Değerlendir:
  • 35 Oy - 2.97 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Neptünle Yaşamak
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Neptünle Yaşamak
Gerçekten en yoğun güç plütoya mı aittir ?

Pluto gücün ve güçlünün peşindeyken , kendi zaaflarının açığa çıkmasından korkar oysa neptün kendi zaaflarından bir demet yapıp en sevdiklerine çekinmeden, hesap-kitap yapmadan sunabilir.

12-26-2011 02:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

12.evden asc ye yapışık olan neptün,mars ve jüpiterime kare yapmaya hazırlanıyor tr.neptün ...ama ondan önce şironu göndermiş sanki git bilinçaltını yokla şunun bende geliyorum der gibi...
zaten şu aralar sanki volkanın derinliklerinde kaynayan lavlar var gibi içimde ...öyle rahatsız ki içim ..artık yeter diye haykırmak geliyor içimden..içerdeki beni dağıtmazsam iyidir bu aralar....
12-27-2011 12:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
virgo- Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

bir aydır geçmek bilmeyen depresif halimin nedeni neptün olablr mi:S
sanki hayatımın geri kalanı böyle gidecekmiş gibi geliyor:S
12-27-2011 12:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vuslat Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 7

(12-27-2011 12:20 PM)gizem kara Yazılan:  12.evden asc ye yapışık olan neptün,mars ve jüpiterime kare yapmaya hazırlanıyor tr.neptün ...ama ondan önce şironu göndermiş sanki git bilinçaltını yokla şunun bende geliyorum der gibi...
zaten şu aralar sanki volkanın derinliklerinde kaynayan lavlar var gibi içimde ...öyle rahatsız ki içim ..artık yeter diye haykırmak geliyor içimden..içerdeki beni dağıtmazsam iyidir bu aralar....

sana dua ve zikir çekmeyi öneririm inanın çok rahatlatıyor benimde haritamda olumsuz açılarım var ama napalım onlarla yaşamaya çalışmak zorundayız mesela mars neptün zıt açısı var bende beni okadar zorluyorki tabi yinede sen bilirsin

[Resim: vuslatharitas.th.gif]

secdelerde imiş aşk bulmak alnıma düştü
12-27-2011 01:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
picachu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

RE: Neptün ve Hayaller
(03-29-2011 03:24 AM)Yıldırım Yazılan:  Neptün uzaklardan ıslak ıslak titreşim damlacıklarını bizlere gönderirken şunu farketmemizi ister ;

- kaşık yok ( buraya ünlem koymaya kıyamaz , gerilime gerek yok diye düşünür )

''kaşık yok'' repliğini Matrix filminden hatırlıyoruz.

Neptünün bu mesajını biraz daha açalım isterseniz ,

Dünyada gerçek ( madde ) olarak algıladığınız her şeyi , aslında 5 duyu organınız ve beyinsel algılama araçlarınız size öyle yansıtıyor.

Aslında elinizde tuttuğunuz kaşığı , önce dokunma duyusuyla algılıyor , dokunma duyusunun beyninize verdiği bilgiler sayesinde beyniniz kaşığa anlam yüklüyor ve size geri-bildirim yapıyor.

Yani aslında siz kaşığın özünü ( orijinal halini ) DEĞİL , 5 duyu organınızla beyniniz arasındaki iletişimin size dönüş yapan geri-bildirimini algılıyorsunuz.

Evet farketmeye başladığınız şey tuhaf ama gerçek , aslında dünya 5 duyu araçları ile beyin arasındaki mekanizmanın size yansıttıklarından ibaret.

İşte bu yüzden dünya hayatının bir oyun ve oyalamacadan ibaret olduğu ayetle vurgulanıyor olmalı.

İşte bu yüzden duyarlı sanatçı kişilikler , ''yalan dünya'' diye şarkılar yapıyor olmalı.

İşte bu yüzden Neptün , madem dünyada gerçek olarak algıladıkların bir tür beyin faaliyetiymiş , sen başka türlü beyin faaliyetleri yap ve kendi dünyanı hayalinde tasarla diyor olmalı.

İşte bu yüzden pek çok insan , hayal dünyalarını , gerçek dünyaya tercih ediyor olmalı ve çoğu zaman madde formundaki gerçeklerden kaçıyor olmalı.

Peki şimdi Neptünün yaptığı , bizi kandırmak mı oluyor ?

Hayır hiç sanmıyorum çünkü gerçek dediğiniz şeylere BAĞLANMAK ve maddeye takılıp kalmak , aslında beyninizdeki sinyallere takılıp kalmak gibi bir şey.

Ve Neptünün tek isteği bunu aşmanız..

kaşık yok.. öyleyse kaşık için endişelenmeye gerek yok.. hayalinde tasarladığın kaşıkla , madde formundaki kaşık arasında pek fark yok.. her ikiside beyin aktivitesinin bir sonucu olarak sana yansıyan şeyler..

kaşık yok.. öyleyse kaşık için savaşmaya gerek yok..

farkettinizmi , çok kısa da olsa bir an için özgürleştiğinizi hissetmiş olmalısınız.
eğer hissetmediyseniz , boşverin bir önemi yok ;)

hmm .. gülücük ya ben seviyorum neptunugülücük) saftirik oluyo insan belki ama temizlik iyidir.. gülücük hem yazidaki gibi yalan dunyada yasiyoruz:P oteki tarafta aliriz ins meyvelerigülücük o zaman gercek biz oluruz degilmi?gülücük

https://resmim.net/f/xWSL8c.jpg

haritam
12-27-2011 02:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Jackal Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 6

RE: Neptün ve Hayaller
(03-29-2011 03:24 AM)Yıldırım Yazılan:  Neptün uzaklardan ıslak ıslak titreşim damlacıklarını bizlere gönderirken şunu farketmemizi ister ;

- kaşık yok ( buraya ünlem koymaya kıyamaz , gerilime gerek yok diye düşünür )

''kaşık yok'' repliğini Matrix filminden hatırlıyoruz.

Neptünün bu mesajını biraz daha açalım isterseniz ,

Dünyada gerçek ( madde ) olarak algıladığınız her şeyi , aslında 5 duyu organınız ve beyinsel algılama araçlarınız size öyle yansıtıyor.

Aslında elinizde tuttuğunuz kaşığı , önce dokunma duyusuyla algılıyor , dokunma duyusunun beyninize verdiği bilgiler sayesinde beyniniz kaşığa anlam yüklüyor ve size geri-bildirim yapıyor.

Yani aslında siz kaşığın özünü ( orijinal halini ) DEĞİL , 5 duyu organınızla beyniniz arasındaki iletişimin size dönüş yapan geri-bildirimini algılıyorsunuz.

Evet farketmeye başladığınız şey tuhaf ama gerçek , aslında dünya 5 duyu araçları ile beyin arasındaki mekanizmanın size yansıttıklarından ibaret.

İşte bu yüzden dünya hayatının bir oyun ve oyalamacadan ibaret olduğu ayetle vurgulanıyor olmalı.

İşte bu yüzden duyarlı sanatçı kişilikler , ''yalan dünya'' diye şarkılar yapıyor olmalı.

İşte bu yüzden Neptün , madem dünyada gerçek olarak algıladıkların bir tür beyin faaliyetiymiş , sen başka türlü beyin faaliyetleri yap ve kendi dünyanı hayalinde tasarla diyor olmalı.

İşte bu yüzden pek çok insan , hayal dünyalarını , gerçek dünyaya tercih ediyor olmalı ve çoğu zaman madde formundaki gerçeklerden kaçıyor olmalı.

Peki şimdi Neptünün yaptığı , bizi kandırmak mı oluyor ?

Hayır hiç sanmıyorum çünkü gerçek dediğiniz şeylere BAĞLANMAK ve maddeye takılıp kalmak , aslında beyninizdeki sinyallere takılıp kalmak gibi bir şey.

Ve Neptünün tek isteği bunu aşmanız..

kaşık yok.. öyleyse kaşık için endişelenmeye gerek yok.. hayalinde tasarladığın kaşıkla , madde formundaki kaşık arasında pek fark yok.. her ikiside beyin aktivitesinin bir sonucu olarak sana yansıyan şeyler..

kaşık yok.. öyleyse kaşık için savaşmaya gerek yok..

farkettinizmi , çok kısa da olsa bir an için özgürleştiğinizi hissetmiş olmalısınız.
eğer hissetmediyseniz , boşverin bir önemi yok ;)
yazıya tam olarak katıldığımı söyleyemeyeceğim.''hayal'' doğru kullanıldığında insanlar için önemli bir motivasyon kaynağı ve savunma mekanizmasıdır.somut dünyadaki hedefleriniz içiin soyut dünyanızda oluşturduğunuz hayaller size motivastyon kaynağı oluyorsa ne güzel. ama kabul edelim veya etmeyelim bu dünyada karşılanması gereken ihtiyaçlar da vardır ve insan yemeği hayal ederek karnını doyuramaz.

kaşık yoksa yemek de yok...
12-27-2011 08:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Arkadaş
Kayıtsız

Kaşığın yok olduğunu kabul etmek zor. Satürn sınırlarını aşmak zor. Bunun için neptünü yaşamak gerekir.

Çok güzel bir yazı , ellerinize sağlık verygood

Önceki yazınızda , neptün bizimle düşünce ve irade yoluyla temas kuruyor. Yarattğımız o hayal dünyasından çıkmamız için düşüncelerimizi bir kenara bırakmalıyız. Böylece neptünün hayal dünyasından otamatikman çıkabiliriz. Ve düşünmezsek , neptün bizi kandıramaz. Rüzgara karşı hareket ederiz ve yapmamız gerekeni yaparız. Sonra tekrar hayale devam.

Özellikle burası çok iyidi verygood
12-27-2011 10:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Jackal Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 6

Aslında kaşığın olup olmadığı konusunda net bir fikrim yok.Yani olabilir de olmayabilir de.İnsanoğlunun bunu kesin bir biçimde bilebileceğini pek düşünmüyorum.

Bir ''yükselen balık'' olarak benim de hayallerim vardır,var.Özellikle çocukluğumda hayallerim çok daha yoğun ve renkliydi.(Yani tabi her çocukta olabilir Neptün'ün etkisi mi bilemem. gülücük)Fakat bu renkli ve güzel hayallerin gerçek dünyada ihtiyaçlarımı karşılamadığının farkına vardım.Ve hayalleri dünya işlerinden çok bunaldığım zaman bir motivasyon aracı olarak kullanmaya başladım.Arabanızla hedefe doğru ilerlerken yanınızdaki arkadaşın sizi telkin etmesi gibi bi şey.Somut anlamda bi katkısı yok,ama ruhsal anlamda işe yarayabilir.

Kısacası kaşık var ya da yok,bunu bilmeye benim aklım yetmez.Fakat şunu iyi biliyorum ki yemeği yiyebilmem için bir kaşığın varlığına ihtiyacım var ve benim ilgilendiğim bu.gülücük
ve son olarak sevdiğim bir rap sanatçısının(her ne kadar rapçilere sanatçı gözüyle bakılmasa dagülücük) sözlerini eklemek istiyorum:
''Tatlı düşler,gerçek hayatta acı sonuçlar doğurabilir.''
Saygılar. gülücük
12-27-2011 11:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

(12-27-2011 01:25 PM)vuslat Yazılan:  
(12-27-2011 12:20 PM)gizem kara Yazılan:  12.evden asc ye yapışık olan neptün,mars ve jüpiterime kare yapmaya hazırlanıyor tr.neptün ...ama ondan önce şironu göndermiş sanki git bilinçaltını yokla şunun bende geliyorum der gibi...

sana dua ve zikir çekmeyi öneririm inanın çok rahatlatıyor benimde haritamda olumsuz açılarım var ama napalım onlarla yaşamaya çalışmak zorundayız mesela mars neptün zıt açısı var bende beni okadar zorluyorki tabi yinede sen bilirsin

Çok teşekkürler Vuslat'cım
yapıyorum onları zaten sabır çekmekten sabır taşı yakında beni kıskanmaktan çatlıcak ..gülücük
12-28-2011 12:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

(12-28-2011 12:13 AM)gizem kara Yazılan:  
(12-27-2011 01:25 PM)vuslat Yazılan:  

Çok teşekkürler Vuslat'cım
yapıyorum onları zaten sabır çekmekten sabır taşı yakında beni kıskanmaktan çatlıcak ..gülücük

sevgili gizem, bence *sabır* çekme.. hayatına hep sabredeğin konuları çekmek zorunda kalabilirsin.. *ya basıt* de.. çiçek

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
12-28-2011 12:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir