Değerlendir:
  • 30 Oy - 2.87 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Güneşin Açıları
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Cvp: Güneşin Açıları
Melike Yazılan:Merhaba arkadaslar, daha merhaba demedik ama ! Yildirim demisti sagolsun.

Bunu alindigim icin degil, munasebetsiz gormeyin diye yaziyorum.
Sun 90 derece jupiter nasil yorumlanir acaba ? Biraz sanssizlik olabilir mi?

selam Melike ; sorunun cevabını bu konunun ilk sayfasında bulabilirsin. Beyhan arkadaşımız güneşin neredeyse tüm açılarını eklemişti , güneş-jüpiter karesini ilk sayfada okuyabilirsin.

not ; Sun 90 derece jüpiter = güneş - jüpiter karesidir..

07-12-2008 12:44 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Cvp: Güneşin Açıları
Musti Yazılan:güneşle venüs 45,güneşle plütonun 150 derece olması ne anlama gelir?

güneş-plüto karesini okuyabilirsin ve 150 derecelik açının sert kare açısına göre biraz daha ''hafif sert'' olduğunu düşünebilirsin musti.
150 derece 90 + 60 oluyor yani 60'lık tatlı enerji , 90'lık sert enerjinin etkisini hafifletiyor diye düşünebiliriz.

aynı şekilde güneş-venüs 45'liği hafif sert açıdır diyebiliriz.

07-12-2008 05:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

RE: Güneşin Açıları
Klasik astrolojide Güneş-Jüpiter kontakları en çok inançlarla ilişkilendirilir. Bonatti'ye göre Jüpiter Güneş ile irtibat sağlarsa, bu dinde ve inançlarda liderlik getirir. Üçgen ve altmışlıkta bu daha rahat ortaya çıkarken; karşıt ve karede inançlarda zorlanma vardır. Bu açıya sahip bir kişi, inanma konusunda zorluk yaşayabilir. Yani inançsızlıktan değil, ama kabullenmekte zorlanmaktan bahsediyorum.

Bu genel bir yaklaşım pek tabi ki. Aslında klasik astrologlar, Jüpiter'in her türlü kontağını olumlu bulmuşlar; özellikle de asaletli ise. Güneş-Jüpiter karşıtlıkları, ele geçen fırsatları değerlendirmede fazla müsrifçe davranmaya işaret eder. Örneğin 2/8 aksına düştüklerinde, kazanım vardır; fakat müsrifçe harcama da vardır. 1/7 aksında bu müsriflik ilişkilerden yana olacaktır. 4/10 aksında da, iş ve kariyer adına yakalanılan fırsatlar "nasılsa her zaman gelir" gibi bir düşünceden dolayı müsrifçe harcanıyor olabilir. Bu konfigürasyonun hangi burçlardan gerçekleştiğine de bakılmalıdır. Örneğin Güneş Yay'da ve Jüpiter İkizler'de ise, burada Güneş 10. eve düşüyorsa, Jüpiter Güneş'i ağırladığı için bu konfigürasyon sonuçta kariyeri iyiye taşıyacaktır.

Jüpiter'in karşıt açılarında şanssızlık olduğunu düşünmüyorum; tabi herhangi bir zarar görme durumu yoksa (geri hareket, combust, kötücüllerden sert açı). Gelen fırsatları değerlendirememek olarak görüyorum.

Bunlar natal haritanın içerisindeki konfigürasyonlar için geçerli. Transitler değerlendirilirken, pek çok şeye bakılmalıdır. Öncelikle transit eden gezegenini natal haritada ne durumda olduğuna ve hangi evde yerleştiğine bakılmalıdır. Örneğin Jüpiter 12. evde veya 12. evi yönetiyorsa, asaletsiz ve zarar görmüş durumda ise, transitleri de bu etkileri taşıyacaktır. Sonraki aşamada transit Jüpiter'in açılarını hangi burçtan yaptığına bakmak olacaktır. Örneğin Jüpiter Akrep'te iken pek fazla asalete sahip değil (sadece terim yöneticiliği) ama Yay burcuna geçince güçlenecek ve iyicil özelliklerini daha rahat sergileyebilecek.

Bu yıl transit Jüpiter Akrep burcundaydı. Fazlaca fayda sağlayamadı, çünkü burada zaten asaletli değil ve ayrıca yılın büyük çoğunluğunda Boğa'da kalan Mars ve aslan'da seyretmekte olan Satürn ile sert açılar yaptı. Bu açılar da Jüpiter'in iyicil etkilerini yeterince ortaya koyamamasına sebep oldular. Yıl sonlarında Jüpiter Yay'da olduğunda bu sorun yaşanmayacak. Zira Satürn ile aynı elementten burçlardan birbirlerine olumlu bakış yapacaklar. Mars ile de bu yılki kadar uzun süreli sert açısı olmayacak...öner döşer

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
07-25-2008 12:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Beatricé Yazılan:
Yıldırım Yazılan:
Musti Yazılan:güneşle venüs 45,güneşle plütonun 150 derece olması ne anlama gelir?

güneş-plüto karesini okuyabilirsin ve 150 derecelik açının sert kare açısına göre biraz daha ''hafif sert'' olduğunu düşünebilirsin musti.
150 derece 90 + 60 oluyor yani 60'lık tatlı enerji , 90'lık sert enerjinin etkisini hafifletiyor diye düşünebiliriz.

aynı şekilde güneş-venüs 45'liği hafif sert açıdır diyebiliriz.

o zaman 135lik açı için oldukça zor diyebiliriz.hem 90 hem 45 gülücük

yok öyle değil gülücük

90'lık açı daha gerilimlidir hatta en gerilimli açıdır diyebiliriz.
180'lik zıt açıda gezegenler arasında bir tür salınım vardır. tahterevalli gibi bir o yana bir o bu yana gitme durumu ama dengelenmesi mümkündür.
oysa 90'lık kare açıyı dengelemek daha zordur.

08-02-2008 07:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Beatricé Yazılan:yani zordan kolaya sıralarsak

90-180-135-150 ( bu ikisinden emin değilim )- 45- 60 -120

kavuşum heralde duruma göre hem zor hem kolay daha çok yüksek enerjili diye tanımlanabilir.

ben de 180i hep zor açı olarak düşünüyordum mesela venüs 180 mars diyelim, aşkın yumuşak dokunuşu mu yoksa bir savaşçının sert vuruşu mu, karar verememe gidip gelme hali. gerçi 90 için tam tanımlayacak bir şey de bulamıyorum herhalde 90ın tanımı daha zor yapıyor gülücük

60 ve 120 güzel açılardır. en güzeli 120'dir çünkü iki gezegen aynı elemente aittir , enerji akışı çok rahat olacaktır iki gezegen arasında 120lik varsa.

90'lık için nasıl bir tanımlama yapabiliriz ?

bir at arabasında olduğunu farzet.
iki at düşün ve bunları arabanın iki ayrı ucuna bağladığını hayal et. yani atlar arasında astrolojik olarak 180 derece zıt açı var.
ve atları hareket ettirmeye çalış gülücük

şimdide atları astrolojik olarak 90 derece olacak şekilde arabaya bağla.
yani büyük L harfi şeklinde..
ve atlara dehh ! de bakayım noluyor gülücük)

ben olsam 90 derece bağlanan at arabasında durmak istemezdim gülücük

gezegenler arasındaki 90 derecelik açıda da benzer mantığı kullanabiliriz. 90'lık iki gezegen bizi SÜRÜKLER..

08-02-2008 10:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Beatricé Yazılan:güzel bir açıklama olmuş gerçekten teşekkürler

ama olumsuz açı olmadan da o alanda ilerleme olmaz düşüncesi de yanlış değildir herhalde?

evet beatrice kare açı eğerki atların dizginlerini sıkıca tutabilirsen başarıya daha çabuk ve etkili biçimde götürecek müthiş bir enerji verecektir.

en büyüklerin haritalarında mutlaka kare yada zıt açılara sık sık rastladığımı da söyleyim.

08-03-2008 03:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Açılardan bahsedilmişken ben de aklıma gelenleri paylaşayım.Farklı kaynaklarda 90 derecelik açının mı yoksa 180 derecelik olanının mı daha sert etki yapabileceğiyle ilgili okuduklarım çelişkili olduğu için bende kendi fikrimi esas almaya başladım bu konuda.180 derecelik açıya sahipseniz eğer transit gezegenler bu iki gezegenin enerjisini olumlu bir şeklde çalıştırabilirler.Mesela diyelim ki Balık burcunda Güneşiniz Başak burcunda Ayınız olsun.Transit bir gezegen Akrep,Yengeç,Boğa ve Oğlak burçlarından geçerken Güneş ve Aydan biriyle 60 derecelik uyumlu,öbürüyle 120 derecelik üçgen açı yapabilecektir ve hem Güneşinizi hem ayınızı olumlu etkileyecektir.Ama sözkonusu kare açılarsa transitlerin açının etkisini azaltması diye bir şey sözkonusu olamaz

Nin.Me.Sar.Ra
08-04-2008 03:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:Açılardan bahsedilmişken ben de aklıma gelenleri paylaşayım.Farklı kaynaklarda 90 derecelik açının mı yoksa 180 derecelik olanının mı daha sert etki yapabileceğiyle ilgili okuduklarım çelişkili olduğu için bende kendi fikrimi esas almaya başladım bu konuda.180 derecelik açıya sahipseniz eğer transit gezegenler bu iki gezegenin enerjisini olumlu bir şeklde çalıştırabilirler.Mesela diyelim ki Balık burcunda Güneşiniz Başak burcunda Ayınız olsun.Transit bir gezegen Akrep,Yengeç,Boğa ve Oğlak burçlarından geçerken Güneş ve Aydan biriyle 60 derecelik uyumlu,öbürüyle 120 derecelik üçgen açı yapabilecektir ve hem Güneşinizi hem ayınızı olumlu etkileyecektir.Ama sözkonusu kare açılarsa transitlerin açının etkisini azaltması diye bir şey sözkonusu olamaz

çok isabetli bir yaklaşım olmuş Nin.me.sar.ra -ok

08-04-2008 05:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Soleil Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:Açılardan bahsedilmişken ben de aklıma gelenleri paylaşayım.Farklı kaynaklarda 90 derecelik açının mı yoksa 180 derecelik olanının mı daha sert etki yapabileceğiyle ilgili okuduklarım çelişkili olduğu için bende kendi fikrimi esas almaya başladım bu konuda.180 derecelik açıya sahipseniz eğer transit gezegenler bu iki gezegenin enerjisini olumlu bir şeklde çalıştırabilirler.Mesela diyelim ki Balık burcunda Güneşiniz Başak burcunda Ayınız olsun.Transit bir gezegen Akrep,Yengeç,Boğa ve Oğlak burçlarından geçerken Güneş ve Aydan biriyle 60 derecelik uyumlu,öbürüyle 120 derecelik üçgen açı yapabilecektir ve hem Güneşinizi hem ayınızı olumlu etkileyecektir.Ama sözkonusu kare açılarsa transitlerin açının etkisini azaltması diye bir şey sözkonusu olamaz

Kesinlikle katiliyorum, cok guzel aciklamissin. 90 dercelik acilarda o halde 30 luk ve 45 lik acilar olacaktir - ki bunlari degerlendirmeye almiyoruz etkileri cok fazla degil diye ( yanlisim varsa duzeltilsin ) -
Ayrica 180 derecelik zit aci yapmis olan iki gezegen birbirlerine baskin da gelemezler degil mi? Yani bu durum bulunduklari burca ve eve gore degisir ama bu da boyle olabilir diye dusundum. Yikici olmaktan cok tamamlayici etkisi oldugunu dusunuyorum 180 derecelik acilarin.

Soleil
08-05-2008 10:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: Güneşin Açıları
90 derecenin gerilim halinde de olsa enerjisi daha yüksektir diye düşünüyorum. işte bu yüksek enerji , beatrice'in dediği gibi fiiliyata dökülebilirse bencede daha verimli olacaktır.

örneğin Muhammed Ali'nin mars-plüto karesi vardı yanlış hatırlamıyorsam. (mars boğa + plüto aslan)
Muhammed Ali oğlak burcudur ve ay burcu kovadır.. hiçte savaşçı bir kombinasyon değil..
oysa O , mars-plüto karesinin vermiş olduğu yoğun enerjiyi oğlak burcuyla disipline etmiş ve çok çalışmış ve 20. yüzyılın en büyük sporcusu omuştur. bu süreçte Ay kovasını da kullanmıştır , nasıl mı ? müslümanlığının sporculuğuna siyasi anlamda engel olduğuna dair siyasi bazı güçlerle hukuk ve siyasi mücadelesinide vermiştir yani Ay kovasının zihinsel boksörlüğünüde kullanmıştır.

bu örnekten çıkarılacak ders , herhalde önemli olanın kare açıların ve diğer bütün potansiyellerimizin en verimli biçimde kullanabileceğidir..

08-06-2008 01:08 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Güneş - Satürn Açıları astrosohbet 31 67,667 12-26-2020 03:45 PM
Son Mesaj: Rosa
  Güneş - Jüpiter Açıları astrosohbet 31 52,674 11-28-2017 04:46 PM
Son Mesaj: dilek8855
  Güneş - Neptün Açıları astrosohbet 79 110,483 07-19-2017 09:07 PM
Son Mesaj: cancimini
  Güneş - Uranüs Açıları astrosohbet 19 34,964 02-26-2017 11:17 PM