkarne olmayı görüyorum.
Konuya gelince İmam-ı Azam ım anne ve babasının evlilikleri ile ilgili kıssayı bilenler vardır, bilmeyenler de vardır ama araştırıp öğrenin, bu yazılanlara çok güzel bir örnek, islam inancında boşuna yadiğine içtiğine ve yaptığına dikkat et denilmiyor, evlatların etkilenmesi malesef kaçınılmaz bir gerçek.
02-23-2011 03:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

(02-23-2011 03:30 PM)Yonca Yazılan:  Konuya gelince İmam-ı Azam ım anne ve babasının evlilikleri ile ilgili kıssayı bilenler vardır, bilmeyenler de vardır ama araştırıp öğrenin, bu yazılanlara çok güzel bir örnek, islam inancında boşuna yadiğine içtiğine ve yaptığına dikkat et denilmiyor, evlatların etkilenmesi malesef kaçınılmaz bir gerçek.

Yonca,sanrım elma dişlemek ya da poratakala batırılan iğne hikayasine atıf yaptın,dede erik çalmış torunun dişi kamaşmış tanımını karşılıyor gibi dursa da karmadaki gibi cezasını diğerinin çekmesinden ziyade bir durum yanlış anlaşılmasın..
02-23-2011 05:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Tabii ki benim yazdıklarımın karmayı çekmek gibi bir anlatım söz konusu değil.
02-23-2011 05:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

(02-23-2011 05:35 PM)Yonca Yazılan:  Tabii ki benim yazdıklarımın karmayı çekmek gibi bir anlatım söz konusu değil.
Ben de öyle düşündüm,sadece bak bu islam acımasız zatene gelmesin dedimgülücük
02-23-2011 06:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

islam çok acımasız dedenin suçunu torun niye ödüyor ;
suç ve cezalar kişiseldir dil çýkarma

melisi kırmayım hehee :D

şaka bir yana , dinlerde ve inanışlarda başkasının suçunu başkası ödeyebiliyor böyle şeyler var .
02-23-2011 08:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

dinleri bilmem, islamda yok böyle bir şey... gülücük

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
02-23-2011 08:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(02-23-2011 08:48 PM)Daily Yazılan:  dinleri bilmem, islamda yok böyle bir şey... gülücük

deşelersem bulurum :D
02-23-2011 08:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

(02-23-2011 08:57 PM)aeon Yazılan:  
(02-23-2011 08:48 PM)Daily Yazılan:  dinleri bilmem, islamda yok böyle bir şey... gülücük

deşelersem bulurum :D

bul :D

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
02-23-2011 09:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Ya varya bir konuyu da ağız tadıyla yorumlayamıyoruz, yahu ne olur artık her şey bir şekilde dine dayanmasa, öff kendime de kızıyorum sadece size değil yani..dil çýkarma
02-23-2011 09:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir