Değerlendir:
  • 14 Oy - 2.79 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Karşı Konulamaz Enerji
Yazar Mesaj
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

Karşı Konulamaz Enerji
Çok eskilerden beri geleneksel astroolglar Marsı erkeklik,cesaretlik,inisiyatif,iddia ve irade ile özdeşliştirmişlerdir. Venüs dişilik,yumuşaklık,bağlılık,alıcılık ve güzellikle bağdaştırılmıştır. Ama bu bölümde kadınlar için bir Venüs paragrafı ve erkekler içinde mars paragrafı yoktur. Yirminci yüzyılda her iki ilişki prensibi de tüm cnisiyetler için giderek daha aktifleşmiş ve daha erişilebilir olmuştur. Mars, testesterondan ziyade eylem, kararlılık arzu ettiklerimizi arama güdüsünü temsil eder. Venüs ostrojen değildir. İlişki kurma kapasitesini,yaratmayı,cezbetmeyi temsil eder. Mars kovalarken venüs çeker gülücük cinsiyetiniz ne olursa olsun her ikisinede yatkın değilmisiniz!!!

Bazen aktip olarak ilişki kurmaya çalışırız. Bazende daha pasif bir rol oynar,bir başkasının inisiyatifi ele almasına izin veririz. Mars gözümüze takılan kişiye nasıl eriştiğimizi gösterir. Venüs nasıl kendimizi çekicileştirerek,ilgi beklediğimizi açıklar. Hatırlanması gereken önemli bir nokta Venüsün ayrıca başkalarında neyi çekici bulduğumuzu belirttiğidir. Mars venüsün oltasının peşine düşer, Venüs bir dilberdir,mars talibidir, venüs tuzak,mars avcıdır,venüs strateji mars taktiktir..

Kaynak:Gökyüzü Ortaklığı

Şimdi arkadaşlar bu yazıyı neden buraya yazdım,yazıdanda anlaşılacagı gibi konumuz aşk,ilişki, çekim... İki insan birbirinden hoşlandığında haritalar arasında nasıl bir etki oluyorda bu insanlar birbirlerine asla hayır diyemiyorlar...... Hepimizin başına gelmiştir, öyle bir an oolurki karşımıza birisi çıkar ve ondan öyle bir elektrik alırızki,asla o insana hayır diyemeyiz,biz kaçtıkça sanki üzerimize üzerimize gelir,acaip bir tutku hissederiz ,bunu nasıl açıklarsınız,hangi gezegenler hangi açılar böyle bir etkiye neden olabilir,sizce venüs ve mars bu iş için yeterlimi? yoksa işin içinde başka oyunbozanlarda varmı ne dersiniz,buyrun tartışalımgülücük

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
05-24-2008 12:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Kaçanmı Kovalayanmı :)
valla bana hiç bakmayın , venüs oğlak + mars başak = Tahta ! gülücük)

ikililer arasında ki çekimi etkileyen astrolojik faktörlere gelince ; bence ilk iki sırayı venüs-mars güçlü açılarıyla (kavuşum-kare-zıt) , 7.eve (Dsc üzerine) düşen kişisel gezegenler alıyor bu konuda iddiaya bile girerim ;)

güneşi 7.evde olan bir bayan tanıyorum ve hayatına giren erkeklerin hemen hepsi aslan burcu (güneş=aslan)

yezda'nın bahsettiği o elektriği aldığım hatunlardan birisinin venüsü , benim marsla kavuşum yapıyordu..
bir başkasının marsı , benim venüsle zıt açı yapıyordu..
bir başkasının venüsü benim 7.evime dokunuyordu..

brad pitt ile angelina jolie arasındaki gezegen açılarının neredeyse çoğu sert açılar (zıtlar birbirini çeker) benimde başıma benzer bişey gelmişti gülücük

not ; Yezda bak sana cevap vereyim dedim adım yine çapkına çıkacak , ne kadar mâsum olduğumun açıklamasını sen yaparsın artık gülücük

05-24-2008 03:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Garavu Çevrimdışı
Parola61
Webmaster
lt=

Rep Puanı: 169

einsteine sormuşlar, aşkıda anlat öğrenelim demişler, beni o işlere karıştırmayın demiş adam.

adam izafiyet teorisini aşkı açıklamaktan daha kolay buluyor siz neyi tartışıyosunuz yafu gülücük)
05-24-2008 09:39 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Ben burda ayımızın çok önem kazandığını düşünüyorum,çünki ilişkide direk aylar birbiriyle uyumlu olursa karşımızdaki insan çekici yada itici gelebiliyor,ondan ilişkinin devamı için öbür etkiler uyumlu olmalı diye düşünüyorum...

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
05-24-2008 10:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yaren Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Yıldırım Yazılan:valla bana hiç bakmayın , venüs oğlak + mars başak = Tahta ! gülücük)

ikililer arasında ki çekimi etkileyen astrolojik faktörlere gelince ; bence ilk iki sırayı venüs-mars güçlü açılarıyla (kavuşum-kare-zıt) , 7.eve (Dsc üzerine) düşen kişisel gezegenler alıyor bu konuda iddiaya bile girerim ;)

güneşi 7.evde olan bir bayan tanıyorum ve hayatına giren erkeklerin hemen hepsi aslan burcu (güneş=aslan)

yezda'nın bahsettiği o elektriği aldığım hatunlardan birisinin venüsü , benim marsla kavuşum yapıyordu..

brad pitt ile angelina jolie arasındaki gezegen açılarının neredeyse çoğu sert açılar (zıtlar birbirini çeker) benimde başıma benzer bişey gelmişti gülücük

not ; Yezda bak sana cevap vereyim dedim adım yine çapkına çıkacak , ne kadar mâsum olduğumun açıklamasını sen yaparsın artık gülücük

ewet Yıldırım zıtlar birbirini çeker çok doğru ...ama siz siz olun ilk çekimin ardından nikah masasına oturmayın bekleyin anacım geçsin bikaç sene bakalım ne oluyorgülücük) (tecrübe konuşuyor burda.))...
çekim konusuna gelince valla dikkat ettim yay ve oğlaklar benim çekim alanımda gülücük) keşke yay lardan uzak durmayı başarabilseydim çok kızdımartık çok geçççççç:(
bizimkisi ne seninle ne sensiz durumu yani:p

Full Time Şerefsiz Olacağına,Part Time İnsan OL......
05-25-2008 01:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Garavu Çevrimdışı
Parola61
Webmaster
lt=

yaren Yazılan:
Yıldırım Yazılan:valla bana hiç bakmayın , venüs oğlak + mars başak = Tahta ! gülücük)

ewet Yıldırım zıtlar birbirini çeker çok doğru ...ama siz siz olun ilk çekimin ardından nikah masasına oturmayın bekleyin anacım geçsin bikaç sene bakalım ne oluyorgülücük) (tecrübe konuşuyor burda.))...
çekim konusuna gelince valla dikkat ettim yay ve oğlaklar benim çekim alanımda gülücük) keşke yay lardan uzak durmayı başarabilseydim çok kızdımartık çok geçççççç:(
bizimkisi ne seninle ne sensiz durumu yani:p

abla boşa şu adamıda kurtulalım toptan be gülücük

şaka maka foruma giriyormu abimiz, giriyor ve şu an bu yazdıklarımı okuyorsa yüksek hürmetlerini sunar ellerinden öperim, bizimki nacizane şaka canım gülücük
05-25-2008 10:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

birisi acilen baba uyum analizi yapabilirmi yada fikrini söyleye bilirmi berbat durumdayım ve nasıl davranacağımıda bilmiyorm (haritamı buraya koyamadım artık kafam basmıyor beynim kapattı tüm kapıları tarihleri yazsam olur herhalde 01.02.1971 şişli- ist. saat.02.30 eşimin 10.07.1972 ladik-samsun saat.07.00) şimdiden herkeze teşekkürler
05-25-2008 12:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Garavu Çevrimdışı
Parola61
Webmaster
lt=

gizem kara Yazılan:birisi acilen baba uyum analizi yapabilirmi yada fikrini söyleye bilirmi berbat durumdayım ve nasıl davranacağımıda bilmiyorm (haritamı buraya koyamadım artık kafam basmıyor beynim kapattı tüm kapıları tarihleri yazsam olur herhalde 01.02.1971 şişli- ist. saat.02.30 eşimin 10.07.1972 ladik-samsun saat.07.00) şimdiden herkeze teşekkürler

baba demişsin ama bana diyecektin herhalde. herşeyden önce derdin sorunun neyse serinkanlı ol, bugün yaşadıklarımızı ne kadar ağır bulursak bulalım birkaç ay sonra geri dönüp baktığımızda çok büyük ihtimalle gülerek anımsıyoruz.
geri dönüp baktığında gülerek anımsaman dileğiyle..

fazlası için nafixx@msn.com

aklıma dahiyane fikirler gelmese bile dinlerim!
05-25-2008 02:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

gizem kara Yazılan:birisi acilen baba uyum analizi yapabilirmi yada fikrini söyleye bilirmi berbat durumdayım ve nasıl davranacağımıda bilmiyorm (haritamı buraya koyamadım artık kafam basmıyor beynim kapattı tüm kapıları tarihleri yazsam olur herhalde 01.02.1971 şişli- ist. saat.02.30 eşimin 10.07.1972 ladik-samsun saat.07.00) şimdiden herkeze teşekkürler

selam gizem ; uyum analizini dün akşam yapmıştım zaten. farketmemiş olmalısın ;) uyum analiziyle ilgili pratik öneriler konu başlığına bakabilirsin ok.

05-25-2008 03:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Aslında soru konu başlığıyla alakasız olmuş,herkez kaçan kovalanır anlamında sanırım olayı anlıyor gülücük benim asıl sorum karşımızdaki insanı haritamızın hangi gezegeniyle yada açısıyla etkileriz,yada etkilenirizdi,ilk bakışmadaki karşı konulamaz elektriği nasıl açıklarsınız arkadaşlar... Mesela erkek arkadaşınız,yada kız arkadaşınızdaki açı neydi,sizi ona bağlayan yada o insanın size delice aşık olmasını sağlayan,paylaşmak isteyen varmı gülücük

05-25-2008 08:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir