Değerlendir:
  • 33 Oy - 3.03 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Venüs & Mars
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Venüs -mars açıları
Aprilios Yazılan:Venüs (İkizler, 1. Ev)

45 derece Güneş ve Merkür ( iki gezegen de 12. evde, getirileri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmamakla birlikte, bu hafif sert açı kalıbının aynı evde konumlanması sanki pek tesadüfi değilmiş gibi...)

Venüs 120 Mars; Sanata kabiliyetlidirler. Aşk içinde oyundan hoşlanırlar. Aşk ilişkileri iyidir ve bu açı iyi eşler getirir. Çekicilikleri mevcuttur. Dinamiktirler. Drama sanatları ve müzikte başarılı olurlar. Arzularının gücü şahsiyetlerinde apaçık görülür.

Venüs 90 K. Ay Düğümü; özellikle bu açı kalıbının duygusal hafızam konusunda zorluk çıkartıcı bir faktör olduğunu tahmin ediyorum.

Ustalar ( : da az-çok yorum katarlarsa, sevinirim.

ben az tarafından yorum katayım ;)

ay düğümlerine kare açı yapan gezegenlerin zayıf yada sorunlu çalışabileceği bilgisine sahibiz ki bunu bende yeni öğrendim , deneme - gözlemleme aşamasındayım..

mesela normal yorumda diyebilirdik ki , 1.evdeki venüs sana oldukça hoş etkiler katacaktır , çekici gamzeli ve ikizler etkisiyle karşı cinsle rahat ilişki kurabilen biri olabilirsin derdik..

Ay düğümlerinin karesinide hesaba katmak gerekiyor tabii ve ben henüz bu konuda usta değilim ;)

09-17-2008 02:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

RE: Venüs -mars açıları
Yıldırım Yazılan:ben az tarafından yorum katayım ;)

ay düğümlerine kare açı yapan gezegenlerin zayıf yada sorunlu çalışabileceği bilgisine sahibiz ki bunu bende yeni öğrendim , deneme - gözlemleme aşamasındayım..

mesela normal yorumda diyebilirdik ki , 1.evdeki venüs sana oldukça hoş etkiler katacaktır , çekici gamzeli ve ikizler etkisiyle karşı cinsle rahat ilişki kurabilen biri olabilirsin derdik..

Ay düğümlerinin karesinide hesaba katmak gerekiyor tabii ve ben henüz bu konuda usta değilim ;)
Bahsettiğiniz olumlu etkiler mevcut ( : henüz K. Ay Düğümünün olumsuzluk getiren faktörüyle tanışık değilim belki de...

Hazır yorumunuzun az kısmını tamamlamış bulmuşken sizi, Güneş, Merkür ve Mars gezegenlerinin açıları için de söyleyebileceğiniz birkaç cümle vardır diye umuyorum.

En azından bu konumlar ile ilgili ustalığınıza aşinayım ( ;

09-17-2008 02:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elaa Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: Sinastride mars ve venüs
Venüsü(1. ev balık) ile marsı(2. ev balık) kavuşumda olan biri ile yine venüsü(1. ev balık) ve marsı(2. ev balık)kavuşumda olan iki kişinin bu iki gezegenlerinin yine snystride de kavuşum yapması ne şekilde yorumlanabilir? Daha açık ifade edecek olursam venüsün ve marsın hem natal haritalarda hem de sinastride kavuşması ne anlama gelir?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=a...&rs=0&ast=
12-12-2008 05:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Cvp: RE: Sinastride mars ve venüs
elaa Yazılan:Venüsü(1. ev balık) ile marsı(2. ev balık) kavuşumda olan biri ile yine venüsü(1. ev balık) ve marsı(2. ev balık)kavuşumda olan iki kişinin bu iki gezegenlerinin yine snystride de kavuşum yapması ne şekilde yorumlanabilir? Daha açık ifade edecek olursam venüsün ve marsın hem natal haritalarda hem de sinastride kavuşması ne anlama gelir?

Sadece Venüs ve Marsın kavuşumlarından söz edersek, natal konumda; Çok tutkulu karakteri olan kişilerde görülen bir konumdur. Bazen biraz baskıcı ve agresif olabilirler. Venüs balıkta yaratıcılık gelişmiş olduğundan karşı cinsle kolay ilişkiler kurulabilir ancak Mars Balık burcunda rahat değildir ve enerjisini iyi yansıtmayabilir.

Sinastride ise bu iki planet arasındaki kavuşum; İlişkide fiziksel çekim son derece güçlüdür. Arada dengeyi sağlayan durumlar sözkonusudur. Genel yorum yaparsak Mars Venüsün isteklerini yoğunlaştırır.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
12-15-2008 10:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Beyhan Yazılan:
elaa Yazılan:Venüsü(1. ev balık) ile marsı(2. ev balık) kavuşumda olan biri ile yine venüsü(1. ev balık) ve marsı(2. ev balık)kavuşumda olan iki kişinin bu iki gezegenlerinin yine snystride de kavuşum yapması ne şekilde yorumlanabilir? Daha açık ifade edecek olursam venüsün ve marsın hem natal haritalarda hem de sinastride kavuşması ne anlama gelir?

Sadece Venüs ve Marsın kavuşumlarından söz edersek, natal konumda; Çok tutkulu karakteri olan kişilerde görülen bir konumdur. Bazen biraz baskıcı ve agresif olabilirler. Venüs balıkta yaratıcılık gelişmiş olduğundan karşı cinsle kolay ilişkiler kurulabilir ancak Mars Balık burcunda rahat değildir ve enerjisini iyi yansıtmayabilir.

Sinastride ise bu iki planet arasındaki kavuşum; İlişkide fiziksel çekim son derece güçlüdür. Arada dengeyi sağlayan durumlar sözkonusudur. Genel yorum yaparsak Mars Venüsün isteklerini yoğunlaştırır.

bende bişeyler ilave edeyim ;

birbirinize oldukça benzer yönleriniz olacaktır ilişkiye bakış açınızda. her ikinizde de toprak burcunun sağlamlığı ve güvenilirliği + aynı zamanda her ikinizde balık burcunun duygusallığı ve hassaslığı vardır.

o arkadaşın yükseleni oğlaksa ve Ay burcu başaksa gülücük Neptünün Ay ile yaptığı kare açı , onu eleştirilere karşı hassas ve kırılgan , alıngan yapabilir.
seninde Ay burcun yengeç ve tipik oğlaka göre çok daha duygusal , kırılgan bir yönün olduğunu söyleyebiliriz.

öyleyse madem her ikinizde oldukça hassassınız , birbirinize karşı pek eleştirel olmamaya gayret etmelisiniz , özellikle o Ay başak olarak sivri olmamaya daha özen göstermeli.

sende de mars-uranüs karesi görünüyor ama o arkadaşın hem mars-uranüs hem mars-jüpiter hem venüs-uranüs hem de venüs-jüpiter kareleri olabilir , kuşlar söyledi gülücük

yani ;

balık vurgusu olanlar oldukça duygusal , cömert kişiliklerdir ancak jüpiter ve uranüsün sert açıları o arkadaşa para konusunda dağınıklık , duygusal konularda da az bişi maymun iştahlılık verebilir bu minik uyarıyı yapalım.

12-15-2008 10:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Lunara Çevrimdışı
Yeni Üye
**
lt=

Ben böyle bir açıyı kısaca şöyle yorumlayabilirim; Venüs Balıkta ve birinci evde, hassas duygusallığı ile Balıkta ki Mars'ı aşırı derece etkiler. Mars Balık, kendini diğerinin yanında daha iyi, daha rahat ve güçlü hisseder. Balıktaki Venüs, anlayışlılığı, sevgisi ile Mars Balık'ı saklandığı derinliklerden yüzeye çekebilir ve onun kendini rahatça ifade etmesi için pozitif etkiler. Aralarında güçlü cinsel çekim vardır Birbirlerine doğal olarak çekilirler. Birinin eksiğini diğeri tamamlayarak bütünleşirler. Balığın Hassasiyeti, sezgiselliği Mars'ın ateşli enerjisi ile birleşince yaratıcılığa dönüşür. Ancak motive edilmesi ve bazı durumlarda desteklenerek cesaretlendirilmesi gerekebilir.Balık venüs bu itilimi fazlası ile verebilir. Tabi ki burada haritanın bütünlüğü önemlidir. Diğer elemanları da bu yoruma katmamız gerekir. Güneş, Ay ve diğer gezegenler hangi burçlarda, yönetici gezegenler nerelerde yerleşmiş..? Tüm bunlarla beraber değerlendirdiğimizde doğru bir senteze ulaşmamız mümkün olabilir. Eşleştirme (Synastry ) haritalarında Venüs- Mars Balık burcunda kaçıncı derecelerde duruyor. Tam bir kavuşum söz konusumu? Eğer tam bir kavuşum söz konusu ise, Venüs-Mars kavuşumu çok güçlü çekiciliği olan, romantik, büyük bir aşk ve sevgiyi gösterebilir. Genel olarak büyük bir aşkın açısıdır.
12-16-2008 12:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Lunara Yazılan:Eşleştirme (Synastry ) haritalarında Venüs- Mars Balık burcunda kaçıncı derecelerde duruyor. Tam bir kavuşum söz konusumu? Eğer tam bir kavuşum söz konusu ise, Venüs-Mars kavuşumu çok güçlü çekiciliği olan, romantik, büyük bir aşk ve sevgiyi gösterebilir. Genel olarak büyük bir aşkın açısıdır.

yaklaşık 7-8 orb var , kavuşumdan sözedebiliriz.

gerek natal doğum haritalarında gerek sinastri de , venüs-mars ikilisi balık burcunda kavuşum yapıyorsa Lunara'nın sözünü ettiği büyük aşk , tutkulu ve romantik aşk durumlarından söz edebiliriz buna katılıyorum.

yalnız üstte ki mesajımda belirttiğim gibi , elaa'nın sözünü ettiği o kişide venüs-mars kavuşumu aynı zamanda jüpiter-uranüs kavuşumundan sert açı alıyor yani tipik biri venüs-mars-balık kombinasyonu değil bence. jüpiter ve uranüsün hiperaktif etkileriyle harmanlanmış bir venüs-mars-balık özelliğinden söz edebiliriz.
balık burcu zaten ayakları yerden kesilmeye müsait bir burç ve jüpiter ile uranüsün hızlı rüzgarlarıyla , bu kişinin özel hayatını fırtınalı bir okyanusa benzetebiliriz..

12-16-2008 03:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

merhaba onun 2.evinde güneş,venüs ve jüpiter var ve 7.evime karşılık gelmiş.venüsü marsımla zıt,venüsü uranüsümlekare.güneş trine pluto ve güneş kare satürn.aslında 7.evime denk düşmeleri güzel ama açılar kötü siz ne yorum yaparsınızaðla...
12-30-2008 02:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sultan Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Kaç gündür dediğin birkaç gündür tuğçe; oysa ustalar yıllardır emek veriyorlar bu işe.. Biraz emek vererek daha tatmin edici verilere ulaşman güzel olur.
Ben, acemi olarak, haritalara baktım. Aylarınız kavuşumda, birbirinizi duygusal açıdan iyi anlarsınız. İkinizin de satürnleri de aylarınıza kavuşmuş; duygusal anlamda acı çekerek küçükken olgunlaşmış olabilir, bu sıkıntılarınızı paylaşarak birbirinize çekilmiş olabilirsiniz.
Marsın ve onun venüsü arasındaki karşıt açı, çekim oluşturabilir. Ayrıca, onun yükseleni senin 5.evine aşk evine düşüyor ve dediğin gibi, onun güneş, venüs ve merkürü senin 7.evine düşüyor. Sen ona aşık olmalısın!(maddi anlamda zengin birisin ve onu da zenginleştiriyo olabilir misin acaba?hmm, senin 8.evindeki jüpiter zengin eşe işaret; onun da maddi durumu iyi olabilir mii???)
Neptünün 5.evde ve güneşine kare açı yapmış. Aşk bağlamında hayal kırıklıklarına işaret olabilir mi diye düşündüm.
Bu acemice bi yorumdur, ikinci defa belirtirim.
Kolay gelsin tuğçe..
12-31-2008 04:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

tugcee Yazılan:çok teşekkür gülşah,evet yorumların kısmen doğrugülücük satürn güneş karemiz var.bu ayrılığa mı işaret eder 2 yıllık bir bereberlik bu ama çok sancılı aynı zamanda.satürn güneş olumlu açı yapan çiftlerin birbirine bağlı olduğunu ve ilişkilerin uzun sürdüğünü okudum.bizim aynı zamanda satürn-satürn karemiz var bu olumlu bişeymidir sence yapıştırıcı etki yaratır mı??birde tabi mars-uranüs karemiz varki bu kesinlikle gelip geçici ilişki anlamına geliyomuş.ayrıca o benim 7.8.4.ve 5.evime etki yaparken ben onun ancak 9.10.11.12. evlerine etki edebilmişim bu da üzücü bişey sanırım:(

sevgili tugce sende aramıza hoşgeldin ;)

pek çok soru sormuşsun hepsine tek tek detaylı cevaplar veremeyecem şimdilik ama şunu söyleyebilirim , astrolojide TEK 1 konum , TEK 1 sonuç ve etkiyle açıklanamaz , açıklanır diyen varsa yalan söylüyordur yada bişey bilmiyordur bu yüzden haritandaki ve erkek arkadaşının haritasındaki sert gibi görünen konumlara bakarak ''ayrılık , hayalkırıklığı vb. karamsar yorumlardan'' uzak durmanı öneririm. sabırlı olursan ileriki zamanlarda seninle ilgili ve ilişkinle ilgili yorumlar gelecektir , şimdilik karamsar olma rahat ol diyorum ok ;)

12-31-2008 09:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  İlişkilerde Venüs astrosohbet 57 91,922 01-29-2019 12:23 AM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Venüs ve Marsımıza Göre Eş Seçimimiz Terazi 51 68,026 05-02-2017 06:13 PM
Son Mesaj: say24
  Kompozit Venüs & Mars Mavisahram 5 24,855 01-08-2017 11:25 PM
Son Mesaj: Libra
  Sinastride Güneş & Venüs Uyumu astrosohbet 2 15,850 06-26-2015 12:41 AM