Değerlendir:
  • 32 Oy - 2.81 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

8.ev
Yazar Mesaj
vivienleigh
Kayıtsız

8.ev
benim deneyimlemek zorunda olduğum alanlardan biri...8. ev ..ölümler ,kayıplar,miras ,ortak paralar,eşinizle olanlar,cinsellik,yok oluş yeniden doğuş..yaratıcılık..aslında yaratıcılık 5. evin konusu olsa da 8. evde olan var olanı ortaya çıkartmaktır..gizleneni bulmak..yeraltında olanları bulmak..eşinin ortağının içinde gizlediğini bulmaktır..8. ev yoktan var etme alanıdır..içgüdüsel bir yıkma sonra tekrar oluşturma..8. ev ölümü kabullenmektir..ölmeyen ise bilinçtir ..
04-08-2007 12:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
luci Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

Cvp: RE: 8.ev
vivienleigh Yazılan:
lucifer Yazılan:8. evimde hiç gezegen yok ve kova burcunda. uranüsüm 4. evimde.Bilinçaltımda babamla ilgili sorunlar olduğu görünüyor.
4. ev bilinçaltıdır ama neden baba..orası eksik yazmışsın  lucifer...biraz açıklar mısın?

Çünkü babamı hem çok severim hem çok kızardım.ama çocukken ve ergenlikte kızıyordum.
şimdi anlıyorum onu. ama onun yaptığı hataları bende yaptım. aynı hataya düşünce onu anlayıp ona kızdığım için üzüldüm.
Bilinçli olarak değil bence ay akrepten kaynaklanan bazı öc almalarda olabilir benim yaptığım hatalar.bilinçaltıma attığım , çocukken beni çok üzen şeylerin hesabını sormuşumdur aklımca ama zararı sadece kendime.

[Resim: astrosohbetlm7.gif]
05-23-2007 11:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

RE: 8.ev
VIII. Ev, nedenler ve insanlarla çok yoğun duygusal bağlantılar kurma ve kişisel kaynaklarınızı başkasıyla ya da başka insanlarla paylaşma ihtiyacınız ile ilgilidir. Haritada Pluto, kişisel arzuları grup arzularına dönüştürme işlevinden sorumludur. VIII. Ev, kişisel kaynaklarınızı diğer insanlar ya da bir gruba yardım için kullanmanız ile alakalıdır.

Bu ev başka biriyle bütün olarak, sınır duvarlarının tahrip edilerek, yaşamı yeniden inşa etmenizdir. Birleşmenin bu boyutu, karşılıklı faydalar doğrultusunda, diğerinin kaynaklarıyla birleşme arzunuzla materyal alanda ortaya çıkar. Bu evde "benim"den "bizim"e doğru bir kayma yaşanır.

VII. Ev anlaşılması en zor alanlardan birisidir. Dolayısıyla, transformasyon, egonun ölümü, krizler ve önemli değişiklikler gibi kompleks şekilde tanımlamak durumunda kalınır. Oysa ki basitçe, VIII. Ev'in en temel fonksiyonu "ben"in transformasyonu, başka bir deyişle, dönüşümüdür.

VIII. Ev, kişisel kaynaklarla ilgili II. Ev'in karşıtıdır. Her türlü karşıt durumda iki kavram arasında mutlaka gözle görülmeyen bir bağlantı söz konusudur. Birleşik kaynaklar söz konusu olduğunda, kendinize ait olanlarla, diğer insanlara ait olan kaynaklar arasında bir denge oluşturmanız şarttır. Bunları eşit olarak kullanmak gerekir. Kendinize ait kaynakları, para kazanmak, grubu geliştirmek, diğerlerini etkilemek, benin transformasyonu ya da yeni bir farkındalık seviyesini deneyimlemek gibi ortak amaçlar doğrultusunda kullanıma sokarsınız. Bu ortak amaçlar bir ilişkinin doğmasına neden olur.

VIII. Ev'den ölüm ve yeniden doğum alanı olarak söz edilir. Astrolojik olarak, VIII. Ev'de söz konusu olan ölüm, fiziksel ya da sembolik olabilir. Sembolik ölüm, değişiklikler ve felaketler yoluyla yaşadığınız transformasyonlardır. Yeniden doğum, hayatınızda meydana gelen, pozitif şekilde reaksiyon gösterdiğiniz önemli olaylardır. Sembolik olarak ölüm ve yeniden doğum olarak nitelendirilebilecek, elde kalan parçaları toplayıp, yeniden başka bir yola girerek hayata devam etmenizi gerektiren çok önemli krizler yaşayabilirsiniz.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
02-17-2008 06:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
neptunzz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

sultan Yazılan:Arkadaşlar, 8.evim gezegenlerle dolu! Yani satürn, pluto, venüs, güneş, jüpiter orda. Satürn ve pluto terazide, güneş-venüs ve jüpiter akrepte.
Bu da beni hayatımda küçüklüğümden beri ölüm, ölüm ötesi, uzay, yıldızlar gibi bilinmeyen gizemli konulara yöneltti galiba..
Günel bu evde rahat olmazmış. Peki güneşimin, benimi nasıl daha rahat, daha güvende ve uyumlu olmasını sağlayabilirim? Mesela dünyaya çok fazla açamıyorum kendimi...İçimdeki gizleri ifade edemiyorum... Bunu yezdanın tabiriyle hangi enerjilerle daha rahat açığa çıkarabilirim?
Teşekkürler...

Merhabalar öncelikle foruma HOŞGELDİNİZ diyorum ve sorduğunuz soruya ilişkin biraz fikrim var belirtmek istiyorum.

8.eviniz yogunsa sizin başta maddi konulardan ve psikolojik,gizemli,sır vb konulardan yana yogun ve şanslı bir yanınız olabileceğini düsünmekteyim.Baskaları tarafından maddi destekler görmenız olasıdır,varlıklı ve zengin kimselerle ortaklık/evlilik yapılabılır vayahut anne veya babanızın maddi durumu iyidir.Sizin para ile ilgili konularda pek sıkıntınız olmasa gerek bu yüzden bır ara yanlıs hatırlamıyorsam 2.ev ile ilgili bir soru da yöneltmişsiniz ki bunuda hesaba koyarsam siz maddi ve manevi ölçüde dolu bir insansınız en başta PARA ve kıymetli mallar konusunda bir devirdaim süreci olacaktır Saturn'un 8.evde olması kısıtlama getırebılır yada geç paylasımlar olusabılır,ortaklıklar,evlılıkler geç bir zamana denk gelebilir;ama ne olursa olsun MADDİYAT sorunu olacagını sanmıyorum bu konumlardan yana şanslısınız hem siz hem de eşiniz (yoksa da olursa) maddi konuları cok fazla irdeleyeceksiniz evlilik boyunca diyebılırım.

Saturn ve plüto 8.evde bulunuyorsa maddi konular ile duygusal paylasım konularında ortak/eş arasında psikolojık tartısmalar olusabılır buna dikkat etmenız gerekir diye düsünüyorum.

Güneş 8.evde gizemli ve sıradışıdır maddi ve manevi güçlü insanlarca destek gören bir kimse oldugunuzu ifade edebılır.Psikolojık olarak ketum,sırdolu ve eksantrık düsünceleri olan bir kimse olabılırsınız.Bu enerjıyı acıga cıkarmanın tek yolu ya psikolog olursunuz baskalarının dertlerini ögrenır çözüm üretirsiniz,ekonomıst olursunuz ekonomı sorunları veya çözümleri bulursunuz,krıtıklersınız.Astrolojıye merak duyar perde arkası olayları merak edip,anlam kurmaya çalısırsınız bu tarz ugraslar ve mesleklerle bu GÜNEŞ-8.ev konumundan fayda saglarsınız kanaatindeyim ben bu şekilde düsünüyorum naçiz fikirlerim bunlardır,iyigünler -ok
06-29-2008 04:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sultan Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

neptunzz Yazılan:Merhabalar öncelikle foruma HOŞGELDİNİZ diyorum ve sorduğunuz soruya ilişkin biraz fikrim var belirtmek istiyorum.

8.eviniz yogunsa sizin başta maddi konulardan ve psikolojik,gizemli,sır vb konulardan yana yogun ve şanslı bir yanınız olabileceğini düsünmekteyim.Baskaları tarafından maddi destekler görmenız olasıdır,varlıklı ve zengin kimselerle ortaklık/evlilik yapılabılır vayahut anne veya babanızın maddi durumu iyidir.Sizin para ile ilgili konularda pek sıkıntınız olmasa gerek bu yüzden bır ara yanlıs hatırlamıyorsam 2.ev ile ilgili bir soru da yöneltmişsiniz ki bunuda hesaba koyarsam siz maddi ve manevi ölçüde dolu bir insansınız en başta PARA ve kıymetli mallar konusunda bir devirdaim süreci olacaktır Saturn'un 8.evde olması kısıtlama getırebılır yada geç paylasımlar olusabılır,ortaklıklar,evlılıkler geç bir zamana denk gelebilir;ama ne olursa olsun MADDİYAT sorunu olacagını sanmıyorum bu konumlardan yana şanslısınız hem siz hem de eşiniz (yoksa da olursa) maddi konuları cok fazla irdeleyeceksiniz evlilik boyunca diyebılırım.

Saturn ve plüto 8.evde bulunuyorsa maddi konular ile duygusal paylasım konularında ortak/eş arasında psikolojık tartısmalar olusabılır buna dikkat etmenız gerekir diye düsünüyorum.

Güneş 8.evde gizemli ve sıradışıdır maddi ve manevi güçlü insanlarca destek gören bir kimse oldugunuzu ifade edebılır.Psikolojık olarak ketum,sırdolu ve eksantrık düsünceleri olan bir kimse olabılırsınız.Bu enerjıyı acıga cıkarmanın tek yolu ya psikolog olursunuz baskalarının dertlerini ögrenır çözüm üretirsiniz,ekonomıst olursunuz ekonomı sorunları veya çözümleri bulursunuz,krıtıklersınız.Astrolojıye merak duyar perde arkası olayları merak edip,anlam kurmaya çalısırsınız bu tarz ugraslar ve mesleklerle bu GÜNEŞ-8.ev konumundan fayda saglarsınız kanaatindeyim ben bu şekilde düsünüyorum naçiz fikirlerim bunlardır,iyigünler -ok

Teşekkür ederim neptunzz, öncelikle forumda hoşbuldum.gülücük fikirlerini paylaştığın için de ayrıca teşekkür ederim.
Şimdi bu 8.ev ölüm, ölüm ve ötesi konuları denir ya, bir de maddi boyutu var, bu alakayı nasıl kuruyoruz acaba, bunu soracağım. Hem maddi hem de manevi anlamda derinliği mi temsil ediyor 8.ev acaba?
Açıkçası yükselen balıka bağlıyordum şimdiye dek, parayı hiç sevmedim. Ama şimdi yorumlara bakınca, parasal anlamda büyük bi sorunum da olmadığını görüyorum. Hatta ailem orta kesime göre zengin bile sayılabilir. Parayla ilgili yerlerden nefret ederim mesela..bankalardan, borsalardan... Ama şu sıra daha mantıklı bakabildiğimi görüyorum. Paraya tapmak ne kadar mantıksızsa, paradan nefret etmek de mantıksız galiba.. İşte burdan bakarken, görebiliyorum cidden de parayı çok güzel değerlendirebilirim ben.
Bi kere tutumlu bi insanımdır. Olur olmadık yerlere harcamam. Bu da zenginliğe adımdır bence..?
Ve özellikle şu bölüme çok sevindim; enerjimi nasıl dışarı vuracağımı anlatmışsın.-alkış Üniversite eğitimime ara verdiysem de çevrem beni bi psikolog olarak görür. Ekonomi meselesi yukarda anlattığım gibi. Bir de astrolojiye merak saldım artık. Zaten psikolojiyle aynı doğrultuda bu konu. Değerlendirebilmek ve önyargıları kırmak çok güzel olur benim için.
bi de 2.ev meselesi vardı ya, çok takdir ettim, dikkatini. Eş adayımın 2.evine düşüyor bu kümeleşmiş gezegenlerim. Evlilik halinde ona ne olur çok merak ediyorum. Maddi anlamın yanında özgüven eviymiş 2.ev; yani ona özgüven mi olurum yoksa özgüvenini mi mahvederim? Bakalım, hayırlısı..
Teşekkürler tekrardan, selamlarrr
06-30-2008 12:08 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: 8.ev
2.evin özgüven kavramıyla ilgili bağlantısını ben şöyle değerlendireceğim ; 2.ev boğa burcunun evidir yani maddi kaynaklarımızı ifade eder genel anlamıyla.
şimdi bu söylediğimiz bilgiye göre yapacağımız özgüven tanımı galiba farklı olacaktır.
maddi kaynaklarımıza , sahip olduğumuz meziyetlere , güzelliğimize , ailemize vs.. güvenmekle alakalı bir özgüvenden bahsetmiş oluyoruz diyebiliriz 2.ev ve özgüven konusuyla ilgili..
yani içsel bir özgüven değil bu , daha ziyade maddi anlamda sahip olduklarımızın bize vermiş olduğu güven..

06-30-2008 02:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

8. evinde çok gezegen olanlar

8. ev ölümü ve yeniden doğumu simgeler. Fiziksel ölüm, psikolojik ölüm, bir ilişkinin ölümü, bir işin ölümü hepsi bu kapsamda. Hayatın doğal ritminde herşeyin bir sonu ve yeni bir başlangıcı vardır. Ancak 8. evi yüklü olanlar bu doğal ölümden korkarlar. Ölüm korkusu aynı zamanda yaşam korkusu demektir. Doğal yollardan ölmeyi, teslim olmayı bilemeyenler, ne yazık ki yaşayamazlar. Dolayısıyla bunları öğrenmeleri gerekir.

8. evin güç, tabular, hisseli paralar, ihtiyaçlar gibi diğer özelliklerini düşünürsek şöyle açıklayabiliriz. Bu evde benim param bizim paramız, benim değerlerim bizim değerlerimize dönüşmek zorundadır. Bir bakıma insanlarla ve evrenle ilişkide bir yönümüz ölüp, dönüşmek zorundadır. Kendimizden büyük bir güce teslim oluruz. Buranın yoğunluğu fazla olduğu için, burası bilinçdışında bastırılmış malzemenin eşiği olduğu için derinliklerimizin, korkularımızın kapılarını açmak zorunda kalırız. Açılan kapının ardında kendi gölgelerimizle yüzleşiriz. Bastırılan malzemeden oluşan bu gölgeleri bilince çıkartıp, elenmesi gerekenleri eler, diğerlerini sağlıklı biçimde hayatımıza katarız. Böylece ruhumuz özgürleşir. Ruhsal açıdan güçleniriz. Daha önce kendimizi, başkalarını ve hayatı manipule etmek için kullandığımız güç doğal yollardan ölebilme ve yeniden doğabilme gücüne dönüşür.

Eğer bunu gerçekleştiremezsek diğer insanların ihtiyaçlarını, isteklerini ve planlarını anlamaya ve bunları gidererek onları bize bağımlı hale getirmeye çalışırız. Bundan maksat onlar için vazgeçilmez olmak, yani ölmemektir. Kendimiz dahil kimseyi kendi yoluna bırakamayız. Ortadaki potaya hep biz para koyarsak, para kazanma sorunu olan ortağımız bize bağımlı olur. Ne zaman ne yapılacağını biz söylersek, Satürn'le sorunu olan kişi bize asılır kalır. Sürekli karşımızdakini düşünüp strateji taktik geliştirirsek, bir sonraki adımı önce biz atarsak gücü ve kontrolü elimizde tutarız. Bir bakıma kendimizi ve yanımızdakileri ağa düşürürüz. Ve tüm bunları kendi gölgelerimizle yüzleşmemek, akıl ve mantık dışı bir alana girmemek, teslim olmamak, ölmemek ve gücü yitirmemek için yaparız. Ve bunu sürdürürsek bizden güçlü olan hayat araya girer ve bildiğimiz hiç bir yöntemin işe yaramadığı, ölüm benzeri, kayıplar yaşarız. Yine dönüşmek zorunda kalırız.

8. evdeki (cesareti geliştirmek zorunda olan) Koç veya Mars'ın işi çok korktuğu bu dönüşümü gerçekleştirmektir. Bir düşman olarak gördüğü ölümle savaşacağına, doğal yollardan ölmeyi ve dönüşmeyi öğrenmektir. İnsanın hareket alanı burasıdır. Yani kendisi dahil herşeyin derinliklerini keşfetmek, elemek ve dönüştürmektir. Koç'un özellikle diğer insanları kendi yollarına bırakmayı öğrenmesi gerekir.

8. evdeki Uranüs ölüme başkaldırarak dönüşmekten geri kalabilir. Oysa yapması gereken bilinçaltı saplantılardan ve gölgelerinden özgürleşmektir. 8. ev primal dürtüleri de temsil ettiği için, Uranüs cinsel güdülerinden bağımsız kalmaya çalışır. Yani her uyarıldığında sevişmekten özgürleşmek ister. Ancak bunu öğrenene kadar ya cinsellikten sağlıksız biçimde uzak durur, ya da her türlü cinsel deneyimi yaşayabilir, tüm yasakları delebilir. Uranüs ölümü ani bir kurtuluş olarak gördüğü için insan hayatta bir noktada sıkıştığında, kendisiyle yüzleşmesi ve dönüşmesi gerektiğinde aniden kendisini veya karşısındakini öldürebilir. Yani ortalıktan yok olabilir. Oysa orada durup korkularından kurtulması gerekir.

Barış İlhan

MEVLANA
[i]
11-09-2008 06:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

8. evle ilgil genel yaklaşımlar, ölüm, miraslar, acı, keder tehlike, paylaşılan ortaklaşa kaynaklar, kişinin kendi imkanları dışında gelişen imkanlarda diyebiliriz. vergiler, harcamalar...

MEVLANA
[i]
11-10-2008 02:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

8. ev genel olarak parayla ilgilidir.Fakat bu daha çok başkalarının parasıdır veya başkalarından kalacak miraz türü paradır.Eşlerin,ortakların parasını da yine bu bölüm belirtir.Ayrıca sekinci ev cinselliği temsil eder.Sekinci ev hayatın sonu ile de ilgilidir.Bitişler ve yeni başlangıçlar,değişiklikler ve gizli işleri de temsil eder.
11-10-2008 07:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Cvp: RE: 8.ev
Lavinya Yazılan:8. ev genel olarak parayla ilgilidir.Fakat bu daha çok başkalarının parasıdır veya başkalarından kalacak miraz türü paradır.Eşlerin,ortakların parasını da yine bu bölüm belirtir.Ayrıca sekinci ev cinselliği temsil eder.Sekinci ev hayatın sonu ile de ilgilidir.Bitişler ve yeni başlangıçlar,değişiklikler ve gizli işleri de temsil eder.

8. ev deyince ilk aklıma gelen para olmuyor, genellemede yaptığımda 8. eve ilişkin ölümler,gizli olan şeyi bulmak, kayıplar, para konusunda da miras,ortaklaşa paylaşılan kaynaklar olarak düşünebiliriz.

MEVLANA
[i]
11-10-2008 08:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »