Değerlendir:
  • 32 Oy - 3.81 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yükselen Kova
Yazar Mesaj
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Yükselen Kova
Yükselen Kova ile ilgili bildiklerimizi, fikirlerimizi paylaşalım.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
01-28-2008 12:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
neptunzz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: Yükselen Kova
Kimse yanlış anlamasın ama terelelli kimselerın cogunun burcunun Kova oldugunu fark ettım hele ki AY da kova da ise aman yarabbi akıl sır erdiremıyor karsısında ki insan ne ayak bu ya diye dusune kalıyor gülücük
01-28-2008 07:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tarihci Çevrimdışı
Sakaryalı
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 68

YÜKSELEN KOVA BURCU: şuan kova burcunda bulunduğumuzdan bende kovayı yazmak istedim. bakalım yükselen kovalar nasıl oluyorhımm benim bildiğim kadarıyla ilk önce kova ilgili kendi fikirlerimi söylemek istiyorum. kovalar bildiğim kadarıyla burçların arasında en uçuk burç diye biliyorum. yani her şeyi en uçta yaşarlar, değişikliği severler, kimsenin yapmadığı şeyleri yapmak isterler. biraz uçukturlargülücük bir de özgürlükçüdürler. yani bir kovayı tipine bakarak ileriden baktığında tanıyabilirsin.gülücük) sizden de bilgilerinizi beklerim-ok

-- çok yaratıcı ve son derece özgür, kendine özgüdür. o kadar ki onları uzaktan gördüğünüz zaman hemen tanıyabilirsiniz.

--çok özel yeteneklere sahip, zamanın bir adım ötesinde yaşayan enteresan tiplerdir. zeki ve pek çok yönden diğer insanlardan farklıdırlar. kurulu bir planı takip etmek yerine, sezgilerinin sesini dinlerler. doğalarında olan ''farklı'' olma eğilimini dizginleyip, kalabalığa karışsalar da eninde sonunda hemde en olmadık yerde isyankar tabiatları kendisini gösterir.hiçbir kalıba uydurulamazlar. en çok korktukları şey, sindirilmek ya da kişiliklerini ortaya koyamamaktır. arkadaş canlısı, grup ktivitelerinin vazgeçilmez elemanları olsalar da, dahil oldukları grupta bile grubun organik bir parçası olmayı reddederler. duygular söz konusu olunca davranışları soğuklaşır. kendilerine özgü sevme ve umursama şekilleri kişisel ilişkilerinde sorunlara neden olabilir. aile ve yakınlarına karşı umursamaz olmakla suçlanabilirler. dünyayı iyileştirmek için planlar yaparlar. reformist, orijinal, kendine özel ve her türlü entelektüel faaliyette başarılıdırlar. dünyevi, günlük hayatın işleriyle uğraşmakta zorlanırlar. toplumu iyileştirme, hayır kurumları, insanlık adına yapılan her türlü reform hareketinde yer almak isterler, tüm insanlık uğruna kendilerini öne atarlar. açık tenli, düzgün hatlı, orta boylu kişilerdir. karizmatik, ilgi çeken topluca vüvutları vardır ve pek incelemezler.

YÜKSELEN KOVA ÜNLÜLERİ: karl marks, mesut yılmaz, andrey hepburn, carl gustav jung, kim bassinger, michael j. fox .........

ARTIK DEVİR DEĞİŞTİ TABİ RECEP'TE DEĞİŞTİ verygood
02-13-2008 03:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nadya Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Cvp: Yükselen Kova
Benim de yükselenim kova güneş burcum başak. iki burcunda özelliklerini taşıyorum. garip bir insan oluyorum sanırım. kolay anlaşılamayan biri olduğumu söylerler.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?rs=0&...20&go.y=11
08-31-2008 04:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Cvp: Yükselen Kova
nadya Yazılan:Benim de yükselenim kova güneş burcum başak. iki burcunda özelliklerini taşıyorum. garip bir insan oluyorum sanırım. kolay anlaşılamayan biri olduğumu söylerler.

kova burcu vurgusu taşıyanlar ve tabii uranüsyen kişilikler için ; garip , farklı , sıradışı vb. niteliklerden bahsetmek gayet doğaldır.
bu kişilikler için farklı düşünmek , farklı giyinmek , sıradışı şeyler yaparak insanları şaşırtmak zaten bir tür hobi gibidir.

haritanın diğer detaylarının da önemli olduğunu hatırlatayım sevgili nadya , hoşgeldin bu arada ;)

08-31-2008 01:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

Hep bi farklılık içinde oluyorum,sıkılıyorum herşeyden,insanları şaşırtmayı,farklı birşeyler yapmaktan çok hoşlanıyorum....

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
08-31-2008 02:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Cvp: Yükselen Kova
sultan Yazılan:Benim kova burcunda hiç gezegenim yok,yıllarca kendimi yükselen kova zannettim. Özgürlük tutkusu, herşeyden sıkılma ve değişiklik arama, bilime ilgi ve isyankarlık... Sonra bi öğrendim ki galiba büyük ihtimal yükselen balıkmışım.
Acaba yükselen noktası balık burcunun ilk derecelerinde olsa böyle bir etki görülebilir mi onu sorayım. Ve de ay balık'ın ilk derecelerinde. Bunun da bi etkisi olur mu acaba?
Bana olur gibi geliyor ama, bilenlere soralım.. Teşekkür ederim şimdiden cevap veya cevaplar için...

sevgili sultan ; yükselen burcun kova olmayabilir ancak saydığın uranüsyen özellikleri haritanda şu anda da görebiliyoruz.

uranüsü equal ev sistemine göre haritanın tepesinde görüyoruz bu bir.
Ay - Uranüs kare açısını görüyoruz ki herşeyden çabuk sıkılma değişiklik arama içgüdüsü verir bu iki.
uranüs - ASC karesini görüyoruz ki kişisel imajına sıradışı ve âsi kova özellikleri katacaktır bu üç.

ayrıca meraklılık ve keşfetme içgüdünü arttıran 9.evide güneşi ve jüpiter-pallas kavuşumunu görüyoruz. (equal ev sisteminde)

uranüsten güçlü özellikler alsanda tam bir uranüsyen olduğunu söyleyemeyiz bence.
çünkü haritada neptün ve venüs etkileride oldukça kuvvetli görünüyor.
estetik , tasarımcı , çekici , duyarlı , hayalci , alıngan gibi özelliklerinle uranüsyen özelliklerini harmanlamak gerekebilir seninle ilgili yorum yaparken.

08-31-2008 03:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
medusa Çevrimdışı
Üye
**

bende yükselen kova olduğumu öğrendim ve yıllarca terazi zannediyordum sonuçta kova olarak tam bana uyuyor sıradanlıktan uzak bir hayat felsefem aşırı derecede de özgürlüğüme düşkünlük tam bana göre ailenin en asi kişiliği işte ben yanlız boğa biraz beni dizginlediğini hissediyorum oda olmasa zaten ele avuca sığmayacamgülücük

"İnsan ne ise o değil; Ne olmuşsa o'dur..."
09-01-2008 03:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Benimde en iyi anlaştığı burçlar arasındadır Kova yükselen yada Ay Kovaları ya da Güneş burcu Kova olanlargülücük Gerçekçi olmaları, farklı düşünmeleri çok hoşuma gidiyor.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
09-01-2008 03:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Bireysel özgürlüklerini ve farklılıklarını sürekli vurgulayan bir karakterleri vardır. Kişisel sınırları güçlüdür ve belirli ilkeler peşinde koşarlar. Hayata bakış açıları bilimsel, kurallı ve duygulardan bağımsızdır. Bu yüzden yalnız kalmaya eğilimlidirler. Aslında sosyal yönleri çok fazla gelişmiştir ve yaptıkları işleri ve görüşleri sürekli paylaşma, aktarma arzusu içindedirler. Fazlasıyla idealist hatta kimi zaman ütopist yaklaşımları vardır. Derin düşünen tiplerdir. Aşırı duygusal gösterilerden hoşlanmazlar ve seçici davranabilirler. Bu yönleri yüzünden çoğunlukla soğuk ve katı algılanabilirler. Güvenilir bir arkadaştırlar. Olayları farklı yönleri görmeye çalışır ve objektif davranmak isterler. Anlaşılmaz ve huysuz yönleri de fazlasıyla dikkat çekici olabilir. Hem kuralları vardır hem de yeni olana yönelirler. Bulundukları grup içinde yenileyici olmak isterler. Bu yüzden otoriter kişilerle çok rahat geçinemezler. Bazı yükselen Kova’lar başkalarını şaşırtmayı ve şoke etmeyi bir zevk haline getirmiş olabilirler. Çok farklı bir görünümleri ve farklı, orijinal bir giyim tarzları olabilir. Tüm bu göstergeler onların bireyselliklerine verdiği önemden kaynaklanır. Maddi ve ekonomik konularda aşırı risk almazlar ancak para ile ilişkileri çok güçlü değildir.

Burcun bazı ayırt edici fiziksel özellikleri:

Çoğunlukla kare ve aydınlık bir yüz, parlak gözler, güzel hatlar, yüksek elmacık kemikleri, orta ve üstü boy, köşeli bir vücut.

Yükselen burcu Kova olan bazı ünlüler:
Willem Dafoe, Larry Hagman, Audrey Hepburn, Billie Holiday, Jim Morrison, Yves Saint Laurent.

kaynak: milliyet.

09-06-2008 05:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  yükselen kova fotoğraflar aeon 26 32,010 10-08-2017 10:28 PM
Son Mesaj: Nin.Me.Sar.Ra

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir