Değerlendir:
  • 39 Oy - 2.64 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yükselen Akrep
Yazar Mesaj
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 1

Cvp: Yükselen Akrep
YÜKSELEN BURÇ AKREP

Akrep Yükselen, derin, gizemleri olan ve kararlılık sahibi bir kişilik yaratır. Ufukta yükselen Akrep, manyetik, gizemli, karizmatik ve sıradışı bir kişiliğin ortaya çıkmasında önemli role sahiptir. Akreple sembolize edilen bu burç, kendini korumayı, zayıf yanlarını saklamayı ve zamanı gelince harekete geçmeyi önemser. Sabır ve dayanıklılık en belirgin özellikleri olan Yükselen Akrep, çok zor şartlara ve ağır baskılara dayanabilme yeteneğini de kazandırır.

Yükselen Akrep insanları oldukça güçlü ve kararlı bir kişilik sergiler. Bu kişilerin ne düşündüklerini anlamak oldukça zordur. Gizli derinlerinde muhakkak kendilerine sakladıkları bir sırları ve planları vardır. Genellikle bu nedenle, Yükselen Akrep insanları, yanlış anlaşılırlar ve kendilerini ifade etmekte zorlanırlar. Kuvvetli bir irade ve kontrol mekanizmasına sahip olan Yükselen Akrep insanı, pek çok durumda soğukkanlılığını da korumayı becerir. Su elementinden olan Akrep, aslında son derece duygusaldır. Ancak Sabit niteliğin etkisiyle bu duygusallık mükemmel şekilde kontrol altına alınmıştır.

Sistemin en küçük fakat çekim gücü en yüksek gezegenlerinden Pluto tarafından yönetilen Yükselen Akrep burcu insanları da, dışarıdan farkedilmesi kolay olmayan, son derece kuvvetli rezervlere sahiptir. Yükselen Akrep insanı, çok zor durumlardan, travmalardan sonra bile, kendini yenilemeyi ve hayata dönmeyi becerir.

Kıskançlık ve sahip olmacı tavırlar, Yükselen Akrep’in insan ilişkilerindeki en önemli özelliğidir. Yoğun duygularla yaşayan Yükselen Akrep, sevdiği insanı asla paylaşmak istemez. Bedensel hazlara ve cinselliğe de oldukça düşkündür. Tutkular ve ihtiraslar kimi zaman sevgiye ve aşka esir olabilmesine de neden olabilir.

Yükselen Akrep’in diğer bir özelliği de şüpheciliği ve kolay kolay ikna olamayışıdır. Güven eksikliği ve kendini tam anlamıyla açamamak, insan ilişkilerinde problemler yaşamasının en önemli nedenidir. Yükselen Akrep insanı, siyah-beyaz görmeye yatkın olmasına rağmen, değerlendirmelerinde de oldukça tutarlıdır.

(ekolay.net)

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
11-22-2008 04:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

İmajı: Ben karşı konulmaz biriyim.

Hayata Yaklaşımı: Ya hep, ya hiç!

Yükselen Akrep etkileyici, kuşkulu, kontrollü ve çatışmalara girmeye istekli bir kişisel stili vurgular. Akrep süreci artık yüzeydedir.

Yükselen Akrep'in insanı yoğunluğu, çekiciliği ve karizması ile insanların başını döndüren bir karaktere sahiptir. Her burcun bir olumlu, bir de olumsuz ifadesi vardır, fakat Akrep'inkiler daima aşırı uçlardadır. Her şeyi ya siyah, ya da beyaz görür. İki sembolü vardır: doğasının düşük düzeyini yılan, spiritüel düzeyini ise yükseklerde uçan ve insanlara heybeti ile ilham kaynağı olan kartal simgeler. Bu dinamik enerjiye sahip kişinin yaşamında belki de en zor görevi gücünü en etkili bir şekilde kullanmayı öğrenmektir. Er ya da geç doğasının bu iki düzeyini bütünleştirip intikam ateşini söndürerek, sadece kendisini değil başkalarını da geliştirme yeteneğine sahip olduğunu anlaması zorunludur. Ya çok saf, ya da dertli ve derin görünür. Ama yüzeyin arkasına bakarsanız bu kişinin hiçbir şeyi hafife almadığını görürsünüz. İnsanları ve olayları ilk bakışta teşhis eder ve bu izlenimini çok zor değiştirir. O anda ya yaşamının dışında kalırsınız ya da sizden hoşlanır. Akrep'in enerjisinin olumsuz yönü son derece yıkıcı olabilir. Aynı enerjinin pozitif yönü ise öyle etkilidir ki, bu enerji kendisinin ve çevresindekilerin yaşamını dönüştürebilir, iyileştirebilir. Hiçbir zaman unutmaz; yoğunluk ve kararlılık vazgeçilmez parçalarıdır. Sahip olduğu yoğunluk yüzünden kişisel ilişkilerinde zorluk çekebilir. Olayları kontrol etmeye şartlanmıştır. Hiç bir şeyi kendi haline bırakamaz. Yükselen Akrep'in çevresindeki insanları değiştirmek için verdiği çabanın asıl amacı kendi değişimini gündemden uzaklaştırmaktır. Yaşamdan gizlice korkar. Çünkü içindeki potansiyelleri bulup kaderini yaratmasının uzun, zahmetli ve acı veren iç hesaplaşmayı gerektirdiğini bilinçaltıyla bilir.

Yükselen'i Akrep olanlar karşıt burçları Boğa'nın özelliklerini inceleyerek çok şey öğrenebilirler.

Bu durumda Boğa'nın sabırlı, sakin tavrından ve bir şey yapmasa da yaşamın ona iyi ve güzel şeyler sunacağına dair inacından öğrenerek dengeyi sağlayabilirler.

Ayşem Aksoy

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
01-01-2009 05:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mercan Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

güneş ve ay balık biri için yükselen akrep oldukça zor bir hal alıyor
uzun süre insanlar beni neden bu kadar yanlış tanıyor diye kıvrandım durdum
içte balık yoğunken dışta sivri akrep özelliklerle anılmak anlamadığım bir konuydu

en basitinden ben aynaya baktığımda baygın çoğu zaman hülyalı bakan balık gözler görüyorum ama bakışlarımdan ürken ve mekanı terk etmek zorunda kalan kişiler oluyordu(tabi sağlam sebeplerim oluyordu o bir anlık dik bakış için)

sonunda akrep özelliklerimi kabullenmeyi başardım sayılır utandım

sanırım en zoru hemen affeden gerekirse kendini feda eden balığa akrep kinciliğini anlatmak oluyor

beni inciteni hem affediyorum hemde yaptığını unutmuyor bu sebeplede çok hızla değişen bir ruh haliyle hiç beklenmeyen anlarda büyük bir kinle hareket ediyorum yine hiç beklenmedik biçimde içten bir sevgiyle sarmalayabiliyorum

ve geçişler öyle seri ki kontrolsüzlüğü yüzünden aslında en çok zararı yine ben görüyorum, neyseki öyle akrepsi özelliklerim sebebiyle bendne daha çok başka biri zarar görse vicdan azabindan ölebilirdim herhalde, bu akrep nedense vicdani hesaplaşma sırasından kayıplara karışıyor çünkü...

12-27-2009 02:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Mercan Yazılan:güneş ve ay balık biri için yükselen akrep oldukça zor bir hal alıyor
uzun süre insanlar beni neden bu kadar yanlış tanıyor diye kıvrandım durdum
içte balık yoğunken dışta sivri akrep özelliklerle anılmak anlamadığım bir konuydu

en basitinden ben aynaya baktığımda baygın çoğu zaman hülyalı bakan balık gözler görüyorum ama bakışlarımdan ürken ve mekanı terk etmek zorunda kalan kişiler oluyordu(tabi sağlam sebeplerim oluyordu o bir anlık dik bakış için)

sonunda akrep özelliklerimi kabullenmeyi başardım sayılır utandım

sanırım en zoru hemen affeden gerekirse kendini feda eden balığa akrep kinciliğini anlatmak oluyor

beni inciteni hem affediyorum hemde yaptığını unutmuyor bu sebeplede çok hızla değişen bir ruh haliyle hiç beklenmeyen anlarda büyük bir kinle hareket ediyorum yine hiç beklenmedik biçimde içten bir sevgiyle sarmalayabiliyorum

ve geçişler öyle seri ki kontrolsüzlüğü yüzünden aslında en çok zararı yine ben görüyorum, neyseki öyle akrepsi özelliklerim sebebiyle bendne daha çok başka biri zarar görse vicdan azabindan ölebilirdim herhalde, bu akrep nedense vicdani hesaplaşma sırasından kayıplara karışıyor çünkü...

kendini anlattığın içten paylaşımın için teşekkür ederim mercan.
o seri geçişlerin bir sebebide stelyumdaki Merkür etkisi olabilir bunuda düşün derim.
( Güneş-Ay-Merkür stelyumunda bir tutam İkizler burcu etkisi aramak çok yanlış olmayacaktır fikrindeyim )

12-27-2009 05:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Terazi Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

RE: Yükselen Akrep
Mıknatıs takılmış gibi oluyorlar.gözkýrpma

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=8...2=1&lang=e
05-28-2010 11:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(05-28-2010 11:04 PM)Terazi Yazılan:  Mıknatıs takılmış gibi oluyorlar.gözkýrpma

83-95 yıllar arasında pluto akrep nesli vardı ve , yükselen akreplerin pluto asc kavuşumuna sahip olma olasılıkları daha yüksekti.
tabi bu , etkiyi fazlalaştıracaktır.

gerçekten akreplere bakmak insanı yoruyor.sivri surat, gür kaşlar.
gözler çok derinden ve geriden bakıyor , burun sivri ,gözler burna yakın ,karanlık bir surat.

insan sürekli incelendiği hissine kapılıyor.bir de dalgınken bile dikkatli duruyorlar.
05-29-2010 12:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

(05-29-2010 12:03 AM)aeon Yazılan:  
(05-28-2010 11:04 PM)Terazi Yazılan:  Mıknatıs takılmış gibi oluyorlar.gözkýrpma
gözler çok derinden ve geriden bakıyor , burun sivri ,gözler burna yakın ,karnalık bir surat.

insan sürekli incelendiği hissne kapılıyor.bir de fdalgınken bile dikkatli duruyorlar.
hehee
bu kadar güzel benzetme olur.

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
05-29-2010 12:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Terazi Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

83-95 yıllar arasında pluto akrep nesli vardı ve , yükselen akreplerin pluto asc kavuşumuna sahip olma olasılıkları daha yüksekti.

gözler çok derinden ve geriden bakıyor , burun sivri ,gözler burna yakın ,karnalık bir surat.

Bide esmer oluyorlar verygood
insan sürekli incelendiği hissne kapılıyor.bir de fdalgınken bile dikkatli duruyorlar.

Hep okurdum akreplerin bakışları çok etkiyecidir diye ama tanıdığım çok insan yoktu.
88'li biriyle tanıştım 2 ay önce asc akrep ve dediğin gibi asc pluto kavusumu var 8.ev vurgusu var aynı zamanda konuşurken gözlerine bakamıyorum neerdeyse ona doğru çekiliyormuş gibi oluyorum aslında göz yapısıda çok sıradan falan hani ama bakışları çok gizemli manyetik bir çekim oluyor akreplerde .

Birde esmer oluyorlar.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=8...2=1&lang=e
05-29-2010 12:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

(05-29-2010 12:09 AM)Terazi Yazılan:  

Bide esmer oluyorlar verygood

Hep okurdum akreplerin bakışları çok etkiyecidir diye ama tanıdığım çok insan yoktu.
88'li biriyle tanıştım 2 ay önce asc akrep ve dediğin gibi asc pluto kavusumu var 8.ev vurgusu var aynı zamanda konuşurken gözlerine bakamıyorum neerdeyse ona doğru çekiliyormuş gibi oluyorum aslında göz yapısıda çok sıradan falan hani ama bakışları çok gizemli manyetik bir çekim oluyor akreplerde .

Birde esmer oluyorlar.

Şöyle bir akrep olamadım valla baktınmı düşüreceksin:D
05-29-2010 12:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(05-29-2010 12:55 AM)tuana1982 Yazılan:  aeon akrepleri öylebir anlatmışsınızki inanın ben kendimden bile korktum acaba bendemi öyleyim diğesaskin.w

güneşiniz başak
terazi stelyumnunuz var
ve 1.evinizde uranüs bulunmakta .
dış görünüşünüzde akrep etkisi azalır.

oysa asc plutolar daha akrepsi bir havaları olur.

google girip görsellerde john d. rockefeller , ed harris ,sting veya clint eastwood araması yaprsanız . dediğim etkileri fark edersiniz verygood
05-29-2010 01:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  yükselen akrep fotoğraflar aeon 101 122,708 04-09-2018 09:10 PM
Son Mesaj: melody

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir