Değerlendir:
  • 43 Oy - 2.6 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Şiron ( Chiron ) Transiti Balık Burcunda ~
Yazar Mesaj
aeon
Kayıtsız

RE: Şiron ( Chiron ) Transiti Balık Burcunda ~
'Yıldırım' pid='81686' dateline='1272931542 Yazılan:
'aeon' pid='81685' dateline='1272931262 Yazılan:benim ; konuya hakimiyetim tartışılır . kavramlara çok hakim değilim.
ancak, kollektifleri yönetici olarak almak , kesinlikle sistemi yıkıyor.sonuçta 9.ev konusu.mesela , İslamdaki 5 şarttan birini iptal etmek gibi olur.

hâla anlayabilmiş değilim , iki dakikada sistemi yıktın pek anlamadým

nasıl yani yıkılıyor , 9.ev konusu derken ?

gerçekten anlayamadım.

gece yarısından sonra yazınca böyle oluyor işte , şimdi bakınca ben de anlatamadığımı fark ettim makara
yani , din, felsefe ve astrolojinin ortak noktalarından bir tanesinin, 9.ev konusu olmasını anlatmıştım.
bütünü halinde anlamlı olarak ifade buluyorlar.mesela , balığın jupiterden başka bir yöneticisi olduğunda ,jupiterin ateş ve su elemetindeki anlamı kayboluyor.bununla birlikte , karşıtı merkür burçlarının da gezgeninde oynama yapmak gerekiyor.yani , resmin bütünü bozuluyor.

bir de sonuçta belli şeyleri dogma olarak kabul ettiğimiz için ,bir sürü bilgiyi , sorgulanamayan bu anlamın üzerine kuruyoruz. bu dogma donuk kalıyor.onu ifade etmeye çalışmıştım.
örneğin ,merkürün zihinsel kapatise , sinir sistemi vs. özelliklerini kabul ettikten sonra , yorumda bulunuyoruz.kollektifleri yönetici olarak alırsak ,ilk paragrafta anlattığım bütünün bozulması dışında , zamanla gezegenlerin anlamları da sorgulanır hale geliyor.
dini örnek vermemin sebebi de buydu.bambaşka bir tartışmaya yol açmak istemem .ancak , dinin bazı hükümlerinde oynama yapabilsek de, temel olan konularda oynama yapamayız anlamında söylemiştim.çünkü var olan anlamını kaybediyor.

9.ev olmasından devam edersem , mantıksal bir bina gibi.binada renk değişimleri yapabilsek de , binanın temeli üzerinde değişiklik yapmak , binanın çökmesine sebep olabilir.

kollektifle ve şironun etkisini haritada fark ediyorum.mesela, örnek verdiklerinin hepsine katılıyorum.kişisel gezegenlerle açı yaptığında , tutukluk vermesi veya takıntılar konusunda zaten aksini iddia edemem.
çok yakın arkadaşım vardır.bu anlamda ciddi takıntılı bir insan ve şironu aktif görmüştüm.ancak, yönetici olarak kabul etmek , dengeleri sarsıyor gibime geliyor.

ayrıca, bir çok klasik astroloji verisi , böylece anlamını kaybedecek .tüm bunlar bir yana, çok geniş bir birikimin yanlış olduğunu iddia edip , reddi miras yapmış olacağız.sonuçta geniş bir kaynaktan beslenemeyeceğiz .
05-04-2010 10:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(05-04-2010 03:55 AM)Yıldırım Yazılan:  
'aeon' pid='81679' dateline='1272928967 Yazılan:şirona bakışım da bu doğrultuda.yani , özellikleri başak yakışıyor olabilir ama , yönetici olarak merkürü tercih ederim. modern tekniği esas alarak düşünürsek ; şiron , başağın yöneticisi olursa , neptün de balığın yöneticisi olur. böylece , şiron ve neptün birbirinin karşıtı olur.böylece diğer değişken burç üyelerine de bir gezegen bulmak gerekir.yani 90 derecelik bir uyumsuzluk yakalamalıyız.yayı jupiterden başka bir gezegen temsil etmeli , ikizleri de merkürden başka bir gezegen temsil etmeli.bu da bütün zodyak sisteminde çok karışıklığa ve bozulmaya yol açar.

benim düşüncelerim de böyle astrosohbet milletinin insanları :D

aklıma bir soru takıldı şimdi ,

Doğum haritamda 10.evde Mars-Jüpiter kavuşumu var.

Klasik yönteme göre Mars hem 5.evimi hemde 12.evimi yönetiyor , Jüpiter ise hem 1.evimi hemde 4.evimi yönetiyor.

10.evdeki Mars-Jüpiter ikilisi 4 adet evin yöneticisi durumundalar ( 1.ev + 4.ev + 5.ev + 12.ev )

bunlardan 1.ev ile 5.ev , ATEŞ evleri yani dışadönük deneyimleri

4.ev ile 12.ev ise SU evlerini yani içe dönük deneyimleri ( psikoloji vb.) ifade ediyor.

şimdi ben ,

10.evdeki gayet dinamik görünen Mars-Jüpiter ikilisi için , nasıl bir değerlendirme yapabilirim ?

1.ev yöneticisiyle 5.ev yöneticisi kavuşum yapmış ?

4.ev yöneticisiyle 12.ev yöneticisi kavuşum yapmış ?

4.ev yöneticisiyle 5.ev yöneticisi kavuşum yapmış ?

1.ev yöneticisiyle 12.ev yöneticisi kavuşum yapmış ?

güncelleme ? gülücük

05-05-2010 01:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

yarın bakayım yıldırım.şuan saksı çalışmıyo.
başaklığın tutmuş.kazık sormuşsun makara
05-05-2010 02:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

Ahanda kayıtlara geçsin.Etti 3 . şiron transiti bayanlarda estetik cerrahi dürtüsü yaratıyor :D benim sık sık adını duyduğum bayan bir cerrah vardı o konuda Felice.ama benim mevzum o olmadığı için fazla araştırmamıştım koptum.w Evet ahmet karacalar cidden cerrah , kullandığı teknik olarak ve estetik bakış açısı olarak iyi bir yerde.fakat fiyat konusunda eşşeğin şeyine su kaçırıyor haklısın yani.

H.K. konusunda düşüncelerini ne olduğunu az çok doğru hissetmişim.hayret böyle konularda çok mermer olurum halbuki.ama şimdi tam anladım.
05-05-2010 02:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

(05-05-2010 02:17 AM)JoMaJa Yazılan:  Ahanda kayıtlara geçsin.Etti 3 . şiron transiti bayanlarda estetik cerrahi dürtüsü yaratıyor :D benim sık sık adını duyduğum bayan bir cerrah vardı o konuda Felice.ama benim mevzum o olmadığı için fazla araştırmamıştım koptum.w Evet ahmet karacalar cidden cerrah , kullandığı teknik olarak ve estetik bakış açısı olarak iyi bir yerde.fakat fiyat konusunda eşşeğin şeyine su kaçırıyor haklısın yani.

H.K. konusunda düşüncelerini ne olduğunu az çok doğru hissetmişim.hayret böyle konularda çok mermer olurum halbuki.ama şimdi tam anladım.

Bu durumda şiron Ajda pekkan gibilerin makyaj aynalarına paso transit haldegülücük
05-05-2010 02:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(05-05-2010 02:17 AM)JoMaJa Yazılan:  Ahanda kayıtlara geçsin.Etti 3 . şiron transiti bayanlarda estetik cerrahi dürtüsü yaratıyor :D benim sık sık adını duyduğum bayan bir cerrah vardı o konuda Felice.ama benim mevzum o olmadığı için fazla araştırmamıştım koptum.w Evet ahmet karacalar cidden cerrah , kullandığı teknik olarak ve estetik bakış açısı olarak iyi bir yerde.fakat fiyat konusunda eşşeğin şeyine su kaçırıyor haklısın yani.

He he,,ne mermerliği ayol, estağfirullah..klasikçisin diye hissizmi olacaksındil çýkarma
Sen o bayan cerrahın iletişim bilgilerini özelden ya da genelden,( hangisi uygunsa) paylaşırsan sevinirim..Sen yüz estetiğimi istiyorsun,çok merak ettim?:D
05-05-2010 02:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(05-05-2010 02:40 AM)melis_bk Yazılan:  

Bu durumda şiron Ajda pekkan gibilerin makyaj aynalarına paso transit haldegülücük

koptum.w çok iyi ya

Ya jomaja, senin merkürüne ne transiti çarptı bilemiyorum ama, bi rahatlık gelmiş merkürüne..Eskiden daha ciddiydi ifade tarzın, şimdi benim hoşuma gidecek tarzda genişlemiş merkürün hayırlı olsungülücük
05-05-2010 02:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Alıntı:aklıma bir soru takıldı şimdi ,

Klasik yönteme göre Mars hem 5.evimi hemde 12.evimi yönetiyor , Jüpiter ise hem 1.evimi hemde 4.evimi yönetiyor.

10.evdeki Mars-Jüpiter ikilisi 4 adet evin yöneticisi durumundalar ( 1.ev + 4.ev + 5.ev + 12.ev )

4.ev ile 12.ev ise SU evlerini yani içe dönük deneyimleri ( psikoloji vb.) ifade ediyor.

şimdi ben ,

10.evdeki gayet dinamik görünen Mars-Jüpiter ikilisi için , nasıl bir değerlendirme yapabilirim ?

İşte mevzu bu yanlış kuruma yanlış soruyu soruyorsun.Yandaki masaya geçiniz lütfen.

yalnız varya birgün modern yöneticilere geçersem vallah billah sebebi tam da üstüne bastığın şey olacak.:D

sen insaflı davranmışsın 2 gezegen birleştirmişsin.birde düşün 3 gezegen birleşmiş olsa.arasıra yeminle kafam bulanıyor.ev üstüne ev oy oy hangisini seçsem şaşırıyorum.

yani modernleri kullansak mis gibi her burca bir gezegen.

aslında ciddiyim.gerçekten arasıra zorlanıyorum bu sebeple çoğu kez bir haritayı incelerken veya öngörüm yaparken tek bir şey üzerine takılmıyorum.farklı tekniklerle teyit etmeye çalışıyorum.

hah şimdi soruya dönersek demişsin ya "bunlardan 1.ev ile 5.ev , ATEŞ evleri yani dışadönük deneyimleri" işte klasik astroloji mevzuyu öyle ele almıyor içedönüktü veya dışadönüktü.Sen çok içlisin - içe kapanıksın falan filan.Yanlış yere soruyu sordun derken onu kastediyorum.Onun içindir ki klasik astroloji kişinin ruhunu ve psikolojini anlamlandırmakta modernin bu kadar gerisindedir.

klasik astrolojide 5. ev deyince o dışadönüklük demiyor - çocuk diyor , kumar diyor vb.

4. ev deyince içedönüklük demiyor - baba diyor , ata diyor ,toprak diyor.

Evler kişinin psikolojik , zihinsel alanları değil - yaşamda alakalı olduğu konulardır.

Sonuçta klasik astroloji diye tabir edilen astroloji geçmişte daha elit kesime hitap eden seçkin kesim uğraşıydı.Atıyorum bir astrolog bir prensin haritasını incelediğinde ondaki tahta geçme olasılığını , çocuk sahibi olup olmayacağını , gizli düşmanlarını görmek için bakıyordu haritasına.psikolojisini veya ruhunu anlamak için değil.

Evet klasik astroloji günümüze uyarlanmalıdır.Uyarlanabilir de.Heralde artık günümüzde kimse düelloda yaralanıp öleceksin falan demiyor.Artık topraklar 4. ev konusuyken , arabalarda 4. ev konusu.Merkür 500 sene önce kitaplar iken şimdi bilgisayarda.

hani şey durumu yok klasik astroloji değiştirilemez sabit birşeydir falan.

birde şöyle birşey var.muhalefet sadece klasik modern arasında değilki.eski dönemlerde bütün astrologların hep standart teknik bilgiyi kullandığını mı sanıyorsunuz.çok temel konularda çok önemli tabir edilen astrologlar arasında fikir ayrılığı vardı.yanık olma malum klasik astrolojide önemli bir kavramdır.bir kısım yanık olma için aynı burç içinde olması gerektiğini şart koşuyordu.diğerleri ise öyle birşey aramıyordu.hani aklıma ilk bu geldi.

ya da modern tabir edilen astrolojide herkes her konuda aynı fikirde mi?mesela sen tüm burç ev sistemine geçtin.en eski ev sistemi.ki bu ev sistemini büyük oranda klasikçiler kullanır(mesela ben bu ev sistemi konusunda hiçbirzaman tam emin olmadım) e ne oldu şimdi sen benden daha klasikçi mi oldun(bir an hak yolunu buldun diye umut etmiştim yıldırım :D ) bazı modern astrologlar astreodileri kullanıyor bazıları kullanmıyor.

e sen şimde niye buna geçiş yaptın .çünkü kullanışlı buldun ve işe yaradığını gördün.felicede bahsetmiş onun için üstünden hızlıca geçeyim.Klasik astrolojideki yapılan o puan hesaplarını falan ben de kullanmıyorum.Ya da atıyorum arap noktalarını.Hayır işe yaramadığını düşünmediğimden değil.kendi çalışma sistemime oturtup verim alamadım.Onun yerine harmoniği veya orta noktaları tercih ederim(yeni dönem teorileri)

Davison+Kompozit bence işe yarıyor.E şimdi 1000 yıl önce çıkmadı diye kullanmıyor muyuz?

Yahu artık demekten dilimde tüy bitti.Klasik-modern diye ayrıma gidip sanki ikisinden birisini seçip diğerini tamamen terketmelisin diye birşey yok.Ki aslında birbirimize bukadar şey sayıp dökmemizde o bakımdan tuhaf herkes işine yarayan tekniği alıp kullanacak.Keşke Felicenin dediği gibi tek bilgi olsa ama bence bu astrolojide mümkün değil.Astroloji tipik bir labaratuar bilimi değil.

Soru neydi? dil çýkarma

Hah demişsin ya.Şu şunla birleşti falan diye.Öncelikle şunu söylemeliyim Yıldırım haritanı tümburçla incelemek konusunda gönülsüzüm.Tabi seni sadece yazdıklarından tanıyorum ama sanki sana placidus daha bir uyuyor.Onunla bakmama izin var mı?

Evet

falan diye hah böyle sorarsan ben bu mesajı daha da uzatırım iyice destan olur.herşeyi birarada söyleyeceğimiz sihirli bir cümle bekliyorsan yok öyle birşey.2 gözüm ve şu saatte çokda çalışmayan uykulu bir kafam var.Ben kendi açımdan ele alayım mı soruyu?hani sen tabiri caizse amuda kalkıp , dilimle alnıma değerken elimle burnuma tutmamı istiyorsun. Ters geldi yani.sen kendi okuma yönteminle okumamızı istemişsin.yani ciddi ciddi yorum yapmayıp sadece gideceğim yolu gösteriyorum.( o değilde soru bana sorulmadı ki :D bu aralar herşeye atlıyorum araya parazit yaptıysam pardon)

Ben olsam :
Önce bu yerleşim nereye denk gelmiş.9. eve(ev çizgisine çok yakın olduğu için o evde sayardım).Sayardım ev konularını üniversite , yabancı ülkeler , astroloji , din vb...E malum müneccim değilim.Bilemem hangi mevzu.Ama yaydaki yerleşimlerde özellikle bu konulara eğilmemi sağlardı.Ki karşımda olsaydın.Senin yapacağın yönlendirme yoluyla rotamı biraz çizerdim(yani şu noktada biraz destek lazım).Eh araya bir mars+Jüpiter birleşimi yorumu attırırdım.Sonra şöyle devam ederdim.Pekala bu birleşimin yöneticisi nerde.

Merkürde 12. evde(sence şironda boğada tabi).İlk önce dikkatimi merkür ile jüpiter arasındaki receptiona değinirdim.birbirine destek falan filan ama ikisininde zarar gördükleri burçlarda yerleşmesi sebebiyle ve aradaki kare açı + 12 ev yerleşimi sebebiyle iki alanın (9 . ev konuları ve 12. ev konuları ama klasik bağlamda yani bilinç altı falan değil direk yabancı ülke , dil , gizli düşmanlar kayıplar) birbirlerine kördüğümle bağlı olduğunu .Başarının ancak ama ancak çok yoğun çalışmalar sonunda geleceğini.Ki o zamana kadar kayıplar , hayal kırıklıkları olacağını söylerdim.

Ve geri kalanına adım adım bakarım.4. evmi evet onda yerleşen gezegen varmı ona , yönetici nerde ona.Hatta belki yöneticisi kendisine göre nerede yerleşmiş ona(ki tüm burçla harita baktığımda aslında bu yöntemi kullanmayı severim)Ki öğrenmek istediğin özellikle birşey varsa.Onun östergesi atıyorum babamı bak saturne veya güneşe.

Yani.Adım adım gidip sonra tüm resmi görmeye çalışırım.

Yani bilgisayar programı gibi.Solar fire çıktısı gibi.Şu şunla birleşmiş yapılıyorsa bu işte bir terslik vardır.Evet astrolojide bilgi-deneyim vardır.Ama adını ne olacağını bilemediğim birde parçaları biraraya getirme ve bütünü görme yetisi vardır.Ki işte bence o biraz herkeste olmayan birşey.Ki benim kafam çabuk dağılır :D

Yaw yıldırım sen bunu mu sordun?

Ben kimim ?Burası neresi?

Üstüme gelmeyin çok pis transitlerim var koptum.w
05-05-2010 03:39 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

(05-05-2010 02:52 AM)Félicé Yazılan:  
(05-05-2010 02:40 AM)melis_bk Yazılan:  

koptum.w çok iyi ya

Ya jomaja, senin merkürüne ne transiti çarptı bilemiyorum ama, bi rahatlık gelmiş merkürüne..Eskiden daha ciddiydi ifade tarzın, şimdi benim hoşuma gidecek tarzda genişlemiş merkürün hayırlı olsungülücük

Ajda bence de komple şiron.hakikaten o kadında acaba estetik mevzusuna bu kadar bastıran nedir?Bi ara estetikleriyle ünlü kişilere bi bakalım.Faydası olur.:D

Felice uranus çarptı.Ve sen söyleyince şöyle bir transitlere baktım.Jüpiter balıkta o kadar ne zaman ilerledi?Hakkaten ben ortalıkta astrolojiyle ilgileniyorum diye dolaşmıyayım.Rezillik kendime faydam yok.Uranus ayarını bozmuştu hayırlısıyla jüpiter komple koparır beni.koptum.w Rahatlıkta son noktaya gelirim
05-05-2010 03:44 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(05-05-2010 03:39 AM)JoMaJa Yazılan:  
Alıntı:aklıma bir soru takıldı şimdi ,

şimdi ben ,

İşte mevzu bu yanlış kuruma yanlış soruyu soruyorsun.Yandaki masaya geçiniz lütfen.

yalnız varya birgün modern yöneticilere geçersem vallah billah sebebi tam da üstüne bastığın şey olacak.:D

sen insaflı davranmışsın 2 gezegen birleştirmişsin.birde düşün 3 gezegen birleşmiş olsa.arasıra yeminle kafam bulanıyor.ev üstüne ev oy oy hangisini seçsem şaşırıyorum.

yani modernleri kullansak mis gibi her burca bir gezegen.

aslında ciddiyim.gerçekten arasıra zorlanıyorum bu sebeple çoğu kez bir haritayı incelerken veya öngörüm yaparken tek bir şey üzerine takılmıyorum.farklı tekniklerle teyit etmeye çalışıyorum.

hah şimdi soruya dönersek demişsin ya "bunlardan 1.ev ile 5.ev , ATEŞ evleri yani dışadönük deneyimleri" işte klasik astroloji mevzuyu öyle ele almıyor içedönüktü veya dışadönüktü.Sen çok içlisin - içe kapanıksın falan filan.Yanlış yere soruyu sordun derken onu kastediyorum.Onun içindir ki klasik astroloji kişinin ruhunu ve psikolojini anlamlandırmakta modernin bu kadar gerisindedir.

klasik astrolojide 5. ev deyince o dışadönüklük demiyor - çocuk diyor , kumar diyor vb.

4. ev deyince içedönüklük demiyor - baba diyor , ata diyor ,toprak diyor.

Evler kişinin psikolojik , zihinsel alanları değil - yaşamda alakalı olduğu konulardır.

Sonuçta klasik astroloji diye tabir edilen astroloji geçmişte daha elit kesime hitap eden seçkin kesim uğraşıydı.Atıyorum bir astrolog bir prensin haritasını incelediğinde ondaki tahta geçme olasılığını , çocuk sahibi olup olmayacağını , gizli düşmanlarını görmek için bakıyordu haritasına.psikolojisini veya ruhunu anlamak için değil.

Evet klasik astroloji günümüze uyarlanmalıdır.Uyarlanabilir de.Heralde artık günümüzde kimse düelloda yaralanıp öleceksin falan demiyor.Artık topraklar 4. ev konusuyken , arabalarda 4. ev konusu.Merkür 500 sene önce kitaplar iken şimdi bilgisayarda.

hani şey durumu yok klasik astroloji değiştirilemez sabit birşeydir falan.

birde şöyle birşey var.muhalefet sadece klasik modern arasında değilki.eski dönemlerde bütün astrologların hep standart teknik bilgiyi kullandığını mı sanıyorsunuz.çok temel konularda çok önemli tabir edilen astrologlar arasında fikir ayrılığı vardı.yanık olma malum klasik astrolojide önemli bir kavramdır.bir kısım yanık olma için aynı burç içinde olması gerektiğini şart koşuyordu.diğerleri ise öyle birşey aramıyordu.hani aklıma ilk bu geldi.

ya da modern tabir edilen astrolojide herkes her konuda aynı fikirde mi?mesela sen tüm burç ev sistemine geçtin.en eski ev sistemi.ki bu ev sistemini büyük oranda klasikçiler kullanır(mesela ben bu ev sistemi konusunda hiçbirzaman tam emin olmadım) e ne oldu şimdi sen benden daha klasikçi mi oldun(bir an hak yolunu buldun diye umut etmiştim yıldırım :D ) bazı modern astrologlar astreodileri kullanıyor bazıları kullanmıyor.

e sen şimde niye buna geçiş yaptın .çünkü kullanışlı buldun ve işe yaradığını gördün.felicede bahsetmiş onun için üstünden hızlıca geçeyim.Klasik astrolojideki yapılan o puan hesaplarını falan ben de kullanmıyorum.Ya da atıyorum arap noktalarını.Hayır işe yaramadığını düşünmediğimden değil.kendi çalışma sistemime oturtup verim alamadım.Onun yerine harmoniği veya orta noktaları tercih ederim(yeni dönem teorileri)

Davison+Kompozit bence işe yarıyor.E şimdi 1000 yıl önce çıkmadı diye kullanmıyor muyuz?

Yahu artık demekten dilimde tüy bitti.Klasik-modern diye ayrıma gidip sanki ikisinden birisini seçip diğerini tamamen terketmelisin diye birşey yok.Ki aslında birbirimize bukadar şey sayıp dökmemizde o bakımdan tuhaf herkes işine yarayan tekniği alıp kullanacak.Keşke Felicenin dediği gibi tek bilgi olsa ama bence bu astrolojide mümkün değil.Astroloji tipik bir labaratuar bilimi değil.

Soru neydi? dil çýkarma

Hah demişsin ya.Şu şunla birleşti falan diye.Öncelikle şunu söylemeliyim Yıldırım haritanı tümburçla incelemek konusunda gönülsüzüm.Tabi seni sadece yazdıklarından tanıyorum ama sanki sana placidus daha bir uyuyor.Onunla bakmama izin var mı?

Evet

falan diye hah böyle sorarsan ben bu mesajı daha da uzatırım iyice destan olur.herşeyi birarada söyleyeceğimiz sihirli bir cümle bekliyorsan yok öyle birşey.2 gözüm ve şu saatte çokda çalışmayan uykulu bir kafam var.Ben kendi açımdan ele alayım mı soruyu?hani sen tabiri caizse amuda kalkıp , dilimle alnıma değerken elimle burnuma tutmamı istiyorsun. Ters geldi yani.sen kendi okuma yönteminle okumamızı istemişsin.yani ciddi ciddi yorum yapmayıp sadece gideceğim yolu gösteriyorum.( o değilde soru bana sorulmadı ki :D bu aralar herşeye atlıyorum araya parazit yaptıysam pardon)

Ben olsam :
Önce bu yerleşim nereye denk gelmiş.9. eve(ev çizgisine çok yakın olduğu için o evde sayardım).Sayardım ev konularını üniversite , yabancı ülkeler , astroloji , din vb...E malum müneccim değilim.Bilemem hangi mevzu.Ama yaydaki yerleşimlerde özellikle bu konulara eğilmemi sağlardı.Ki karşımda olsaydın.Senin yapacağın yönlendirme yoluyla rotamı biraz çizerdim(yani şu noktada biraz destek lazım).Eh araya bir mars+Jüpiter birleşimi yorumu attırırdım.Sonra şöyle devam ederdim.Pekala bu birleşimin yöneticisi nerde.

Merkürde 12. evde(sence şironda boğada tabi).İlk önce dikkatimi merkür ile jüpiter arasındaki receptiona değinirdim.birbirine destek falan filan ama ikisininde zarar gördükleri burçlarda yerleşmesi sebebiyle ve aradaki kare açı + 12 ev yerleşimi sebebiyle iki alanın (9 . ev konuları ve 12. ev konuları ama klasik bağlamda yani bilinç altı falan değil direk yabancı ülke , dil , gizli düşmanlar kayıplar) birbirlerine kördüğümle bağlı olduğunu .Başarının ancak ama ancak çok yoğun çalışmalar sonunda geleceğini.Ki o zamana kadar kayıplar , hayal kırıklıkları olacağını söylerdim.

Ve geri kalanına adım adım bakarım.4. evmi evet onda yerleşen gezegen varmı ona , yönetici nerde ona.Hatta belki yöneticisi kendisine göre nerede yerleşmiş ona(ki tüm burçla harita baktığımda aslında bu yöntemi kullanmayı severim)Ki öğrenmek istediğin özellikle birşey varsa.Onun östergesi atıyorum babamı bak saturne veya güneşe.

Yani.Adım adım gidip sonra tüm resmi görmeye çalışırım.

Yani bilgisayar programı gibi.Solar fire çıktısı gibi.Şu şunla birleşmiş yapılıyorsa bu işte bir terslik vardır.Evet astrolojide bilgi-deneyim vardır.Ama adını ne olacağını bilemediğim birde parçaları biraraya getirme ve bütünü görme yetisi vardır.Ki işte bence o biraz herkeste olmayan birşey.Ki benim kafam çabuk dağılır :D

Yaw yıldırım sen bunu mu sordun?

Ben kimim ?Burası neresi?

Üstüme gelmeyin çok pis transitlerim var koptum.w

gülücük

Klasik astrolojinin daha somut konulara cevap aramasını anlayabiliyorum.
ne kadar yapabilirim bilmiyorum ama bir ara bu yaklaşımı deneyeceğim verygood

05-05-2010 04:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Transit Chiron coolhandsome 47 95,617 01-17-2020 08:03 PM
Son Mesaj: Pozitifterazi15
  Uranüs koç burcunda Nâr 2 5,375 06-16-2010 07:37 PM
Son Mesaj: Nâr

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir