Değerlendir:
  • 17 Oy - 3 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Duvarların Ardındaki Korku
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Duvarların Ardındaki Korku
Satürn halkaları bir kişinin doğum haritasında Aslan burcunun yada Güneşin etrafını sarmışsa ;

* kişi kendini ortaya koymaktan ve dikkat çekmekten endişe duyuyor olabilir.
Muhtemelen kişinin ailesinden ona özgüven tabelaları yetersiz olarak verilmiş olabilir.

08-07-2011 02:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mutluluklar Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 3

satürnum 6.evimde!.. yayburcunda.. 6.evımde akrepte ay var ve yine yay da uranüsde var... 6.ev konularında hep kendıme güvensizlik vermiş bana satürn ... evet cilt hastalıklarım kendıme güvenımı mutlaka etkiledi ve benı bi çok konuda kısıtladı... 6.evi hiç sevmiyorum.şansızlık bu bence...

http://i1107.hizliresim.com/2011/7/5/6721.gif
08-07-2011 04:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

Satürn 5.evimde.
Uranüs ve Neptün ile kavuşumu var.
O halde aşk,sosyal hayat,ilişkiler bilhassa çocuklarla olan ilişkiler konusunda yetersiz hissediyorum,hata yapmaktan korkuyorum.
Aslında insanlardan korkuyorum.
Uranüs bağlantısıyla;yeni ilişkiler inşa etmekten korkuyorum,birşeyleri değiştirmekten korkuyorum.
Neptünle de aşırı duygusallaşmaktan,fedakar olmaktan.Olayları fazla idealleştirmekten.

Yazıda şöyle bir ifade geçiyordu;

Alıntı:Genelde o hayat arenasında sık sık hata yapmayız.

Ama bu benim için pek geçerli olmasa gerek.
Zira bir Neptünyenim ben.gülücük
08-07-2011 04:44 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

Satürn 4. evimde terazi burcunda, en çok yetersizlik hissettiğim eleştiri aldığım alan aile içi ve de en çok bağlı kalmam gereken uzaklaşmamam gereken yerdi. Ta ki ben dur diyene kadar içimdeki devrimciyi çıkarttım. Çok bağlı olmama rağmen kendi gelişimim için ve kendi ayaklarımın üstünde durabilmek için uzaklaştım. Bunu yapmak zorundaydım çünkü içimde fazlasıyla korku olmasına rağmen. Ama yapabileceğimi biliyorum sandığımdan daha güçlüyümdür diye tahmin ediyorum. Bu yazıda beni anlatan çok şeyler var Yıldırım. Eline sağlık dil çýkarma
08-07-2011 10:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Alıntı:Kişinin satürn-mars bağlantısı halinde , öfkelendiğinde oluşabilecek zararlardan korkuyor olması ihtimali de vardır.

küçükkken kavgacı bir çocuktum , fizik yapım da ortalamanın üerinde iri olduğu için kavga edince aile tarafından aşırı baskılanma durumum oldu . ortaya zarar çıkıyordu ve şikayetler gelinmce bizimiler( özellikle anne ) beni baskılıyordu. ay- pluto baskıcı anne.
özellikle anneme karşı garip bir öfkem hep vardır. sürekli beni engellediğini düşünürüm.gülücük

mesela , , olumsuz örnek olarak bilinçaltında duran mesajlar , satürn açılarında duruyor .

( ergenlik ) uzun süreden sonra kavga ettim ; gözüne nişam aldığım yumruk , kafasını hareket ettirince , gözünün kenarına iasabet etti ve parmaklarımdan birisi gıcık bir yerden kırıldı , diğeri çıktı :D
elim üç ay alçıda kaldı . sınavlarıma girememiştim. ayrıca mars satürn 9.evde , eğitimi de engelleyen bir olay. mesela , mars satürn kemik kırılmasıyla özdeştir. bu kişi marsiyen konularda kısıtlanması için , (sihirli değnekle bu işler olmayacağına göre , )kemiğinin kırılması lazım ki hareket edemesin.

yine bir seferinde kavgaya karıştığımda bir sürü kişinin meydan dayağına maruz kaldım. yerde yarım saat tekmelediler. olayın bir kısmını hatırlamıyorum.

bir şekilde haritanın diğer faktörleriyle birlikte , satürn , çeşitli olaylar yaşatarak ; zihinde olumsuz sinyaller bırakabiliyor.

mesela ; mars satürn nasıl kısıtlanacak ? ay- plutoya da sahipse kişinin baskıcı anneyle hareketlerinin kısıtlanması gerekir.
ve bunları destekleyecek doğa olaylarını yaşayacak gülücük
08-07-2011 11:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vatansever Çevrimdışı
Yasaklanmış

benim 1.evimde oğlakta satürn ,böle olunca duurm farklı oluomuş ama ne oluo bilmiom
08-07-2011 12:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Muhteşem ve harika bir satürn analizialkis Güdük natal marsım, natal satürn ve transit satürn arasında acayip preslenmişken böyle bi yazıyı okumak iyi geldi gerçekten..
08-07-2011 02:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

teşekkürler yıldıırmçiçek

sanırım 8.evde satürnü olan biri için de şu sözler uygun düşer..

''Duvar

Seninle bir daha aynı yolda yürümem

Seninle yürüyene yolda tuzakların var

Bir daha asla dokunmam tenine

Senin teninden önce duvarların var

Ben o duvarlara çarpa çarpa

Nasır tuttum

Ağlaya ağlaya

Yosun tuttum

Derin bir nefes alır gibi batıyoruz

Yükümüz ağır

Yeni bir söz söylemek için

Ölmek mi gerekir

Hadi bir cesaret

Sen de taşın altına koy elini inadına inadına

Sevişmeli bağır çağır''

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
08-08-2011 12:44 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

ASC üzerindeki satürn, kişiyi öyle özgürlük meraklısı biri yapmaz. o kişide geleneklere bağlılık, toplum normlarına yakışır biçimde hareket etme dürtüsü vardır.

ömrü boyunca kendisi istese de istemese de çevresi tarafından "Tabuların var, duvarların var. artık ne zaman yıkacaksın onları?" gibi sözler duymuştur. kendisi öyle olmadığını düşünse de çevresi tarafından öyle algılanmıştır, tanımlanmıştır!

hayatıda gecikmeleri zaten mukakkak deneyimlemiştir.

hayatının bir döneminde yüzündeki mahkeme duvarı ifadesiyle anılmıştır, dedikodusu yapılmıştır.

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
08-08-2011 01:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

satürünüm 4. evimde av ailede yaşadım ben satürünün soguklugunu kısıtlamalarını fazlaca yaşadım ya da öyle sandım satüründen dolayı..hala daha söylerim ben cocukken bana bunlar yapıldı şu şekilde kısıtlandım ileriki yaşamım meslegim etkilendi diye ay ile nasıl bağlamtısı var bilemiyorum ama anne evde daha baskın idi hep bana göre yaptıgım şeylerde aile tarafından onaylanmak istedim marsımla kavusumu sebebi ile imis meger yazıyı okuyunca daha da iyi anlıyorum agır işler ve sabır gerektiren konularda uzmanlastım ama bu bana biriktirip daha sonra ani patlamalar getirdi merkürümle olan karesi ise yaşama kötümser bakış getirdi en kötüsüne hazırlıklı ol zarar görme dşüncesi getirdi .. olmadık şeyleri bile kafaya takıp saatlerce düşünme ..Plutoyla karesi ise bana yaşamın bütün yükünü omuzlarıma verdi ki hala öyle düşünüyorum sevmiyorum bu acıyı ..Sanırım güneşle sextili ve plutoyla ücgeni de zor işlere yatkınlık ve disiplin veriyor.. İki zor gezegen mars ve satürünün 4. evde konumlanması bana mı aileme mi zorluk cıkartıyor onu bilemiyorum fazlaca radikal akararlar aldım hayat benim aile hayatımdan sonra gelir oldu hesap vermek onaylanmak gereği duymamam gerek ve bunu da yapıyorum zaten cünki sorunların üstesinden gelirken kimseye yük olmuyorum o zaman ayrıntı vermeme gerek yok ..

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
08-09-2011 02:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir