Değerlendir:
  • 22 Oy - 2.77 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Görsel & İşitsel Sanatlar
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: Görsel & İşitsel Sanatlar
Glogg Yazılan:Ben de resim yapıyorum aslında ama buna dair kendi haritamda güneş-neptün kavuşumu dışında bir şey bulamadım :D ayın 5. evde olması da bununla ilişkilendirilebilir belki.

ben buldum ;)

evet 5.evindeki AY ile MC noktasındaki Neptün arasında da tam bir 135'lik bağlantı görünüyor + yükselen Mars sahibisin ve Marsın ile Venüsün arasında da 120 derecelik hoş bağlantı var.
bu etkiler sende ki Venüs ile Neptün ( sanatsal ) potansiyelini besleyecektir diyebiliriz.

11-02-2009 03:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Glogg Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Görsel & İşitsel Sanatlar
teşekkür ederim gülücük

[Resim: rhea1.th.gif]
11-02-2009 10:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Şebnem Bozoklu
aeon Yazılan:şebnem bozoklu
20.08.1979 istanbul doğumlu.analiz yapmak için uzun olsa da ,haritaya bakıp ve oyuncu olduğu anlaşılıyor.
kendisis tam bir leo vip
güneş,ay ,merkür,venüs
canım ailem dizisinde rol alıyor ve başarılı bir oyuncu.
inceleyelim, kendimizi geliştirelim ;)

[Resim: astro2at01sebnembhp7871.th.gif]

Haritasını uzun zamandan beri çıkartıp, başlığa ekleyeyim diyordum; nihayet bugünü de görebildim gülücük)

Görsel ve yazılı medyanın magazinel ortamına malzeme vermesinden pek haz etmiyor olsam da; iki kere iki dört eder kıvamında, başarılı bi'oyuncu olduğunu kanıtlamıştır kendisi.

Meliha karakteri ile pek de sırıtmayan (bkz; sürekli daha da kabartılmasından taraf olunan saçlar, endamı işvesi :D yerinde tavırlar) bi'Aslan vurgusuna sahip. Üstelik öyle bi'Aslan vurgusu ki; hemen hemen bütün elemanları Neptün'den ''pekiyi'' (120) almış. Bu da Aslan potansiyelinin verebileceği muhtemel ''oyunculuk ve sahne yeteneğini'' besleyen olmuş. Özgüveninin ''süperliği'' konusunda neredeyse şüpheye gerek yok denilebilir = Güneş & Jüpiter & Venüs ''Aslan'' kombinasyonu. Ateş elementi bolluğu dikkati çeken. Üstelik Uranüs'ün, ateşli ;) elemanlara yaptığı kareler; çocuksu, hevesli, sabırsız, dışadönük, aksiyon meraklısı vb. ateş elementine has özelliklerin uçlarda yaşanılmasına sebebiyet verebilir. Şiron, Satürn, K.A.D gibi unsurların toprak elementinde yerleşim almaları, Bozoklu'nun yaşamında istikrar, denge, sabır vb. kavramların eksikliğine işaret ediyor gibi...

11-05-2009 02:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Cvp: Şebnem Bozoklu
Aprilios Yazılan:
20.08.1979 istanbul doğumlu.analiz yapmak için uzun olsa da ,haritaya bakıp ve oyuncu olduğu anlaşılıyor.
kendisis tam bir leo vip
güneş,ay ,merkür,venüs

Haritasını uzun zamandan beri çıkartıp, başlığa ekleyeyim diyordum; nihayet bugünü de görebildim gülücük)

Görsel ve yazılı medyanın magazinel ortamına malzeme vermesinden pek haz etmiyor olsam da; iki kere iki dört eder kıvamında, başarılı bi'oyuncu olduğunu kanıtlamıştır kendisi.

Meliha karakteri ile pek de sırıtmayan (bkz; sürekli daha da kabartılmasından taraf olunan saçlar, endamı işvesi :D yerinde tavırlar) bi'Aslan vurgusuna sahip. Üstelik öyle bi'Aslan vurgusu ki; hemen hemen bütün elemanları Neptün'den ''pekiyi'' (120) almış. Bu da Aslan potansiyelinin verebileceği muhtemel ''oyunculuk ve sahne yeteneğini'' besleyen olmuş. Özgüveninin ''süperliği'' konusunda neredeyse şüpheye gerek yok denilebilir = Güneş & Jüpiter & Venüs ''Aslan'' kombinasyonu. Ateş elementi bolluğu dikkati çeken. Üstelik Uranüs'ün, ateşli ;) elemanlara yaptığı kareler; çocuksu, hevesli, sabırsız, dışadönük, aksiyon meraklısı vb. ateş elementine has özelliklerin uçlarda yaşanılmasına sebebiyet verebilir. Şiron, Satürn, K.A.D gibi unsurların toprak elementinde yerleşim almaları, Bozoklu'nun yaşamında istikrar, denge, sabır vb. kavramların eksikliğine işaret ediyor gibi...

leo vipler güneş suratlı oluyorlar herhalde ;)
aydınlık , geniş ve yuvarlak.
11-05-2009 06:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mimoza Çevrimdışı
Leo Vip
Leo Vip
lt=

Rep Puanı: 5

Cvp: Şebnem Bozoklu
aeon Yazılan:
Aprilios Yazılan:
kendisis tam bir leo vip
güneş,ay ,merkür,venüs

leo vipler güneş suratlı oluyorlar herhalde ;)
aydınlık , geniş ve yuvarlak.

sevgili aeon bir leo vip olarak aynen dediğin şekildeyim.suratım aydınlık,geniş ve yuvarlak:D

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?;lang...1319875399
11-05-2009 07:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Cvp: Görsel & İşitsel Sanatlar
Merkür'ün hem mecazi hem de gerçek anlamıyla ''sesleniş'' ile ilişkilendirildiğini biliyorum. Bu astrolojik göstergenin gerçek anlamından hareketle, ''güçlü ses'' verebilecek bağlantıların ne olabileceğine dair bi'soruyla yola çıkayım dedim. Tamamen subjektif olarak; bi'kaç isim geldi aklıma, takıldığım sorunun cevabı adına haritalarıyla rehberlik edebileceklerine inandığım. Bunlardan bazıları: Mariah Carey, Xtina Aguilera, Celine Dion, Whitney Houston, Lara Fabian. Öznel yaklaşımla oluşturulmuş bu listeye Alicia Keys, Anastacia, Işın Karaca gibi isimleri de eklemek isterdim fakat; doğum saatleri hakkında net bi'bilgiye ulaşamamış olmam buna engel. Nette konuyla ilgili yaptığım araştırma sonucunda; 8 ve 6 oktavlık ses aralıklarıyla Guinness Rekorlar Kitabı'na imza atmış olan Brezilyalı şarkıcı Georgia Brown ve Amerikalı müzisyen Tim Storms da (adam soyadının hakkını vermiş gülücük)) listenin birincilik sıralamasını paylaşmaya adaylar (her ne kadar doğum saatleri net olmasa da).

Georgia Brown (Olası Natal)
[Resim: 71551759.th.jpg]

Tim Storms (Olası Natal)
[Resim: 73762849.th.jpg]

Lara Fabian
[Resim: 33413695.th.jpg]

Whitney Houston
[Resim: 82001301.th.jpg]

Celine Dion
[Resim: 80648175.th.jpg]

Mariah Carey
[Resim: 85293531.th.jpg]

Xtina Aguilera
[Resim: 43128566.th.jpg]

Sesin güzelliğinden ziyade, ilgilendiğim konunun merkezini ''güç'' teması oluşturuyor. Bu nedenle Merkür & Venüs bağlantılarını es geçiyorum.

Georgia'nın haritasında, Merkür Yengeç'te ve yönetici (Ay) ile zıt (çifte vurgu). Kollektiflerden sıradışı çizgilerin efendisi Uranüs ile üçgen, Pallas karesi.

Storms'un haritasında, Merkür Aslan - Güneş Başak (karşılıklı ağırlama). Uranüs - Satürn 60'lığı.

Lara, Merkür Oğlak. Yönetici Satürn'den ultimaton (kare) almış (çifte vurgu). Güçlü Pallas bağlantısı (kavuşum). Plüto üçgeni, Neptün 60'lığı.

Houston, Merkür Başak. Ay ile bi-quintile. Uranüs ve Plüto kavuşumu. Ve bi'Pallas kavuşumu daha ;) Şiron'u, Başak'ın yöneticisi olarak atfettiğimizde çifte dikişle (Merkür Başak - Şiron zıtlığı) karşılaşmış oluyoruz.

Dion, Merkür Balık. Plüto - Pallas kavuşumu ile zıt.

Carey, Merkür Koç. Güneş kavuşumu. Uranüs zıtlığı.

Aguilera, Merkür Yay. Güneş & Neptün kavuşumu. Bi'Ay bi-quintile dahası. Jüpiter Quintile'i (çifte vurgu). Pallas üçgeni.

Yedi haritada da benzer bağlantılar görmek mümkün. Karşıma en çok çıkan Merkür & Uranüs bağlantısı sanırım. Yani, bilinenden sapma. Ses'in (Merkür) uç, farklı bi'boyuta sahip olması. (Brown, Storms) Plüto bağlantıları ise; ses'e karizma ve güç potansiyeli sağlayan bi'başka astrolojik unsur olarak değerlendirilebilir diye düşünüyorum. Neptün bağlantısının sanatsal dehası ve büyüleyiciliğinden de bahsetmemek olmaz. Güçlü Pallas bağlantıları burada ses yeteneği uzantısını destekleyici bazda önemli bi'öğe olarak konuşlandırabilir sanırım. Quintile ve Bi-Quintile açıların artistik yetenek ifadesi olduğunu biliyorum -özellikle de Ay, Neptün, Venüs, Mc paslaşmalarında yer alıyorsa-
Tabii, hiçbir konu adına astrolojik olarak fix bi'reçete hazırlamaya çalışmak doğru olmayacaktır kanısındayım (bkz; parmak izi). Sadece ''güçlü ses'' bazında, bu yedi haritanın birbirleri ile gezegensel enerjiler bakımından ne kadar bağıntılı olabileceği üzerine biraz kafa yormak istedim. İncelenebilitesi olan isimler çeşitlendirilebilir elbette ki. Katkıda bulunulmasından keyif duyarım ;)

12-05-2009 07:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
say24 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

Bu sene Üniversite'ye başlıyorum ve Grafik Tasarım bölümünü kazandım. Haritamda destekleyici faktörler var mı bilgilerinize ihtiyacım var gülücük

Haritam: https://resmim.net/i/uXiTy
2021-22 Solar Return Haritam: https://resmim.net/i/uXFsU
08-31-2016 11:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alejandro Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 31

Böyle bir konu mu varmış tam benlikkkk.say24 tebrik ederim , yaşıtız sanırım bende tasarım bölümü ama endüstri ürünleri tasarımı benim tercihlerim arasında bilkent grafik tasarımı da vardı.... Kendimden örnek vericem benim insanlar hep işitsel olduğumu söyler. Ayrıca görsel zekam da aynı şekilde. Haritana baktim 2. Evin ve yükselenin sana destek verdiğini düşüüyorum. Aynı şekilde yengeç burcuda öncü olduğu için ilk olanı üretmek gibi düşün öncüler üretir , sabitler taşır , değişkenler dağıtır. Bu konuda bence doğru tercih tebrik ederim ..

Koç ,Yükselen İkizler ama yalnız kaldığında bir ay Oğlak ...

Doğum Haritam : https://i.hizliresim.com/JlaPoj.gif
2017-2018 Solar Return Haritam : https://i.hizliresim.com/9dQkkO.gif
09-01-2016 01:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
say24 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

(09-01-2016 01:02 AM)Alejandro Yazılan:  Böyle bir konu mu varmış tam benlikkkk.say24 tebrik ederim , yaşıtız sanırım bende tasarım bölümü ama endüstri ürünleri tasarımı benim tercihlerim arasında bilkent grafik tasarımı da vardı.... Kendimden örnek vericem benim insanlar hep işitsel olduğumu söyler. Ayrıca görsel zekam da aynı şekilde. Haritana baktim 2. Evin ve yükselenin sana destek verdiğini düşüüyorum. Aynı şekilde yengeç burcuda öncü olduğu için ilk olanı üretmek gibi düşün öncüler üretir , sabitler taşır , değişkenler dağıtır. Bu konuda bence doğru tercih tebrik ederim ..

Teşekkürler gülücük Ben MC yöneticimin Venüs ve onun İkizler'de 7. evde güçlü olmasına bağladım bir de Uranüs'ün Ay'ımla 60'lık ve Merkür'ümle zıt açısının yaratıcılık konusunda destekleyeceğini düşünüyorum. Merkür-Venüs açıları da güzel ses ya da çizim yeteneği veriyor. Benim haritamda da mevcut sesim fena değil ama çizimim iyidir :D

Bu arada tasarımla ilgili bölüm seçenlerde Venüs etkisi ve İkizler etkisini çok görüyorum. Senin yükselenin İkizler Venüs'ün de 9. evde (Yükseköğrenimle ilgilidir bir yandan. Senin de bu unsurlardan dolayı seçimin isabetli olmuş ben de seni tebrik ederim. Tr. Jüpiter 5. evine geçecek bu ev bir yandan da yaratıcılıkla ilişkilendirilen bir ev ve senin yükselenine, 9. evdeki Venüs'üne olumlu açıları olacak. Yaratıcı ve güzel işler çıkaracağını, eğitiminde olumlu etkileri olacağını düşünüyorum. Başarılı bitirebilirsin 1. sınıfı gülücük

Haritam: https://resmim.net/i/uXiTy
2021-22 Solar Return Haritam: https://resmim.net/i/uXFsU
09-05-2016 02:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alejandro Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 31

(09-05-2016 02:25 PM)say24 Yazılan:  
(09-01-2016 01:02 AM)Alejandro Yazılan:  Böyle bir konu mu varmış tam benlikkkk.say24 tebrik ederim , yaşıtız sanırım bende tasarım bölümü ama endüstri ürünleri tasarımı benim tercihlerim arasında bilkent grafik tasarımı da vardı.... Kendimden örnek vericem benim insanlar hep işitsel olduğumu söyler. Ayrıca görsel zekam da aynı şekilde. Haritana baktim 2. Evin ve yükselenin sana destek verdiğini düşüüyorum. Aynı şekilde yengeç burcuda öncü olduğu için ilk olanı üretmek gibi düşün öncüler üretir , sabitler taşır , değişkenler dağıtır. Bu konuda bence doğru tercih tebrik ederim ..

Teşekkürler gülücük Ben MC yöneticimin Venüs ve onun İkizler'de 7. evde güçlü olmasına bağladım bir de Uranüs'ün Ay'ımla 60'lık ve Merkür'ümle zıt açısının yaratıcılık konusunda destekleyeceğini düşünüyorum. Merkür-Venüs açıları da güzel ses ya da çizim yeteneği veriyor. Benim haritamda da mevcut sesim fena değil ama çizimim iyidir :D

Bu arada tasarımla ilgili bölüm seçenlerde Venüs etkisi ve İkizler etkisini çok görüyorum. Senin yükselenin İkizler Venüs'ün de 9. evde (Yükseköğrenimle ilgilidir bir yandan. Senin de bu unsurlardan dolayı seçimin isabetli olmuş ben de seni tebrik ederim. Tr. Jüpiter 5. evine geçecek bu ev bir yandan da yaratıcılıkla ilişkilendirilen bir ev ve senin yükselenine, 9. evdeki Venüs'üne olumlu açıları olacak. Yaratıcı ve güzel işler çıkaracağını, eğitiminde olumlu etkileri olacağını düşünüyorum. Başarılı bitirebilirsin 1. sınıfı gülücük

İlk sene hazırlık (ağlayan emoji) maalesef hazırlıktayken bol çizim yapayımda ilk seneye hazırlık olsun :D teşekkür ederim yorumun için bence doğru tercih yaptık

Koç ,Yükselen İkizler ama yalnız kaldığında bir ay Oğlak ...

Doğum Haritam : https://i.hizliresim.com/JlaPoj.gif
2017-2018 Solar Return Haritam : https://i.hizliresim.com/9dQkkO.gif
09-05-2016 04:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir