Değerlendir:
  • 31 Oy - 2.55 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kanunî Sultan Süleyman..
Yazar Mesaj
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

RE: Kanunî Sultan Süleyman..
dizi bu? sadece dizi? dizilerde insanlar aşk meşk aptal bütün fantezileri yaşarken insanlar bundan etkileniyo.sonra o dünyalara dalıp gerçeklerden kayboluyolar.sanat nedir? insanların duygularını yansıtan ayna.bi çeşit iletişim.sinema da bi sanat türü ve insanları etkiliyo.her insanda nefis var.orda burda bu fantazileri göre göre etkileniyolar.artık her şey normal geliyo, gerçeklerden kopuluyo.ben hiç günün birinde bi erkeğin gelipde güya espiri manasında bana "kız seni taciz ederim" diyebileceğini, dahası o çocuğu bi güzel benzetmeden oradan ayrılabileceğimi aklıma getirmezdim.neden? benim yaşımdaki çocuklar bile böyle hakaretleri artık şaka algılıyo.sence nerden öğreniyolar?
ayrıca ben şahsen bu diziden sonra osmanlıdan da kanunidende soğudum.

u_u
01-09-2011 08:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(01-09-2011 08:47 PM)büşra Yazılan:  ayrıca ben şahsen bu diziden sonra osmanlıdan da kanunidende soğudum.

öyleyse dizi daha ilk bölümden başarılı olmuştur gözkýrpma

01-09-2011 08:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vishne21 Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 2

(01-09-2011 08:57 PM)Yıldırım Yazılan:  
(01-09-2011 08:47 PM)büşra Yazılan:  ayrıca ben şahsen bu diziden sonra osmanlıdan da kanunidende soğudum.

öyleyse dizi daha ilk bölümden başarılı olmuştur gözkýrpma

reklamın iyisi kötüsü olmaz...İzlemiceksemde bukadar gündemde olunca merak konusu oluyor ister istemz tepki verilmesi bile işlerine yaradı bencede başarılı oldular...

[IMG=http://img826.imageshack.us/img826/6449/astrow2at01vishne11hp77.gif][/IMG]
01-09-2011 10:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

ortamın özgürlük anlayışı, istek ve beklentiler bambaşka tartışma konusu ona bişey diyemem neptün balığa geçse daha iyi olur belki haklısınız ...

lakin gülücük şuan genel olarak baktığımızda... tv de olsun gazetelerde olsun özgür bi şekilde özel hayatlar irdelenirken, paparaziler insanlar hakkında yalan yanlış haberler yaparken, ki toplumu etkileyen ekranlardan kaldırılması gereken yanlış örnek teşkil eden onca dizi programı da varken...tüm bunlar rütüğe şikayet edilmiyo (mesela siz izlemezseniz izdivaç da olmaz vb deniliyoken ) ama konu padişaha gelince ayaklanılıyo...( çünkü padişah kavramı , bazı insanların kafasında büyüttüğü hassas bi konu, haşa padişah içki içemez haremi gösterilemez tepkisi ) padişahlar peygamber değiller...hataları günahları sevapları olan insanlar sonuçta...
benim kastettiğim şuan ekranlar bu derece özgürken ( doğru veya yanlış tartışılırgülücük ) muhteşem yuzyıl gibi tarih kurgu karşımı bi diziye bu kadar tepki olması ilginç doğrusu... ben verilen bu tepkiyi şuanki ekran şartlarında ( ki tv ler iyice sapıtmış durumda bu ayrı bi konudur ) mantıklı bulamadım şahsen gülücük bana padişahı ilahi görme tepkileri olduğunu düşündürdü.
dizi tabikide eleştirilir yanlış şeyler varsa söylenir ama diziye yapılan şikayet derecesine varan tepkileri abartılı buluyorum benim şahsi fikrim bu yönde gülücük
saygılar efenim çiçek
01-10-2011 12:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Garavu Çevrimdışı
Parola61
Webmaster
lt=

Rep Puanı: 169

atatürkle ilgili film yapıldı, iyi yanlarıyla birlikte bir iki kötü alışkanlığıda yansıtıldı işlendi filmde, bütün memleket ayağa kalktı değilmi..

şeytan medyaya yetişemiyor.. sonumuzu medya getirecek ve bu kaçınılmaz artık kimse evinden televizyonu atmaz, etrafındakilerin beyninide yerinden çıkaramaz,

birkaç iyi dosya kalmışsa beyin kütüphanemizde onuda göz göre göre hortumla çekiyolar, yerine istedikleri dosyaları koyuyolar. kaçış yok ya artık..
01-10-2011 01:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vishne21 Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 2

dünyanın en pahalı benzinini kullan, dünyanın en pahalı etini ye sesini çıkartma, ''muhteşem yüzyıl'' için yürüyüş yap...

[IMG=http://img826.imageshack.us/img826/6449/astrow2at01vishne11hp77.gif][/IMG]
01-10-2011 01:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Garavu Çevrimdışı
Parola61
Webmaster
lt=

Rep Puanı: 169

(01-10-2011 01:26 AM)vishne21 Yazılan:  dünyanın en pahalı benzinini kullan, dünyanın en pahalı etini ye sesini çıkartma, ''muhteşem yüzyıl'' için yürüyüş yap...

her memlekette diğerleriyle kıyaslandığında iyi ve kötü durumlar oluşabilir..

bunun diziye gösterilen tepkilerle ne alakası olduğunu idrak edemedim valla ben gülücük

ne yani, benzin pahalı diye tepki gösterilmesi gereken ne varsa geridemi bırakmalıyız gülücük
01-10-2011 01:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

Cnbc de yayınlanan The Tudor içinde bizzat kraliyet ailesi tepki göstermişti krallarını salt cinsellikten ibaretmiş gibi gösterdiğinden dolayı. Ama herhangi birşey yapılmadı tabi dizi devam ediyor.
01-10-2011 01:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tarihci Çevrimdışı
Sakaryalı
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 68

*daha film başlamadan herkes ayaklanmış tepki veriyor bu filme yahu dedim durun hele bir oynasın seyredelim, neden daha filmi görmeden ön yargı ile bu kadar tepki veriliyoracaba anştayna bir kez daha hak verdim çok sevdiğim bir sözü var; önyargıyı parçalamak atomu bile parçalamaktan zor.. işte bende burdan yola çıkarak önyargı ile yaklaşmak istemedim açıkçası. hatta birçok arkadaşım bana faceden falan özelden fikrimi sordu onlarada aynı şeyi söyledim hele bir izleyelim bakalım ben şimdi görmemişim ne desem yalan olur.. ancak durum görülen pek de öyle değil. yani şunu gördüm artık büyük güçlerin adı her neyse illiminati,mason vs.. neyse en güzel silahları medyayı birkez daha devreye soktular... bu silah biolojik silahtan beter bir tuşla bütün ülkeye hükmedebiliyor. kimyasal silahlar en azından özellikle patladığı yere daha çok zarar verir şehri yokeder ama bu medya öyle mi?? adamlar çok güzel beyin yıkıyor.
*birde şunu söyledim dizi hakkında, yahu bu belgesel değil ki sonuçta dizi. örneğin veda filminde de Atatürk ün aşk hayatınıda verdi hatta masasında içkinin eksik olmadığını bile gösterdi. mesela fikriye yi pek kimse bilmezdi genelde latife bilinirdi. ama bence güzel filmdi ben sevmiştim. tabi ki kanuni birçok iş yapmış bunları gösterseler daha iyi olurdu ama konusu sarayda geçenleri anlatıyor. kanuninin daha çok aşk meşk hayatını anlatıyor. buna da eyvallah dedim, saygı duyarım sonuçta padişah dediğimizde insan evladı o da yer,içer,sevişir vs... ancaaakkkk şöyle bir durum var ki eğer olayı saptırıyosalar yani yalan yanlış şeyler veriyorsalar, yanlış bilgilendiriyosalar, padişahların yapmadıklarını adeta millete yapmış gibi gösteriyosalar işte ben bunun altında bişeyler arararım arkadaş kimse kusura bakmasın... burada demek ki başkaları devreye giriyor buna da tepkimi gösteririm... ancaakkkkk şimdi şunu söylemeden de edemicem tepkimi gösteririm derken ortalıkta yırtınmam:D yahu bakıyorumda haberlere tutturmuşlar muhteşem yüzyıl dizisi türküsü istemedikleri halde resmen filmin kendileri reklamını yaptılar. ne gerek var eğer tepki göstereceksem o filmi hiç seyretmem bence en büyük tepki bu olur. arkadaş sevmiyosan istemiyosan seyretmezsin benim gibi olur biter kökten çözüm. en azından ben reklamını yapmıyorum:D
*ayrıca bu milleti anlamıyorum yahu koca ülkemin bütün derdi tasası bitmiş bakıyorum da herkes halinden memnun sanırımacaba ülkede bütün dertler bitmiş, işsizlik bitmiş, artık öğretmenler üni den çıkınca hemen öğretmen oluyormuş, ekonomi düzelmiş de bu millet bunları görmüyor bunlara tepki göstermiyor bu kadar da bu nedir anlamadımacaba yahu ülkede hemen herşey özelleşti bee ey millet bankalarından, haberleşme, iletişim alanları, hatta sıra köprülerde vs.. yakında bizi de özelleştirecekler devletin olan bişey kalmayacak. ben zamanımı açıkçası bu diziye harcayacağıma bu gerçekleri paylaşırım, millete göstermeye çalışırım daha iyi verygood

ARTIK DEVİR DEĞİŞTİ TABİ RECEP'TE DEĞİŞTİ verygood
01-10-2011 03:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dinoo Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

o kadar hastayım ki
ama yazmak istediğim o kadar şey var ki

poff