Değerlendir:
  • 18 Oy - 3.39 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kadınlar ve Evlilik
Yazar Mesaj
Aquar
Kayıtsız

Cvp: Kadınlar ve Evlilik
melis_bk Yazılan:
Nihal Yazılan:
melis_bk Yazılan:Evliliğe canımızın istediği an başlar bitiririz türünden bir ilişki kürü gibi bakarsak hiç bir dış etken olmadan da biter çünkü yapısı itibariyle sürdürülmesi en zor ortaklık türü evlilik.İki yabancının aynı anda benliklerini asimile etmeden biz olmayı başarmaları hayatın gelişme ve değişme süreci içinde yeterince zorlayıcı.İş ortağınızla özel hayatınızı işinize taşımadan verimli çalışabilirsiniz ama evlilikte sevgili olmayı,ebeveyn olmayı,dost olmayı,yatırım ortağı olmayı,aile olmayı aynı hayatın içinde başarmak gerekiyor ki hepsini dengede tutmak emek istiyor.
Yazdıklarım astrolojik bir temel içermiyor ancak evliliğin; aşık oldum evlendim,yürümüyor bitirdim,heyecan bitti ayrıldık gibi basite alan durumlarla yan yana gelmesinden ,evlilikten basit bir lise flörtünden bahsedilirmiş gibi bahsinden rahatsızım.
Tabiki kastım her türlü eziyet çekilsin,katolik bir zihniyetle insanlar hayatlarını harcasınlar değil.Evliliğin hayat arkadaşlığı olduğunu zorlukların,yıkılmaların da hayata dair oluğunu unutmamak lazım.Hayat arkadaşı düştüğünüzde elinizden tutup kaldırırken kendi elini kirletmeyi göze alandır,heyecanı bitti bu işin gidiyorum diyen değil.
Transitleri ya da bütün astrolojik veriler güzellik veya çirkinlik getirmiyor zaten hayatın bir parçası olan dönemlerin hangisinin eşiğinde oluğumuzu işaret ediyor bir çeşit yol bildirim cihazı birkaç km ötesi yol tek şerit,mucurlu veya 10 km sonra yol asfaltı süper gaza bas diyen....Bunu bildiren bir cihazınız yoksa da yol aynıyle orda ....
Astrolojide acemi öğrenci evlilikte kalfa bir kadının evlilik üzerine düşünceleri...
acıları ve sevinçleri aynı kişiyle yaşadığınızda bir dolu anıyı birlikte biriktiriyor ve aynı olayları birlikte deneyimlemiş oluyorsunuz...

bir yol arkadaşlığı...

bu yol arkadaşlığında gizlice ilmik ilmik örülmeye başlanan bir bağ sözkonusu ve bu bağı kesip atmak için kendi canınızın da acıması kaçınılmaz, çünkü o bağ ikinizi birbirine dokuyan, - bir - leştiren olduğu için keserken artık size ait olan bir dokuyu kanatarak kesmeyi gerektiriyor...belki bunu astroloji açıklayabilir, bilemiyorum ama biten evliliklerle ilgili duygusal yaşantıları çok merak ediyorum..

Siz daha kestirme anlatmışsınız Nihal,fikrimce yapılması gereken her şey yapıldıysa duyulan acı ancak diş ağrısına tercih edilen diş çekimi kadar olacaktır...

Sevgili melis

yapılması gereken herşey yapıldıysa derken, nelerden bahsettiğinizi anlayamasamda, bu evlilik misyonunu yerine getirdi, hayatımdaki rolünü tamamladı ve artık bir hükmü kalmamıştır noktasına gelen evlilikler kolay ve acısız bitebiliyor
06-30-2009 05:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

Cvp: Kadınlar ve Evlilik
Şunu demek istedim ki
Zamanla oluşan yıpranmaları tamir etmek için gereken ne ise:gelişmek,anlamaya çalışmak,sabretmek,terapi almak v.s sonunda olmuyorsa her gün üzülmektense bir kez üzülüp kesip atmak...
06-30-2009 06:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
optimus_prime Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: Kadınlar ve Evlilik
benım ayım ve venusum arasında sextil açı war sanırım evlendigim kadın güzel ve akıllı birisi olacak..ayı ile venusu arasında olumlu acı olan erkeklerin eşlerinin genelde çok güzel olduklarını farkettım..üsteklik 7.evimin açılarıda iyi..insallah tahmin ettiğim gibi olurgülücük
08-02-2009 01:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

RE: Kadınlar ve Evlilik
Inşallah tahmin ettiğin gibi yada bekledigin gibi bir şanslı bulursun, ama umarım bu arada pek de o kadar güzel olmayan ama harika anlaşacağın bir hatunu es gecmezsin... Güzel göruntu hep geçicidir, bilmiyorum kac yasındasın ama zaman gectikce beklentilerin de muhakkak değişecektir.

Uzun süren evliliklerden ayrılmak cok daha zor oluyor bence. Ben 19 sene üzerine ayrıldım, ve epey zorlandım. Bence insanın bir karara varabilmesi icin epey bir zamana ihtiyacı oluyor... ama sonunda oluyor, cunku muhim olan içinde bitirebilmektir. Pek kolay olmasa da , bitirmeyi butun benliğinle istediğin zaman , zaten olaylar hep o yonde gelişir ve sonunda ayrılırsınız. Muhim olan kimseyi kırmadan, uzmeden, ve karsılıklı anlasarak ayrılabilmektir. Hayat sizindir ve sizin mutlulugunuzdan sadece ve sadece siz kendiniz sorumlusunuz. Baskası sorumlu tutulamaz... dolayısıyla ne secerseniz , sonuclarına da katlanacaksınız. Herkesin kendisine göre kuralları vardır ve bunun bir genellemesi olamaz bence...
Benim şahsi goruslerim su sekildedir.

Evlilik bir sorumluluk ve karsılıklı fedakarlık işidir. Bırakın evliliği, bir beraberlik ya da erkek erkege normal bir arkadaslık bile sorumluluk ve fedakarlık ister... arkadaşını hep ararsın, ararsın....ehhh dersin o seni aramıyorsa bırakırsın pesini... cunku karsı taraf o fedakarlığı yapmıyordur sana karsı ve yurumez ilişki... almak ve vermek ya da vermek ve almak... her ikisi de dengede olmalı evliliklerde... hep ben, hep ben diyen ya da" önce benim mutlulugum gelir, önce beni mutlu et, ondan sonra ben seni mutlu ederim..." demekle evlilikler yurumez...sırası gelir eşinin hosuna giden ama senin hosuna gitmeyen bir sey yapabililrsin, ama o da sana sırası geldiginde yapmalıdır...neticede her cift karsısındakini oldugu gibi kabul etmelidir, saygı gostermelidir onun kişiliğine, şahsiyetine, var oluşuna, ama asla tahammul göstermemelidir. Kabul etmek demek onun her yaptığını onaylamak demek de değildir... zaten kabul edemiyorsan o zaman kesin ayrılmak lazım, baska turlu yurumuyor, tahammulle ilişki yurumez, devamlı gerilim olur... Tabii ki bizim kulturumuzde hep yuvayı korumak, birlikteliği devam ettirmek cok önemlidir ama bunlar adına devamli gerilimli bir atmosferde yasamak ne kadar sagliklıdır.. terazi meselesidir bu. herkese gore değişiyor... ama ben mecburi evliliklerden nefret ediyorum.... sanki kendimi bir tiyatro sahnesinde gibi hissediyorum... maskeler, oyunlar...ne bu yaaa...

Bir de evliliği iyi gitmeyenlerde ben genelde suna şahit oluyorum... arkadaşın gelir sana dert yanar, yaaa benim hatun soyle yapiyor, boyle yapiyor... hatunu dinlersin, "benim koca soyle ayı, böyle kuroluklar yapiyor..." filan ama inanın bana suc oranı hep % 51 e % 49 gibi cok az bir farktır...
Bence ayrılmak isteyen,evliliğini kurtarmak için elinden geleni yapmalı, emek harcamalıdır, ama gene de olmuyorsa, o zaman da kesinlikle ayrılmalıdır.... yukarda yazılanlara cok katılıyorum, düşünsenize 19 senedir ne kadar cok anınız var ve ayrılarak onları kalbinizde bir yerlere gömüyorsunuz ama iyi anılarınızı , terazinin bir kefesine koyduğunuzda, öbür kefene de kötü anılarınızı koyduğunuzda o zaman gercekleri cok rahat gorebiliyorsunuz.
Bir de sunu unutmamak lazım...
ne kadar cok guzelliklerle, aşkla, sevgiyle, şevk ile evleniyorsunuz ve bir yola çıkıyorsunuz....sonra zaman geciyor ve aşk bitiyor ama yerini baska seyler doldurmaya baslıyor....buraya kadar her sey normal...ama daha sonra dunyadaki gelişmeler, farklı sistemlerin ortaya cıkması, farklı düşüncelerin gelişmesi, ekonomik bağlılıklar ya da bağımsızlıklar , cevre kulturu ile aile kulturu arasındaki uyumsuzluklar ve daha baska bir suru etkenlerle, en basta ne kadar da sevimli gelen kişiler zamanla değişiyor, ya da siz değişiyorsunuz ve ondan sonra da aranızda farklılıklar , anlaşamamazlıklar baslıyor... gorus farklılıkları oyle boyutlara ulasıyor ki, sonunda gercekten mutsuz olmaya baslıyorsunuz ve seneler suren emekler harcıyorsunuz, kurtarma yonunde...ama olmuyor, olmuyor... ve sonunda ayrılıp huzura eriyorsunuz....ilişkiyi bitiriyorsunuz...ama eski dostluğunuz baki kalmali bence... bunu kaldırabilmeli insanlar... iletişimde kalabilmeli... hele arada cocuk varsa guzel bir iletişim kurulmalı, anneler gününde ya da babalar gununde en azından bir araya gelinmeli, cocukların dogum gununu kesinlikle beraber kutlamalı... Cocuklara , ayrılarak cok daha mutlu yasadığınızı gösterebilmeli...
Astrolojik olarak bir ayrılık potansiyelini görebilirsiniz, ama sadece gorebilirsiniz, ve hic bir sey yapamazsınız. Ancak eslerin her ikisi de astrologiye saygıları olursa ve istekliyseler, bir seyler yapılabilir.... yoksa ıııhhhh...
neticede insanlar ayrılıklar sayesinde cok sey ögrenebilirler, olgunlasabilirler ve kişisel gelişimlerini daha güzel devam ettirebilirler...
Ve cocuklar...bence bir cocuk bir ayrılıkta ancak ihtiyacı kadar etkilenir, fazla degil...cunku boyle olaylarda kendinizi asla cocugunuzun yerine koyamazsınız. tam anlamıyla empati yapamazsınız... psikolog ya da benzeri bir egitim almışsanız elbette olabilir, ama aksi durumlarda pek mumkün degil bence..... cocuklar için muhim olan en birinci şart "huzurlu bir ortam" dır. huzurlu bir ortam , illa da bir aile demek degildir....
sevgiyle kalın....

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
08-04-2009 11:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Evlilik ve Para Üzerine Notlar dilek8855 58 70,798 11-23-2018 09:24 PM
Son Mesaj: picachu

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir