Değerlendir:
  • 41 Oy - 2.63 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GEZEGEN PERİYOTLARI (DASA) SİSTEMİ
Yazar Mesaj
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

RE: GEZEGEN PERİYOTLARI (DASA) SİSTEMİ
bende gülücük

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
06-06-2010 11:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
El Auria Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

bana 2 gün verin..iki gün sonra burada daha sık olmaya çalışacağım inshallah..ma-salam ;)

Unutma: Cesaret korkusuzluk demek değildir. Eğer bir insan korkusuzsa, ona cesur diyemezsin. Bir makineye cesur diyemezsin, o korkusuzdur. Cesaret sadece korku okyanusu içinde var olabilir. Cesaret korku okyanusu içinde bir adadır. Korku vardır ama korkuya rağmen insan o riski göze alır; işte cesaret budur. İnsan titrer, insan karanlığa girmekten korkar ama yine de girer. İnsan, kendine rağmen adım atar; cesur olmanın anlamı budur. Korku dolu olmak ama onun altında ezilmemek demektir.”
06-11-2010 08:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kaktüs
Kayıtsız

(05-31-2010 10:13 PM)El Auria Yazılan:  sevgili kaktüs, 9.ev şanslı evlerden biridir..merkürün bu evde olması onun zararlarını azaltır..gerçi haritanıza bakmadım henüz ama sadece dasa yı baz alarak yorum yapamayız ...alt dasalarda çok önem taşır... doğum bilgileriniz kesinse ,özellikle doğum saatiniz haritanıza bakarım

Bayadır takip edemiyorum msj şimdi gordum. Doğum saatim 09:30 06 mayıs 1985 Rize doğumluyum. Şimdiden teşekkur ederim El Auria
06-14-2010 08:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ereğli Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

(06-11-2010 08:25 PM)El Auria Yazılan:  bana 2 gün verin..iki gün sonra burada daha sık olmaya çalışacağım inshallah..ma-salam ;)

(06-14-2010 08:17 PM)Kaktüs Yazılan:  
(05-31-2010 10:13 PM)El Auria Yazılan:  sevgili kaktüs, 9.ev şanslı evlerden biridir..merkürün bu evde olması onun zararlarını azaltır..gerçi haritanıza bakmadım henüz ama sadece dasa yı baz alarak yorum yapamayız ...alt dasalarda çok önem taşır... doğum bilgileriniz kesinse ,özellikle doğum saatiniz haritanıza bakarım

Bayadır takip edemiyorum msj şimdi gordum. Doğum saatim 09:30 06 mayıs 1985 Rize doğumluyum. Şimdiden teşekkur ederim El Auria
bende sıraya girebilir miyim?26.02.1988 saat 10.00 40.09 N -26.24 E sevgilerimle

Kod:
[Resim: qweqweqweb.th.jpg]
06-15-2010 09:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

Vedic astrolojisine göre yükselenim ikizler. 7. evde yay var, jüpiter ve ay bu yay burcunda. Rahu ikizler, ketu yay burcunda 29 mayıs 2011 de güneş dasadan çıkıp ay alt dasaya gireceğim mo/mo şeklinde yazıyordu.Şu an su/ve yazıyor yai güneş alt dasa venüs. Şimdi önümüzdeki sene farklı bir durum olacak mı. Yani evlilik aile konular mı ön plana çıkacak. Dasalara baktımda güneş dasanın başladığı tarihte ben öğretmenliğe başlamışım ve cidden önceki venüs dasa dönemine göre çok farklı bir dönemdi. Şu an önümde ay dasa var. Yönümü öğrenmek istiyorum.
09-04-2010 11:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

jupiter dasayla ilgili bilgisi olan varmı?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
03-17-2011 10:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Bu dasalar ne kadar surede degisiyor... Bu aralar mars dashasindaymisim.... Hayirlisi

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
10-01-2012 04:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

DAŞA GEZEGEN DÖNEMLER
[url=http://www.blogger.com/post-edit.g?blogID=997083761781542085&postID=528640713169341296&from=pencil][/url]

[font=Georgia, Times New Roman, serif]
[/font]

[/font]
[font=Georgia, Times New Roman, serif] 7 yıl süren Ketu, 20 yıl süren Venüs, 6 yıl süren Güneş, 10 yıl süren Ay, 7 yıl süren Mars, 18 yıl süren Rahu, 16 yıl süren Jüpiter, 19 yıl süren Satürn ve 17 yıl süren Merkür. Nakşatra bazlı vimsottari daşa sıralaması budur.[/font]
[/font]
[font=Georgia, Times New Roman, serif]Döngü böyle sürer gider. Yaşam deneyimlerinizi veren bu gezegen dönemleri doğum saatiniz saniyesine kadar doğru ise inanılmaz dakik çalışırlar. Daşaların anlamları elbette 3-4 cümleye sığdıralamaz, her bireysel haritanın kendisi içinde bile sayfalarca yorum tutabilir.[/font]
[/font]
[font=Georgia, Times New Roman, serif][/font]
[
[font=Georgia, Times New Roman, serif]AY DAŞA 10 yıldır, kendini tanıma, aydınlanma, kazançlar, annelik duygusu yüksektir. Ay'ın her hareketi etkiler. Ruh hali sık değişkendir. Bu daşadaysanız Ay’ın burç değiştirmesi sizi çok etkiler , 2,5 günde duygusal modunuzda değişim hissedebilirsiniz. Ay temiz ise daşa olumludur. Ay olumsuz ve az ışıklıysa bu daşa depresif olur günlerin getirisi zordur. [/font]
[/font]
[font=Georgia, Times New Roman, serif]MARS DAŞA 7 yıldır, mücadele, ataklık, tırmanma, tuttuğunu koparma ve hareketi simgeler. Mars Akrep, Koç, Oğlak, 10.evde iyidir. Dustanada iyi sonuçlar getirir. Etki sertse kazalara açıktır. Örneğin Rahu-Mars-Saturn birleşimi gibi.[/font]
[/font]
[font=Georgia, Times New Roman, serif]RAHU DAŞA 18 yıldır, ün, şöhret, politik yükselme, büyük kazançlar yanında tersi de olabilir; çaptan düşme, ihtiras, açgözlülük, fakirlik, hastalık. Rahu’da kandırılma , yalancılık, hırsızlık olayları artabilir.[/font]
[/font]
[font=Georgia, Times New Roman, serif]JÜPİTER DAŞA 16 yıldır, genişleme, ruhsal kavrayış, tevekkül, yolculuklar için biçilmiş kaftandır. Yay, Balık, Yengeç, 1.-9. evde iyi etki getirir. Dustana Jüpiter daşa kendi burcunda, dostunda olmadığı sürece olumsuz çalışır.[/font]
[/font]
[font=Georgia, Times New Roman, serif]SATÜRN DAŞA 19 yıldır, çalışma, hizmet, temizlik, karmik ödemeler, bazen hastalık zamanıdır. Genelde "yalnızlık" yaşama hakim olabilir. Huyu zorakidir, etkisi kalıcıdır, kesin öğretir. Kendi burcunda ve 3-10-11. Evlerde daha iyi sonuçlar verir. Daşanın sonu büyük olgunlukla biter.[/font]
[/font]
[font=Georgia, Times New Roman, serif]MERKÜR DAŞA 17 yıldır, sosyalleşme, ticaret, iletişim, yazmak, liderlik zamanıdır. İkizler, Başak, 1.ev ve dost burçlarda olumludur. Merkür birleştiklerine benzer. Merkür Satürn ile birlşiyorsa daşa Satürn etkisine dönüşür gibi. Venüs ile ise Venüs’e…[/font]
[/font]
[font=Georgia, Times New Roman, serif]KETU DAŞA 7 yıldır,"dünya boş gerisi hoş ben bir yolcu dünya fani" detirten zamandır, kazançlara terstir, depresyon, kızgınlık, yanlış anlaşılma ve hatalar oluşabilir. Bazı yerleşimleri iyi sayılabilir. Harita incelenmelidir. Genel anlamda yaşamda çalışma isteğini azaltır ve ruhsal çalışmalara meyl verir.[/font]
[/font]
[font=Georgia, Times New Roman, serif]VENÜS DAŞA 20 yıldır, evlilik, aileyle ilgili oluşumlar yoğundur. Talihli bir Venüs olağanüstüdür. Örneğin Venüs’ten önceki daşaları çok kötü olan gecekonduda yaşamış büyümüş ve sonra parlak bir Venüs'e girdiğinde çalıştığı işyerinin patronuyla evlenen ve yaşamı inanılmaz değişen örneklerle karşılaştım. Venüs, Balık, Boğa, Terazi 4.ev en iyidir. Venüs 6. ve 8. evde daşada dertler bitmeyebilir. Olumsuz gezegenlerle birleştiyse etkisi yine olumsuza dönebilir.[/font]
[/font]
[font=Georgia, Times New Roman, serif]GÜNEŞ DAŞA 6 yıldır, etki sıcak ve ateşvaridir, Ketu-Mars karışımıdır. Haritaya göre daşa anlamı değişir. Aslan, Koç, 10.evde daşa olumludur, diğer evlerde ego sorunları, ailede huzursuzluk konuları, 12. evdeise sağlık sorunları oluşabilir.[/font]
[/font]
[font=Georgia, Times New Roman, serif]Daşaların sonuçları her haritada değişiktir. Bu yüzden kişisel haritalarınıza göre yorumlama yapmak en doğrusudur. [/font]
[/font]

[font=Georgia, Times New Roman, serif]Namaste [/font][font=Georgia, Times New Roman, serif]
[/font][font=Georgia, Times New Roman, serif]Himalaya Ma, [/font]

vedikastroloji.blogspot.com' dan alıntıdır..

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
10-01-2012 09:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

yukardaki mesajı düzelttim ama yine karışık.. sebebini blmiyorum..

ben satürn daşadayım, vediğe göre...

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
10-01-2012 10:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
keture Çevrimdışı
Saturna Vip
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 4

su an venus/jupiter dasayi yasiyorum 2022 yilina kadar devam edicek venus dasam ask venus evlilik evi yoneticim oldugu için bu dasa içinde evlenmem kuvvetli ihtimal hadi bakalim :D gezegenlerin guçluluklerine gore kolay ve zor geçiyor bu dasa donemleri gözkýrpma
konu için tesekkurler çiçek

http://e1202.hizliresim.com/u/9/2kbqn.gif[font=tahoma][/font]

Ben insanlari pencereden seyretmeyi severim..CB
10-02-2012 12:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  RUHUNUZDA HANGİ GEZEGEN SAKLI? El Auria 42 94,187 11-09-2018 06:34 AM
Son Mesaj: Feslegen

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir