Değerlendir:
  • 24 Oy - 3.25 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Partnerinizle Uyum Rehberi
Yazar Mesaj
melis_bk
Kayıtsız

RE: Partnerinizle Uyum Rehberi
Uzun bir birliktelik göstergesi olabilse de bunlar o uzunluk içindeki mutluluk uzun olabilecek mi?
Yıldızlardan önce çocuklar,alışkanlıklar,sosyal baskılarda bir ilşkiyi 50 yıl götürebilir.
Nereye kadar gittiği değilde yolculuğun ne kadar güzel olacağı önemli olmalı, burada da kişilerin potansiyellerini geliştirebilmesi ve edinimlerini ilşkilerine aktarabilmesi gösterge olur bence..
09-01-2010 07:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nâr Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 2

sana katılıyorum melis, saturn uzunluk göstergesi olsada tatsız tutsuz bir uzunluk ömür tüketir ancak gözkýrpma

Yüzde ısrar etme,doksan da olur.İnsan dediğinde
noksan da olur.Sakın büyüklenme,elde neler var,Bir ben varım deme,yoksanda olur!...

HZ Mevlana!!!

http://a1108.hizliresim.com/11/8/16/17364.gif
09-01-2010 09:35 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
la luna Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

(09-01-2010 01:29 AM)Vena Yazılan:  
(08-31-2010 02:52 PM)la luna Yazılan:  'Bazı aşklar yıldızlarda yazılmadıysa, netice ayrılık oluyor' denir. son okuduğum synastry/uyum kitabında, aşkların uzun sürmesi için karşılıklı haritalarda yükselen ve alçalanların yıldızlarının nerde durduğu en önemli mesele denmiş. daha sonra kitabın adı, yazarını yazacğım. şu an yanımda değil. buradaki binlerce haritada yapılan araştırma sonucunda, eger karşılıklı yükselen veya alçalanların yıldızları burç olarak birleşiyor veya karşılıklı düşüyorsa en büyük evlilik göstergesi sayılıyor denmiş. sizde haritanızdaki yükselen ve alçalanın yıldızı karşı tarafın haritasında nereye düşüyor kontrol edebilirsiniz. bakın mesela sizin yükselen oğlak, alçalanınız yengeç ve yıldızı ay, karşı tarafın ayı oğlak sizin yükselen evinizde duruyor. sizin merkür ve jupiter nerede onlara bakın. bende haritanıza bakarım eklenmişse.

ek olarak saturn bildiğiniz gibi ilişkide uzunluk veriyor. 1nci eve düşen karşı tarafın ay ı evlilik göstergesi oluyor (okuduklarımdan) ki bu sizde var.

Güzel bilgiler fakat böyle kesin şeyler kehaneti doğrurur bir nevi ve astrolojiyi falla bağdaştırır ki bu astrolojinin yanlış gösterimidir. Hayat ve insanlar basit değil ki, ilişkiler bu kadar basit olsun. Sinastri ilk başta en kolay öğrenildiğini düşündüren ve en kolay yorumlanan kısmı bence astrolojinin ama zamanla aslında çok zor olduğu ortaya çıkıyor. İki doğum haritası ve üstüne bunların karşılıklı etkileşimleri... Kombinasyonlar çok olur ve dolayısıyla her sinastri kendine özgüdür bunu da binlerce kitap olsa anlatamaz, her haritada bir kitapta kalıp olarak verilmeyecek nokta vardır kombinasyonlar çoğaldığından ve bu da yorum yapanın bilgi, pratik ve yeteneğine kalmıştır... Ki hiçbir sinastri yorumu bence, tek, kesin ve belirgin olamaz.

Verdiğim bilgiler bir kitaptan. Kitap şu an bir arkadaşımda kitabın adını ve yazarını sizlerle paylaşacağım...yılların birikimi ve binlerce haritada yaptığı çalışmalardan sonra yazmış. ilişkileri basite de almıyor. bazı ilişkilerin uzun süreli oluşunu yapmış olduğu araştırma neticesinde bazı kurallara bağlamış. synastry çalışmalarında 1-7 evlerin önemi zaten eski bilgidir. bu ise 1-7 evler değil asıl yöneticilerinin nerde durduğu ile alakalı olduğunu söylemiş. ben kitabı Stephen Arroyo'nun 'Astroloji, psikoloji ve dört elemet' kitabındaki satırlarda görüp yurtdışından getirtim.

falla pek ilgisi yok ki. transit yorumlarını da bizden önceki birileri tarafından yazılmış bilgilerle yorumluyoruz. ve tabi hiç biri kesinlik taşımıyor.

09-01-2010 01:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
la luna Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(09-01-2010 07:50 AM)melis_bk Yazılan:  Uzun bir birliktelik göstergesi olabilse de bunlar o uzunluk içindeki mutluluk uzun olabilecek mi?
Yıldızlardan önce çocuklar,alışkanlıklar,sosyal baskılarda bir ilşkiyi 50 yıl götürebilir.
Nereye kadar gittiği değilde yolculuğun ne kadar güzel olacağı önemli olmalı, burada da kişilerin potansiyellerini geliştirebilmesi ve edinimlerini ilşkilerine aktarabilmesi gösterge olur bence..

Size katılıyorum. saturn ilişkilerde uzunluk verir denir...denir de bu ilişki venus izleri ne kadar taşır? yine burda kişilere bağlı şekilde gelişir sanırım. saturnu kuvvetli bir harita bundan sıkılmaya bilir mi? yada tersi saturnu zayıftır da karşı taraftan çekindiği için ezilir ama ilişkide saturn bağı var kopamaz mı? haritalarda karşılıklı güzel açılar varsa saturn iyi de işleyebilir. haritadın geri kalan kısımları önemli olur bu durumda.

Yine bir makalede okumuştum diyor ki; saturn bağ verir bu bağ alınacak ders bitene kadar sürer sonra kopar. dersin alınması bazen bir ömür sürer.

09-01-2010 02:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nâr Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

ben sizin dediğinizi tam anlamadım, şimdi benim asc terazi yöneticisi venüs
alçalan da koç olduğu için mars
venüs ve marsımla karşı tarafı nasıl etkilediğime mi bakıcam acaba

noksan da olur.Sakın büyüklenme,elde neler var,Bir ben varım deme,yoksanda olur!...

HZ Mevlana!!!

09-01-2010 02:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
la luna Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(09-01-2010 02:26 PM)Nâr Yazılan:  ben sizin dediğinizi tam anlamadım, şimdi benim asc terazi yöneticisi venüs

Selam Nar, sanırım bana sordunuz soruyu.

Sizin marsınız Akrep, venüs aslan.

karşıdaki kişinin haritasında yükselen ve alçalan yöneticileri nedir ve nerde duruyor. diyelim ki karşı tarafın haritasında ikizler yükseliyor ve yönetici gezegeni merkür nerde, yada alçalan yöneticisi jupiter. bunlardan biri diyelim ki akrepte, veya aslanda veya karşı burçlardan birinde (aslanın karşısı kova, akrepin boga)... bu şekilde bakılacak.

09-01-2010 03:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

Benim de marsım akrep, venüs aslanda Nar'la aynıymışgülücük)
09-01-2010 03:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nâr Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Evet ben daha önce söylemiştim biraz benzerliğimiz var venüs mars konusunda gülücük doğrusu haritamdaki açılara benzer açılar başka bir haritada gördüğümde benzer deneyimler yaşamışmışızdır diye düşünmeden edemiyorum ama sizin mars uranüs kavuşumu olmadığı için sanırım bana göre biraz daha dengeli bir ilşki geçmişiniz olabilir gülücük

HZ Mevlana!!!

09-01-2010 03:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nâr Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

(09-01-2010 03:10 PM)la luna Yazılan:  
(09-01-2010 02:26 PM)Nâr Yazılan:  ben sizin dediğinizi tam anlamadım, şimdi benim asc terazi yöneticisi venüs

Selam Nar, sanırım bana sordunuz soruyu.

Sizin marsınız Akrep, venüs aslan.

karşıdaki kişinin haritasında yükselen ve alçalan yöneticileri nedir ve nerde duruyor. diyelim ki karşı tarafın haritasında ikizler yükseliyor ve yönetici gezegeni merkür nerde, yada alçalan yöneticisi jupiter. bunlardan biri diyelim ki akrepte, veya aslanda veya karşı burçlardan birinde (aslanın karşısı kova, akrepin boga)... bu şekilde bakılacak.

cvp için teşekür ederim gözkýrpma aşağıdaki harita eşime ait yükselen oğlak yöneticisi saturn, alçalan yengeç yöneticisi ay bunlarla beni pek etkilememiş ama ..

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lan...1252735282

HZ Mevlana!!!

09-01-2010 03:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

(09-01-2010 03:16 PM)Nâr Yazılan:  Evet ben daha önce söylemiştim biraz benzerliğimiz var venüs mars konusunda gülücük doğrusu haritamdaki açılara benzer açılar başka bir haritada gördüğümde benzer deneyimler yaşamışmışızdır diye düşünmeden edemiyorum ama sizin mars uranüs kavuşumu olmadığı için sanırım bana göre biraz daha dengeli bir ilşki geçmişiniz olabilir gülücük

Mars uranüs kavuşumu yok ama güzel bir mars-venüs karesi vargülücük) Pek öle ilişki vs konularda şanslı değilimdirgülücük
09-01-2010 03:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Sinastri - Uyum Analizleri astrosohbet 658 899,745 02-08-2021 01:49 AM
Son Mesaj: Toprakkızı09
  Kadın ve Erkek İlişkilerinde Romantik Uyum yezda 54 68,138 12-30-2012 08:59 AM
Son Mesaj: selinnnn
  İlişkilerde Uyum Analizi Hakkında Pratik Bilgiler astrosohbet 42 70,030 07-29-2012 02:35 PM
Son Mesaj: astrosohbet

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir