Değerlendir:
  • 47 Oy - 2.3 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

astro.com'dan Harita Çıkarma
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

astro.com'dan Harita Çıkarma
1- http://www.astro.com adresine giriyoruz..

2- üstte free horoscopes tıklıyoruz

3- sağ altta extended chart selection tıklıyoruz

4- üstte horoscope for --- kutucuk --- Add a new person yazıyor.. istediğiniz tüm kişilerin doğum tarihlerini isimlerini bilgilerini buraya kaydedebilirsiniz..
nasıl mı ? Add a new person tıklayıp kutucukları doldurarak..

5- horoscope for ile Add a new person arasındaki kutucukta kaydettiğiniz tüm kişilerin doğum bilgileri bulunacaktır.. oradan istediğiniz birini seçiyorsunuz ve go tıklıyorsunuz..

6- Methods ana başlığında iki kutucuk var. üstte ki natal chart , transit chart , progres chart gibi pek çok seçeneği veriyor. normal doğum haritası için natal chart seçiyorsunuz.

altta ki kutucuk haritanın stiliyle ilgili. swiss astroforum 2 tavsiye ederim..

7- options ana başlığında default yazması lazım , oradan ev sistemlerinden birini seçiyorsunuz. hep kullanılan placidus ev sistemidir , koch yada equal ev sisteminide deneyebilirsiniz..

8- sol altta additional objects başığında astroid ve yıldızlar var.. SHİFT tuşuna tıklayarak hepsini seçiyorsunuz + sağdaki kutulardan add some fixed stars tıklıyoruz

9- en altta ortada CLİCK HERE SHOW THE CHART tıklıyoruz ve açılıyor harita..

hep kullandığım bir sitedir transitler , progresler hepsi vardır seçeneklerde , söylediğim şekilde sırayı takip ederek haritaları kaydedebilirsiniz.

unutmayın ; yeni harita kaydetmek için her seferinde Add a new person tıklayıp doğum bilgilerini kutulara yazıp gönderiyorsunuz continue ile..

afiyet olsun efendim gülücük

12-11-2007 05:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: astro.com'dan harita çıkarma
Mimoza Yazılan:selam yildirim...
-ya ben tüm ailenin dogum haritalarini burdan senin tarif ettigin sekilde cikarmak istedim, harita cikiyor ama senin cikardigin haritaya benzemiyor...
-bu degisikligi bana aciklarmisin lütfen... ben istiyorumki senin cikarttigin gibi olsunlar...
-cevabini bekliyorum ve simdiden teşekkürler

selam ve dua ile kal...

selam Mimoza ; astro.com'da extended chart selection tıkladığınızda çıkan sayfada options bölümü var.
options bölümünde , default yazan yere tıklayınca ev sistemleri çıkıyor. en popüler ev sistemi placidus olanıdır.
ben ise bana göre daha uygun olduğunu düşündüğüm equal ev sistemini tercih ediyorum.
sizde options / default / equal sırasını takip ederek benim çıkarttığım gibi yapabilirsiniz..

06-17-2008 12:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Cvp: astro.com'dan harita çıkarma
dubletoprak Yazılan:merhaba yıldırım,
ev sistemlerinde çıkan placidus, koch, equal gibi sistemlerin biribirinden farkı nedir?
neden bazıları bir sistemi, diğerleri başka bir sistemi tercih eder? hımm

merhabalar efendim ;)

astrolojide ki evler ; gezegenler ve açıları gibi matematiksel olarak net gözlemleyebildiğimiz kavramlar değildir.
mesela marsın 20 derece aslan burcunda olduğunu matematiksel olarak gözlemleyebiliyoruz ancak gökyüzünün hangi kısmında olduğu -yani evler - net sınırlar koyularak çizilmemiştir. mesela marsı gökyüzünün tepesine yakın bir yerde gözlemleyebiliriz ancak 9.evdemi - 10.evdemi - 11.evdemi bunun sınırı vs. bilgisi yoktur..

astrologlar zaman içinde doğru olanı bulmak için çeşitli ev sistemleri geliştirmiştir. yani astrologlar kendine uygun gördüğü ev sistemlerinden birini seçebiliyorlar ki defalarca deneme yaparak bu kararı veriyorlardır diye dşünüyorum ya da en mantıklı olanı kullanıyorlardır..

06-17-2008 01:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Mimoza Yazılan:niçin farklı çıktığını bilemiyorum. eşinizin doğum saati öğleden önceyse , sizde öğlen 12'den önce ki bir saati alabilirsiniz.
mesela sabah 9 civarı mantıklı.

-kusura bakmada, kafam halen almiyor bu hesabi, o zaman cikan yükselenine nasil güvenecegiz?? yükselenki saate göre bakiliyorken... hımm rast gele olmuyormu o zaman.... gülücük
-yezdanin bahsettigi hangisi oluyor??

selam ve dua ile...

yükselen burç her zaman aynıdır mimoza , çünkü şükür ki yükselen derecesini matematiksel olarak ve net olarak hesaplıyoruz.
fark yükselen burçta değil , sonraki evlerde görülüyor diğer ev sistemlerinde.

mesela yezda'nın söylediği tüm burç ev sisteminde bir burç = 1 ev olarak alınır. 1 burcun tamamı = 1 evin tamamı
mesela mimoza sizin yükselen burcunuz ikizler , öyleyse 1.eviniz komple ikizler burcudur. 2.eviniz komple yengeç burcudur. 3.eviniz komple aslan burcudur. böyle gider yani..

benim kullandığım equal ev sisteminde ise yükselen burcun derecesinden itibaren 30'ar derece gidilerek diğer evler bulunur.
mesela mimoza sizin yükseleniniz 16 derece ikizler ise 2.eviniz 16 derece yengeç , 3.eviniz 16 derece aslan vs.. böyle gider..
yezdanın söylediğiyle benim kullandığım birbirine benzerlik gösteriyor diyebiliriz.

ancak bence siz kafanızı hiç karıştırmayın ve şu anda dünyada en çok kullanılan placidus ev sistemini kullanın.
yani astrozoom'un ve pek çok sitenin vermiş olduğu ev sistemi..

06-17-2008 02:43 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Ev sistemleri ile ilgili olarak bende şunu söylemek istiyorum.Astro.com'da bir kez harita çıkarttığınız zaman bütün ev sistemlerini deneyebiliyorsunuz.Ben hepsini denedim ev değiştiren tek gezegenim Pluton.Farklı ev sistemlerine göre 2. ya da 3. evde gösteriliyor(Placidusla 3. evde).Ev değiştiren gezegenlerinizin hangi evde olmasının daha uygun olduğunu gezegenlerin bu konumlarıya ilgili yorumları okuyarak kendiniz bulmaya çalışın derim ben.Böylece hangi ev sisteminin daha doğru olduğuna da kendiniz karar vermiş olursunuz.

Açılarda izin verilen açıpayları da Astrologdan Astrologa değişir hepinizin bildiği gibi.Ben hangi açı paylarını kullanmamam gerektiğine ailemdeki insanların haritalarını çıkardıktan sonra karar vermiştim.

Nin.Me.Sar.Ra
06-19-2008 08:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Barış Ceyhan Çevrimdışı
Yeni Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: astro.com'dan Harita Çıkarma
haritamı çıkardım ama daha sonra ne yapacağımı bilmiyorum.
1 - imzama nasıl eklerim?
2- haritadan hiçbir şey anlamadım doğal olarak, nasıl anlayacağım?
05-04-2012 09:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(05-04-2012 09:34 PM)Barış Ceyhan Yazılan:  haritamı çıkardım ama daha sonra ne yapacağımı bilmiyorum.
1 - imzama nasıl eklerim?
2- haritadan hiçbir şey anlamadım doğal olarak, nasıl anlayacağım?

Müsait oldukça forumdaki yazıları okuman gerekiyor, astrolojiye yeni başlayanlar için pek çok sorunun cevabı forumun içinde mevcut.

05-04-2012 10:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
piscesandaries Çevrimdışı
Yeni Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Merhaba ben sitenize yeni üye oldum 3 gün filan oldu sanırım..astrolojiyle ayrıntılı bir şekilde ilgileniyorum ama sizlere sormak istediğim bir nokta var.Yorumcu.com sitesinden ilk doğum haritamı çıkartmıştım fakat astro.com haritama baktığımda bazı farklılıklar görüyorum örneğin;
yorumcuda 12. eve yerleşen mars 1. evde olarak görülürken astroda 12.ev olarak nitelendirilmiş ve aynı şekilde plutomda da farklılıklar var.. siz hangi siteyi daha doğru buluyorsunuz acaba? haritam benim için çok değerli
aðla...
07-04-2012 04:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ekinoks Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 43

Kullanılan ev sisteminden dolayı farklılıklar olmuştur.Gezegenlerin hangi eve etki ettiğini irdelerseniz probleminiz hallolacaktir.Marsinizi 1. evdemi 12. evdemi yansitiyorsunuz.Buna odaklanip doğru ev sistemini bulabilirsiniz;)
07-05-2012 12:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(07-04-2012 04:39 PM)piscesandaries Yazılan:  Merhaba ben sitenize yeni üye oldum 3 gün filan oldu sanırım..astrolojiyle ayrıntılı bir şekilde ilgileniyorum ama sizlere sormak istediğim bir nokta var.Yorumcu.com sitesinden ilk doğum haritamı çıkartmıştım fakat astro.com haritama baktığımda bazı farklılıklar görüyorum örneğin;
yorumcuda 12. eve yerleşen mars 1. evde olarak görülürken astroda 12.ev olarak nitelendirilmiş ve aynı şekilde plutomda da farklılıklar var.. siz hangi siteyi daha doğru buluyorsunuz acaba? haritam benim için çok değerli
aðla...

Her iki haritayı görebilseydik iyi olurdu, 9 yıl kadar önce Yorumcu.com'da takılırdım ve yükselenimi yanlış hesapladığını hatırlıyorum ama tabii uzun zamandır girmediğim için bilemeyecem en iyisi haritaları görmek

07-05-2012 12:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  İşsiz bir harita Ahmetp 6 76,135 02-25-2021 07:41 PM
Son Mesaj: Libra
  Solar Return Harita dlnatly 18 18,908 03-29-2020 06:51 PM
Son Mesaj: dlnatly
  Ütopik Yaklaşım : En İyi Harita :)) uranus 100 180,845 03-26-2020 02:36 AM
Son Mesaj: Alpoha1
  bir psikiyatriste ait harita darkness_blue 0 6,228 07-15-2019 07:48 PM
Son Mesaj: darkness_blue
  Üniversite mezunu bir harita Ahmetp 23 24,362 04-20-2019 10:35 PM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Batı Haritası ve Vedik Harita BayanKararsız 16 25,023 11-22-2017 10:21 PM
Son Mesaj: Gulsen
  Harita Yorumlama Konusunda Pratik Öneriler astrosohbet 27 55,933 06-05-2014 05:52 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  harita :) bberen 2 8,704 07-23-2012 12:30 PM
Son Mesaj: bberen
  Harita Yorumlama Diyagramı Derin 2 17,095 05-14-2011 11:55 AM
Son Mesaj: ayşe kara
  İkiz Çocukların Harita Yorumu Serena 17 31,885 07-11-2010 10:49 PM
Son Mesaj: rakka

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir