Değerlendir:
  • 24 Oy - 3.25 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Partnerinizle Uyum Rehberi
Yazar Mesaj
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

RE: Partnerinizle Uyum Rehberi
helloafrica Yazılan:selam benim burcum yay yükselenimoğlak ay burcum balık, sonayrıldığım sevgilimin burcu yengeç yükseleni oğlak ay burcu yay dı, beni inanılmaz gerdi çok sıkıntılı bir dönemdi benimiçin ancak düşününce çok tutkuluydu tabi bu yorumu şu an yapabilirorum. şu anki sevgilim ise bir koç yükseleni aslan ay burcu yay =) onunla uyumumuz harika kavga yok sıkıntı yok gayet sakin durgun sular=) yükslen ve ay burçları aynı olmasına rağmen uyumu yinede güneş belirliyor sanırım. bir sorum olacak iki kişinin gezegenleri arasındaki açı nasıl belirleniyor ? örneğin iki kişininmars venüs uyumu nasıl belirlenir ?

iki kişinin haritaları birleştiriliyor ve ortaya sinastri dediğimiz eşleşim haritası çıkıyor mars ve venüs uyumunu belirlemek için sinastri haritası çıkarmak gerekli yani..güneş burçlarının uyumlu olması önemli ama eksik bence bir önceki sevgilin seni çok gerdi marslarınız kare yapmış olabilir o yüzden sinastriye bakmak gerekir sağlıklı bir yorum içingözkýrpma
01-26-2009 01:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
luthi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

serena ayni zitlasma benim esimlede var bu tarz ilsikiler birbirini tamamlayan ve daha saglam temeli olan ilsikiler oluyor genelde ve anlattigna göre olan kavusumlairniz ve trine acilariniz var buda iletisim yönunuzun guclu oldgunu nerde mantik nerde duygusal olunmasi gerektigini bilen tipler oldugunuzu gösteriyor bence gayet hos..zitlasmak ve tartismak bilgeliktir bence, tabi ki sinirinda =)
09-04-2009 03:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

marslar arasında 150lık acı olunca gerılım olur dımı ?
venusler de karsıt ...

ama hatunun venusuyle erkegın marsı 120, erkegın venusuyle hatunun marsı 150 yıne gülücük

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
07-21-2010 07:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

tam karsıtlıgın cok cekım verdıgıne ınanmıyodum ama yasayınca ınandım , venusun ıhtıyaclarına marsın sahıbının kendılıgınden uyması cok dogruverygood
150lıkler ıcın uzun vadede sorun yarattıgını dusunuyodum sınastrıde de , natalda kı gıbı degılse ıyı..

07-21-2010 09:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

teşekkür ettim ozaman gözkýrpma

07-22-2010 01:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

(11-08-2007 10:04 PM)yezda Yazılan:  Partnerinizle Uyum Rehberi

Burç uyumları çok yazılmış, çok yorumlanmış bir konudur. Piyasa da yayınlanan popüler astroloji kitaplarında ve internet sitelerinde doğru bilgilere rastalamak zor veya fazlasıyla kafa karıştırıcı. Bana gelen maillerde partnerinin burcuyla uyumlu olup olmadığını ve anlaşabilmek adına daha fazla neler yapması gerektiğini soranlar çoğunluktaydı son zamanlarda. Bu konuya açıklık getireyim istedim. Böylece astroloji dersimize de devam etmiş olalım.
Bir kere burcuna göre mi partner seçeceğiz? Elbette hayır. Zaten seçtiğimiz kişinin burcumuzla, Ay burcumuzla veya Yükselen burcumuzla ilişkisi vardır. Siz hiç bir şey yapmayın.Vücut kimyası ve aşk duygusu uyumlu burcu seçmenizi sağlıyor. Doğamız buna programlanmış.
Bir önceki yazıda horoskopun 360 derecelik bir daire olduğunu ve 12 eşit (olmayan) alana bölündüğünü anlatmıştım. Şimdi gözünüzün önüne bir daire yani horoskop getirin.

KAVUŞUM AÇILARINDA AŞK (0 derece)

Gezegenlerin aynı burçta aynı derecelerde yer alması kavuşum açısı denilen 0 derece (+/-5 derece) açıları sağlıyor. Bazen burcunuzla partnerinizin yukselen burcu veya Ay burcu aynı derecelerde ve aynı burçta yer alır. Buna kavuşum açısı diyoruz. Kavuşum açılarında Güneş, Ay, Jüpiter, Venüs gibi olumlu gezegenler olması evliliğe giden yolu açıyor. Astroloji istatistiki bir bilim dalı. Son yapılan istatistikler de kişilerin en fazla kendi burçlarından kişilerle evlendiğini ortaya koymuş. Kavuşum açıları kayda değer sonuçlar veriyor..
Diyelim ki Akrep burcusunuz. Partner olmak istediğiniz / ilgilendiğiniz / hoşlandığınız ya da deli gibi aşık olduğunuz kişinin burcu, Ay burcu veya Yükselen burcu muhtemelen Akrep oluyor.
Uyum ve Huzur mu Arıyorsunuz (120 derece)Siz partnerinizle aranızda ortak değerlere, uyuma ve huzura gereksinim duyanlardansanız burcunuzla O' nun burcu,Ay burcu veya Yükselen burcu arasında 120 derece olması yeterli. Örneğin Boğa iseniz Başak yada Oğlak burcu( yada Ay burcu/Yükseleni Başak yada Oğlak olan) bir partnerle mutluluğu ve huzuru yakalarsınız. Aslansanız bir Koç yada Yay tam size göredir. Kovaysanız Teraziyle yada İkizlerle mükemmel uyumu yakalayabilirsiniz. Yengeçseniz uyumu su grubunun diğer duygusalları olan Akrepte yada Balıkta bulursunuz. Uyum 120 derecede gizli. Güneş burcu,Yükselen burcu yada Ay burcu sizin Güneşinizle 120 derece açı yapsın yeter.

YA YOĞUN AŞK? (90-180 derece)

Siz yoğunluk, duygusal derinlik ve sizi biraz hırpalıyacak deli gibi bir aşkı huzura tercih ediyorsanız burçlarınızın zıt açı altında veya kare açıyla gerilmiş olması yetecektir. Örneğin Balıksanız zıt burcunuz Başak veya doksan derecelik açıyla sizi geren İkizler yada Yayla son derece tutkulu bir aşk yaşayabilirsiniz. Siz bir Kovaysanız gerçek aşkı Aslan, Boğa veya Akrepte bulabilirsiniz. Aşk gerilimli açılarda gizli. Güneş burcu, Yükselen burcu yada Ay burcu sizin burcunuzla 90 yada 180 derecelik zıt açı yapsın yeter.

Horoskop da Evlilik İşaretleri( 7. ev)

Evlilik horoskopta 7. ev denilen alanla ilişkili bir konu. Evlerin ne demek olduğunu bir önceki yazımda anlatmıştım. 7.ev evlilik, ortaklık, kimi zaman birlikte yaşamak hatta ev arkadaşlığını, bizim bu konulardaki duruşumuzu yansıtan alandır. 7.evinizde hangi burç varsa o burçla evlenme ihtimaliniz çok kuvvetli. 7.evde bulunan gezegenlerde o kişinin karakter özellikleri hakkında ip uçları veriyor. Örneğin 7. evinizde Başak burcu yer alıyorsa siz bir Koçsanız bile evlilik için seçiminiz Başaklardan yana oluyor. Her hoproskopta 7.ev farklı bir burçtur. Bunu kişisel horoskopunuzu görmeden bilemeyiz. 7.evinizdeki burcu öğrenmek için bir horokopa sahip olmanız gerekiyor.

Mükemmel Seks Uyumu İçin

Cinsel çekim ve mükemmel seks uyumu için Venüs ve Mars devreye giriyor. Yani siz partnerinizin bu konuda kötü olduğunu iddia ederseniz; Ya Mars'ınız yada Venüs’ünüz bir şekidle uyumlu değildir. Muhteşem olduğunu düşünürseniz Mars-Venüs uyumunuz mükemmel demektir. Aranızdaki Mars-Venüs uyumu 120 derece ise müthiş bir cinsel çekime aşk da eşlik edebilir. Mars-Venüs zıt açı, gerilimli açılarla destekleniyorsa tutkulu, arzulu ve sertlikte içeren cinsel uyumdan bahsedebiliriz.

http://www.sukarakus.com

çok güzel bilgiler teşekrüler.. takıldığım bi konuydu baya aydınlatıcı oldu.. uyum her yönden var gibi de utangaç evliik 7. ev de bi ortak
nokta yakalayamadım :(
güneşim başak , ayım balık, yükselen oğlak, mars venüs terazi
güneşi balık, ayı oğlak, yükselen ikiz, mars kova, venüs koç..

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
08-15-2010 03:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
la luna Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

çok güzel bilgiler teşekrüler.. takıldığım bi konuydu baya aydınlatıcı oldu.. uyum her yönden var gibi de utangaç evliik 7. ev de bi ortak
[/quote]

'Bazı aşklar yıldızlarda yazılmadıysa, netice ayrılık oluyor' denir. son okuduğum synastry/uyum kitabında, aşkların uzun sürmesi için karşılıklı haritalarda yükselen ve alçalanların yıldızlarının nerde durduğu en önemli mesele denmiş. daha sonra kitabın adı, yazarını yazacğım. şu an yanımda değil. buradaki binlerce haritada yapılan araştırma sonucunda, eger karşılıklı yükselen veya alçalanların yıldızları burç olarak birleşiyor veya karşılıklı düşüyorsa en büyük evlilik göstergesi sayılıyor denmiş. sizde haritanızdaki yükselen ve alçalanın yıldızı karşı tarafın haritasında nereye düşüyor kontrol edebilirsiniz. bakın mesela sizin yükselen oğlak, alçalanınız yengeç ve yıldızı ay, karşı tarafın ayı oğlak sizin yükselen evinizde duruyor. sizin merkür ve jupiter nerede onlara bakın. bende haritanıza bakarım eklenmişse.

ek olarak saturn bildiğiniz gibi ilişkide uzunluk veriyor. 1nci eve düşen karşı tarafın ay ı evlilik göstergesi oluyor (okuduklarımdan) ki bu sizde var.

08-31-2010 02:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
la luna Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Bu ilişkilerinizde mars birinci eve düşmüş ve tartışmalar yaşatmış. mars hareket de verii sanırım. ama sizde tartışmalara neden olmuş. güney düğümünüzde karşı tarafın marsıyla birleşmiş, en azından burç olarak.
Yalnız benim okuduğum kitapda verilen örneklerde burç olarak aynı yerde duruyormu karşılıklı yükselen, alçalan yıldıız diyor. bu süreklilik işareti olur denmiş. ama 1-7 aksında olması gerkmiyor. 1 eve düşen ay iyi sayılıyor. tabi bunlar araştırmalar, varsayımlar.

yani şuna bakacaksınız erkek arkadaşınızın marsı terazi ama onun yukselen diyelim ki ikizler ve sizde merkur nerde...yada yay'ın yıldızı nerde. hangi ev olduğu fark etmez. iki haritada yükselen ve alçalanların yıldızları ya aynı burçta yada karşılıklı burçta olmalı. birisi balıktaysa diğeri başak ise mesela.

örnek: aslan yükselen, güneş başak.
diğer taraf; boğa yükselen, güneş balık. burda mesela bir tarafın yükseleni aslanın lordu diğerinde balık. aslan yükselenin güneşi başak. karşılıklı duruyorlar. bu işte gösterge oluyor.

valla yazarken benimde kafam karıştı...insallah anlatabildim?????

08-31-2010 04:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

(08-31-2010 02:52 PM)la luna Yazılan:  çok güzel bilgiler teşekrüler.. takıldığım bi konuydu baya aydınlatıcı oldu.. uyum her yönden var gibi de utangaç evliik 7. ev de bi ortak

'Bazı aşklar yıldızlarda yazılmadıysa, netice ayrılık oluyor' denir. son okuduğum synastry/uyum kitabında, aşkların uzun sürmesi için karşılıklı haritalarda yükselen ve alçalanların yıldızlarının nerde durduğu en önemli mesele denmiş. daha sonra kitabın adı, yazarını yazacğım. şu an yanımda değil. buradaki binlerce haritada yapılan araştırma sonucunda, eger karşılıklı yükselen veya alçalanların yıldızları burç olarak birleşiyor veya karşılıklı düşüyorsa en büyük evlilik göstergesi sayılıyor denmiş. sizde haritanızdaki yükselen ve alçalanın yıldızı karşı tarafın haritasında nereye düşüyor kontrol edebilirsiniz. bakın mesela sizin yükselen oğlak, alçalanınız yengeç ve yıldızı ay, karşı tarafın ayı oğlak sizin yükselen evinizde duruyor. sizin merkür ve jupiter nerede onlara bakın. bende haritanıza bakarım eklenmişse.

ek olarak saturn bildiğiniz gibi ilişkide uzunluk veriyor. 1nci eve düşen karşı tarafın ay ı evlilik göstergesi oluyor (okuduklarımdan) ki bu sizde var.
[/quote]

teşekürler la luna yüreğine sağlık.. şu son cümleniz ilaç gibi geldi..ask

evet dediğiniz gibi, yükselenim oğlak, benim 1. evime onun ayı düşüyor..
yukarda karşılıklı yükselen ve alçalanlardan bahsetmişsiniz, ama çıkamadım işin içinden, nasıl yapacağımı anlayamadım aðla...

benim merkür ve jüpiteri sormuşsunuz, merkürüm terazi, arkadaşın 5. evi terazi.. jüpiterim ikizler, arkadaşın 1. evi ikizler..
yardımlarınızı bekliyorum.. çiçek

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
08-31-2010 04:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
la luna Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(08-31-2010 04:26 PM)eylülmavi Yazılan:  
(08-31-2010 02:52 PM)la luna Yazılan:  çok güzel bilgiler teşekrüler.. takıldığım bi konuydu baya aydınlatıcı oldu.. uyum her yönden var gibi de utangaç evliik 7. ev de bi ortak

teşekürler la luna yüreğine sağlık.. şu son cümleniz ilaç gibi geldi..ask

evet dediğiniz gibi, yükselenim oğlak, benim 1. evime onun ayı düşüyor..
yukarda karşılıklı yükselen ve alçalanlardan bahsetmişsiniz, ama çıkamadım işin içinden, nasıl yapacağımı anlayamadım aðla...

benim merkür ve jüpiteri sormuşsunuz, merkürüm terazi, arkadaşın 5. evi terazi.. jüpiterim ikizler, arkadaşın 1. evi ikizler..
yardımlarınızı bekliyorum.. çiçek
[/quote]

bende de teori var az çok ama pratik olmayınca bende karışıyorum bakarken. bence sizin haritalar arası uyum yuksek, benim bilgilerime göre. çok iyi göstergeler var. sizin jupiter onun 1nci evine düşüyor. ama burda 1-7 evlere düşmesi değil de asıl burç olarak karşılıklı yükselen, alçalan yıldızları kavusuyor mu, ya da karşılıklı mı gibi anlatılıyordu.

tekrar inceleyecgim. aslında erkek arkadasınızın haritasıda olsa 2sini açıp bakmak daha iyi olurdu.

08-31-2010 05:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Sinastri - Uyum Analizleri astrosohbet 658 895,643 02-08-2021 01:49 AM
Son Mesaj: Toprakkızı09
  Kadın ve Erkek İlişkilerinde Romantik Uyum yezda 54 67,848 12-30-2012 08:59 AM
Son Mesaj: selinnnn
  İlişkilerde Uyum Analizi Hakkında Pratik Bilgiler astrosohbet 42 69,893 07-29-2012 02:35 PM
Son Mesaj: astrosohbet

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir