Değerlendir:
  • 38 Oy - 2.79 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

12.evi irdeliyoruz..
Yazar Mesaj
zeppi
Kayıtsız

RE: 12.evi irdeliyoruz..
(09-10-2012 03:05 PM)Kaktüs Yazılan:  Şiron hakkında doyurucu bilgi yok malesef.. Ama genelde kapanmayan yaralar yani acı olaylar, anılar vs.. saturnün doğasına benziyor biraz. Kendini birşeye adama, ilahi bir kuvvete bağlanma isteği gibi etkileri olabilir. Bazı takıntılar vesveseler, titizliklere sebep olabilir.(Başak özelliği) Astrolojide en yakın başak burcuna duruyor.
İkizlerdeki şiron iletişimle alakalı sorunlar verebilir. Mesela konuşmama isteği, kendini ifade ederken zorlanma (sanki bir başkası yadırgayacak gulecek ayıplayacak hissi). Ama bir başkasını bu konuda yureklendirme cesaretlendirme(kendini ifade konusunda)
Her ne kadar engel duygusu versede yukselendeki şiron içten içe bir dik kafalılıkta verebilir.(Mitolojide yarı insan yarı hayvan (belden altı At) olarak anlatılıyor. Savaşcı bir doğasıda var)

evet başak özellikleri var doğru bunların hepsi.
09-10-2012 04:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Arkadaş
Kayıtsız

(09-10-2012 04:07 PM)zeppi Yazılan:  
(09-10-2012 03:05 PM)Kaktüs Yazılan:  Şiron hakkında doyurucu bilgi yok malesef.. Ama genelde kapanmayan yaralar yani acı olaylar, anılar vs.. saturnün doğasına benziyor biraz. Kendini birşeye adama, ilahi bir kuvvete bağlanma isteği gibi etkileri olabilir. Bazı takıntılar vesveseler, titizliklere sebep olabilir.(Başak özelliği) Astrolojide en yakın başak burcuna duruyor.
İkizlerdeki şiron iletişimle alakalı sorunlar verebilir. Mesela konuşmama isteği, kendini ifade ederken zorlanma (sanki bir başkası yadırgayacak gulecek ayıplayacak hissi). Ama bir başkasını bu konuda yureklendirme cesaretlendirme(kendini ifade konusunda)
Her ne kadar engel duygusu versede yukselendeki şiron içten içe bir dik kafalılıkta verebilir.(Mitolojide yarı insan yarı hayvan (belden altı At) olarak anlatılıyor. Savaşcı bir doğasıda var)

evet başak özellikleri var doğru bunların hepsi.
şiron -Asc kavuşumu varsa yükselen başak'ın özelliklerini de okuyabilirsin verygood
09-10-2012 06:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Placidus ev sistemine gore 12. evim aslan ve gunesim orada bulunuyor... Genel olarak whole sign ev sistemini tercih etsem de bugun bu sistemde 12. evde bulunan gunesim beni dusundurdu...

12. ev gizli dusmanlar evi olarak da biliniyor... Burdan yola cikarsak... 12. evimdeki aslanda ki gunesim kendimin gizli bir dusman oldugumu gosterir mi... Yani manevi acidan bakilirsa, gizli bir egonun mevcut oldugu durumunu cikarabilir miyiz diye dusundum...
Yani genel olarak insanin kendi dusmani kendi nefsidir diye dusunenlerdenim... Bunu 12. evdeki gunesimle bagdastirabilir miyiz?

Yalniz bu durumda gunes 1. ev konumununda kendime uydugunu dusunuyorum... 1. evin oncu bir ev oldugunu goz onunde bulundurursak, atilganlik yada yoneticilik gibi durumlariminda oldugunu dusunuyorum ve cogu kisiden de duyuyorum...

Yani kisaca 12. evdeki gunesimle ben kendi kendimin gizli dusmani miyim?

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
11-28-2012 05:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
albunea Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 13

mavisahram,

ben şahsen 12. ev güneşini net bir düşmanlık olarak algılamasam da o kapıya çıkabiliyorum zira kendini saklama, haksızlık etme, küçük görme gibi yan etkileri var. kendi kendinin önünü kesme, engeller koyma vs vs. benim güneşim koç ki güneşin sevdiği bir burç. aslanda da bu durum gayet yoğun çalışır bence. kolay gelsin =)
11-28-2012 10:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
FACE Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Rep Puanı: 2

Benimde 12. evimde 3 gezegen var sağolsunlar Merkür, Venüs, Uranüs. Umuyorum olumlu şeyler katmışlardır bana, nedersiniz?
12-13-2012 02:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

albunea dateline='[url=tel:1354128518' Yazılan:  1354128518[/url]']
mavisahram,

ben şahsen 12. ev güneşini net bir düşmanlık olarak algılamasam da o kapıya çıkabiliyorum zira kendini saklama, haksızlık etme, küçük görme gibi yan etkileri var. kendi kendinin önünü kesme, engeller koyma vs vs. benim güneşim koç ki güneşin sevdiği bir burç. aslanda da bu durum gayet yoğun çalışır bence. kolay gelsin =)
Tskler albunea... Yalniz senin 1. evinde ayaklarini yere saglam basan bir ay boga kisiselin var diye dusundum...

12-13-2012 04:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(12-13-2012 02:58 AM)FACE Yazılan:  Benimde 12. evimde 3 gezegen var sağolsunlar Merkür, Venüs, Uranüs. Umuyorum olumlu şeyler katmışlardır bana, nedersiniz?

Doğum saatin net ise ve yükselen burcun yay ise

Yay burcunda olup Asc (yükselen) noktasına fazla uzak olmayan Merkür,Uranüs ve özellikle Venüsü 1.evde düşünebiliriz fikrindeyim.

Düşüncelerini (merkür) beğenilerini ve ilgini (venüs) farklı fikirlerini ve tuhaflıklarını (uranüs) ifade etmekte - göstermekte zorluk çekermisin ?

12-13-2012 01:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
FACE Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Rep Puanı: 2

(12-13-2012 01:30 PM)Neptunian Yazılan:  
(12-13-2012 02:58 AM)FACE Yazılan:  Benimde 12. evimde 3 gezegen var sağolsunlar Merkür, Venüs, Uranüs. Umuyorum olumlu şeyler katmışlardır bana, nedersiniz?

Doğum saatin net ise ve yükselen burcun yay ise

Yay burcunda olup Asc (yükselen) noktasına fazla uzak olmayan Merkür,Uranüs ve özellikle Venüsü 1.evde düşünebiliriz fikrindeyim.

Düşüncelerini (merkür) beğenilerini ve ilgini (venüs) farklı fikirlerini ve tuhaflıklarını (uranüs) ifade etmekte - göstermekte zorluk çekermisin ?
Adminim öncelikle yorumun için teşekkür ederim. İfade etme noktasında problem yok efendim fakat gösterme noktasında zor bir insan olduğum için karşı tarafın benim iç dünyamı tahmin etmesi şayet ben bunla alakalı ipuçlarını bilerek araya serpiştirmezsem çok zor. Renk vermem.
12-13-2012 01:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
albunea Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 13

(12-13-2012 04:17 AM)Mavisahram Yazılan:  
albunea dateline='[url=tel:1354128518' Yazılan:  1354128518[/url]']
mavisahram,

Tskler albunea... Yalniz senin 1. evinde ayaklarini yere saglam basan bir ay boga kisiselin var diye dusundum...

orası öyle ama ay 1. evi sevmez diye hatırlıyorum. güneşle yer değiştireydiler iyiydi =)
12-14-2012 03:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Evet dogru orda da haklisin ...verygood

12-14-2012 10:36 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir