Değerlendir:
  • 38 Oy - 2.79 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

12.evi irdeliyoruz..
Yazar Mesaj
tgc21 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

RE: 12.evi irdeliyoruz..
benim 12.evimde mars ve jüpiter boğada kavuşum halindeler mars boğada zararlı diye biliyorum hele de 12.evde olunca daha da zararlı ama kafamı karıştıran buradaki jüpiter beni korur mu yoksa olayları daha mı büyütür. daha mı zararlı hale getirir ?
03-11-2012 09:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(03-11-2012 09:33 PM)tgc21 Yazılan:  benim 12.evimde mars ve jüpiter boğada kavuşum halindeler mars boğada zararlı diye biliyorum hele de 12.evde olunca daha da zararlı ama kafamı karıştıran buradaki jüpiter beni korur mu yoksa olayları daha mı büyütür. daha mı zararlı hale getirir ?

Herhangi bir astrolojik etkiyi ''sadece iyi'' yada ''sadece kötü'' şeklinde değerlendirmemeni tavsiye ederim.

Mars-Jüpiter kavuşumun Boğa burcunda saan dayanıklılık vermesi açısından iyidir. 12.evde olması bu dayanıklılığını test edecek bazı hastalıklarla uğraştırması ihtimali açısından problemdir.

Merkürün bu kavuşuma sert açılar yapması çok önemli ( profilinde ki doğum bilgileri doğruysa Merkürün hem mars hem jüpitere sert açıları var )

Mekürün bu açıları zihinsel aktivite açısından olumludur

Bazen tartışmaya ve fikir rekabetine işaret etmesi açısından problem görülebilir

Özetle iyi kötü demeyelim , o etkileri daha derinlemesine öğrenip hazmedelim derim.

03-11-2012 09:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tgc21 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(03-11-2012 09:42 PM)Neptunian Yazılan:  
(03-11-2012 09:33 PM)tgc21 Yazılan:  benim 12.evimde mars ve jüpiter boğada kavuşum halindeler mars boğada zararlı diye biliyorum hele de 12.evde olunca daha da zararlı ama kafamı karıştıran buradaki jüpiter beni korur mu yoksa olayları daha mı büyütür. daha mı zararlı hale getirir ?

Herhangi bir astrolojik etkiyi ''sadece iyi'' yada ''sadece kötü'' şeklinde değerlendirmemeni tavsiye ederim.

Mars-Jüpiter kavuşumun Boğa burcunda saan dayanıklılık vermesi açısından iyidir. 12.evde olması bu dayanıklılığını test edecek bazı hastalıklarla uğraştırması ihtimali açısından problemdir.

Merkürün bu kavuşuma sert açılar yapması çok önemli ( profilinde ki doğum bilgileri doğruysa Merkürün hem mars hem jüpitere sert açıları var )

Mekürün bu açıları zihinsel aktivite açısından olumludur

Bazen tartışmaya ve fikir rekabetine işaret etmesi açısından problem görülebilir

Özetle iyi kötü demeyelim , o etkileri daha derinlemesine öğrenip hazmedelim derim.

yanıtladığın için teşekkür ederim yıldırım hızına hayran kaldımgülücük
03-11-2012 11:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

#19'a göre...

-12.evim Aslan.Bastırdığım duygular ne olabilir?Önemli olma isteği,gurur,kendine güven,ego,hatta yaratıcılık.
-12.ev yalnızlığa ihtiyaç duymayı ifade eder.Aslan burcunun doğal evi 5.ev.5.ev konularında yalnızlığa ihtiyaç duyuyorum diyebilir miyim?

Örneğin 5.evim Oğlak ve ben çocuklardan pek hoşlanmıyorum.Aslan da buna çifte etki verebilir mi?
Ya da tüm burç ev sisteminde 5.ev Oğlak'a 12.ev Aslan olacağı için çifte etkiyi yaratan 5.evdeki Satürn müdür?

Alternatif olarak birşeyler üretebilmem için yalnız mı kalmalıyım?

- 12.ev sınırlanma evidir. kapalı alanlara işaret eder. (hastane,hapishane vb.).

Neden ilk aklıma bu geldi bilmiyorum ama kapalı alan(asansör) korkum geldi.

-12.ev insanlara hizmet etme isteğiyle ilgilidir. sanki günahlarının bir bedeli olarak bu dürtüyü içeride hisseder. bu günahlar sunî şeylerde olabilir. kendini suçlama gibi..

Şöyle de diyebilir miyiz?Günah değil de kişinin kendisi için affedilmez olduğunu düşündüğü şeyler bu eve yerleşmiş burca göre belirleniyor.Aslan'ın olumsuz özellikleri nelerdir?Şımarıklık,benmerkezcilik,gösterişe düşkünlük..Özellikle bu tipteki insanlara karşı kişi kendini koruyor onlara hiç yaklaşmıyor?

- 12.ev sahne arkasında kalma isteğini ifade eder. toplumun dikkatini sessizce çekme dürtüsü sözkonusudur.

Akrep,Başak burçları bu anlamda ilk aklıma gelen burçlar,herhalde evde bulundukları takdirde çifte etki yapabilirler diye düşünüyorum.

-12.ev içe dönük bir kişiliği ifade eder. iç sesiyle kendi kendine konuşmalar , öfkenin içe atılması gibi durumlar sözkonusudur.

Doğal.Görünüş,davranışlar ile 12.evdeki burç bambaşka.İki farklı insan gibi..

-12.ev genlerimizden gelen , çocukluğumuzdan yetişkinliğe taşınan sorunlara işaret edebilir. ailenin , çocuklukta neleri kısıtladığına işaret eder.

Tek çocuğum ama prenses değilim. gülücük Belli bir yaşa kadar hep sınıftaki başka insanlar övüldü bana.Ki derslerim de çok iyiydi.

#19'un yarısına geldim.Akşama da tamamlarım inşallah.Çok istiyorum 12.eve hakim olabilmeyi çünkü.
03-28-2012 03:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
rak_star_21 Çevrimdışı
Yeni Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

12. evde pluto , 1. evde satrün hangi gezegen kişinin hayatında daha etkilidir ?Derine iniyorum, dünyanın merkezinde buluyorum, aradığımı bulamayınca tekrar çıkıyorum.Sıfırdan başalayıp bir oluyorum sonra yine sıfırdan bir oluyorum.Yaşantımı etkileyen gezen hangisidir?
Sevgilerle...

http://yfrog.com/n3astro2gw01ss480962119g
03-28-2012 08:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

Devam..
-12.Evi kullanamamak,duygular/dürtüler tarafından sürüklenmeye neden oluyor.Buradaki sürüklenmeyi pek anlayamadım..acaba
-Gizli düşmanlar o zaman 12.evde olan burca mı yoksa gezegene mi bağlı?Çünkü 12.evde olan gezegen engellenebiliyor.

Of,zor..
03-28-2012 09:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(03-28-2012 09:41 PM)Mahinur Yazılan:  Devam..
-12.Evi kullanamamak,duygular/dürtüler tarafından sürüklenmeye neden oluyor.Buradaki sürüklenmeyi pek anlayamadım..acaba
-Gizli düşmanlar o zaman 12.evde olan burca mı yoksa gezegene mi bağlı?Çünkü 12.evde olan gezegen engellenebiliyor.

Of,zor..

Duygular / dürtüler tarafından sürüklenmek = Normalde mantığın ders çalışmanı söylerken, dürtülerin o sıkıcı dersten kaçmaya doğru yöneltiyor

Her defasında dürtüyle eylem arasında karar vermek durumundayız

ve çoğu zaman eylemin öncesinde ki kararımızı dürtülerin etkilemesine izin verdiğimiz an insan olmamın birincil hüneri olan BİLİNCİ devre dışı bırakmış oluyoruz.

Anthony Robbins ( kişisel gelişim uzmanı ) İçindeki Devi Uyandır adlı kitabında bu konuyu anlatırken Niagara Şelalesi Sendromu olarak bahseder ve pek çoğumuzun şelalede sürüklendiğini yazar.

03-29-2012 12:38 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Elmyra Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Kuzenimin Gunes'i 12.evde babasi çok asiri ilgili herseyine karisir hiçbiseyini eksik etmez vs ama kuzenimi çok bunaltiyor yani oyle diyor babamla sorunlarim var bazen bikiyorum diyor..

Karsi komsumuzun kizininda gunes'i 12.evde babasi alkolik ve kuzenime gore ilgisiz babasi ..aylarca yoktu bi gitti turkiyeye parasi bitince dondu =p

forumda gunesin bu ev konumu ile bu ozelligini okuyunca merak ettim arastirdim ve sonuç boyle gunesler 12.evde baba ile ilgili sorunlar =)

http://f1204.hizliresim.com/w/1/40c05.gif
03-29-2012 01:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
simya Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

Ya oğlumun da Ay'ı 12. evde ben de korkuyorum aðla...(

SİMYA YILDIZ HARİTASI
03-29-2012 03:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

12. ev bana göre ruhsalligin dolayisiyla dini ahlak duygumuzun evidir... ne kadar yaradanin dediklerin dinlersek o kadar rahat bir 12. evimiz olacaktir... diye düsünüyorum... yani yaradani ve gönderdiklerini dinlemek uygulamak = nefis terbiyesi...

Benim de günesim 12. evde, varligi yoklugu bir baba evet... ama bundan yola cikarak insan yaraticisina daha yakin olabilme potansiyelini güclendirebilir... ve aslinda zaten etraftakiler bizim gelismemiz icin bir modelden ibarettir.. herseyi icimizde yasariz... ayrica es ile de problemleri göstermekte ... bir kadin haritasinda günes evlenecegi erkekse eger...

Yani bayanlar olarak daha zor bir durum günes 12. evde ama dedigim gibi, gelistirebilmek de bizde... kisa ve öz olsun.. sevgilerimle...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
03-29-2012 12:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir