Değerlendir:
  • 81 Oy - 2.43 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kompozit Harita
Yazar Mesaj
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: Kompozit Harita
cehaletımı mazur gorun arkadaslar sımdı kompozıt harıta ıle sınastrı harıtasının tam farkı nedır? ıkı kısının aylarının yılların saatlerının ortalaması sanırım ama bu bıze neyı verıyor ?? :S

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
11-26-2008 03:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
pinknilden Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 28

1.evde ay:Bu, duyguların oldukça ön planda olduğu ve duyguların saklanmadan hızlı bir şekilde ifade edildiği bir ilişkidir. Duyguların aranızda kuvvetli bir şekilde işlemesi ve birlikteyken sözünü sakınmayan kişiler olmanız olasıdır. Göze çarpan duygusal reaksiyonların önemi bu ilişkiye aksi takdirde elde edilemeyecek olan bir yakınlık ve önem verir. Duyguların ifade edilmesi sadece bunların anlaşılmış olduğu veya çekişmelerin çözüldüğü anlamına gelmez, en önemli ilk adım bunları açığa çıkartarak, adil ve eşit bir şekilde ele almaktır.Kendi tarafınızı havalandırmak için başka birinin duygularıyla oyun oynamamak burada önemli olacaktır. Bu birbirinizi ne şekilde yönetmeniz ve diğerlerini ortak bir şekilde etkileyerek ne şekilde ilişkide bulunmanız için de geçerlidir. Bir sorunla ilgili olarak ne kadar güçlü hissederseniz hissedin, geri çekilmeye istekli olun ve diğerlerinin söylemek istedikleri şeyi söylemelerine izin verin.Halen yeteri derecede gücünüz vardır. Bu ilişkinin kuvvetli duygusal kaplaması hangi seviyede (sevgi, ticaret vs.) göstermek isterseniz isteyin bunu şiddetli yapma eğiliminde olacaktır. Şiddet kimi zaman sizi uzaklara taşıyan bir dağ treni olabilir, bu yüzden zaman zaman düşüncesiz kararları (sizi buraya getiren şey duygular olmasa da!) yeniden düşünmeye hazır olun.
cafeastrology

haritam

[Resim: astro2gw01elif776472562.th.gif]

Uploaded with ImageShack.us
05-29-2009 04:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
pinknilden Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Cvp: Kompozit Harita
Jüpiter 5. Evde:Yaratıcılık kendi güdüsü ve sizin için kendi mükafatı olacaktır. Eğer kendinizi hoşunuza gitmeyen bir şey üzerinde çalışırken bulursanız yanlış kapıyı çaldınız demektir. Gülümseme ve kesin sonuç hakkında endişe etmeme yeteneğinin yanı sıra kendiliğinden olma, kesin sonucun mümkün olan en iyisi olacağını garanti eder ve ana büyüme-gelişme alanlarında kısıtlamalar az olacaktır.Bu nedenle, mesleki olarak yaratıcı sanatlar veya fikirlerin ve hareketlerin doğal gelişiminin yüksek olduğu alanlarda başarılı olacağınızı görürsünüz. Bir aşk ilişkisi olarak kolay ve korkusuz cinselliğin saplantılı bir tutkudan çok eğlence ve zevk vurgusuyla egemen olması olasıdır. Direkt olarak deneyimden gelen bir çeşit masumiyet ve açıklığa sahip olacaksınız. Bu vurgulandığı ve en iyi şekilde kullanıldığında hem kişisel hem de mesleki olarak en faydalı alanlarınızı keşfedeceksiniz.İçinizdeki çocukla ne kadar fazla temasa geçer ve geliştirirseniz yaşamı genel anlamda daha eğlenceli bulmanın yanı sıra dış dünyadan da daha somut faydalar sağlamanız olasıdır. Eğer kendinizi sınırlarınızdan çok hedeflerinize göre ayarlarsanız, kavrayışınızı aşırı derecede aşmayıp, isteğiniz başarınızın temelini getirir. Kısıtlamalarınız hayal gücünüzle kuşatılmıştır ve bu sizin büyümenizin birincil kaynağıdır.

cafeastrology

haritam

05-29-2009 04:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
pinknilden Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

ayrıca 2.evde 3den fazla gezegn olması ilişkide güven duygusunun yoğunluğuna işaret

haritam

05-29-2009 05:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
pinknilden Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

ben burda ki bilgileri yunanca bir kitapdan çevirerek yazdım orda ki açıklamaya göre 2.ev boğanın evidir ve genel prensibi güven duygusu şeklindedir karşılıklı güven ihtiyacını doğurur kompozit haritalar için geçerli bir açıklama

haritam

05-29-2009 09:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sultan Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

Af edersiniz arkadaşlar..?
Astro.com'da iki adet compozit harita mevcut, hangisini esas alacağız acaba? Birisi midpoint, ben bunu alıyordum. Diğeri de ref.place. Teşekkür ederim.
06-06-2009 12:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: Kompozit Harita
sultan Yazılan:Af edersiniz arkadaşlar..?
Astro.com'da iki adet compozit harita mevcut, hangisini esas alacağız acaba? Birisi midpoint, ben bunu alıyordum. Diğeri de ref.place. Teşekkür ederim.

ben midpoint olanı kullanıyorum.

06-06-2009 01:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nâr Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 2

Eşim ve benim doğum tarihlerimi versem kompozit haritamız yorumlanabilir mi ?
ben 25/09/1980 08:26 bursa
eşim 05/06/1980 22:30 krumovgrad-BULGARİSTAN

Yüzde ısrar etme,doksan da olur.İnsan dediğinde
noksan da olur.Sakın büyüklenme,elde neler var,Bir ben varım deme,yoksanda olur!...

HZ Mevlana!!!

http://a1108.hizliresim.com/11/8/16/17364.gif
01-09-2010 02:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

nur hanım asc çizgisiyle birleşen uranüs, ilişkinizde uranyen bir atmosferin varolabileceğini gösteriyor olabilir. birbirinizi değiştiren, geliştiren, hayatlarınızda köklü değişimlerin yolunu açan bir iletişiminiz olabilir. belki değişik aktivitlerden hoşlanıyorsunuz, belki seyahatler ediyorsunuz, belki de fazla yerinde durabilen insanlar değilsiniz. ancak değişim ve hareket temaları ilişkinizde yer alan önemli unsurlardan olabilir. 1. evde göze çarpan neptün, ay balığa kare açıyla bakıyor ki, burada neptünün çifte vurgusu sözkonusu. ilişkinizde neptün temaları ön planda olabilir. duygusal iniş çıkışlar, romantizm, şiirsellik, gözyaşları, gibi unsurular sıklıkla yaşanıyor olabilir. bu görünümün satürnden de karşıt açı alması, belki bu tip yoğun duyguların ortaya çıkışını ve birbirinizi anlamayı zorlaştırıyor olabilir. plüto ve mars kavuşumuz da yine aklıma benzer etkileri getiriyor. marsın ateşi, plütonun etkisiyle daha harlanacak,derinleşecek ancak gömülecektir. ta ki bir olay patlak verip çılgıncasına püskürene dek. aranızda da benzer etkiler olabilir. güç savaşları, duygu gelgitleri, gözyaşları, suskunluklar, bastırılan ve birden patlayan öfke.. bu görünümler aklıma bunları getiriyor ,))
güneş ve merkürün 9. evde bulunması; zihinsel paylaşımlar, yüksek öğrenim, din-felsefe ve seyahatlerin ilişkinizin belirleyici faktörlerinden olabileceğini gösteriyor olabilir. bu yerleşime sahip bir arkadaşımın sevgilisi başka bir şehirde ikamet ediyordu mesela. yolculuklar çok ön plandaydı onlar için. 4. evde bulunan ay ise birlikte evde vakit geçirmekten, yuva hayatından hoşlandıgınızın bir göstergesi olabilir..

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
01-09-2010 08:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
dove7guntesti Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

eşimle kompozit haritamda
güneş ay merkür mars 10 evde
venüs 9. evde
jüpiter 8. evde
satürn uranüs 3. evde
plüto 2. evde
neptün 4. evde

bunlar özetle ne anlamlara gelir. tüm kaynaklar ingilizce anlayamıyorum.
bir de 10. ev yoğunluğu neyi işaret ediyor...

haritam

solar return 2010-2011
04-06-2010 12:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Kompozit Venüs & Mars Mavisahram 5 24,859 01-08-2017 11:25 PM
Son Mesaj: Libra
  Kompozit Güneş & Kompozit Ay astrosohbet 61 122,432 11-11-2016 04:04 PM
Son Mesaj: astrosohbet
  HARİTA YÜKLEME özge 0 4,019 07-18-2014 12:01 PM
Son Mesaj: özge
  Davison/Kompozit Haritalarının Natal ile Benzeşimleri JoMaJa 18 36,805 02-17-2013 08:38 AM
Son Mesaj: Venüs
  Composite Harita Transitleri pinknilden 14 25,162 12-16-2011 06:32 AM
Son Mesaj: Mavisahram
  Kompozit ve Sinastri Haritalarında Uranüs yezda 0 9,245 03-01-2008 10:17 PM
Son Mesaj: yezda

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir