Değerlendir:
  • 31 Oy - 2.55 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kanunî Sultan Süleyman..
Yazar Mesaj
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

RE: Kanunî Sultan Süleyman..
ben hürremin yengeç olduğunu düşünüyorum. ara arada koç geliyor aklıma... ama nişyeyse yengeç daha ağır basıyor!!
tabi horoskopunda ikizler, aslan, akrep, bir ihtiaml de boğa etkilerinin de yoğun olduğunu zannediyorum

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
12-15-2011 02:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(01-11-2011 11:44 AM)Daily Yazılan:  
(01-11-2011 11:05 AM)Dinoo Yazılan:  Ali Kemal Meram'ın
Padişah analarını

bi okuyuver

Kitabın yazarı artık hayatta olmadığı için teferruata girmeyecek ve şu kadarını söylemekle yetineceğim:

İlk baskısı 70'li yıllarda çıkan ama satmayan, bundan birkaç sene önce yeniden basılıp ‘‘çok satanlar'' listesine giren bu kitapta yazılıp söylenen ne varsa yalan, yanlış ve kasıtlıdır. Yazar bırakın tarihi, en azından saray teşkilátını, ‘‘kadınefendi'', ‘‘sultan'', ‘‘hanımsultan'' ve ‘‘cariye'' kavramlarını bilmemesi ve ‘‘devşirme'' müessesesinin ne demek olduğundan bile habersiz bulunmasına rağmen kolay yolu seçmiş ve kitabını geçmişi her yönüyle karalama temeli üzerine inşa etmiştir.

Bu kitabı okuyacaksanız bunları bilerek okuyun ama eğer okuduysanız, içerisinde yazılanlara inanmayın!

Murat Bardakçı 25 ağustos 2002 tarihli yazısından alıntıdır..

Nasıl hoşuma gitti bu mesaj şimdi gece gece gülücük

teşekkürler Daily ve eşine acil şifalar çiçek

12-15-2011 06:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tarihci Çevrimdışı
Sakaryalı
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 68

(12-15-2011 02:03 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  ben hürremin yengeç olduğunu düşünüyorum. ara arada koç geliyor aklıma... ama nişyeyse yengeç daha ağır basıyor!!
tabi horoskopunda ikizler, aslan, akrep, bir ihtiaml de boğa etkilerinin de yoğun olduğunu zannediyorum

acaba neden hürrem sana koç gibi de geliyor dur tahmin edeyim: kaşar olduğu içindir tahminim kadının maşallahı var yetişiyor yani dil çýkarma :D gerçi koçlarda böyle entrikalar yoktur sinsilik fitne fesat yok neyse o dur. bence kesin akreptir ne ararsan var akreplerde intikam duygusu, güç gözünü bürümüş kötü kadın müzeyyen ne olacak evill :D

ARTIK DEVİR DEĞİŞTİ TABİ RECEP'TE DEĞİŞTİ verygood
12-15-2011 06:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

(12-15-2011 02:03 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  ben hürremin yengeç olduğunu düşünüyorum. ara arada koç geliyor aklıma... ama nişyeyse yengeç daha ağır basıyor!!

Ben ille de Akrep'tir diyorum.:D
Yanında güçlü bir İkizler.Mektuplardan anlaşıldığı üzere ağzı iyi laf yapıyor olmalı.
12-15-2011 09:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

kaşar?? gülücük yok ondan değil.... yükseleni koç olabilir... savaşçı görünen, girişimci, aktif, hızlı...
burcu bence yengeç çünkü öyle hissediyorum :D bir de hissetmenin dışında hürrem karakterinde üç insan tanıdım. üçü de yengeç burcu kadınıydı ve ikizler etkileri yoğundu... hürrem kadar olmasa da böyle hırslı bayanların koçtan çıktığını gördüm... ama koça hakaret etmek istemem. o yüzden yükselen koç dedim..

zaten akrep etkisi çok yoğun ama aslan etkisi de olmalı... boğa da olursa harita tamamlanmış olur gülücük

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
12-15-2011 11:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
destrudo
Kayıtsız

Osmanlı tarihinde ilk resmi nikahtan yola çıkılırsa neler söylenebilir hürrem için ?
12-15-2011 12:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Devlet işlerine karışıyor olması Oğlaklık verir mi ?

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
12-15-2011 01:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Hürrem yanlış padişaha denk gelmiş , şöyle Yavuz yada Fatih zamanında yapsaydı ya o kadınca manevralarını gülücük

12-15-2011 02:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ELF
Kayıtsız

(12-15-2011 01:01 PM)Kıvılcım Yazılan:  Devlet işlerine karışıyor olması Oğlaklık verir mi ?
Eğer harbiden dizideki gibi bi tipse o kafada tipler yanındaki yönündeki herşeye karışırgülücük
Yeryüzünün etten kemikten tanrıları
12-15-2011 05:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
capri Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 19

Boğa burcu olmasına çok şaşırmadım, ay-uranüs kavuşumu şaşırttı asıl. Başarılı biri olmasına rağmen yeniliklere kapalı kalmış, zamanının ekonomisini anlayamamış, kabuğunu aşamamış. Aslında baktın mı yetenekli ve zeki biri. Kolay değil rodos, belgrad, mohaç diye birbiri ardına zor seferleri çok başarılı bi şekilde tamamlamak ve akabinde habsburgları ve safevileri yenilgiye uğratmak. Fakat bi kaç yanlış politika, yanlış seçim, rota tüm bunlardan çok daha kritik oluyor. Benim şahsi kanaatim tabi. Bu yüzden kanuni deyince değişen dünyaya ayak uyduramamış birisi aklıma geliyor, tam boğa işi yani. En baskın gezegeni de venüs sanırım, süse düşkünlüğü ve kuyumculuğu örnek buna. Sevgi hayatı sadece zanaatına değil özel hayatına da vurmuş olacak ki hürrem sultanla olan ilişkileri günümüze kadar popüler olmuştur. Hürrem sultan siyasete ne kadar müdahale etmiştir bilmiyorum ama bazı yanlış atamalar ve idamlar onun işiyse pek de hayırlı bi eş olmamış demektir; şehzade mustafayı da kastetmedim, başka olaylar var. Pargalı ibrahim paşa ve şehzade mustafa olaylarının onda çok derin izler bıraktığını düşünüyorum. Son anlarında geriye bi tek sarı selim kalıyor. Biraz yalnızlık da çekiyor son dönem, dramatik aslında. Boğa ve venüsü çok iyi yansıtan biri olmuş, huzur içinde yatsın.
02-22-2017 01:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir