Değerlendir:
  • 22 Oy - 3.09 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hafızanın Doğum Haritasında İncelenmesi
Yazar Mesaj
neptunzz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: hafızanın doğum haritasında incelenmesi
Neptün,Ay,Satürn ve Merkür hafıza ile ilgili en keskin planetlerdir.Dikkat ederseniz birbirlerinin zıttı oluyor bu planetler.

Merkür;ögrenir,kritikler,yayar ve öğretir.

Ay;Bilgileri saklar,formata koyar,değiştirebilir,subjektif edebilir.

Satürn;ileri vadede kullanmaya olanak saglar,gecmısten gelecege akratararak devam ettirir bilgiyi,işi biterse kesinlikle siler,kaldırır.

Neptün;Herseyi bitirebılır,ansızın bütün bilgiler uçabilir,hafızaya reset yada virüs girmesi gibi birseydir adeta bunun etki etmesi akıl hastası veya hafızası bozuk insanların cogunun harıtasında KARE neptün ve AY hakimiyeti vardır maalesef.

Kİlit nokta bence ay ve neptün bu ikisinin sürtüşmesi olayı çıkmaza sokmakta diger saturn ve merkür bozuk olsa bile somut gezegen oldukları için baska yoldan tekrar toparlıyorlar hafıza,bilgi vb seyleri.
06-09-2008 11:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
redroseee Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

benımde merkur kovada ve 10 evde acılara bakınca
ay kova kavusumda
jupıter 90
uranus 60
asc 90
ıyı sayılır demı arkadaslar
arada unutkanlıklar dızboyu oluyo ama genelım ıyıdır.kın tutmadıgımdan fazla beynımı zorlamıyorumgülücük)pratık ve hızlıyımdır.yorumlarını beklıyorumteşekkürler

YILDIZ HARITAM
06-10-2008 12:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

Yıldırım Yazılan:ikizler , yay , koç , aslan ve kova ; ilk dördü hiperaktif zihinleriyle ve coşkulu kalpleriyle çabuk unutma eğilimi gösterebilirler ki bu doğaldır. gün içinde binlerce tilki geçer kafalarından gülücük
kova ise ; oldukça bilgili ve donanımlı olsa da duygusal hafızası pek zayıftır. aşk acısını hakaret edercesine en çabuk unutan burç belkide kovadır diyebiliriz.

çok hızlı çalışan bir beynim var arkadaşlar,merkürüm kovada geri olmasına rağmen 8.inci evdeki 3.lü kavuşumumum yaptığı 120.lik açı bu şekilde zihminim çalışmasına neden oluyor sanırım... Yapılan hiçbirşeyi unutmam unutmuş gibi gözükürüm,ama o konunun üzerindede pek durmam... Geçen geçmiştir biten bitmiştir derim geçerim... Aşk konusuna gelincede duygusal hafızam konusunda pek katılamıycam sevgili yıldırım ben seversem kötü severim öyle böyle değil hemde gülücük hem severim hem nefret ederim gülücük sevgiler...

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
06-10-2008 01:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

yezda Yazılan:
Yıldırım Yazılan:ikizler , yay , koç , aslan ve kova ; ilk dördü hiperaktif zihinleriyle ve coşkulu kalpleriyle çabuk unutma eğilimi gösterebilirler ki bu doğaldır. gün içinde binlerce tilki geçer kafalarından gülücük
kova ise ; oldukça bilgili ve donanımlı olsa da duygusal hafızası pek zayıftır. aşk acısını hakaret edercesine en çabuk unutan burç belkide kovadır diyebiliriz.

çok hızlı çalışan bir beynim var arkadaşlar,merkürüm kovada geri olmasına rağmen 8.inci evdeki 3.lü kavuşumumum yaptığı 120.lik açı bu şekilde zihminim çalışmasına neden oluyor sanırım... Yapılan hiçbirşeyi unutmam unutmuş gibi gözükürüm,ama o konunun üzerindede pek durmam... Geçen geçmiştir biten bitmiştir derim geçerim... Aşk konusuna gelincede duygusal hafızam konusunda pek katılamıycam sevgili yıldırım ben seversem kötü severim öyle böyle değil hemde gülücük hem severim hem nefret ederim gülücük sevgiler...

sen doğarken güneşin tutulmuş o yüzden seni kovadan saymıyoruz dermişim gülücük

06-10-2008 04:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

Cvp: hafızanın doğum haritasında incelenmesi
bende kovayım ve hafızam çok iyidir
tarihleri isimleri olayları gününe saatine varana kadar unutmam yıllar sonra bile .çalıştığım yıllarda patronum bana ayaklı rehber derdi. merkür de 2. evde oğlak ta .
duygusal hafızamda çok kuvvetlidir hiç bir şeyi unutmam kolay kolay heleki kötü sözü veya yapılan birşeyi kinci değilim intikam almam ama unutmam asla .unutmakta istemem açıkcası
06-10-2008 04:41 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

unutkanlık sadece bende mi var bu aralar çok fazla var unutkanlık belkide daha önce dikkatimi çekmemiştir unutkanlığım.Aslan burcu bir arkadaşım var yükseleni oğlak yada kova (doğum saatini tam bilmiyoruz) hafızası çok iyidir hiçbirşeyi unutmaz isimleri,konuşulanları,olayları,yüzleri hatta biz sohbet ederken zaten hemen''sen gene hatırlamazsın'' diyor alıştı artık .Ben sadece numaraları çok iyi hatırlarım nasıl oluyorsa hayret rehber gibiyimdirgülücük
06-10-2008 03:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cancimini Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip

Rep Puanı: 4

Süper bir konu açmışsınız öncelikle tebrik ediyorum.Benim de birkaç söyleyeceğim birşey olsun konu hakkında madem başak,yengeç,akrep burçları ön planda..

Merkür'üm Yengeç'te 2. eve yerleşmiş,2.ev para,finans konularını ilgilendiriyor sanırım ama daha çalışma hayatına atılmadığım için bu alanda pek bilgi veremem sağlıklı olarak,bunun dışında evet duygusal hafızam baya kuvvetlidir,yapılan iyilikleri de kötülükleri de kolay kolay unutmam mümkün değildir,bu yüzden ilişkilerimi sürdürdüğüm veya arkama bakmadan çekip gittiğim olmuştur.Kinci asla değilim.Öyle gıcık olduğum insanların başına kötü şeyler gelsin istemem.

Ama gün içinde kafam dağınıktır,konuşulanları dinlerim işime gelenleri aklımda tutarım diğerlerini dinler gibi görünüp,çok ta aklımda tutmam ilgim çabuk dağılır,başka yerlere kayma ihtiyacı hissederim işte bu yüzden daha dün akşam ne yediğimi sorsalar söyleyemeyebilirim.Unutkanımdır,Ama rakamsal şeylerle,örneğin telefon numarası,tarihler,fatura ödeme günleri bunları unutmam aklımda tutar bir yerlere kaydederim.Yazıp çizmek te ayrı hobim.Eskiden günlük tutardım içimden geldiği gibi yazardım şimdi üşeniyorum ama..

"Allah yüzbinlerce Kimya yarattı ama, insan SABIR gibi bir kimya görmedi." Hz. Mevlâna

http://i.hizliresim.com/P0ONz9.gif
06-22-2008 01:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
kova Çevrimdışı
Üye
**

benim hafizam cok ama cok iyi kova burcuyum
3 yasimi bile detaylarina kadar hatirliyorum bazen konustugum zaman annem bile sasar derki kizim ozaman senin 3 yaisn vardi hatirlamazssin ama en ufak gittiymiz evin kapsindan asilan elbiseye kadar e bileyim cop kutusunun nerde olduguna kadar soylerim anneme o zaman kendimi ispatlarım yoksa inamiyorlar şu garinbana yav

bana sıgar iki dünya ben bu dünyaya sıgamam
07-29-2008 03:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Soleil Çevrimdışı
Üye
**

Emel'in durumu, ayinin ve merkurunun hicbir gezegenle kare ya da zit gorunumde acilar almamis olmasi muhtemel olabilir mi?

Soleil
07-29-2008 03:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
emel Çevrimdışı
Üye
**

RE: Cvp: hafızanın doğum haritasında incelenmesi
Soleil Yazılan:Emel'in durumu, ayinin ve merkurunun hicbir gezegenle kare ya da zit gorunumde acilar almamis olmasi muhtemel olabilir mi?

Evet benim durumum ayımın ve merkürümün hiçbir gezegenle kare ya da zıt açılar almamış olması ile ilgili olabilir mi?:)kimse cevap vermemiş:)uzun zamandır işler nedeni ile uzakta kaldım,şimdi anca konuları toparlamaya çalışıyorum kaldığım yerden devam etmeye çalışıyorumgülücük

YILDIZ HARİTAM
YILDIZ HARİTAsı
08-02-2008 12:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Rektifikasyon (Doğum Saati belirleme) Nasıl Yapılır? Dinoo 221 378,015 09-05-2019 04:26 AM
Son Mesaj: say24
  Dogum haritami okurmusunuz? Zulya 0 2,261 06-09-2019 04:01 AM
Son Mesaj: Zulya
  Yardimmmmm!Doğum haritama yardimci olur musunuz? duyguseli4108 0 2,406 05-01-2019 11:22 PM
Son Mesaj: duyguseli4108
  Doğum haritası analiz Berenbuldum1 15 4,579 07-09-2018 04:08 PM
Son Mesaj: justicee
  Yıldız Haritasında Güçlü Gezegenleri Saptamak astrosohbet 155 213,370 03-15-2018 10:34 PM
Son Mesaj: Libra
  Doğum haritası analizi ve ilişki analizi shinigami 12 21,170 09-27-2017 12:46 AM
Son Mesaj: shinigami
  Doğum Haritasının Îşaret Levhaları ( Göstergeler ) astrosohbet 29 47,144 05-11-2016 03:59 AM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Çağan'ın Doğum Haritası nisan15 5 10,517 11-18-2012 12:53 AM
Son Mesaj: SeRDaL

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir