Değerlendir:
  • 100 Oy - 2.87 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Solar Return ( Güneş Dönüşü ) Haritaları
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Solar Haritayla ilgili Detaylı Bilgiler
akasya Yazılan:[Resim: 24-1307245227T.gif]

bilen arkadaşlar acaba doğru haritamı varsa biraz da yorum alayım

selam akasya , sen 2008 - 2009 yılları arasına ait G.D haritasını çıkartmışsın sanırım.
oysa 2007 kasım - 2008 kasım arasındaki etkilere bakmak için 2007 kasım haritasına bakmak doğru olacaktır ok.

ben kabaca baktığımda gördüklerimi söyleyim ;

G.D haritanda venüsün başak burcunda ve jüpiter + uranüsle sert açılar içinde. kilo alma durumları olabilir bu sene şeklinde yorum yapabiliriz.
ilikiler konusunda hayalkırıklıkları yaşayabilirsin , âni başlayıp âni biten duygusal yakınlıkların olabilir.
venüs gezegeninin vurgu yaptığını ama başak burcunda verimsiz olabileceğini söyleyebiliriz.

06-25-2008 05:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
neptunzz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

akasya Yazılan:[Resim: 24-1307245227T.gif]

bilen arkadaşlar acaba doğru haritamı varsa biraz da yorum alayım

Dogru sanırım bu solar haritan ama şu var şu an her nerde isen oranın koordınatlarını gırıyorsun dogdugun yerın degıl ben yanlıs anlamadımsa sen solar harıtana da samsun gırmıssın bılgılerde istanbul olcak o yanlısmıyım??hımm

Şayet bu harıta dogru ise;Ortaklıklar konusunda atılım vaktini işaret ediyor harıta,yeni yolculuklar ve ortaklıklar,arkadaslıklar,iş,güç ve düzen gibi konularla daha fazla ugrasacaksınıdr 1 sene ıcınde.
Suan ıcınde bulundugumuz yıl evlılık konusunu daha cok düsünmeye baslamıs olmalısın fakat jupiter oglak burcunda düşer bu yuzden isteklerın havada kalabılır umur cogalır ama somut seyler gerceklesırmı bilmesi zordur.
06-25-2008 02:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
neptunzz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

akasya Yazılan:[Resim: 25-0420256491T.gif]

işte burda ok mi??

Bence -ok bu solar harita konumlarını yorumlamak aslında zor değil de kişiye uyuyormu orasını kestıremıyorum ben kendime uygulamısımdır cogu boşta kalmıstır uymamıstır bırde sana yorum yapalım bakalım ne cıkacak.

7.evde yay burcu var venus ve ay konumlanmıs şanslı bir ortaklık ve ilişkiyi ifade eder evlenmek,kontrat ve anlasma yapmak ıcın ıyı bir yıl.

8.evde jupıter ve pluto var onlarda yapılan anlasmaların olumlu sonuclar getırecegını paylasımların cok yüksek ve iyi bir kazanc getırecegı yönünde izlenım vermısler.

5.ev ise aşk,spekulasyon ve riskli konulara karsı atak yaptıgın zamanı ıfade etmekte yine dönüp dolasıp AŞK ve sevgi teması yakalıyor seni artık bu solar harıtanın dedıgı kısaca yalnızlıgı bırak, şans getırdım;cık dısarı ve bul eşini diyor. Baska bır acıklaması yok ben şahsen bulamıyorum hersey yeni bir ortagı ve anlasmayı ifade etmekte bunu sen soyut mu yasarsın, somut hale mı getırırsın bılemem tek bildigim yenı ortamlar,yenı arkadaslıklar ve kazanclı sonuclar elde edebılecegın yönünde olaylar var senın ıcın 1 yıl içinde -ok

Egıtım ögrenım ve ruhsal konularda da üst düzey bilinc yükselmekte ayrıca onuda es gecmıyelım şimdilik fikrim ve yorumum budur gülücük
06-25-2008 03:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
neptunzz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

redroseee Yazılan:solar harıta nasıl cıkarılıyoo?? banada bı yorum yapın solar harıtayla ılgılı neptunzzgülücük)

Solar harita nedir?Nasıl cıkarılır forumda epey bılgı var;ama biraz açıklayayım dogdugun güneş derecesi varya işte o dogdugun güneş derecesine denk gelen gün ve saat ile bulundugun yerin enlem-boylam bılgısını harıtaya gırdıgınde bambaska bir harıta cıkıyor 1 yıllık öngörüde bulunmaya yarıyor bu harıtada ki konumlar ben bu solar harıta ve progress ıcerıklerı kesın ve duzgun sekılde gösteren cok kullanıslı bir astrolojı programı kullanıyorum forumda inş.yarın müsait olursam paylasırım sizlere verırım kullanırsınız internette site site dolasmanıza gerek kalmaz sonra da yorumları yaparız hep bırlıkte -ok
06-26-2008 01:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cansin1970 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

solar
Merhaba arkadaşlar;
Astrolojide ''solar'' ne demek?
Solarımızdan ,haritamıza göre hangi dönemlerde, hangi bakımdan olumluluk ya da olumsuzluk içinde olduğumuzu nasıl bilebiliriz?
08-19-2008 10:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

RE: solar
Solar Return, yani Güneş Dönüşü haritaları, transit Güneş’in her yıl natal haritadaki derece ve dakikasına geldiği ana dayalı olarak çıkartılır. Yani, Güneş referans olarak alınır. Sadece Güneş’in derecesi natal haritayla ortaktır. Diğer gezegenler, Güneş Dönüşü anında büyük olasılıkla nataldeki derecelerinden farklı derecelerde olurlar. Bu haritalar sayesinde, bir yıllık olayları değerlendiririz. Bu haritalar, kişinin psikolojik durumundan ziyade, bir yıl içerisinde hayatında gelişecek olayları öngörmek için kullanılırlar. Klasik Astrolojinin en önemli öngörü araçlarından birisidir.

http://www.astrosohbet.com/showthread.php?tid=1653

Solar harita için zaten bir konu başlığımız var mesajınızı o konu başlığına taşıyorum cansin 1970, daha detaylı bilgi görebilirsiniz.[/b]

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
08-20-2008 12:42 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: solar
cansin1970 Yazılan:Merhaba arkadaşlar;
Astrolojide ''solar'' ne demek?
Solarımızdan ,haritamıza göre hangi dönemlerde, hangi bakımdan olumluluk ya da olumsuzluk içinde olduğumuzu nasıl bilebiliriz?

Beyhan'ın söylediği gibi her yıl güneş , doğduğumuz andaki noktaya geliyor ve bu noktaya göre her yıl çıkarılan senelik haritalara solar return yani güneş dönüşü haritaları diyoruz.

güneş , 2007 yılında hangi gün ve saatte sizin güneşinizle aynı noktaya gelmişse o gün ve saate göre çıkarılan 2007 haritası , sizin aslında 2007'den 2008'e kadar ki yaşayacağınız önemli konulara işaret eden yıllık haritanızdır diyebiliriz.

08-20-2008 01:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

cansin1970 Yazılan:Bunun dışında 2009 yılının solar haritama göre benim için önemli dönemlerini
belirleyebilmemde bana yardımcı olabilir misiniz?

cansin 1970 natal+solar haritası ;

[Resim: cansin1970solarnatalfe8.th.gif]

2009'a ait solar haritanın (yeşil renkli semboller solar gezegenleri gösteriyor) en önemli vurgusu olarak satürn - uranüs zıt açısını görüyoruz. üstelik solar satürn senin natal ASC üzerinde ve solar uranüs ise senin natal DSC üzerinde..

genel bir yorum yapmak gerekirse ; satürn-uranüs zıtlaşması , eski ile yeninin zıtlaşmasıdır.. geleneklerle değişim arasındaki zıtlaşmadır.. mevcut olan yapıyla , şartlarla geleceğe ait olan hayal ve idealler arasındaki zıtlaşmadır.
kimbilir belki beklenmedik âni kararlar alarak geçmişinize ait bişeylerden vazgeçmeniz gerekebilir...
bence daha çeşitli olasılıkları kendi hayatınızda kurgulayabilmek için satürn-uranus zıt açısı üzerinde küçük bir çalışma yapmanızı öneririm.

08-22-2008 08:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cansin1970 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Sevgili Yıldırım;
Öncelikle ilgin ve yorumun için çok teşekkür ederim.
2009 yılının bir takım farklılaşmaları hayatıma taşıyabileceğini sezgilerim bana söylüyordu.Bunu astrolojik olarak da öngrebilmeyi istemiştim.Ancak acemiliğim bana bu konuda büyük engeldi.Kendi çabalarımla çok yavaş yol alıyorum.Hele yorum aşaması şimdilik çok uzak.
2007 yılı benim için çok özel,kendi adıma olağanüstü değişikliklerle doluydu.Çok yoğunolduğunu biliyorum.Ancak mümkünse senden 2007 solar yorumu da alabilir miyim,kısaca...Şimdiden teşekkürler.
Bir de bu ''satürn-uranüs'' zıtlaşması hangi alanlarda yenilik getireceğe benziyor acaba?
08-22-2008 11:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

cansin1970 Yazılan:Sevgili Yıldırım;
Öncelikle ilgin ve yorumun için çok teşekkür ederim.
2009 yılının bir takım farklılaşmaları hayatıma taşıyabileceğini sezgilerim bana söylüyordu.Bunu astrolojik olarak da öngrebilmeyi istemiştim.Ancak acemiliğim bana bu konuda büyük engeldi.Kendi çabalarımla çok yavaş yol alıyorum.Hele yorum aşaması şimdilik çok uzak.
2007 yılı benim için çok özel,kendi adıma olağanüstü değişikliklerle doluydu.Çok yoğunolduğunu biliyorum.Ancak mümkünse senden 2007 solar yorumu da alabilir miyim,kısaca...Şimdiden teşekkürler.
Bir de bu ''satürn-uranüs'' zıtlaşması hangi alanlarda yenilik getireceğe benziyor acaba?

Sevgili cansin1970 ; 2007 yılının solar haritasına değilde , transit datasına bakalım istersen çünkü sorunun cevabını 2007 de yaşadığın tek bir transit bile yanıtlıyor bence.

2007 yılı gökgünlüğünde transit uranüsü takip edersen , senin güneşine 90 derece sert kare açı yaptığını görürsün. en az 3-4 ay boyunca yoğun düzeyde hissetmişindir bu etkiyi.

daha bitmedi gülücük

aynı zamanda transit uranüs , güneşine nereden kare açı yapıyor biliyormusun ; 7.evin başlangıç noktasından yani evlilik-ortaklık-açık düşmanlar evi..

bir kere transit uranüsün güneşine kare bakması sana özgürlük dürtüsü , değişim ve risk alma içgüdüsü kazandırmıştır diyebiliriz.

7.evine dokunan transit uranüs âniden başlayan yada âniden biten ilişkilere işaret eder diyebiliriz. uranüsün bildiğimiz yönü budur , şaşırtmayı sever , beklenmeyen sonuçlardan keyif alır ve sende 2007 yılında beklenmedik şeyler yaşamış ve çevrendeki insanlara beklenmedik şeyler yaşatmış olabilirsin.

senin güneşini 3.evin sonunda 4.evin başlangıç çizgisine yakın görüyoruz. belkide bu gelişmelerde , babanın , eşinin yada ailenin hatta oturduğun evinin hatta yaşadığın semtin ve çevrenin bile payı olabilir.
olasılıkları hızlıca sayarsak ;

- evlenmek
-boşanmak
-ev değiştirmek
-baba yada aile büyüğüyle ciddi gerilimler
- semt veya yaşadığı çevreyi değiştirmek
- eskiden huzur veren köklü alışkanlıkarı değiştirmek

................vs........

uranüs transidini güzelce incelemeni öneririm ve lütfen yaşadılarını ve fikirlerini banada söyle buradan çünkü bu sene transit uranüs benimde güneşime kare açıyla sert bakıyor ve kendimi tanıyamıyorum gülücük
değerlendirmeni bekliyorum ok

08-23-2008 02:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Solar Harita Yorumu ayaneyano 0 16,852 10-24-2022 09:55 AM
Son Mesaj: ayaneyano
  Solar return haritama yorumlarınızı beklerim esoshii 2 72,167 11-03-2021 03:59 PM
Son Mesaj: esoshii
  Solar Return haritam dlnatly 16 82,509 09-15-2021 07:48 PM
Son Mesaj: ahsen1
  Evlendiğimiz yıla ait Solar Return Haritalarımız Félicé 115 206,315 03-29-2020 09:07 PM
Son Mesaj: simone de
  güneş dönüşü haritasında neptün-ay ve neptün-şiron kavuşumu evilik göstergesi mi? merkür_yen 1 7,199 11-21-2019 05:49 PM
Son Mesaj: yagmurimu
  solar harita pinkylove 0 9,950 05-30-2019 03:55 PM
Son Mesaj: pinkylove

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir