Değerlendir:
  • 15 Oy - 2.8 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yorum Yaparken Karşılaştığınız Zorluklar?
Yazar Mesaj
Garavu Çevrimdışı
Parola61
Webmaster
lt=

Rep Puanı: 169

Yorum Yaparken Karşılaştığınız Zorluklar?
arkadaşlar ben birkaç kez şuna şahit oldum. kişiye ondaki özellikleri, astrolojiyi kullanarak anlatmaya başladığınızda, kişinin kendisini iyi tanıyamamış olmasıyla ilgili bazı problemler yaşanılabiliyor.

örnek;
zamanında ben bir arkadaşıma pratik zekasının iyi olduğunu, aynı anda birkaç şeye birden yoğunlaşabileceğini ve uygulayabileceğini. bu konuda diğerlerinden daha yetenekli olduğunu anlatmakta baya zorlanmıştım. neden ona bu yorumu yaptığımı zaten anlamışsınızdır, yani hangi gezegenin etkisinde olduğunu..

ama bir problem var işte. o kişi herkesi öyle zannediyor. o benimle konuşurken yarın nereye gideceğini akşam evde neler yapacağını düşünüyor. veya konuşurken benden alacağı cevabı yüzde 90 tahmin edip konuşmasının kalanını tasarlıyor. ben kesinlikle yapamıyorum bunu. ben yoğunlaşıyorum. ama birçok kişiden buna benzer cevaplar aldım ben.

''ee herkes zaten öyle değilmidir??''

hayır değildir`de bunu yorum yaptığımız kişiye en iyi hangi yolla anlatıcaz..???
09-07-2007 02:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Astro Log Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: yorum yaparken karşılaştığınız zorluklar?
Anlattığın kişiye kendini planetlerin temasına göre parçalara ayırmasını söylersin..
İnsan farklı parçalardan oluşan bir bütündür.. Nasıl, insan vücuduna baktığımızda her organın işlevsel olarak farklı görevi varsa, insanı daha geniş bir şekilde değerlendirip karakteristiğini anlamak istiyorsak içindeki organlar gibi parçalara bölmek gerekiyor.. Gerçi organların bile astrolojik açıklaması var gülücük

Mesela anlattığın kişiye ilk önce daha kolay anlaması için, 3 genel burcundan bahset.. yani ilk önce üçe böl.. Güneş burcu genel yapısı, kararları, yaşam biçiminin geneli.. Ay duyguları, içgüdüsel yapısı, nefsi vs.. Yükselende kişiliği, kendini nasıl algıladığı, nasıl ifade ettiği..

Fakat bu bir gerçekki astrolojiye uzak olan bir insanın ilgisini çekmek için en güzel yol, Yükselen'ini iyi bir şekilde anlatmaktan geçiyor.. Çünkü bir insanın Yükseleni onun kişiliğini ve kendini nasıl algıladığını ifade ettiği için tam bam teline dokunuyor..
09-07-2007 09:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Garavu Çevrimdışı
Parola61
Webmaster
lt=

Rep Puanı: 169

yani diyosunki kişi kendisini yükselen burcu neyse ona yakın buluyor. yükseleninin ona kattığı özellikleri başarılı anlatırsam hayı ben böyle değilim demez. böyle bişeymi?
09-10-2007 10:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
memati Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Cvp: RE: yorum yaparken karşılaştığınız zorluklar?
eFenDy Yazılan:yani diyosunki kişi kendisini yükselen burcu neyse ona yakın buluyor. yükseleninin ona kattığı özellikleri başarılı anlatırsam hayı ben böyle değilim demez. böyle bişeymi?

aynen öyle nafiz abi astro log çok güzel açıklamış,ben de astrolojiyle ilgilendiğimi bilecek kadar samimi bir arkadaşım benden yorum istediğinde direk yükselenini anlattım hiç güneş burcunu karıştırmadan çocuk şok oldugülücük

Sen yıldız ol,ben yumruk, Fatsa'da buluşalım...
09-10-2007 11:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

(09-10-2007 10:58 PM)sweatdroo Yazılan:  yani diyosunki kişi kendisini yükselen burcu neyse ona yakın buluyor. yükseleninin ona kattığı özellikleri başarılı anlatırsam hayı ben böyle değilim demez. böyle bişeymi?

bu yöntem işe baya yarıyo kendimden biliyom :)astrolojiye hiç inanmazdım ilgilenenleride mantıksız hayalci insanlar zannederdim sonra bi arkadaşım bana yükselenimden bahsetti işte sonrası malum =)

u_u
11-26-2010 12:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
dolunay Çevrimdışı
Üye
**

RE: Yorum Yaparken Karşılaştığınız Zorluklar?
doğru başlık altında mı yazıyorum bilemiyorum ama. simdi jüpiter transiti yükselenimin açılarına göre 5.evde, ama evlere bakıldığında 6. evde oluyor bu transit. hangisine göre yapmalıyız yorumları daha saglıklı bılgıler vermesi için? ne önerirsiniz?
05-19-2011 12:35 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

Aynı evde birden fazla gezegenin olması şimdilik..gülücük
05-20-2011 07:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

(05-20-2011 10:05 AM)eylülmavi Yazılan:  hýmmm

bende kendimi zeki sanardım, yukardaki örneklere bakınca hiç de zeki değilmişimgülücük

enazından erkekler gibi "ana bana çalışan bi kız bul diye sipariş üzerine evlenip sonrada gözü dışarda olmaktan iyidirgülücük ben erkeklerin çok zeki olduklarını hiç düşünmedim sadece onlar daha dayanıklı.benim yanından geçerken midem bulanan yerden çok rahat yemek yiyebiliyolar,bi şeye daha az tepki gösterip ağlayamayabiliyolar acılara daha dayanıklı ve güçlüler.burda zekadan bahsedilmiyor dikkat edilirsegülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
05-21-2011 11:41 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

ben birşey denedim de bende de bir azalma olmuş.ona baktım.hemen atarım sie :D
05-21-2011 11:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Karpuzseverim Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 4

Karşılaştığım en büyük zorluk benim :D Tamam anladım şimdi bi haritayı açıp yorumlayayım diyorum yok olmuyo ağzımdan çıkan tek kelime "bilmiyorum" oluyo :D

=>Haritam<=
01-22-2013 04:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Yokmu yorum atan bi hayırsever :) ipek.unal 5 56,811 11-22-2020 05:35 PM
Son Mesaj: KBE

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir