Değerlendir:
  • 12 Oy - 3.17 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Asteroid Child (4580)
Yazar Mesaj
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 39

Asteroid Child (4580)
Merhaba arkadaşlar,bu aralar asteroidlere sarmış bulunmaktayım ve okurken dikkatimi çeken Child asteroidiyle ilgili bazı şeyleri sizlere çevireceğim.Başlamadan önce:

Child, çocukluğumuzu ve içimizdeki çocuğu anlatan bir asteroid ve numarası 4580. Bulunduğu evin ve yaptığı açıların önemi olduğunu bence söylememe bile gerek yok gülücük

Not: Bazı cümleleri olduğu gibi çevirirsem Translate çevirisinden öteye gitmez,anlamlarını değiştirmeden bizim dilimize yakın hale getirmeye çalışıyorum,orijinalini okuyup hata gören olursa uyarabilir.

Şimdi geçelim çeviriye:

Bu asteroid bize çocukluğumuz ve içimizdeki çocuğu anlatır,doğasına göre Ay'a en yakın olan asteroiddir ve hem natalda hem de sinastride kuvvetli bir asteroiddir. Sinastrilerde de Ay'ın olumlu açısı yoksa Child asteroidini kontrol edebilirsiniz.

(Burada sinastriyle alakalı bir deneyiminden bahsediyor yazan kişi,kendi Child'ının birinin Ay'ı ile kavuşumda olduğundan ve o kişinin yanındayken içindeki çocuğu hissedebildiğinden bahsediyor,yani Child asteroidi sinastrilerde kişinin içindeki çocuğa dokunabilir)

Suistismallere karşı içindeki çocuğu kapatan/taşlaştıran/katılaştıran insanlar,onu hayvanlara veya çocuklara açarlar çünkü bu savunmasız varlıkların karşında o taş kalp eriyebilir.

Çocukluklarımızın doğasını ise Child'in açılarından anlayabiliriz.Örneğin: Güneş,Child ile üçgen açı yaptığında güzel bir çocukluktan bahsederken ters açı durumunda zor geçen bir çocukluktan bahsedebiliriz.

ŞİMDİİ (dikkat çekmek için büyük harfle yazdım)

Buraya kadar anlamlarını değiştirmeden en akıcı hale getirerek çevirmeye çalıştım,gerisinde ise tekrar yazan kişi kendi haritasını analiz ediyor ve oradan olan görünümleri ardı ardına yazarak,çıkarttığı sonucu yazıyorum:

Ay kavuşum Dejanira (ne olduğunu ben de merak ettim,araştırıp bir şeyler bulunca eklerim foruma) ve bu açının sonucu olarak Borderline Kişilik Bozukluğu'nu görüyor.

Eğer sonucu Borderline Kişilik Bozukluğu değilse kişilikte ciddi kırılganlıklar ve cinsel istismara ve egonun biraz kırılmasına dikkat çekiyor.

Kaynak: http://www.linda-goodman.com/ubb/Forum28...04532.html

CHILD EVLERDE:

1.Evde: Bu iç çocuk Dünya'ya hislerini gösterecektir ve söylediğini yapıp,kalbini koluna takacaktır.

2.Evde: Bu iç çocuk çevresinde çokça konfora ihtiyaç duyar,rahat bir sandalyeye,rahat kıyafetlere,özellikle ev yapımı olan yemeklere ve çokça sevgiye ihtiyaç duyar.

3.Evde: Bu iç çocuk konuşmaya,konuşmaya ve konuşmaya ihtiyaç duyar. Eğer dünyasını size anlatamazsa mutlaka patlar. Şansı ise kitap kurdu oluşudur.

4.Evde: Bu iç çocuk annesinin kızı veya oğludur.Evini sever,ev işlerine veya yemeğe yardım etmek ister,hiçbir şey yapmasa bile kaseleri yalar.

5.Evde: Bu iç çocuk çok yaratıcıdır. Şanslıysa içindeki çocuk da o büyüdükçe çocuksu bir merakla dolu olmaya/dolmaya devam edecektir,bu iç çocuk herhangi bir sanatçının gerçek dehasıdır.

6.Evde: Bu iç çocuk yaralı veya doldurulmuş hayvanlarının hemşiresi olacaktır. İhtiyaç duyulduğunu hissetmeyi sever.Hasta olduğunda ve Child'ı 6.evinde olan küçük bir el dokunduğunda iyi olabilir.

(İtiraf etmem lazım ki 6.evi çevirirken çok zorlandım,cümle ters gelen bebek gibiydi.)

7.Evde: Bu iç çocuk gelin veya damat olarak giyinmek ister. Eğer bir Barbie'ye sahipse,o Barbie gelinliğe,eve ve arabaya sahip olacaktır. O bir eş olmak için doğdu.

8.Evde: Bu iç çocuk Nancy Drew Gizemleri'ni okuyor olacaktır çünkü sadece bir kayanın altında yaşayan böcekler olsa bile bu iç çocuk hayatın gizemlerini çözmek isteyecektir. Ayrıca biraz sessiz olacaktır ve onun ne düşündüğünü gerçekten bilemeyebilirsiniz. Hala sular 8.ev yerleşimleri ile derin çalışır.

9.Evde: Bu iç çocuk doğruya ve yanlışa karşı takıntılı olabilir, Tanrı'yı erken yaşta bulmak isteyebilir. Ayrıca neden yaratıldığını ve kendi amacını bilmek ister.O,doğal bir öğrenci olabilir ve çalışmalarında kolayca mükemmelleşir.

10.Evde: Bu iç çocuk büyümenin ve bir an önce kariyerini yoluna koymanın hayalini kuruyor olabilir. Başarılı olanlara ilgi duyacaktır ve onları taklit etmek isteyecektir.Çocukluklarında oyun oynarken doğal birer liderdirler.

11.Evde: Bu iç çocuk uzaklara gitmek ve yoksullara yardım etmek isteyebilir. Dar dünyasına göre çok ileride düşünür.Küçük bir çocuk olsa bile büyük dilekleri ve hayalleri vardır.

12.Evde: Bu iç çocuk gizemli olabilir.Daha derin sorular sormak için durmadan çocuk oyunları oynamaktan memnun olmayabilir.Ebeveynleri,çocuklarının bu derin konularla ilgilenmemelerini isteyebilir ama güçlü bir 12.ev varsa gizem onları çekecektir.

Kaynak: http://www.linda-goodman.com/ubb/Forum28...03790.html

Amacı öğrenmek olan herkese mesaj kutum ardına kadar açık,gelin beraber araştırıp öğrenelim,bildiğim konularda harita yorumlatmak dışında istediğinizi sorabilirsiniz.Öğrenmek isteyene saygım,sevgim ve hoşgörüm sonsuz... gülücük

Haritam
11-26-2018 03:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Feslegen Dışarıda
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 8

RE: Asteroid Child (4580)
Teşekkürler. 6. evimde boğadaymış :/ Plütonla karşıt, marsla üçgen açıları var.

Bilgili değil, ilgili.
11-26-2018 03:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Cvp: Asteroid Child (4580)
(11-26-2018 03:37 AM)Feslegen Yazılan:  Teşekkürler. 6. evimde boğadaymış :/ Plütonla karşıt, marsla üçgen açıları var.

O zaman şöyle düşünmeyi deneyelim:

Burç yorumu yok ama burçların doğal evlerine bakarsak 2.evi okuyalım,konfora düşkünlük,6.evde oluşu yardımseverlik,marsla üçgen oluşu marsın enerjisini dengeli kullanabilme olurken plütoyla olan zıtlığı çocukluğunuzda bu temayla ilgili derslerin çokça oluşu olabilir mi?

Amacı öğrenmek olan herkese mesaj kutum ardına kadar açık,gelin beraber araştırıp öğrenelim,bildiğim konularda harita yorumlatmak dışında istediğinizi sorabilirsiniz.Öğrenmek isteyene saygım,sevgim ve hoşgörüm sonsuz... gülücük

Haritam
11-26-2018 03:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Feslegen Dışarıda
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(11-26-2018 03:49 AM)BayanKararsız Yazılan:  
(11-26-2018 03:37 AM)Feslegen Yazılan:  Teşekkürler. 6. evimde boğadaymış :/ Plütonla karşıt, marsla üçgen açıları var.

Burç yorumu yok ama burçların doğal evlerine bakarsak 2.evi okuyalım,konfora düşkünlük,6.evde oluşu yardımseverlik,marsla üçgen oluşu marsın enerjisini dengeli kullanabilme olurken plütoyla olan zıtlığı çocukluğunuzda bu temayla ilgili derslerin çokça oluşu olabilir mi?

Sakinlik ve huzur isterken olmadı diyebilirim sanırım ve hala istiyorum(hiç bitmeyen maddi zorluklar asıl tetikleyici gibi), plüton deyince akrep, akrep deyince "baskı", baskı deyince de annem geliyor aklıma(kendisi stelyumlu akrep) gülücük Bol kavga, zıtlaşma, kırgınlıklarım, aile içi huzursuzluk vs... Aile içinde manevi anlamda desteksiz kaldım.
Yardımseverlik çok yoğun değil gibi ama var, pek imkanım yok ondan belki. Hayvanları severim, küçükken veteriner olmayı düşünmüşlüğüm var. Özellikle hayvanlar, bebekler, küçük çocuklar gibi savunmasız, saf olan ve şiddete maruz kalanlara karşı üzüntüm ve yardım isteğim olur.

Bilgili değil, ilgili.
11-26-2018 04:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(11-26-2018 04:02 AM)Feslegen Yazılan:  

Sakinlik ve huzur isterken olmadı diyebilirim sanırım ve hala istiyorum(hiç bitmeyen maddi zorluklar asıl tetikleyici gibi), plüton deyince akrep, akrep deyince "baskı", baskı deyince de annem geliyor aklıma(kendisi stelyumlu akrep) gülücük Bol kavga, zıtlaşma, kırgınlıklarım, aile içi huzursuzluk vs... Aile içinde manevi anlamda desteksiz kaldım.
Yardımseverlik çok yoğun değil gibi ama var, pek imkanım yok ondan belki. Hayvanları severim, küçükken veteriner olmayı düşünmüşlüğüm var. Özellikle hayvanlar, bebekler, küçük çocuklar gibi savunmasız, saf olan ve şiddete maruz kalanlara karşı üzüntüm ve yardım isteğim olur.

6.evde savunmasız canlılara yardımla ilgili de bir cümle vardı ve çevirirken zorlandığım için bırakmıştım. Gerçekten bayağı bir şey anlatıyor anlaşılan.Mesela benim Childım da 19 derece Koçta ve retro, Güneşim ile tam zıt,Ayım ile sekstil,huzurlu ama hareketli,yaramaz,sözünü esirgemeyen bir çocuktum.Neptünle de kare sanırım 3 orb var ama çocukken hayali arkadaşlarım da vardı.Hayvan sevgisi 6.ev Neptününden dolayı gani gani var bende gülücük Ayrıca alnımdaki yara izinin de o açıya bağlı olabileceğini düşünüyorum,çocukluktan kalma gülücük

Ah astroloji gülücük

Haritam
11-27-2018 01:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Feslegen Dışarıda
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(11-27-2018 01:18 AM)BayanKararsız Yazılan:  
(11-26-2018 04:02 AM)Feslegen Yazılan:  

6.evde savunmasız canlılara yardımla ilgili de bir cümle vardı ve çevirirken zorlandığım için bırakmıştım. Gerçekten bayağı bir şey anlatıyor anlaşılan.Mesela benim Childım da 19 derece Koçta ve retro, Güneşim ile tam zıt,Ayım ile sekstil,huzurlu ama hareketli,yaramaz,sözünü esirgemeyen bir çocuktum.Neptünle de kare sanırım 3 orb var ama çocukken hayali arkadaşlarım da vardı.Hayvan sevgisi 6.ev Neptününden dolayı gani gani var bende gülücük Ayrıca alnımdaki yara izinin de o açıya bağlı olabileceğini düşünüyorum,çocukluktan kalma gülücük

Ah astroloji gülücük

Özellikle asteroidlerden anlamlı şeyler çıkması hoş gülücük
Bu arada çocukluğumda genelde usluydum ki olmak da zorundaydım çünkü bir akrep baskısı altındayım ve çok hassas da biriydim, kavgalarımız, zıtlaşmalarımız benim ergenlikte patlamamdan sonra başladı diyebilirim aslında, çocukluğumda baskılandım daha çok ve aile içi bol bol tartışma gördüm, fazla korumacı da davranıldı, plütonik(12. ev) etkileri bunlara bağlayabilirim gibi düşündüm. Bir de niyeyse tırmanılabilecek her yere tırmanmaya çalışırdım genelde de yapardım, marsla bir bağlantısı var mı bilmiyorum, hiç de düşmedim :D Nasıl bir korkusuzluk vardı o zamanlar, hayret gülücük
Kronik bronşit atlattım bir de bol bol hasta olurdum, orta kulak iltihabı geçirdim, 6. eve bağlanabilir sanırım. İnternetten baktım da boğa burcunu bu tarz hastalıklarla bağdaştırmışlar; boğaz, kulak bölgeleri, soğuk algınlığı, dikkat edilmezse bronşit olmak gibi.

Bilgili değil, ilgili.
11-27-2018 04:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(11-27-2018 04:50 AM)Feslegen Yazılan:  Özellikle asteroidlerden anlamlı şeyler çıkması hoş gülücük
Bu arada çocukluğumda genelde usluydum ki olmak da zorundaydım çünkü bir akrep baskısı altındayım ve çok hassas da biriydim, kavgalarımız, zıtlaşmalarımız benim ergenlikte patlamamdan sonra başladı diyebilirim aslında, çocukluğumda baskılandım daha çok ve aile içi bol bol tartışma gördüm, fazla korumacı da davranıldı, plütonik(12. ev) etkileri bunlara bağlayabilirim gibi düşündüm. Bir de niyeyse tırmanılabilecek her yere tırmanmaya çalışırdım genelde de yapardım, marsla bir bağlantısı var mı bilmiyorum, hiç de düşmedim :D Nasıl bir korkusuzluk vardı o zamanlar, hayret gülücük
Kronik bronşit atlattım bir de bol bol hasta olurdum, orta kulak iltihabı geçirdim, 6. eve bağlanabilir sanırım. İnternetten baktım da boğa burcunu bu tarz hastalıklarla bağdaştırmışlar; boğaz, kulak bölgeleri, soğuk algınlığı, dikkat edilmezse bronşit olmak gibi.

Kesinlikle öyle,kehanet namına çok önemli ipuçları vermese de (belki de veriyor ama henüz biz bilmiyoruz,keşfedilesi konu) natal haritalarda ve ikili ilişkilerin incelendiği bütün haritalarda (özellikle sinastride) bazı püf noktaları pat diye önümüze koyuyor. gülücük

Büyük ihtimalle vardı mars bağlantısı,benim Child zaten Koçtaydı,yeterli sebep yerimde duramamam ve normal yolda yürümemem için gülücük

Umarım bundan sonra hayatlarımız çok güzel olur,geç cevap verdim,kusura bakma gülücük

Haritam
11-29-2018 02:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Gulsen Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 12

İkizler burcunda 9. evde ve venüsle kavuşum benimki gülücük
Annem çok çabuk konuştuğumu söyler. Düzgün konuşamadığım dönem kısa sürmüş;güzel,anlaşılır, tam cümleler kurardın der gülücük
Çok kitap okurdum, hala da okurum. Çok okuduğum için azar yediğim bile oldu. gülücük
11-29-2018 02:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Feslegen Dışarıda
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(11-29-2018 02:12 AM)BayanKararsız Yazılan:  
(11-27-2018 04:50 AM)Feslegen Yazılan:  Özellikle asteroidlerden anlamlı şeyler çıkması hoş gülücük

Kesinlikle öyle,kehanet namına çok önemli ipuçları vermese de (belki de veriyor ama henüz biz bilmiyoruz,keşfedilesi konu) natal haritalarda ve ikili ilişkilerin incelendiği bütün haritalarda (özellikle sinastride) bazı püf noktaları pat diye önümüze koyuyor. gülücük

Büyük ihtimalle vardı mars bağlantısı,benim Child zaten Koçtaydı,yeterli sebep yerimde duramamam ve normal yolda yürümemem için gülücük

Umarım bundan sonra hayatlarımız çok güzel olur,geç cevap verdim,kusura bakma gülücük

Astroloji yeni keşiflere çok açık gülücük
Ben henüz temelleri çok oturtamadığımdan olsa gerek asteroidlere ilgim biraz az ama hoşuma gitti anlamlı sonuçlar çıkması gülücük
10. evimde başaktaki marsla üçgeni var, düşmeme sebebim toprak burçları olsa gerek :D

Önemli değil, inşallah ^^

Bilgili değil, ilgili.
11-30-2018 09:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

@BayanKararsız İçimizdeki çocuğa dair çeviriler için emeğine sağlık, bundan sonra ise
Eros, Amor, Psyche gibi ilişki astroitlerine dair çeviri yaparsan daha çok reyting getirir
kendimi Acun gibi hissettim *_*

12-03-2018 05:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir