Değerlendir:
  • 38 Oy - 3.18 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

AY AKREP
Yazar Mesaj
Alejandro Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 31

RE: AY AKREP
Geçen gün bir arkadaşımla astroloji üzerine konuşurken üvey annesinden bahsettik. Annesi 25 ekim 1984 sabah 9.05 doğumlu.

Akrep yükselen akrep ay akrep satürn akrep plüto akrep ....

Kadın adamın 2. Eşiymiş Daha önce adamın metresiymiş adamın eşi yani arkadaşımın annesi ölmüş sonda evlenmişler

Cok garip bir kadın. fotoğrafını gördüm ondan bile inananılmaz snerji aldım

Koç ,Yükselen İkizler ama yalnız kaldığında bir ay Oğlak ...

Doğum Haritam : https://i.hizliresim.com/JlaPoj.gif
2017-2018 Solar Return Haritam : https://i.hizliresim.com/9dQkkO.gif
02-07-2017 08:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Merau Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 5

Cvp: AY AKREP
23 derece, 1. evde konumlanmis ay akrebimi "huzursuzluk" diye tanimlardim. Yukselenim de akrep. Ay burcumu nasil deneyimledigimi paylasmak istiyorum:

Ay, boga burcundaki mars - merkur kavusumuna karsit, neptun ile sextile baska da onemli bir acisi yoktu sanirim.

Ay akrep niteliklerinin ziddi olarak, tolerans gosteren, cekingen, huzursuzluktan kacinan (ve sirf bu yuzden mutemadiyen susan), dusuncelerimi duygularimi oldugu gibi karsi tarafa aksettiren biriyim. Yuzume bakan ne hissetigimi ve dusundugumu kolayca anlar. Gerci bu ozellikler 1. ev ay etkileri ile ozdeslesiyor ama yukselen akrep nitelikleriyle uyusmuyor.

Yalniz, takintilarim ve kendimi yok yere huzursuz edip, kesinlikle -bir kez olsun- isteri krizi olarak disari yansitmayisim, yuzeyde sakin ve haddinden uyumlu gorunen hallerim akrep ile bagdastirilabilir.

Yukselen akrep ve ay akreple pek alakam olmadigi acik. Dogum saatimde hata olabilir, yukselen teraziyim ya ben :D

07-19-2017 09:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melody Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(07-19-2017 09:29 AM)Merau Yazılan:  23 derece, 1. evde konumlanmis ay akrebimi "huzursuzluk" diye tanimlardim. Yukselenim de akrep. Ay burcumu nasil deneyimledigimi paylasmak istiyorum:

Ay, boga burcundaki mars - merkur kavusumuna karsit, neptun ile sextile baska da onemli bir acisi yoktu sanirim.

Ay akrep niteliklerinin ziddi olarak, tolerans gosteren, cekingen, huzursuzluktan kacinan (ve sirf bu yuzden mutemadiyen susan), dusuncelerimi duygularimi oldugu gibi karsi tarafa aksettiren biriyim. Yuzume bakan ne hissetigimi ve dusundugumu kolayca anlar. Gerci bu ozellikler 1. ev ay etkileri ile ozdeslesiyor ama yukselen akrep nitelikleriyle uyusmuyor.

Yalniz, takintilarim ve kendimi yok yere huzursuz edip, kesinlikle -bir kez olsun- isteri krizi olarak disari yansitmayisim, yuzeyde sakin ve haddinden uyumlu gorunen hallerim akrep ile bagdastirilabilir.

Yukselen akrep ve ay akreple pek alakam olmadigi acik. Dogum saatimde hata olabilir, yukselen teraziyim ya ben :D

Haritan benimkine baya benziyor ama kendimi cok akrep gibi hissediyorum. Pek yanlış yapılacagini sanmıyorum dogum saatinde

Natal haritam

https://i.hizliresim.com/VQ8lNn.jpg
07-19-2017 12:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kumsal Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 11

Merau, Terazi ve Balıkta gezegenlerin, ay düğümü var mı? Gad Terazi bile aman tadımız kaçmasın Ali Rıza Bey'e yetebilir. Bir de ay/mars-merkür karşıtlığın varsa bu da huzursuz eder zaten. Ruhun huzursuzdur, benim de ay-mars kavuşumum var anlayabiliyorum. Ay akrep çok kuruntulu zaten. Sürekli kriz ortamı yaratıyor kendine bilinçsizce.

Mesajlarımı alıntılamazsanız sevinirim forum dostlarım gülücük
07-19-2017 01:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kumsal Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 11

Afedersin, haritan varmış. Üstelik kad terazi. Ben ben ben diyen gad koç. Nasıl gad terazilere kad koç olmak zor geliyorsa, pek çok gad koç tanıdığımdan, onlara da teraziye yönelmek zor geliyor. Diyorsun ki astrolojiden haberi yok, ama hayat ona gitmesi gereken yolu sezdirmiş hatta yaşam dersleriyle mecbur bırakmış. O da bir şekilde yol almış. Ama yine de bazen hareketlerinde gad koçu görüyorsun. Misal 60 yaşına da gelse.
Neyse, senin alttan alıcılığının sebebi venüs retro, venüs satürn karesi, ve ay-venüs 150liği olabilir. Uyumsuz ay-venüs açılarında bu tür şeyler oluyor. Farkında olmadan alttan alıyorsun, alttan alınca rahatsız oluyorsun, almasan olmuyor vs vs. Bir de venüs-satürn karesi ile değersizlik,yeterince sevilmeme hissin olabilir, bundan dolayı sevilmek için alttan almalıyım düşüncesi vardır belki. Yani ancak kendimden fedakarlık edersem sevilmeye layığımdır kök inancı olabilir. Öyledir demiyorum.

Mesajlarımı alıntılamazsanız sevinirim forum dostlarım gülücük
07-19-2017 01:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melody Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(07-19-2017 01:03 PM)Kumsal Yazılan:  Merau, Terazi ve Balıkta gezegenlerin, ay düğümü var mı? Gad Terazi bile aman tadımız kaçmasın Ali Rıza Bey'e yetebilir. Bir de ay/mars-merkür karşıtlığın varsa bu da huzursuz eder zaten. Ruhun huzursuzdur, benim de ay-mars kavuşumum var anlayabiliyorum. Ay akrep çok kuruntulu zaten. Sürekli kriz ortamı yaratıyor kendine bilinçsizce.

Kendisi demis zaten 1. ev akrep yüzünden anlaşılıyor yuzeyden ruh hali.Akrebin de her ozelligi olacak diye bisey yok hepsi akrep olmadigi surece.Bence merau sen kendini yeniden gözden gecir,bence kendinden sen de tam olarak emin degilsin

Natal haritam

07-19-2017 02:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Merau Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

@melody,

Tesekkurler, evet, horoskoplarimizdaki benzerlik benim de ilgimi cekmisti, sasirtici bir tesaduf. Ama senin haritan daha iyi gorunuyor, daha hareketli. Bunun disinda, ikimizde de disil burc vurgusu var sanirim.

Ben hem ay hem de yukselen vurgusuna ragmen, kisiligimi asla akrep temalariyla bagdastiramiyorum. Fakat yukselen teraziyle uyusan noktalar akrebe kiyasla cok fazla; huzursuzluktan ya da kavga - gurultu ortamindan rahatsiz olmak, alttan almak gibi. Akrebin hirs, azim, hedefe odaklanmak, kindarlik, ofke/ kriz anlarinda sakin kalip stratejik durus sergilemek gibi nitelikleriyle de alakam dahi yok, bilakis 'dogrudan' bir kisiligim var. Zaten 3 - 5 dakika fark ile yukselen terazi oluyorum.

Kendimden emin olup olmamak degil de, kendimi biraz daha yakindan tanimak durtusuyle her detayi merak ediyorum.

@Kumsal,

Detayli analizin icin tesekkur ederim. Evet kad terazi kusagindan olmam, yukselen terazi suphem icin dikkate deger bir isaret. Gad koc ozellikleriyle pek bagdastiramiyorum kendimi, sanirim 6. evde oldugu icin...

Venusum, saturn karesi ve ay 150'liginden muzdarip olusunun yani sira, neptunden de darbe almis; 150 derece. Belki sosyal manada hissettigim 'bulanikligin' sebeplerinden biri de budur. Ne de olsa neptun pasifize eder.

Venus saturn karesi; kuralci, hata yapmaktan ve hadsizlik etmekten, kirmaktan imtina eden; bu konuda hatayi kendine asla yakistirmayan, hayal kirikligina ugratma korkusuyla kendini gosterecek islerden kacinan... gibi bir takim mantiksiz ozellikler bahsetmis bana. Yani venuse dair temalarla ilgili temkinli davranmak seklinde ozetleyebilirim. Saturnun kocta olmasi bu baglamda ziyadesiyle anlamli. Ki gad kocu da saturn yuzunden hissedemiyorum sanirim.

Son cumlene yani fedakarlik konusuna biraz katiliyorum galiba.

07-19-2017 02:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melody Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(07-19-2017 02:52 PM)Merau Yazılan:  @melody,

Tesekkurler, evet, horoskoplarimizdaki benzerlik benim de ilgimi cekmisti, sasirtici bir tesaduf. Ama senin haritan daha iyi gorunuyor, daha hareketli. Bunun disinda, ikimizde de disil burc vurgusu var sanirim.

Ben hem ay hem de yukselen vurgusuna ragmen, kisiligimi asla akrep temalariyla bagdastiramiyorum. Fakat yukselen teraziyle uyusan noktalar akrebe kiyasla cok fazla; huzursuzluktan ya da kavga - gurultu ortamindan rahatsiz olmak, alttan almak gibi. Akrebin hirs, azim, hedefe odaklanmak, kindarlik, ofke/ kriz anlarinda sakin kalip stratejik durus sergilemek gibi nitelikleriyle de alakam dahi yok, bilakis 'dogrudan' bir kisiligim var. Zaten 3 - 5 dakika fark ile yukselen terazi oluyorum.

Kendimden emin olup olmamak degil de, kendimi biraz daha yakindan tanimak durtusuyle her detayi merak ediyorum.

@Kumsal,

Detayli analizin icin tesekkur ederim. Evet kad terazi kusagindan olmam, yukselen terazi suphem icin dikkate deger bir isaret. Gad koc ozellikleriyle pek bagdastiramiyorum kendimi, sanirim 6. evde oldugu icin...

Venusum, saturn karesi ve ay 150'liginden muzdarip olusunun yani sira, neptunden de darbe almis; 150 derece. Belki sosyal manada hissettigim 'bulanikligin' sebeplerinden biri de budur. Ne de olsa neptun pasifize eder.

Venus saturn karesi; kuralci, hata yapmaktan ve hadsizlik etmekten, kirmaktan imtina eden; bu konuda hatayi kendine asla yakistirmayan, hayal kirikligina ugratma korkusuyla kendini gosterecek islerden kacinan... gibi bir takim mantiksiz ozellikler bahsetmis bana. Yani venuse dair temalarla ilgili temkinli davranmak seklinde ozetleyebilirim. Saturnun kocta olmasi bu baglamda ziyadesiyle anlamli. Ki gad kocu da saturn yuzunden hissedemiyorum sanirim.

Son cumlene yani fedakarlik konusuna biraz katiliyorum galiba.

Ayının akrep olmasi ay-pluto kavusumunun olmasi ve gunes,venusunun 8. evde olusu akrep ozelliklerini vermesi lazim sana terazi olsan bile.
Eger teraziysen venus 8de ve 9da uranus 4te ay 1 ve 2de saturnde direk 6da etkisini gosterir.Bu sekilde ayırt edebilirsin
Bi de gorunusune bakman lazım akrep yukselende genelde gözler begenilir ve bakislar goze carpar sert ve etkileyici bakıyor olabilirsin bana hep oyle söylerler.teraziysen de gorusunle bi hayli ilgili olursun,dışarda gorunumune bakımına cok onem verirsin ve dışarıya ilk etapta kibar olursun. Benim tahminim bu seni tanisaydim hemen soylerdim hangisi oldugunu.

Natal haritam

07-19-2017 04:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Merau Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Gezegen yerlesimlerini, farkli ev sistemleri ve saat ihtimallerini referans alarak defalarca inceledim ama net bir sonuc alamadim simdiye dek.

Ay pluto kavusumu orb araligi nedeniyle cok da etkin degil sanirim.
Aslinda venus zaten 25 derece ve 9. eve biraz yakin; uranus de 4. eve yakin sayilir mi?

Asil mesele neptun: terazi yukselenle 4. ev sinirina geliyor, bu konum da beni anlatiyor.

3. ev uranus neptun, jupiter + 8. ev gunes + yukselen akrep sezgisel zekaya isaret eder, cok acik. İste bu husus bana pek uymuyor ve beni suphelendiriyor. Belki de merkur boga ya da yuksek toprak elementi beni fazla materyalist bir kisilik yapti.

Soguk, sert, ilk bakista oz guven ya da kibir sezdiren hatta zaman zaman icten pazarliga yorulacak bir imajim varmis. Terazi ve ikizler sicakligiyla alakam yok pek... Bu arada iddiali bakislara sahip degilim. Bu da ayin 1. evde bulunmasindan olsa gerek... Disaridan bakan oglak ya da boga yukselen tahmin ederdi fiziki anlamda. Nitekim yukselen ve gunes yoneticilerim boga burcunda ve kose evi olan 7. Evde kavusmus durumda.

Gelgelelim bilene sordugumda, dogum saatinden adi kadar emin. Teraziyim desem, astrolojiyi kendi bildigim mantiga adapte etmis olacagim. Yukselenim bir gizem olarak kalacak. gülücük

07-19-2017 06:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melody Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(07-19-2017 06:57 PM)Merau Yazılan:  Gezegen yerlesimlerini, farkli ev sistemleri ve saat ihtimallerini referans alarak defalarca inceledim ama net bir sonuc alamadim simdiye dek.

Ay pluto kavusumu orb araligi nedeniyle cok da etkin degil sanirim.
Aslinda venus zaten 25 derece ve 9. eve biraz yakin; uranus de 4. eve yakin sayilir mi?

Asil mesele neptun: terazi yukselenle 4. ev sinirina geliyor, bu konum da beni anlatiyor.

3. ev uranus neptun, jupiter + 8. ev gunes + yukselen akrep sezgisel zekaya isaret eder, cok acik. İste bu husus bana pek uymuyor ve beni suphelendiriyor. Belki de merkur boga ya da yuksek toprak elementi beni fazla materyalist bir kisilik yapti.

Soguk, sert, ilk bakista oz guven ya da kibir sezdiren hatta zaman zaman icten pazarliga yorulacak bir imajim varmis. Terazi ve ikizler sicakligiyla alakam yok pek... Bu arada iddiali bakislara sahip degilim. Bu da ayin 1. evde bulunmasindan olsa gerek... Disaridan bakan oglak ya da boga yukselen tahmin ederdi fiziki anlamda. Nitekim yukselen ve gunes yoneticilerim boga burcunda ve kose evi olan 7. Evde kavusmus durumda.

Gelgelelim bilene sordugumda, dogum saatinden adi kadar emin. Teraziyim desem, astrolojiyi kendi bildigim mantiga adapte etmis olacagim. Yukselenim bir gizem olarak kalacak. gülücük

Bence sen haritani yanlis yorumluyosun.Akrepsin belli bisey bu.Gezegenin bi sonraki evde aktif olabilmesi için de son 5 derece icinde olmali.Venus kesin 8de ve neptun kesin 3te.Neptun uranus 3. evde sezgisel zeka verir diyolar ama illa dogru olacak diye bişey yok çünkü sonucta insan yorumu.Ve belki hic alakasi yok.

Natal haritam

07-19-2017 07:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir