Değerlendir:
  • 38 Oy - 2.79 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

12.evi irdeliyoruz..
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: 12.evi irdeliyoruz..
(12-16-2012 12:56 AM)FACE Yazılan:  12. evdeki gezegenler bana destek mi yoksa köstek mi çok merak ediyorum.

6.ev, 8.ev ve 12.ev diğer evlere göre daha problemlidir derler.
Ve genelde bu evlerde vurgu olunca ''köstek'' durumları olabilir.

Tabii bu evlerin sağlıklı ve olumlu değerlendirilmesi seçeneği -bana göre- her zaman vardır. Biraz daha fazla çaba gerektirir.

12-16-2012 06:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
FACE Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Rep Puanı: 2

(12-16-2012 06:38 PM)Neptunian Yazılan:  
(12-16-2012 12:56 AM)FACE Yazılan:  12. evdeki gezegenler bana destek mi yoksa köstek mi çok merak ediyorum.

6.ev, 8.ev ve 12.ev diğer evlere göre daha problemlidir derler.
Ve genelde bu evlerde vurgu olunca ''köstek'' durumları olabilir.

Tabii bu evlerin sağlıklı ve olumlu değerlendirilmesi seçeneği -bana göre- her zaman vardır. Biraz daha fazla çaba gerektirir.

Bakış açısı haklısıngözkýrpma 6 ve 8'ede bakıcam birazdan. Her kösteğin içinde bir destek vardır belki. Şartlandırmıyorum kendimi.
12-16-2012 06:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Reinarubia Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

12.evimde jüpiter ve venüs kavuşumda. Jüpiterim 12.evde geri planda mı kalıyor ve görevini yerine getiremiyor acaba?

12.ev iç dünyamız ve burada yerleşe jüpiter zengin bir iç dünyayı ifade ediyor diyeceğim ama çok da öyle hayalci bir insan değilimdir, geçmişte de çok hayalci değildim. Hayallerimi elde edemediğim için hayal kurmayı bırakalı çok uzun yıllar oldu zaten.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=1...&rs=0&ast=
12-17-2012 12:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(01-23-2013 06:12 PM)jausmas Yazılan:  12. evle ilgili okuduğum birkaç yazıda, 12. evdeki stelyumun kötü birşey olmadığını aksine destekleyici bir şey olabileceğini yazıyordu. peki 5 gezegenli bir 12. ev stelyumu o kişinin iç dünyası için çok yıkıcı bir etki yapmaz mı ? çok düşünmesi, sürekli düşünmesi ve bunun kendisine zarar vermesi gibi ?

Evet bazı olumsuz durumlardan sözedebiliriz.
Kafa karışıklığı gibi, somut adımlar atmayı ertelemek ve üşengeçlik gibi

01-23-2013 07:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
michiru Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

12.ev balık güneş-venüs kavuşumu var

güneş plutor ile üçgen

venüs saturn ve neptün ile altmışlık ve tabi pluto ile üçgen

bir de KAD de balıkta ve uranus ile sekstil açı yapıyor

güneşin,venüsün ve kavuşumlarının 12.evi nasıl etkilediğini anladım,anlayamadığım daha doğrusu yorum yapmakta sıkıntı çektiğim nokta diğer açılar,olumlu açılar olması anlıyorum ki destekleyeci bir biçimde ama nasıl?

bu arada söylemeden geçemeyeceğim,neptün de oğlakta ve 10.evde,saturnle kavuşum halde hatta uranus ile de....

beni bu noktada aydınlatabilirseniz sevinirim gülücük
03-10-2013 11:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Jijimo Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Merhabalar bu forumda henüz yeniyim astrolojiye merak saldığımdan beri en merak ettiğim konudur 12. ev. Astrolojiyi henüz yeni yeni kavramaya başlasam da kendi haritamda ki vurgusu beni biraz gerdi. Sizlerden bana olan etkisini ve başa çıkmam gereken durumlar hakkında bilgi almak istiyorum.

http://hizliresim.com/OqrJ9P
05-31-2015 05:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Miss Sagittarius Çevrimdışı
Üye
**
lt=

12. evimde terazi burcunda jüpiterim var. 3. evdeki uranüs ve neptün kavuşumuna kare.

Uranüsle olan etkileşimi bana acayip özgür liberal bir ruh veriyor. Zaten en sevdiği kitapların biri Dede Korkut birisi de Jack Londonun istiridye korsanları (Bu kitaplarda hep bir özgürlük teması gülücük) Mesela bir metropolde yaşamaktansa orta asyada bozkırlarda yaşayıp ata binmek bana daha cazip geliyor fikren :D Kızılderililer, Amazonlar farklı yaşam tarzına sahip topluluklar ilgimi çekiyor hep :D Hep uzaklara uzak ülkelere aitlik bir özlem var içimde.

Neptünle olan etkileşimi de bana müthiş bir hayal gücü veriyor. Fantastik olan kitap film ne varsa severim. Olaylara ve nesnelere çok sürrealist bir bakış açım vardır. Genelde çok fantastik bir insan olduğumu söylerler :D

Ağaç tutunacaksa bende, köklerine güvensin
yol gidecekse, varsın gideceği yere.
Sabahın sisi ayaklarımı yalıyor
gece de geçecek benden.
Sustum. Yeryüzü olacağı gibi olsun.
Açtım kendimi, dümdüz,ovayım ben.
Rüzgar vurdukça bana çınlasın çimen. - Birhan Keskin.

Tel, cambazı istiyordu ki dünya istediği gibi olsun.
Bile bile aldanmaya vardırıyordu işi.
Ama olmuyordu kendisi vardı. - Turgut Uyar.
07-16-2015 03:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cero Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 6

Cvp: 12.evi irdeliyoruz..
Bu evde bulunan kişisel gezegenler, aldıgı açılara ek olarak, yönettiği burcun bulunduğu evle ilgili de problem getiriyor. Sizin haritalarınızda bu sonuç çıkıyor mu?

Örnegin 11.ev'de bulunan burcun yönetici gezegeni 12. eve düşmüsse 11 ev konularından doğan sorunlar, üzüntülerle karşılaşılması gibi.

rezonans
07-28-2015 06:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nin.Me.Sar.Ra Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

(07-28-2015 06:16 PM)cero Yazılan:  Bu evde bulunan kişisel gezegenler, aldıgı açılara ek olarak, yönettiği burcun bulunduğu evle ilgili de problem getiriyor. Sizin haritalarınızda bu sonuç çıkıyor mu?

Örnegin 11.ev'de bulunan burcun yönetici gezegeni 12. eve düşmüsse 11 ev konularından doğan sorunlar, üzüntülerle karşılaşılması gibi.

Benim 5. ev yöneticim Jüpiter 12. evde.Çocuklarım gizli düşmanlarım mı olacak acaba ? Ya da tersten bakalım 12 ev yöneticim Ay 4. evde, aile içinde beni kıskanan gizli düşmanlarım mı var ? Bu ikinci sorunun cevabı evet sayılır.Çocukken benimle arasında çok az yaş farkı olan birlikte büyüdüğümüz halam tarafından kıskanılırdım ama o zamanlar pek farketmiyordum bunu.Ondan bir kaç yaş büyük olan diğer halam da üvey annem gibiydi.Aynı evde büyüdüğümüz halde hiç sevmedim baba tarafından akrabalarımı.
07-29-2015 02:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cero Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 6

(07-29-2015 02:10 AM)Ninsianna Yazılan:  
(07-28-2015 06:16 PM)cero Yazılan:  Bu evde bulunan kişisel gezegenler, aldıgı açılara ek olarak, yönettiği burcun bulunduğu evle ilgili de problem getiriyor. Sizin haritalarınızda bu sonuç çıkıyor mu?

Benim 5. ev yöneticim Jüpiter 12. evde.Çocuklarım gizli düşmanlarım mı olacak acaba ? Ya da tersten bakalım 12 ev yöneticim Ay 4. evde, aile içinde beni kıskanan gizli düşmanlarım mı var ? Bu ikinci sorunun cevabı evet sayılır.Çocukken benimle arasında çok az yaş farkı olan birlikte büyüdüğümüz halam tarafından kıskanılırdım ama o zamanlar pek farketmiyordum bunu.Ondan bir kaç yaş büyük olan diğer halam da üvey annem gibiydi.Aynı evde büyüdüğümüz halde hiç sevmedim baba tarafından akrabalarımı.

Ben iki yöntemle de denedim birinde akraba, yakın çevre, kardeşler olan 3.ev; diğerinde kolektif aktiviteler, arkadaşlıklar evi 11.ev etkileşimi söz konusu 12 evimle. Açıkçası bu konuların tamamıyla ilgili sıkıntılar, düşmanlıklar, kandırılma olayları deneyimledim. Zarar görme de bence bu gizli düşmanlıklara alt başlık olabilir. Mesela biri sizi çıkarına kullanmışsa, yani belki neptün etkisi gibi diyebiliriz bu da gizli düşmanlık olarak 12 evin konusunda yer bulabilir diye düşündüm.

rezonans
07-29-2015 03:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir