Değerlendir:
  • 24 Oy - 2.63 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ay Yengeç
Yazar Mesaj
darkvenus
Kayıtsız

RE: AY YENGEÇ
ay- venus karem yok ama dagınıklık had safhada gülücük)
ay yengecler evet hepimiz aynıyız gülücük evde oturmaya bayılan tipler.. Evde oturmayıp dışarı çıkıyorsam da hep aynı yerelre giderim belli cfeler ortamlar sevgili kütüphanem v.s çünkü orayı da sahiplenmişimdir evim gibi..
Arkadaşlarımı da fena sahiplenirim ben paylaşamam gülücük
Ay yüzünden bir dk sonraki ruh halim belli değil, her zaman derler "Derya, senin ruh halin bizim borsadan beter.."
Bir de ay burcunun isime etki ettigini düşünüyorum. ay yengec- Derya gibi..
11-06-2007 06:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

ay koçumu , Türkiyede ne çok ay koçu var ya , bunları dağıtmak lazım dünyanın muhtelif yerlerine , yoksa kalkınamayız gülücük
üzülme artemis , onlarla kim anlamış ki sen anlaşacan ;) nafiz naber kuzen gülücük)

11-07-2007 04:42 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nev_bahar Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

Cvp: AY YENGEÇ
Ay Yengeçte 11. evde..Anaç bir yapı. Olması muhtemel şeylere karşı daima tedbirlidir. İhtiyacı olanın yardımına koşar. Yemek pişirme ve yemede maharetlidir (: Terbiyeli, nazik, çekingen, bulunduğu ortama kolay uyabilir. Çabuk anlar. Düşünsel veya maddesel, tuttukları şeyi asla bırakmazlar. Sadık bir sevgili veya mutsuz bir yalnızı oynar..Mideleri hassastır...

ڪےєνмєк ßαzєη ναzgєçмєуi ßiŁмєктiя..
Bazen...! Unutmak Gerekiyormuş UNUTANI..
нєяşєч вєиdє вαşLαя вєиdє вітєя.
06-12-2008 03:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
neptunzz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

Yıldırım Yazılan:ay koçumu , Türkiyede ne çok ay koçu var ya , bunları dağıtmak lazım dünyanın muhtelif yerlerine , yoksa kalkınamayız gülücük
üzülme artemis , onlarla kim anlamış ki sen anlaşacan ;) nafiz naber kuzen gülücük)

Ay yengeci adı altındaki konu başlıgını bastırmış görünüyor AY-Koçları gülücük bende de
Ay-koç burcunda ve de 2.evdedir, hem sabırlı hem birikimliyimdir;ama istedıklerım yolunda gitmesse aniden sinirlerim geriliyor elde olmadan fevrileşiyorum.
06-12-2008 03:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
wigo Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

Benim de Yengeç'im Ay.Ay Yengeci insana melankolik bir ruh hali veriyor.Dolun Ay'dan inanılmaz etkilenirim.Sıkıntılı depresif zamanlarda ne zaman gökyüzüne baksam Dolunay vardır:)Hafızamızın güçlü olduğu kesin.Geçenlerde okuduğum bir kaynakta Ay burcu Yengeç olanların bulunduğu ortamda rahat etmezlerse kendi kabuklarına çekilirler ve kendilerini gizlerler diye bir yorum okumuştum kesinlikle doğru.Duyguları sünger gibi çekme huyumuz vardır.Bir ortamda huzursuz,mutsuz biri varsa hemen algılarız.Ve aile,ev,eş çocuk gibi konulara küçük yaştan beri merakımız vardır geneldegülücük
09-27-2008 05:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(09-30-2008 10:23 PM)aeon Yazılan:  ay yengeçin hafızası daha çok duygusal diye düşünüyorum.geçmişte hissettiği bir duyguyu çok iyi hatırlıyorlar.

evet geçmiş hatıralarla ilgili duygusal bağlantılar kurabiliyorlar daha doğrusu şöyle söyleyelim geçmişteki o olaya dair duygusal bir bağlantıyla yapılıyor hafızaya kayıt işlemi.
ve olayı hatırladıklarında , sanki bugünde benzer şeyi yaşıyormuş gibi hissederek gözlerinde canlandırabiliyorlar.

Ay yengeçlerinin geçmişle bağlantısını muhafaza etmelerinin kaynaklarından biride , geçmişe ait eşya , kağıt , oyuncak vb. nesneleri uzun süre saklama alışkanlıklarıdır diyebiliriz.
çocuk yaşta yazdığı şiir yada günlük defterlerini saklamak , hoşlandığı kişinin ona verdiği küçük bir hediyeyi saklamak vb.. gibi..

09-30-2008 11:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
acmiyam Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

bende bi ay yengeci olarak ev işlerinde becerikli iyi yemek yapan duygusal biriyim . Anne kişinin hayatında çok güçlü bir kişidir ve hayatında önemli bir rolü vardır. Kadınlar ise annesi gibi bir kadın olmak isterler. ben burda ay yengeciyle örtüsmüyorum bi tek, ben annemle hiç anlasamam ve sürekli tartısırız

bu da ben
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=h...&rs=0&ast=
10-07-2008 04:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
wigo Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

yıldırım çok haklı, saçma sapan bir saklama huyum vardı.eşya,günlük vs.geçtiğimiz kış bir kutu dolusu günlüğü attım.ay yengeçlerin geçmişle bağlarını koparmaları zor oluyor sanırım benim gibi.
10-12-2008 01:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Yengeçteki Ay ve Sağlık;Yengeç burcuna düşen ay, vücudun bazı bölümlerinin hassas olmasına yol açabilir.Ay’ın yengecin evi olması,bu burcun etkisindeki organ ve vücut bölümlerine özen gösterilmesini gerektirebilir.Özellikle yengeç ay ile birlikte 6.evdeyse gereklidir.Yengeç göğüs boşluğunu,akciğerlerin alt loblarını,göğsü,mideyi,göbeğin üst kısmında kalan karın duvarını,pankreası,karaciğerin üst loblarını vb. temsil eder.Doğum anında ay sert etki alıyorsa bu organ ve vücut kısımları duyarlı olabilir,aksi halde sorun olmayabilir.Örneğin doğum anında ay mars’tan sert etki alıyorsa akla zayıf bir mide veya göğüs gelebilir.Bu durumda bu Kısımları iyi korumak gerekir..Yani dengeli beslenmeli ve göğüs kısmı soğuktan korunmalıdır.Ayları yengeçte olanların mideleri fazla duyarlıdır.Mide sadece besinlerden değil duygular yüzünden de etkilenebilir.Devamlı üzüntü mideyle ilgili sorun yaratabilir.Yemekler daima zamanında yenmelidir.Ayın yengeçte sert etkiler alması akciğerlerle ilgili kronik rahatsızlılara yol açabilir.Bu durumda bronşit ve bazen astım da görülebilir.Bu kişiler sağlıklı kalmak için daima dengeli ve yeterli beslenme uygularken,vücutlarını da soğuktan korumalıdır.Deniz havası onların canlanmasını,daha neşeli,zinde olmalarını sağlar.Bu arada deniz ürünleri de bir sağlık kaynağıdır.Vücudun iyot dengesi de böyle korunabilir.Ay yengeçte ise içilen alkole,içeceklere de dikkat edilmelidir.Taze sebze,meyve,çavdar,yulaf,protein grubu besinlerde,yağsız etler,tavuk,balık,yumurta,peynir vb.den bol bol yararlanılmalıdır.
11-14-2008 05:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Cvp: AY YENGEÇ
Ay Yengeç Burcunda

Bir Çocuk Olarak : Yavru kuş. Duyarlı,utangaç,çocuksu,hayalci. Sıcak bir yuvaya, korunmaya ve yaşamın katı gerçekleri karşısında güvenceye ihtiyacı vardır. Bir düşler ve fanteziler dünyasına sığınmaktan hoşlanır. Aile duygusu çok güçlüdür. Çocukluğunu genellikle bir cennet olarak düşünür. Daima bir çocuk olarak kalmayı arzular. Ailesinden ayrılmakta zorluk çeker.

İçsel Anne İmajı : İyi, şefkatli, besleyici anne.

Öğrenmesi Zor Dersler : Bağımsız ve yetişkin biri olmak.

Bir Anne Olarak : Annecik İdeal anne : sevecen,fedakar,kendini adamış,koruyucu,düşünceli ve sıcak. Çocukları seven. Koruyan, bakan, kollayan anaç tavuk. Çocuklarının büyüyüp bağımsızlığa kavuşmasından hoşlanmaz. Duygusal bağlarını salıvermekte güçlük çeker.

Kadın İmajı : Hayalperest birey. Romantik kadın. Nazik, yumuşak, şefkatli, uyumlu, anaç, sevecen, dikkatli, duraksamaya eğilimli ve emin ortamlarda çok fedakar davranan. Eğlendirici, ama aynı zamanda duyarlı. Güçlü duygusal dalgalanmalara ve ruh hali değişimlerine eğilimli

Gölgesi : Anaç tavuk.

Güçlü Yönleri : Masallar anlatan. Hayal gücü geniş, düşler kuran, romantik ve eğlendirici. Kendini rüyalarla ve başka imgelerle ifade eden canlı bir ruhsal yaşamı vardır. Derin bir sipiritüel duyarlılığa ve empatiye sahiptir. Duyguları, Ay'ın değişik safhaları gibi değişir. Sevgiye, ilgiye ve desteklenmeye ihtiyaç duyar. Çocuklarla çok iyi ilişki kurar. Aileye düşkün ve sadıktır.

Problemli Alanı : Ruh hali sık değişen, kaprisli kadın. Ruh hali aşırı uçlarda gidip gelir. Güvenceye duyduğu yoğun ihtiyaç onu bağımlı ve kendine güvensiz yapar ve olgunlaşmasını engeller. Şefkat ve ilgi ihtiyacını çoğu kez ruh durumunu bir tehdit gibi kullanarak zorla elde eder. Çocukça davranır, kolay kırılır ve uzun süre surat asar. Harcıalem (uyduruk) zevkleri vardır.

Temel Prensibi : Sana yakın olmayı seviyorum.

Yaşam Tarzı : Kuş yuvası, masal şatosu.

Siz tam anlamıyla bir doğa insanısınız. Güzelliğe hayransınız. Çevrenizi güzelleştirecek her türlü davranış sizin ilginizi çeker. Bu konumda Ay kendi evinde olup bütün olumlulukları taşır. Diğer burçlara göre daha sıcakkanlı yaradılıştasınız. Her zaman ailenizin ve çevrenizin iyiliği için çalışırsınız. Geçmişe ve annenize çok ilgi duyarsınız. Kimi zaman eski düş kırıklıklarınızı ve kederlerinizi anımsarsınız. Kendinize dost ya da arkadaş olarak seçtiğiniz kişiler genellikle sizin gibi duygusal koruyucu kişilerdir. Yaşamınızın büyük bir bölümünü evinize bağlı olarak geçirmeye özen gösterirsiniz. İşinizi de böyle bir ilişki içinde sürdürebilmenize olanak verecek biçimde ayarlayabilirsiniz. Çok duygulu ve durgunsunuz. Düzeninizin bozulması hiç hoşunuza gitmez. Bir karar verinceye dek yalnız kalmak istersiniz fakat bu düşünme süresi bazen çok uzayabilir ve ayağınıza gelen kısmeti tepmiş olursunuz. Başkalarının duygularını kendi duygularınızmış gibi paylaşabilirsiniz. Bir işi sonuçlandırmayı yürekten istersiniz fakat ruhsal yapınızda beklenmeyen bir değişiklik bu isteğinizi alıp götürebilir.

Sezgileriniz güçlüdür. Kendi kendinize yeterlisiniz. Fiziksel olarak güçlüsünüz. Yaratıcısınız. Çoğu zamanınızı beraber geçirdiğiniz kişilerin eleştirilerinden çabuk incinebilirsiniz. Duygusal güven ararsınız. Sahip çıkıcısınız. Tembellik, teşvik eksikliği sizde organizasyonsuzluk ve kaçamak yapmaya neden olur. Utangaç ve pasifsiniz. Misafirperversiniz. Soy ağacına ilgi duyarsınız. Her hangi bir şeyi üstlenmekten nefret edersiniz. Ailenizle kuvvetli bağlarınız vardır. Yiyeceği duygusal arabulucu bibi kullanırsınız. Ev hayatından hoşlanırsınız. Aşırı duygusal hoşgörü ve abartmanın türlü şekiline düşkünsünüz.

Bütün bunlara karşın topluluk içinde atılgan bir tutum izlersiniz. Temelde çekingen bir yaradılışınız olduğu halde duyarlı konularda tartışmaya girmeye ve bu konuyla bir cambaz gibi oynamaya bayılırsınız. Siz birçok şeyi söylenmeden sezebilirsiniz. Duygusal, sevimli ve insancılsınız. Duygularınızı çok iyi tanır fakat onların sizi yönetmesine izin vermezsiniz. Şiir, müzik ve tiyatrodan hoşlanırsınız.

Ay'ın bu konumu kadınlar için pek uygun sayılmaz çünkü yaşamları boyunca bir erkeğe sığınmak ve korunmak gereksinimi duyabilirler. Çok edilgen ve duygulu olur, kolayca etki altında kalırlar. Erkekler içinse bu durum yaşamlarını anaç bir kadınla sürdüreceklerini gösterir. Bu erkekler bir kez bağlandılar mı bir daha eşlerini bırakmazlar. Ay kötü etkiler almışsa tembel ve hareketsiz olabilirsiniz. Duygusallığınız yüzünden kararsız olursunuz. Annenize olan aşırı bağlılığınız yüzünden birlikte yaşanması güç bir kişi olabilirsiniz. Tüm zayıflıklarınızı, başarısızlıklarınızı ve sorumluluk duygunuzun gelişmemiş olmasını "kader"e bağlarsınız.

(astromerkez.com)

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
11-22-2008 05:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir