Değerlendir:
  • 29 Oy - 2.69 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ay Düğümleri ve Gezegenler
Yazar Mesaj
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

RE: Ay Düğümleri ve Gezegenler
(11-15-2010 12:03 AM)Dinoo Yazılan:  Merkür-Ay düğümü: düşünceleri ifade de katı olma; kendine veya çevresindekilere karşı, entellektüel zihin, ilişkilerde iletişim odaklı-öncelikli, eğitmen-öğretmeye potansiyeli olan, karışık zihin

Satürn-Ay düğümü; olgun,yaşlı kişilerle birliktelik sosyal veya özel anlamda, ya aşırı sorumluluk duygusu ile yüklü ya da sorumluluktan tırım tırım kaçan, az-öz sosyal çevre, kalıtsal rahatsızlıklar

merkür satürn ve k.a.d arasında minik üçgenim var. öğretmeye değilde öğrenmeye bayılırım. satürn ve k.a.d suda yer aldığından merkürüme biraz sezgi katmış sanırım.

jüpiter 150* k.a.d açım da var ama jüpiter yok burada gülücük

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
11-15-2010 02:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yeppe Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

benim kuzey ay düğümü ikizlerde, ve 1 haziranda ikizlerde güneş tutulması yaşanacak, bu ne anlama gelebilir?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=r...=s=outs=24

haritam
05-26-2011 08:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

(05-02-2010 12:17 AM)Kaktüs Yazılan:  
'intrinsic' pid='81414' dateline='1272742753 Yazılan:aynen benim düğümlerde 5-11 boğa akrep aksında...

karşına hep senden yaşça büyük kişiler mi çıktı acaba aşk ilişkilerinde?
ve sanırım hep benlik savaşı vermek zorunda kalmışsın bu konularda... kişiliğinden ödün vermen istenmiş , sen direnmişsin. jüpiter etkisiyle belki de ezidiğini sanarken, bunu bertaraf etmek için ezici olmayı vermiştir sana. Baba ile alakalı kabullenemediğin şeyler de olabilir.

Hani aşağı tukursem sakal yukarı tukursem bıyık durumu varya....
Gerek ailevi gereksede aşk ilişkilerinde bu hep aynı...
Sanki ailevi meseleler benim uzerimden donuyor, sonuçlanıyor. hissi çok yaşadım hep. Aşk benim için berbat yaw, hep kotu deneyimler... Aşık olunca kendimi tanıyamıyorum.
Babamda kabullendiğim şeyler çok az , hiç anlaşamayız, ama kimseyi laf soyletmem mesela babama.. hep kendi içimde çozmeye çalışırım..
Genelde benim krizlerin sebebi olaylar karşısında vereceğim tepkileri kontrol edememem iyi kotu az çok kavramı bende tuhaf çalışıyor.,zoraki yapiyor olmam, mecbur kalmam. Benim ben\' im le başkalarının benden istediği ben arasında arasında sıkıştım.Başkalarının ben\'i olmayı reddediyorum, benim ben\'i de kontrol edemiyorum,sosyal bozukluğu var,yabani biraz. Donup dolaşıyorum kısır dongude. Tüm bunları bilmek,gormek,ama teslimiyetten başka yapacak birşeyin olmamak, teslimiyetede dirinmek.........

Alinti yapilan kisinin adi gözükmemis ama... bende de whole signa göre 5.ve11. evlerde ay dügümü... Yalniz ikizler-yay burclarinda.. kad ikizler... ama yasca büyük kisilere ask evet... tek evlerin aksindanda olabilir.. isin ilginc tarafi, dini konulardada farkli kisilere cekiliyordum...

Genele bir sorum var... acaba güney ay dügüm 5. evde uranüsle ve almuten asteroidi ile özellikle de almuten asteroidi ile birlesmesi hic evlenmeme hatta evlilik icin dogmama durumulari verebilir mi? Uranüs almuten ile birlestiginde zaten fazla evlilik denmis... peki güney ay dügümünün burda bulunmasi... eger gad gecmisle alakaliysa ki o insan hic evlenmemek icin dogmus olabilr mi .. ya da bu sonuca varilabilir mi? Umarim kast ettigim mantik anlasilmistir.. pek anlatamadiysamda...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
06-12-2012 05:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Ahmeedd Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 14

Kuzey ay düğümünün 3,6,11 evlere yerleşmesi daha iyidir diğer evlere göre. Bu da küçük bir not olsun gülücük

Kuzey düğümü'ne gitmeye çalışırken serüvene çıkan kişi.
03-11-2017 04:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Feslegen Dışarıda
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 8

Cvp: Ay Düğümleri ve Gezegenler
(06-26-2007 04:42 PM)Kurby Yazılan:  Harita böyle bir şey sölemez.Bunu nerden çıkardın yükselen başak.Olumlu düşün, çocuk kaybıymış, daha neler.Güney ay düğümü gelirken getirdiklerimizdir.Yani 5.evde plutosu olan adama şimdi senin çocuğun olmayacak, olsa bile öleceeek demek gibi bir şey bu.Saçmalıyorsun.Bu ilk çocuğunun senin yaşam deneyimlerine sahip olacağı anlamına d gelebilir.Genellikle annenin 5.evindeki burç, ilk çocuğun özelliklerini ve burcunu belirliyor.Baktığım bir çok haritada bunu gördüm.Sen oğlak burcunda cici bir çocuk sahibi olacaksın.Oğlak ve cici aynı cümlede ama olsun!gülücük

Bu mesaj ilgimi çekti. Annemin 5. evi aslan ve başak, 28 52' derece aslanım. Bu evde başak burcunda plüton ve uranüs var. Whole signse göre başak aslında.
Umarım yaşam deneyimlerini yaşamam annemin gülücük Ama gad 8. ev alırsam ihtimal yüksek.

(07-19-2007 12:59 AM)Angel Yazılan:  KUZEY AY DÜĞÜMÜ YENGEÇ

GELİŞTİRMESİ GEREKENLER: Empati, alçakgönüllülük, insanları zihinsel, duygusal ve fiziksel olarak desteklemek, kendi temelini ve güvenliğini oluşturmak.
TERK ETMESİ GEREKENLER: Kontrol etme ihtiyacı, süreci ihmal edip hedefe odaklanmak, yakın ilişkilerde duygu ve korkularını saklamak, dürüst bir şey yerine toplumsal olarak kabul görenleri yapmak.
GEÇMİŞTE NASILDI: Geçmiş yaşamında katı kurallara bağlı dini cemaatlerde yaşamıştı. İçgüdülerini, cinsel arzularını ve fiziksel ihtiyaçlarını bastırmıştı. Kamusal otorite, toplumsal düzen, feodal lord, politikacı, iş adamı ve patron olarak görev yaptı. Geçmişte halkın ilgisi vardı, hâlâ izleyicilerini arıyor.
ŞİMDİ NE YAPMALI: Kabul ve tasdik edilme arayışından kaçınmalı. Kontrol duygusu onun için bir tuzak. Duygularını bastırmaya çalışmak da... Aşırı ciddi tavrı, istemeden de olsa onu yaklaşılmaz yapar. Ona yardım edenlere
nesne muamelesi yapmamalı, yaşamı ve kendisini daha az ciddiye almalı, oyunbaz ve neşeli olmalı.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ OĞLAK

GELİŞTİRMESİ GEREKENLER: Kendine hakim olmak, özsaygı, hedefleri yönetmek, geçmişi bırakmak, kendine ilgi göstermek, sorunları akla uygun yaklaşımlarla çözmek, vaatleri ve sözleri yerine getirmek.
TERK ETMESİ GEREKENLER: Bağımlılık, kapris, nedensiz huysuzluk, kendini korkuyla sınırlamak, şimdiki andan kaçmak için geçmişi kullanmak, kendini tecrit etmek, evde çok zaman geçirmek, kişisel risk almaktan kaçınmak.
GEÇMİŞTE NASILDI: Birçok yaşamı aile reisi olarak geçirdi. Klanıyla tamamen özdeşleşmişti. Geçmişte ev, yuva her şeyiydi. Yediriliyor, giydiriliyor, bakılıyor, korunuyordu. Bu karmaya bağımlılık
gereksinimleriyle geldi. Şimdi bağımlılıklardan kurtulup ‘sorumlu yöneticilik’ yapma durumunda.
ŞİMDİ NE YAPMALI: İnsanların ruh hallerini yönetmekten vazgeçmeli, çevresindekilerin hissettikleri şeyi hissetmelerine izin vermeli. Reddedilme korkusuyla hareket etmemeli, vazgeçmeyi öğrenmeli, çocuk gibi
davranma dürtüsünden kurtulup, yetişkin olup sorumluluk almalı. Bağımlılıkla gelen karmalardan ötürü güçlü partnere ihtiyaç duyar. O nedenle geçimini sağlayacak, onu evde tutmak isteyen birini seçer ve böyle hareket ettiğinde ilişki bozulur.

Annemin yengeç, benim oğlak.
Büyük oranda doğru... Hele kendimi tecrit etmem... Burç yöneticileri de kavuşum halinde. Bunun anlamı nedir?
Kad yay güzel geliyor bana, istediği, içinden geldiği gibi olabilme özelliği gülücük
Vedikte yay ama burç olarak batı sistemi gibi bakılmıyormuş.

(11-15-2010 12:03 AM)Dinoo Yazılan:  Bildiklerimden dilim döndüğünce açıklim;
...
Neptün-Ay Düğümü, yalnızlığa, yalnız kalmaya meyilli, korkan, hayatın savunmasız zarar verici bir yer olduğunu düşünen, hassas, duygusal bağlar kuran, yaratıcı
...

Hmm... Doğruluk payı var, özellikle kalınlaştırdığım yer.

Bilgili değil, ilgili.
10-19-2018 07:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Biblo Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

Ay düğümlerinin orb toleransı var mı varsa ne kadar acaba
04-14-2019 07:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ilerizekali Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Haritamda ASC kuzey ay düğümü kavuşumu ve Satürn, Güney Ay Düğümü kavuşumu var fakat Satürn Asc'ye ve doğal olarak DSC'ye açı yapmıyor. Her neyse, ikisinin de etkilerini görmekteyim ve özellikle annem benim için çok değerli ve geçmişe bağlı nostaljiyi seven birisiyim, bunda baskın gezegenim Ay, baskın burcum Yengeç ve baskın evimin 4.ev olması da etkili ama Satürn etkileri özellikle önemli. Satürn etkisi geçmişe ve anneme bağlılığı arttırmakla birlikte ay düğümleriyle ilgili şöyle bir açıklama yapacağım. Kuzey Ay Düğümü dünyaya geldiğimiz andan itibaren karakterimizde arzuladığımız ve o arzularımıza yöneldiğimiz yoldur. Örneğin K.A.D bende 12.ev sonuyla 1.ev girişinde. Arzularımda hep bir konuda öncü olmak ve inziva içinde gizlilikle işleri yapmak. Güney Ay Düğümü de doğduğumuz andan sonra geçmişte kalan bütün herşeyi simgeler. Bu bakımdan Güney Ay Düğümü'nün reenkarnasyon düşüncesiyle bağdaştırılması çok yanlış. Güney Ay Düğümü bize doğduğumuz andan itibaren başlayıp bu yaşa kadar geçen bütün geçmiş yolumuzu anlatır. Buradaki gezegenler de geçmişteki bu yolumuza tavrımızı ve etkilerini ortaya koyar.
09-19-2019 02:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Birsel Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 6

Güney Ay düğümünün doğduğumuz andan SONRA geçmişte kalan herşey derken ne anlmmız gerekiyor onu anlamadım.Mesela ergenliğe gelene kadar yaşadıklarımızdan nasıl ders çıkartabılırız kı?Mesela,ergenlikte yaşanılan bır aşk acısının gelecekteki butun ilişkılerımıze bakış açımızı negatıf etkılemesı tekamul surecınde nasıl yardımcı olabılır?Yada bebeklıkte karmayı etkıleyecek kendı ırade ve ısteklerımızle yapacagımız ıyı yada kotu her sözun,davranısın Kuzey Ay dugumu yolunda ne kadar etkısı olabılır?Yorumunda reenkarnasyon dusuncesıne bağlayamama sebebının, olayı başta iyi analız edememıs oldugunu dusunuyorum..Astrolojı ılmının ana teması zaten tekamul surecınde yasayabılecegımız OLASILIKLARI ıncelemektır.Ayrıca bır not ıleteyım gezegenler ıcınde Saturn,Ay kişinın gecmısıyle bılıncaltıyla zamanla ılıskısı vardır gelecekle ılgılı Gunes,jupıter,uranus ıle ılgılıdır.
09-19-2019 05:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ilerizekali Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(09-19-2019 05:25 PM)Birsel Yazılan:  Güney Ay düğümünün doğduğumuz andan SONRA geçmişte kalan herşey derken ne anlmmız gerekiyor onu anlamadım.Mesela ergenliğe gelene kadar yaşadıklarımızdan nasıl ders çıkartabılırız kı?Mesela,ergenlikte yaşanılan bır aşk acısının gelecekteki butun ilişkılerımıze bakış açımızı negatıf etkılemesı tekamul surecınde nasıl yardımcı olabılır?Yada bebeklıkte karmayı etkıleyecek kendı ırade ve ısteklerımızle yapacagımız ıyı yada kotu her sözun,davranısın Kuzey Ay dugumu yolunda ne kadar etkısı olabılır?Yorumunda reenkarnasyon dusuncesıne bağlayamama sebebının, olayı başta iyi analız edememıs oldugunu dusunuyorum..Astrolojı ılmının ana teması zaten tekamul surecınde yasayabılecegımız OLASILIKLARI ıncelemektır.Ayrıca bır not ıleteyım gezegenler ıcınde Saturn,Ay kişinın gecmısıyle bılıncaltıyla zamanla ılıskısı vardır gelecekle ılgılı Gunes,jupıter,uranus ıle ılgılıdır.

Güney Ay Düğümü, haritamızdaki geçmişi temsil ediyor fakat bunun dünyaya gelişimizden öncesini temsil ettiği algısı yanlış. Güney Ay Düğümü geçmişte yaptığımız ve yaşadığımız alışkanlık ve olayları gösterir. Fakat Güney Ay Düğümü'nde bulunan geçmişi bırakmak için zaten tam karşısında Kuzey Ay Düğümü vardır. Ben reenkarnasyona asla inanmayan biriyim ve güney ay düğümünün de bu işlevde algılanmasının yanlış olduğunu düşünenlerdenim. Ayrıca çocukluk ve ergenlikle ilgili örnek vermişsiniz; Bende bu duruma örnek veriyim. Ergenlikte yaşanılan bir aşk güney ay düğümünün alanına girer çünkü geçmiştedir artık bu. Ama ergenlikte bu aşkı yaşayan insan, geçmişteki yaşadığı bu aşktan elbet etkiler görüp ders alır ve bu durumda kişi, yaşadığı geçmişteki bu aşktan sonra ilerideki aşklarında daha bilinçli hareket eder. Çünkü geçmişinde aşkı deneyimlemiş ve görmüştür. Mesela bir bebek, cocukluk evresine kadar (6-7 yaşına kadar) deneye deneye merak ede ede evdeki eşyaların ne olduğunu, duyguların tanımını, iyiyi kötüyü ve geçmişle geleceği öğrenmeye baslar ve mesela bebekken biberonla içtiği sütü bırakıp artık bardakla içmektedir. Eskiden annesinden yemek yerken zamanla kendi büyüdükçe kendisi yemeye başlar. Güney ay düğümü de işte budur. Geçmişteki yaşadığımız deneyim, durum, kalıtım, karakter yani kısacası geçmişte kalan her şeyimiz ordadır. Zaten bu yüzdendir ki geçmiştekileri bırakmak için kuzey ay düğümü bizi ileriye götürür. Mesela ilkokul birinci sınıfa başlayan bir çocuk, yavaş yavaş bebeklik dünyasından çıktığını farkeder ve kendinin artık büyüdüğünü yavas yavaş farketmeye başlar. Güney ay düğümü, geçmişimiz olup Kuzey Ay Düğümü de geçmişi bırakıp geleceğe bakmamızı sağlayan alandır. Saygılar.
09-19-2019 05:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Birsel Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 6

Forumda acılmıs olan bır konu oldugu ıcın özelden yazmıyorum arkadasımgülücük)Bilgi paylasımı yapıyoruz herkes faydalansın.Sen reenkarnasyon olayına ınanmayabılırsın.Kendı dusuncelerıne gore fıkır uretebılırsın saygı duyarım ama bır fıkrı kesındır dıye soylemeden once onu ıyıce olcup bıcmek gerekır.Gözlem gerekır.Çok okuyup arastırmak gerekır.Aksı taktırde bu fıkırlerı dogruymuscasına ınananlar olabılır kı bu saglıksız bılgıdır.Daha dogrusu bılgı kırlılıgıdır...Harıtadakı her acının, gezegenın,burcun,elementın,yıldızın anlamı vardır.Astrolojı,Tarıhı gecmısı Babıllerden,Asurlardan gelen Sümerlerden gelen bır ilimdir.Ay dugumlerı hakkında Karmık tekemul surecının gecıs yönudur dıyebılırız.Mesela Astrolojıde Drakonık harıta dıye bırsey var.Ejderha demek.Tekamul surecımız ejderhanın kuyrugundan baslayıp Basına kadar gıden surec demektır.Gecmıs enkarnelerımızde yapmadıgımız ödevler bır sonrakı dunyaya gelısımızde karsımıza cıkar G.Ay dugumu bıze nereden geldıgımızı gosterır.K.Ay dugumude hangı yone gıdecegımızle ılgılıdır.Şöylede örneklendırebılırız,bılgısayarda oyun oynuyoruz puan kazandıkca level atlıyoruz.Puan kaybedersek oyun bıtıyor.Tekrar oyuna baslıyoruz ve oyunda ılerlemek ıcın eskı yaptıgımız hataları yapmıyoruz kı ılerleyelım.Senın o bahsettıgın bebeklık,ergenlık örneklerın kısısel,fiziksel,psıkolojık gelısımın ilerleyısı ıle ılgılıdır.Mesela;dogustan kör olan bır ınsanın bebeklık,ergenlık deneyımıyle ılgılı ne soyleyebılırsın gülücük)Ayrıca fızıksel ıhtıyaclarını baskalarının karsıladıgı bır donemden gelecekle ılgılı nasıl kazanım cıkartabılırsın gülücük)Sevgiler
09-19-2019 06:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Ay Düğümleri Evlerde yaren 21 29,573 05-24-2020 02:47 PM
Son Mesaj: KBE
  Ay Düğümleri Burçlarda yaren 73 68,249 11-03-2019 05:53 PM
Son Mesaj: Birsel
  Ay Düğümleri Üzerinde Dolunay yagmurimu 0 3,547 03-27-2019 04:29 PM
Son Mesaj: yagmurimu

Forum'a Git: