Değerlendir:
  • 38 Oy - 2.76 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yükselen Gezegen
Yazar Mesaj
merkürijüp Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 2

RE: Yükselen Gezegen
Benim 9. evimdeki ayımın mcye hiç etkisi yok mudur olsa bile nasıl bir etkisi vardır utangaç

Birde şironun etkisi var mıdır?

pladicus
http://img7.ressim.net/out.php/i5646564_...-19172-gif
whole
http://imageshack.us/f/535/astro2gw52serapcardakhw.gif/
11-13-2010 05:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(11-13-2010 01:24 AM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  
(11-12-2010 06:54 PM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
Alıntı:MC'yle birleşen gezegene haritayı yöneten gezegen deniliyor.Yükselen gezegen denileceğini hiç sanmıyorum.
Ama çeviri hatasından kaynaklanabiliyor böyle durumlar.

Sevgili nin.me.ser.ra , MC ile kavusan gezegen için orb kaçtır acaba ?
Ve "haritayı yöneten gezegen" denmesinin sebebi nedir ? Yönetmekten kasıt nedir ve nasıl çalışır acaba biraz aydınlatabilir misin ? çiçek

ASC ve MC için birleşmelerde en fazla 5-6 derece kullanılması gerektiğini düşünüyorum.3-4 derece sıradan gezegenlerin yapacağı birleşmeler için ideal bence.Yalnız insanların doğum saatleri farazi oluyor çoğunlukla dolayısıyla daha geniş orblar da kullanılabilir.

MC'yle birleşen gezegenin insanın kaderi üzerinde oldukça büyük önem arz ettiği iddiasına dayanıyor bu deyim.Mesela MC'yle birleşen bir Jüpiter varsa ömrün boyunca hep şanslı olursun adeta etrafında ilahi bir korunma kalkanı olur.Diğer gezegenlerin niteliklerine göre de çeşitlendirebilirsin bu örnekleri.

Sevgili nin.me çok teşekkür ederim. Jüpi tamam zaten fix şans getiren gezegen diye yorumlanıyor ama diğerleri için örneklendiremedim bu durumu. Mesela kendi güneş yerleşimimi değerlendiremedim, anlamadım. Düşün düşün çözemedim... gülücük
Acaba bu bendeki yerleşimi değerlendirebilir misin kısaca ? çiçek
11-16-2010 11:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(11-16-2010 11:17 PM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
(11-13-2010 01:24 AM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  
(11-12-2010 06:54 PM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
Alıntı:MC'yle birleşen gezegene haritayı yöneten gezegen deniliyor.Yükselen gezegen denileceğini hiç sanmıyorum.
Ama çeviri hatasından kaynaklanabiliyor böyle durumlar.

Sevgili nin.me.ser.ra , MC ile kavusan gezegen için orb kaçtır acaba ?
Ve "haritayı yöneten gezegen" denmesinin sebebi nedir ? Yönetmekten kasıt nedir ve nasıl çalışır acaba biraz aydınlatabilir misin ? çiçek

ASC ve MC için birleşmelerde en fazla 5-6 derece kullanılması gerektiğini düşünüyorum.3-4 derece sıradan gezegenlerin yapacağı birleşmeler için ideal bence.Yalnız insanların doğum saatleri farazi oluyor çoğunlukla dolayısıyla daha geniş orblar da kullanılabilir.

MC'yle birleşen gezegenin insanın kaderi üzerinde oldukça büyük önem arz ettiği iddiasına dayanıyor bu deyim.Mesela MC'yle birleşen bir Jüpiter varsa ömrün boyunca hep şanslı olursun adeta etrafında ilahi bir korunma kalkanı olur.Diğer gezegenlerin niteliklerine göre de çeşitlendirebilirsin bu örnekleri.

Sevgili nin.me çok teşekkür ederim. Jüpi tamam zaten fix şans getiren gezegen diye yorumlanıyor ama diğerleri için örneklendiremedim bu durumu. Mesela kendi güneş yerleşimimi değerlendiremedim, anlamadım. Düşün düşün çözemedim... gülücük

kendi fikrimi söyleyim müsadenle ,

10.evdeki Güneş Başak burcunda ve Neptünle bağlantı yapıyor.

Senin toplumsal alanda ( 10.ev ) kurtarıcı ve hizmetkar (Başak ve Neptün) rolüyle ün yapma (10.ev Güneş )potansiyelinden söz edebiliriz.

11-16-2010 11:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

(11-13-2010 01:24 AM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  MC'yle birleşen gezegenin insanın kaderi üzerinde oldukça büyük önem arz ettiği iddiasına dayanıyor bu deyim.Mesela MC'yle birleşen bir Jüpiter varsa ömrün boyunca hep şanslı olursun adeta etrafında ilahi bir korunma kalkanı olur.Diğer gezegenlerin niteliklerine göre de çeşitlendirebilirsin bu örnekleri.

Yeri gelmişken bu konuda bildiklerimi belirttim ama benim de harita yorumlarken çok fazla kullandığım ve iyi bildiğim bir konu değil.O nedenle senden daha iyi yorumlayacağımı zannetmiyorum.

Tahminen Güneşin MC'yle birleşmesi (güneşin olumlu açılarıyla da destekleniyorsa) sana şans ve popülarite verir.Güneş sana ün şan şöhret kapılarını da açabilir.Kaderinde Güneş gibi parlamak var diyebiliriz herhalde.

Nin.Me.Sar.Ra
11-16-2010 11:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(11-16-2010 11:46 PM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  
(11-13-2010 01:24 AM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  MC'yle birleşen gezegenin insanın kaderi üzerinde oldukça büyük önem arz ettiği iddiasına dayanıyor bu deyim.Mesela MC'yle birleşen bir Jüpiter varsa ömrün boyunca hep şanslı olursun adeta etrafında ilahi bir korunma kalkanı olur.Diğer gezegenlerin niteliklerine göre de çeşitlendirebilirsin bu örnekleri.

Yeri gelmişken bu konuda bildiklerimi belirttim ama benim de harita yorumlarken çok fazla kullandığım ve iyi bildiğim bir konu değil.O nedenle senden daha iyi yorumlayacağımı zannetmiyorum.

Tahminen Güneşin MC'yle birleşmesi (güneşin olumlu açılarıyla da destekleniyorsa) sana şans ve popülarite verir.Güneş sana ün şan şöhret kapılarını da açabilir.Kaderinde Güneş gibi parlamak var diyebiliriz herhalde.

Çok teşekkür ederim tekrardan gülücük Olumlu açısı olmadığına göre (neptün ve mars kareleri) böyle bir durumdan söz edemiyoruz o zaman gülücük
İlgi için tekrar sağolasın ... çiçek
11-17-2010 01:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(11-16-2010 11:45 PM)Yıldırım Yazılan:  kendi fikrimi söyleyim müsadenle ,

10.evdeki Güneş Başak burcunda ve Neptünle bağlantı yapıyor.

Senin toplumsal alanda ( 10.ev ) kurtarıcı ve hizmetkar (Başak ve Neptün) rolüyle ün yapma (10.ev Güneş )potansiyelinden söz edebiliriz.

Çok sağolasın abi. çiçek
Peki eğer 9. ev kabul edersek , nasıl bir yorum yapabiliriz acaba ? Rİca etsem... gülücük
11-17-2010 01:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(11-17-2010 01:19 AM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
(11-16-2010 11:45 PM)Yıldırım Yazılan:  10.evdeki Güneş Başak burcunda ve Neptünle bağlantı yapıyor.

Çok sağolasın abi. çiçek
Peki eğer 9. ev kabul edersek , nasıl bir yorum yapabiliriz acaba ? Rİca etsem... gülücük

9.ev yorumunu placidusçulara sor gülücük

11-17-2010 01:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(11-17-2010 01:26 AM)Yıldırım Yazılan:  
(11-17-2010 01:19 AM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
(11-16-2010 11:45 PM)Yıldırım Yazılan:  10.evdeki Güneş Başak burcunda ve Neptünle bağlantı yapıyor.

Çok sağolasın abi. çiçek

9.ev yorumunu placidusçulara sor gülücük

Kamplara mı bölündük gülücük
11-17-2010 01:36 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

(11-13-2010 03:57 AM)gezegenjupiter Yazılan:  haritada mc ye saat yönündeki en yakın gezegen(eğer varsa) en yüksek ve en baskın gezegendir , o da 10., 9. ve zorlamayla 8. evde olabiliyormuş. kavuşum yapması gerekir diye okumamıştım
buna göre kıvılcımın baştacı gezegeni jupiter, 9. evde ve balıkta gülücük benim haritamda da öyle
venüs zaten yükselen gezegen ... daha ne olsun gülücük

Selam gezegenjupiter
Yazını yeni gördüm ...cevap için teşekkür ederim
Evet bende okudum bir yerde MC ye en yakın gezegen oluyormuş
Başıma Taç buldun gülücük sağol Jüpiter-Balık la taçlandık
Venüsüm de yükselen gezegende ...içim rahatladı..
Peki sence bu Başımıza Taç aldığımız Jüpiter-Balık neler sunar gülücük

Acaba bana aşırı olumlu düşünmeyi veren bu mu ? Eşim bana sürekli of bir olaya da kötü tarafından bak der ,eh iyisi varken neden kötüsünden bakıyım derim gülücük)

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
05-13-2011 02:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

Yükselen gezegen bende de balıkta ve 1. evde bulunan jüpiter .. Hayatımı ne anlamda etkilyor ki?

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
06-16-2011 09:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Baskın Gezegen ilerizekali 23 50,501 04-15-2020 01:18 AM
Son Mesaj: Feslegen
  Gezegen Saatleri ve Günleri Libra 18 26,156 04-18-2017 05:14 PM
Son Mesaj: capri
  Gördüğümüz Rüyalar ile Gezegen,Ev ve Açıların bağlantıları asena 56 74,084 11-14-2016 02:25 AM
Son Mesaj: capri
  KAPTEYN(Yeni Keşfedilen Bir Gezegen) aslında 3 6,339 06-09-2014 06:03 AM
Son Mesaj: sheclub

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir