Değerlendir:
  • 20 Oy - 3.55 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gezegensel Saatler İşliyor
Yazar Mesaj
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

RE: Gezegensel Saatler İşliyor
Daha once yabanci bir siteden boyle bir program yuklemistim pc ye... Ayrica dogum tarihini ve saatini girdiginde arkadasin dedigi gibi hangi gezegen gununde ve hangi gezegen saatin de dogdugunu gosteriyordu.... Yalniz o program da tum gezegenler yoktu su bildiklerimiz klasik astroloji de ki gezegenler mevcuttu tek... Ornegin pluto,uranus, neptun, ( chiron) gibi gezegenler mevcut degildi... Bu denilen program da hepsi var midir? Suan yuklem yapamiyorum... Merak ettim...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
07-14-2012 01:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Su an ki bir gozlemi gireyim gülücük Plutomania nin verdigi web sitesinden girdim... Bulundugum konumlara goremerkür saatindeyim ve foruma girme ihtiyaci duymusum.... gülücük = iletisim...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
07-14-2012 01:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ekinoks Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 43

(07-14-2012 01:08 PM)Mavisahram Yazılan:  Daha once yabanci bir siteden boyle bir program yuklemistim pc ye... Ayrica dogum tarihini ve saatini girdiginde arkadasin dedigi gibi hangi gezegen gununde ve hangi gezegen saatin de dogdugunu gosteriyordu.... Yalniz o program da tum gezegenler yoktu su bildiklerimiz klasik astroloji de ki gezegenler mevcuttu tek... Ornegin pluto,uranus, neptun, ( chiron) gibi gezegenler mevcut degildi... Bu denilen program da hepsi var midir? Suan yuklem yapamiyorum... Merak ettim...
Klasik gezegenler var Mavisahram.Bildiğim kadarıyla gezegen saatleri klasiklerden ibaret.Emin değilim tabi
07-14-2012 01:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ekinoks Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Sizin oralarda hala merkür saati olsa gerekgülücük 1dk. önce bizim burda ay saatine geçildigülücük plutomanianın verdiği linkten yaşadığın şehrin sabah ve aşkam saatlerine göre hesaplayıp kıyas yapabilirsin programla.
07-14-2012 01:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
plutomania Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 13

(07-14-2012 01:08 PM)Mavisahram Yazılan:  Daha once yabanci bir siteden boyle bir program yuklemistim pc ye... Ayrica dogum tarihini ve saatini girdiginde arkadasin dedigi gibi hangi gezegen gununde ve hangi gezegen saatin de dogdugunu gosteriyordu.... Yalniz o program da tum gezegenler yoktu su bildiklerimiz klasik astroloji de ki gezegenler mevcuttu tek... Ornegin pluto,uranus, neptun, ( chiron) gibi gezegenler mevcut degildi... Bu denilen program da hepsi var midir? Suan yuklem yapamiyorum... Merak ettim...

Evet Mavisahram klasik astrolojideki 7 gezegen var. Satürn ötesi gezegenler perde arkasındalar yinesuna-bak

Ancak unutulmamalı ki yüz belki de binlerce yıldan beri özellikle büyü, ibadet, zikir çalışmaları gibi çalışmalarda hep bu gezegensel saatler kullanılmış, demek ki işliyor.

Doğduğunuz andaki gezegensel saatlerede bakmayı unutmayın bu arada bakalım hangi saatte doğmuşsunuz? O saaitn burcunuz, yükseleninizle veya yönetici gezegenle ilgisi var mıı?

07-14-2012 02:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
plutomania Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Yani pazartesinin ilk dakikası olan gece değil mi? Pazarı pazartesiye bağlayan gece ?

Eğer yukarıdaki anladığım gibiyse Jüpiter akşamında doğmuş oluyorsunuz.

Soru: Gezegensel saatler nasıl hesaplanıp bulunuyor?

Cevap: Yaşadığımız yerdeki gece ve gündüz saatlerinin uzunluğuna göre. Yani diyelim ki şu anda yaşadığımız yerde

GECE: 11 saat

GÜNDÜZ: 13 saat olmuş olsun, toplam değişmez 24 saat.

Güneşin doğuşuyla gündüz saatleri başlar ve toplam gündüz uzunluğunun 12'ye bölümüyle her gezegensel gündüz saatinin ne kadar süreceği bulunur.

Bu işlemin aynısı gece saatlerine de uygulanır. Güneşin batmasıyla gece saatleri başlar ve toplam gece uzunluğunun 12'ye bölünmesiyle gezegensel gece saatleri bulunur.

Güneşin doğuş ve batış saatlerini yaşanan yere ait imsaki takvim verir.

Şimdi yukardaki bilgi bizim okulda öğrendiğimiz gece 00:00 da başlar ertesi güne 00:00 da girilir bilgisiyle aynı olmadığı için ilk başlarda kafamızı karıştırabilir.

Pazartesi-Ay günüdür Pazartesi akşam ise Venüs gecesi başlar

Salı-Mars günüdür Salı akşam ise Satürn gecesi başlar
çarşamba- Merkür günüdür Çarşamba akşam ise Güneş gecesi başlar
Perşembe- Jüpiter günüdür Perşembe akşam ise Ay gecesi başlar
Cuma- Venüs günüdür Cuma akşam ise Mars gecesi başlar
Cumartesi- Satürn günüdür Cumartesi akşam ise Merkür gecesi başlar
Pazar- Güneş günüdür Pazar akşam ise Jüpiter gecesi başlar

Görüldüğü gibi gezegensel saatleri sadece bir takvim yardımıyla kendinizde hesaplayabilirsiniz ben bilgisayar başında değilken öyle yapıyorum, çok basit ve zevkli bir yöntem.

İşin mantığını anlayınca kafadan bile yapılabilir, şöyle ki:

Hergün belli bir gezegensel saatler başlar bunu ve güneş doğuş saatini bilmeniz yeterli.
Mesela Salı günü Mars günüdür( çünkü günün ilk saati Mars saatidir) ondan sonraki saatler gezegen sırasına göre gider:
Mars-Güneş-Venüs-Merkür-Ay-Satürn-Jüpiter-Mars-Güneş-Venüs-Merkür-Ay

Bakın 12 gündüz saati bitti şimdi sırada hangi gegen var? Satürn .Dolayısıyla Salı gecesi Satürn Saatiyle başladığı için Satürn gecesidir.

Küçük ipuçları: Her gün öğle ezanı o günün saatinde okunur. Mesela Cuma venüs günüdür cuma namazı yine günün 8. saati olan venüs saatinde kılınır.

Eskiden bu gezegensel saatlerle ilgili sözler varmışkoptum.w

Salı , sallanır--Mars günü olduğundan olmasın
Çarşamba , çarşafa dolanı- Munzır Merkür günü. Gibi aklıma gelenlerkoptum.w

07-14-2012 03:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ekinoks Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Plutomania; şöyle bir tablo buldum..Gece için gezegen saatleri farklı verilmiş?
[/font]
[font=tahoma][Resim: 9qdnl.jpg]
07-14-2012 03:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
plutomania Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Aslında farklılık yok bu tabloda ilk olarak bir önceki gecenin gezegensel saai verilmiş sadece.

İslami bakış açısından pazar günü bitip akşam başladığında başlayan pazartesi akşamıdır. İlk akşam başlar sonra o günün gündüz saatleri başlar.

07-14-2012 03:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(07-14-2012 03:03 PM)plutomania Yazılan:  Yani pazartesinin ilk dakikası olan gece değil mi? Pazarı pazartesiye bağlayan gece ?

Eğer yukarıdaki anladığım gibiyse Jüpiter akşamında doğmuş oluyorsunuz.

Soru: Gezegensel saatler nasıl hesaplanıp bulunuyor?

Cevap: Yaşadığımız yerdeki gece ve gündüz saatlerinin uzunluğuna göre. Yani diyelim ki şu anda yaşadığımız yerde

GECE: 11 saat

GÜNDÜZ: 13 saat olmuş olsun, toplam değişmez 24 saat.

Güneşin doğuşuyla gündüz saatleri başlar ve toplam gündüz uzunluğunun 12'ye bölümüyle her gezegensel gündüz saatinin ne kadar süreceği bulunur.

Bu işlemin aynısı gece saatlerine de uygulanır. Güneşin batmasıyla gece saatleri başlar ve toplam gece uzunluğunun 12'ye bölünmesiyle gezegensel gece saatleri bulunur.

Güneşin doğuş ve batış saatlerini yaşanan yere ait imsaki takvim verir.

Şimdi yukardaki bilgi bizim okulda öğrendiğimiz gece 00:00 da başlar ertesi güne 00:00 da girilir bilgisiyle aynı olmadığı için ilk başlarda kafamızı karıştırabilir.

Pazartesi-Ay günüdür Pazartesi akşam ise Venüs gecesi başlar

Salı-Mars günüdür Salı akşam ise Satürn gecesi başlar
çarşamba- Merkür günüdür Çarşamba akşam ise Güneş gecesi başlar
Perşembe- Jüpiter günüdür Perşembe akşam ise Ay gecesi başlar
Cuma- Venüs günüdür Cuma akşam ise Mars gecesi başlar
Cumartesi- Satürn günüdür Cumartesi akşam ise Merkür gecesi başlar
Pazar- Güneş günüdür Pazar akşam ise Jüpiter gecesi başlar

Görüldüğü gibi gezegensel saatleri sadece bir takvim yardımıyla kendinizde hesaplayabilirsiniz ben bilgisayar başında değilken öyle yapıyorum, çok basit ve zevkli bir yöntem.

İşin mantığını anlayınca kafadan bile yapılabilir, şöyle ki:

Hergün belli bir gezegensel saatler başlar bunu ve güneş doğuş saatini bilmeniz yeterli.
Mesela Salı günü Mars günüdür( çünkü günün ilk saati Mars saatidir) ondan sonraki saatler gezegen sırasına göre gider:
Mars-Güneş-Venüs-Merkür-Ay-Satürn-Jüpiter-Mars-Güneş-Venüs-Merkür-Ay

Bakın 12 gündüz saati bitti şimdi sırada hangi gegen var? Satürn .Dolayısıyla Salı gecesi Satürn Saatiyle başladığı için Satürn gecesidir.

Küçük ipuçları: Her gün öğle ezanı o günün saatinde okunur. Mesela Cuma venüs günüdür cuma namazı yine günün 8. saati olan venüs saatinde kılınır.

Eskiden bu gezegensel saatlerle ilgili sözler varmışkoptum.w

Salı , sallanır--Mars günü olduğundan olmasın
Çarşamba , çarşafa dolanı- Munzır Merkür günü. Gibi aklıma gelenlerkoptum.w

Sen bu konu üzerinde epey durmuşsun belli, tekrar teşekür ettim işin mantığını bu mesajla daha iyi anladım verygood

07-14-2012 04:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

Yükledim programı.
Doğru mu ayarlamışım acaba?
Satürn günü Jüpiter saati görünüyor şu an.
07-14-2012 04:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  ŞANSIN EN BOL OLDUĞU SAATLERİN TESBİTİ : Gezegenlsel Saatler Ahmet DOĞANER 5 57,224 06-22-2014 03:34 PM
Son Mesaj: Mines

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir