Değerlendir:
  • 13 Oy - 2.69 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Akrep'ten Dersler
Yazar Mesaj
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

Akrep'ten Dersler
evet bu başlığı hatırlarsınız.çok üzerinde durmayacağım çünkü canım sıkıldı ve anlık düşüncelerimle şu anda yazıyorum
dostluğu ;akrep burcu buldunuz bulacağınız en can en can dosttur yengeçle beraber.onu kazandınız mı asla size ihanet etmez eh siz de onun gibi suysanız biraz sizin için ciğer gibi olur.
akrep burcu herkezin korktuğu burçtur ama o zarar hissetmediklerine zarar vermez ve kendisine inandığı, güvendiği insanlar için en güvenilir dost ve sığınak olurask
gerçekçi bir kişiliği olduğu için hatalarınızı yüzünüze vurabilir bazen, iğneleyici kırıcı olabilir ama bilin ki bunlar gerçeklerdir.ama bunları bilmesinden korkmayın çünkü o sizi birdefa kabul ettiyse siz tüm sırlarınız ve kirlerinizle beraber onda güvendesinizdir.o size gerçekleri açık açık söyler ama "neden böylesin, seni kabul etmiyorum" demez.gördünüz görebileceğiniz en sadık kişi de o dur.ve siz onda bir sır olarak kalırsınız merak etmeyin

nefreti; akrep burçlular çok kin tutarlar, intikamları acımasızdır, nefretleri büyüktür.bunu neden akrepten derslere yazıyorum? çünkü intikam almak da merhamet etmek gibi bir güzel ahlak örneğidir.yapılan suçlar cezasız kalmaz.bu adaletin gereğidir.ve bi insanın bi çirkinlik karşısında kin ve nefret duyması bu kişinin o çirkinliğin ne kadar çirkin olduğunuda bildiğini gösterir.
kendinizce kötü bulduğunuz şeyler karşısında kin duymaz mısınız?
kinciliği kötü yapan bazı durumlar vardır; kötülüğü yapan kişiye hak ettiğinden fazla ceza vermez, hiç şans tanımamak vs...bunlar ayrı konu

sabitliği; tabii ki sabitliğin de bir ölçüsü vardır ama bu ölçüyü şaşmadıkça bu sabitlik çok asilce birşeydir, o kişinin orjinalliğini, gerçekliğini gösterir.başka bir vakit bunun üzerine daha derin duracağım.

uçlarda yaşamak; tabii ki bunun da bir dengesi var ama normalde bazı şeyleri uçlarda yaşamak o kişinin yine gerçekliğini, orjinalliğini gösterir.ayrıca bu unutmazlığı ona çok asillik de verebilir yerine göre.mesela kendisine yapılan iyilikleri unutmaz, bi pisliği de geçti gitti diyerek silmez hesabını yapar =) uçlarda yaşamak ona unutturmaz.

ya hep ya hiç; şahsen bu konuda başak felsefeli birisi olarak bunu kabul ettiğim söylenemez.herşeyin farklı bi ölçüsü vardır ve tüm parçalar hesaba katılmalıdır.akrep zaten bilinçsizce bu parçaları hesaba katar aslında (bakınız uçlarda yaşamak; unutmamak =) ama o kendi değer yargısına göre siyah ve beyaz arasında, herşey ve hiçbirşey arasında bi sınır vardır ancak ortası yoktur.aslında bunda da bilinçsiz bir matematik ve mantık var:)terazinin bi kolunda 100 diğerinde 99 gram varsa 100 olan kolu ağır basmış mıdır basmıştır.o zaman o ağır mıdır? ağırdır. o kol siyahı ölçsün.siyah mıdır siyahtır.
buradaki ortası yoktan kastımız tabii ki gerçekten ortası yok değil akrebin bu titizliğidir.(uçlarda yaşamaktan ötürü)
şimdilik bu kadar...

u_u
01-19-2012 03:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeppi
Kayıtsız

RE: Akrep'ten Dersler
Akrepleri çoookk iyi tanıyorum (= Bunlarda varya vallahi peygamber sabrı var . İşte kurban olduğum allah herkesi fıtratına göre yaratıyo ya.. İntikam zaman alacağı için müthiş bir sabırla bekliyorlar.. Sabır sabır..

Ama akreplerin cahil olanı çekilmiyor böle asan kesen inadım inat diyenleri gerçekten tehlikeli .. Ama akılıysa bulunmaz bir nimetler..
01-19-2012 04:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
lacrimosa Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

karşısındakine şans vermeme huyu var ben de gülücük intikam almak için 2 yıl beklediğim de oldu gülücükgülücük
01-20-2012 11:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

Ne kadar akrep özelliği fazla olan varsa mıknatıs gibi cekiyormusum meger astrolojiyle ilgilenmeye başladığımdan coook zaman sonra bunu fark ettim birebir yakınumda değerlilerim olanlar hep akrep yoğunluğu olan kimseler kızım ay venüs plıto akrep ay venüs kavusum en yakın arkadasın yönetici gezegeni pluto yükselenle kavuşım digeri de öyle deger verdigim diger insan ay 90 pluto sanırım bunlar hep 7. evime yerleşen plutonun sucu hep onlara bakıp nasıl kendi hayatlarını öncelikli tutup bencilce davranabildiklerini ve yeri geldiginde ne kadar acımasız ve güclü kalabildiklerini görüp kendime kızmakla gececek hayatım sanırım

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
01-21-2012 12:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
michiru Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

bir akrep arkadaşım zamanında bana şöyle demişti:''bir insan bana yanlış yaptığında ben ondan iki kez intikamımı alırım,birincisi bana yanlış yaptığı için,ikincisi de bir daha yapmaya kalkışmasın diye''....sürprizzz
01-21-2012 04:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

(01-21-2012 04:35 PM)sevda89 Yazılan:  bir akrep arkadaşım zamanında bana şöyle demişti:''bir insan bana yanlış yaptığında ben ondan iki kez intikamımı alırım,birincisi bana yanlış yaptığı için,ikincisi de bir daha yapmaya kalkışmasın diye''....sürprizzz

Bana ne kadar yabancı hisler hatta ürkütücü, hatta ve hatta korkutucu en iyi intikam kendinden dostlugundan sevginden mahrum bırakmaktır sessizce ceker gidersin gülücük

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
01-21-2012 05:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

intikam bana çok boş bir duygu geliyor
mesela , akreplerin zehrinin işlemediği insanlar yay ikizler ve kovadır .

genellikle umursmamz insanlar .

bende bu konuda uranyen takılırım.
haritamda pluto açıları olduğu için , zaman zaman intikam dürtüsü içine giriyorum ama balık - kova ve uranüs etkim s.kiret diyor :D , umursamıyorum ; işi düşünce görmezden geliyorum vs.

bende plutonun unutmama ve silme huyları çok var.

intikam , hazımsızlık içeren ve karşıdaki kişinin menfi yönde bile olsa , kendisinde bir değer bulmasını sağlayan bir duygu.

-demek ki canını çok acıtmışım

-demek ki onun için önemli birisiymişim
01-21-2012 07:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

bu konuda başka bir fikrimi de belirtmek isterim , akrep burcunun efsaneleştirilmesi , insanların güce olan hayranlığığından ve biat etmesinden geliyor .

oysa astrolojiyle nispeten daha ciddi ilgilenen insanar , efsaneleştirmeyle gerçekten sapabilirler .

çoğu akrep insanında , sayılan efsanevi özellikleri bulamadığınızda hayal kırıklığı yaşabilrsiniz veya akrepsi davranışlarıyla ilgili beklentiniz çok yüksek olduğundan net gözlemleyemeyebilirsiniz .

çok akrep tanıdığın oldu , hemde haritası vurgulu akrepler , hiç birinde astrologların abarttığı şekilde değildi .

akrep burcu fiziksel olarak ,
-sivri surat verir
-gözler burna yakın , kaşlar gür , donuk bakış ,burun sivri kemerli , çene V şeklinde , elmacık kemikleri çıkı

böylece bakışlar çok dernden gelir , gözlerini net algılayamazsınız , sanki doğuştan güneş gözlüğü takıyormuş gibi , bakışlar gizemli ve ürkütücü gelir . çünkü akrep burcu gizlenmeyle ilgilidir . özellikle asc akrep ilişkisi dış görünüşte kendisini gösterir , zira akrebin saklama güdüsü dış görünüşe yansıyacaktır .

burun ve çene yapısı ise güçlü ve sert bir görünme sebep olur

davranış olarak

aslında akrep burcuyla ilgili kilit kelime iç gözlemdir , iç gözlem yaparak temel motivasyonlarına ulaşmaktır . tabiki
içgözlem sadece akrebe özgü değildir , diğer insanlar da yapabilr. ancak , akrep , içgözlem olayını daha az çabayla yapabilir ve amacına daha çabuk ulaşır .

içgözlem sonucu temel motivasyonlarına ulaşabilir ve çekinmeden bunu uygulamaya dökebilir. işte akrebin olayı burada gizlidir . yarı doğrular ve yatıştırıcılardan uzak kalmasını bu sağlar . yine akreplerin köşeli ve geçinilmesi zor olmasının altında da bu yatar .

hayatta kalma güdüsü , insanı daha affetmez , yıkıcı yapabilir. ve yine hayatta kalma güdüsü kuvvetli olan insanlar çoğu davranışı kendileri için tehtit olarak algılar ki , akreplerin durduk yere şüphelere düşüp insanlara kırıcı olmasını sağlar .
01-21-2012 07:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

(01-21-2012 07:36 PM)aeon Yazılan:  intikam bana çok boş bir duygu geliyor
mesela , akreplerin zehrinin işlemediği insanlar yay ikizler ve kovadır .

genellikle umursmamz insanlar .

bende bu konuda uranyen takılırım.
haritamda pluto açıları olduğu için , zaman zaman intikam dürtüsü içine giriyorum ama balık - kova ve uranüs etkim s.kiret diyor :D , umursamıyorum ; işi düşünce görmezden geliyorum vs.

bende plutonun unutmama ve silme huyları çok var.

intikam , hazımsızlık içeren ve karşıdaki kişinin menfi yönde bile olsa , kendisinde bir değer bulmasını sağlayan bir duygu.

-demek ki canını çok acıtmışım

-demek ki onun için önemli birisiymişim

ama akrep iğnesini batırmadan acıtmadan rahat edemez ki gülücük karşı tarafın kendisini önemseyip önemsememesi onun için sorun olmaz, yeterki acıtsın canını kih kih
akrep intikam konusunda ego ve gurur yapmaz pek, sabırla yaklaşır avına en yakın dostu bile olur düşmanının ehe :D
01-21-2012 08:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
destrudo
Kayıtsız

benim çok fazla teknik bilgim yok ama çevremdeki akreplerden görüğüm yıkıcılıktan çok ihtiyacı olana hiç tereddütsüz el uzatan herkezin yuhaladığına şevkatle yaklaşan bir tarafları da var. çok ta sıkı motivasyoncular. ki aralarında ömürlükler var biri kuzenim üstelik marsı da akrep feci rahat ve iyimser bir adam " imdat" de aynı iyimserlikle koşa koşa gelir gülücük
01-21-2012 08:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Akrep Burcu ve Psikopatoloji Lajâ 1 9,775 05-01-2019 01:48 AM
Son Mesaj: cancer123
  Akrep Burcu Erkeği Angel 54 73,950 09-07-2018 01:28 AM
Son Mesaj: justicee
  Bir adamın dilinden Akrep Kadını... katmer 28 35,705 03-26-2017 05:31 AM
Son Mesaj: zeynepelif
  Akrep Burcu Vurgusu ve Ünlüleri astrosohbet 36 50,963 03-24-2017 03:35 PM