Değerlendir:
  • 45 Oy - 3.07 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

T Kare Açı Kalıbını İnceleyelim..
Yazar Mesaj
sibell Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

RE: T Kare Açı Kalıbını İnceleyelim..
Arkadaşlar tam 8 tane T kare açım var:(
07-31-2012 04:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(07-31-2012 04:48 PM)sibell Yazılan:  Arkadaşlar tam 8 tane T kare açım var:(

8 tane T-Kare olacağını sanmıyorum Sibel

Gördüğüm kadarıyla Güneş-Ay-Mars T-Karesi var // Venüs-Jüpiter zıt açısı var // Satürn-Plüto sert açısı var

Senin T-Kare hakkında fikir edinmen için hazır yorumlardan ekleyeyim

Güneş & Mars bağlantısı

• Kişi , Mars özellikleri ile özdeşleşir. Bu görünüm kişiye Koç burcu özellikleri katar.
• Cesur bir kişilikten söz edebiliriz.
• Mücadeleyi sever.
• Meydan okumalara karşı dik durabilir.
• Olumsuz ifadeleri ; sabırsızlık , öfke , kavgacılık , bencillik , kaba olmak şeklinde tanımlanabilir.
• Lider , yönetici , öncü kişilik özellikleri vardır.
• Rekabeti sever , rekabet gerektiren işler ( ya da mesela spor ve askeri konular ) ona uygundur.
• Kişinin Mars özellikleri taşıyan bir baba imgesi vardır.
• Kararlı ve enerjik bir doğası vardır. Yaptığı işe yüreğini katar.
• Tutkulu bir yapısı olacaktır. Seksüel enerjisi kuvvetlidir.
• Yüksek enerjisini kanalize edecek bir uğraş bulmazsa , gerilimli , huysuz , kavgacı , fazla hırslı özellikleri ön plana çıkabilir ve çevresinde sorun oluşturabilir.
• Fiziksel açıdan güçlü kaslara sahip olabilir , saçların kızıl olması ya da kişinin vücudunda ( özellikle baş kısmında ) yara izi olması gibi ihtimallerden söz edebiliriz.
• Bayanlarda erkeksi özellikler görülebilir.

Ay & Mars bağlantısı

• Marsa özgü ihtiyaçlardan söz edebiliriz.
• Heveslerini gidermeye ihtiyacı vardır.
• Şiddetli duygusal tepkilere dikkat diyelim.
• Sabırsızlık görülebilir.
• Duyguları konusunda bencillik yapması ihtimali vardır.
• Cesaret duygusu kuvvetlidir. ( engelleyici başka astrolojik etkiler yoksa tabii )
• Marsın pasif olması durumunda alınganlık , pasif-agresiflik görülebilir.
• Eyleme geçmek ihtiyacı güçlüdür. İhtiyaç duyduğu bir şeyi hemen şimdi yapmalı , sahip olmalıdır.
• Sevdiklerini koruma dürtüsü kuvvetlidir.
• Ateşli duygular , seksüel ihtiyaçlar sık sık ön plana çıkabilir.
• Ailesiyle ve özellikle anne imgesiyle alakalı Mars özellikleri deneyimlemiş olabilir. Rekabetçi bir anne , çocuğuna hırs veren bir anne vb. söz konusu olabilir. Yuva içinde gerilim deneyimlemesi muhtemeldir.
• Mideyle alakalı sağlık problemlerine dikkat diyelim.
• Duygularını dürüst ve net biçimde ifade etmeyi tercih eder.

08-01-2012 01:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sibell Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

T kare, iki gezegen arasında zıt açı olup başka bi gezegenin ikisinede kare yapması değil mi?
Haritamda:

güneş ve ay zıt mars ikisinede kare yapmış
aynı şekilde uranüs ve neptünde güneş ve aya kare yapmış durumda
satürn ve şiron zıt açı var ve plüto ikisine de kare yapmış
mars ve uranüs zıt açısı var güneş ikisinede kare yapmış, aynı şekilde ay da ikisiyle kare durumda
ve neptün de marsla zıt ve güneş ve ay bu ikisiyle yine kare durumda.

toplam 8 yapıyo yazdıklarımın hepsi sayılır dimi?
08-01-2012 02:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(08-01-2012 02:38 PM)sibell Yazılan:  T kare, iki gezegen arasında zıt açı olup başka bi gezegenin ikisinede kare yapması değil mi?
Haritamda:

mars ve uranüs zıt açısı var güneş ikisinede kare yapmış, aynı şekilde ay da ikisiyle kare durumda

Haritanı eklersen eve gidince bakarım, 8 tane T-Kare olması zaten teknik olarak pek mümkün değil

08-01-2012 03:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sibell Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(08-01-2012 03:22 PM)Neptunian Yazılan:  
(08-01-2012 02:38 PM)sibell Yazılan:  T kare, iki gezegen arasında zıt açı olup başka bi gezegenin ikisinede kare yapması değil mi?
Haritamda:

Haritanı eklersen eve gidince bakarım, 8 tane T-Kare olması zaten teknik olarak pek mümkün değil

haritam bu
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=c...&rs=0&ast=
08-01-2012 05:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
plutomania Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 13

(08-01-2012 05:59 PM)sibell Yazılan:  
Haritamda:

haritam bu

Benim gördüğüm kadarıyla haritanızda Ay- Neptün/Uranüs kavuşumu- Güneş ve Marsı içeren büyük Kare var.
T-Kare üç gezegen arasında oluyor; birbirine zıt iki gezegen ve bunlara 90 derece yapan üçüncü gezegen
Sizde ise 90 derece yapan üçüncü gezegenede zıt açı yapan karşısında bir gezegen olduğundan büyük kare var. Daha geniş bilgiyi Neptünian verir konu hakkında, benim gördüğüm bu kadar. Öncü burçlarda büyük kare hımmm sizde yaşamınızdaki belli bir farklılıktan sizi sıkan genel bir durumdan bahsederseniz söz konusu açı kalıbını daha iyi anlayabilirizgülücük

08-01-2012 07:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sibell Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(08-01-2012 07:32 PM)plutomania Yazılan:  
(08-01-2012 05:59 PM)sibell Yazılan:  
Haritamda:

haritam bu

Benim gördüğüm kadarıyla haritanızda Ay- Neptün/Uranüs kavuşumu- Güneş ve Marsı içeren büyük Kare var.
T-Kare üç gezegen arasında oluyor; birbirine zıt iki gezegen ve bunlara 90 derece yapan üçüncü gezegen
Sizde ise 90 derece yapan üçüncü gezegenede zıt açı yapan karşısında bir gezegen olduğundan büyük kare var. Daha geniş bilgiyi Neptünian verir konu hakkında, benim gördüğüm bu kadar. Öncü burçlarda büyük kare hımmm sizde yaşamınızdaki belli bir farklılıktan sizi sıkan genel bir durumdan bahsederseniz söz konusu açı kalıbını daha iyi anlayabilirizgülücük

Hayatımda beni en çok sıkan şey sanırım daha iyisini isteyip yapamamak yani kafamda başarmak istediğim çok şey var ve biraz hırslıyım ama bunları hayata geçiremiyorum bazen ve bu beni çok sinirlendiriyor. Böyle olunca da hedeflerim dışında bir şeyle meşgul olduğumda hep sıkıntılı oluyorum, zamanım boşa gidiyor hissine kapılıyorum ve yaptığım işe odaklanamayabiliyorum.
08-01-2012 08:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
plutomania Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 13

Kare açılar yoğun enerji ve baskı barındırır. Henüz 19 yaşındasınız ne olup bittiğine bir anlam veremiyorsun ama seni sıkan bir şeyler yapman gerektiğini içindeki yoğun baskı nedeniyle hissediyor olman muhtemel.

Ayryca siz tam dolunay sırasında doğmuşsunuz, ay güneşle tam zıt açılı, bunu da incelemenizi öneririm. Kısaca ilişkilere olan derin bir ihtiyaç, kararsızlık yaşama ve farklı açılardan değerlendirebilme gibi özellikleriniz olabilir dolunaydan dolayı.

Haritanızda bir de büyük su üçgeni var ve burcunuz koç olmasına rağmen yopun akrep özellikleri gösteriyor olabilirsiniz.

Haritanız gerçekten incelenesi bir harita, Neptünian arkadaşımız detaylı incelemeyi yapar umarım, ben de merak ettimalkis

08-01-2012 09:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sibell Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(08-01-2012 09:28 PM)plutomania Yazılan:  Kare açılar yoğun enerji ve baskı barındırır. Henüz 19 yaşındasınız ne olup bittiğine bir anlam veremiyorsun ama seni sıkan bir şeyler yapman gerektiğini içindeki yoğun baskı nedeniyle hissediyor olman muhtemel.

Ayryca siz tam dolunay sırasında doğmuşsunuz, ay güneşle tam zıt açılı, bunu da incelemenizi öneririm. Kısaca ilişkilere olan derin bir ihtiyaç, kararsızlık yaşama ve farklı açılardan değerlendirebilme gibi özellikleriniz olabilir dolunaydan dolayı.

Haritanızda bir de büyük su üçgeni var ve burcunuz koç olmasına rağmen yopun akrep özellikleri gösteriyor olabilirsiniz.

Haritanız gerçekten incelenesi bir harita, Neptünian arkadaşımız detaylı incelemeyi yapar umarım, ben de merak ettimalkis

Evet akrep özelliklerini daha çok taşıyorum yükselenim akrep 1.evde de pluto var. Su üçgeninden midir bilemiyorum ama bir şeyden çok çabuk etkilenip ağlarımgülücük birde astro.com da harita üzerinde gösterilmiyor ama aslında bi su üçgenim daha var mars-merkür-asc arasında. Bi ara dolunayla alakalı okumuştum bişeyler ama çok fazla şey bulamadım.
08-01-2012 09:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(08-01-2012 07:32 PM)plutomania Yazılan:  
(08-01-2012 05:59 PM)sibell Yazılan:  T kare, iki gezegen arasında zıt açı olup başka bi gezegenin ikisinede kare yapması değil mi?
Haritamda:

Evet Sibel doğum haritanda Büyük Kare adını verdiğimiz bir açı kalıbı var ve evet Büyük Şans Üçgenin de var hatta Uçurtman bile var gülücük

Gerek Büyük Kare gerek Uçurtma açı kalıbının -bence- öne çıkan görünümü Mars-Neptün zıtlaşması (Neptünün yanındaki Uranüsü de dahil edebiliriz tabi, orb yakınlığı açısından Neptün 1 adım daha öncelikli)

Mars-Neptün açısı çözüp sağlıklı değerlendirilirse, hem Büyük Kare gerilimi verimli kullanılmış olur hemde UÇURTMA UÇAR

Mars-Neptün sert açılarının olumsuz yönlerinden biri '' enerjinin ve eylemlerin DAĞINIKLIĞIDIR'' ki Sibel mesajlardan birinde bunu ifade etmiş

Şimdi Neptün aynı zamanda Güneş ve Ay ile de kare açılar yaptığından Sibel'in haritasında ve hayatında oldukça önemli bir yere sahip olacaktır.

Şu yazımı okumanı öneririm => http://www.astrosohbet.com/konu-neptunle...%c5%9famak

Önceki mesajlarında hedeflerin olduğunu ama harekete geçmekte zorlandığını söylemişsin

Gerek Neptün faktörünün gerek Venüs-Jüpiter bağlantısının ki Ay burcunda Terazi , Büyük Kare ve Uçurtmanın sana kattığı potansiyelleri verimli kullanamıyor olmanın (mesela bazen üşengeçlik ediyor olmanın yada bazen kararsızlık ediyor olmanın) göstergeleridir.

Neptünle Yaşamak adlı yazımı okuduktan sonra şunlarıda okumanı öneririm

http://www.astrosohbet.com/konu-hic-dusu...m+prensibi

ve blogta http://www.neptunian.org KARARLILIK KASLARINI GÜÇLENDİRMEK adlı yazımı okuman faydalı olabilir

08-02-2012 01:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir