Değerlendir:
  • 49 Oy - 2.9 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İLM-İ SİMA
Yazar Mesaj
galaxia
Kayıtsız

RE: İLM-İ SİMA
Kan grupları

Kan grupları, kişilik özelliklerini genetik olarak taşıyor:

0 grubu: Kendine güven, cesaret.
A grubu: Sinirli ve hassas.
B grubu: Uyumlu ve yaratıcı.
AB grubu: En çekici ve ilginç...

Kan gruplarının oluşumu

En eski kan grubu 0 grubundan diğer kan gruplarına kadar olan süreç şöyle;

İnsanın gıda zincirinin en tepesine yükselmesi (0 grubunun tam anlamıyla evrimleşmesi)
Avcı-toplayıcılıktan daha evcil tarım kökenli bir hayata geçilmesi (A Grubunun oluşması)
Afrika'dan Asya, Avrupa ve Amerika'ya göçlerin ve karışıp birleşmelerin oluşması (B Grubu)
Ayrı toplumların bir araya gelip, karışması nedeniyle oluşan çağdaş karışım (AB Grubu)"
Kan grupları ve kişilik arasında bir bağlantı olduğuna dikkat çeken J. D'Adamo, "Her kan grubu atalarımızın (her ne kadar aradan uzun zaman geçmiş olsa da, onların birçok davranışı bizi hala etkiler) davranışları ve yedikleri hakkında genetik mesajlar içerir" diyor.
J. D'Adamo, bireylere taşıdıkları kan gruplarının kişilik özelliklerini şöyle anlatıyor:

En cesur ve güçlü 0 grubu

Bu kan grubu taşıyan herkes gücü, dayanırlığı, kendine güveni, cesareti, sezgiyi ve tanrı vergisi bir iyimserliği genetik hafızalarında taşırlar. Sağlıklı bir bünye ve iyimserlikle desteklenmiş liderlik özellikleri (güç, etki, güvenirlik) ve başarı için gerekli güdüler size kalan 0 grubu mirasıdır.

En paylaşımcı A grubu

Kalabalık insan toplulukları ve yerleşik ama daha kırsal yaşam gerilimleri baş edebilmek üzere ortaya çıkmıştır. Psikolojik özelliklerinin bazıları, kalabalık çevresel kitlelerin ihtiyaçlarına katlanabilmekle gelişir. Büyük bir olasılıkla, bu oluşumun içindeki bireyde olması gereken en önemli özellik, paylaşımcı yapıdır. İlk A'lar, karmaşık bir hayatın meydan okumalarına karşı duyarlı, kurnaz, istekli ve akıllı olmak zorundaydılar. Ancak bütün bu niteliklerin tek bir yapıda toplanması gerekiyordu. Belki de bu bugün bile A'ların daha gerilimli bir yapıya sahip olmalarının bir nedenidir. Sıkıntılarını içlerine atarlar. Fakat patladıklarında da dikkatli olmalısınız. O gruplarının çok başarılı olduğu gerilimli ve sıkışık liderlik pozisyonlarına A'lar pek uygun değildir. Bu onların lider olamayacakları anlamına gelmiyor. Ama içgüdüsel olarak, çıkar gözeten liderliği istemezler.

En uyumlu B grubu

Irkların karışması, yeni topraklar ve yabancı iklimlerle karşı karşıya kalan ilk B gruplarının yaşamlarını sürdürebilmek için uyumlu ve yaratıcı olmaları gerekiyordu.
B grupları yerleşik A grupları kadar düzenli ve uyumlu bir konfora gereksinim duymazken O gruplarından da daha az kararlılık sahibidirler. Bu özellikler B gruplarının her hücresinde mevcuttur. Biyolojik olarak B gruplar diğer gruplardan daha uyumludur. Birçok yönüyle B grupları bütün olası seçeneklerin en iyisine sahiptirler. A gruplarının zihinsel ve duygusal olarak uyarılmış edimlerinin yanı sıra O gruplarının saldırgan ve keskin fiziksel tepkilerine ait öğeleri de içlerinde barındırırlar. B gruplarının farklı kişiliklerle daha kolay ilişkiye girebilmelerinin nedeni, genetik doğaları gereği daha uyumlu olmalarındandır. Çünkü kendilerini rekabet ve savaşlara karşı daha az eğilimli hissederler. Onlar diğerlerinin bakış açısından da bakabilirler. Empati yetenekleri vardır.

En çekicisi AB grubu

Bu grup sinirli ve hassas A 'larla dengeli B 'lerin birleşmesiyle oluşmuştur. Sonuç ise tinsel, yaşamın özellikle sonuçlarının pek farkında olmadıkları bir takım etkenlerini kucaklayan, biraz parça parça bir karekterdir. Çoğu kez onlar detaylarla uğraşıp kendilerini yormazlar. AB grubu, kan grupları arasında en çekici ve en ilginç olanıdır. Ama onların doğal karizması ardında hep kırık kalpler bırakır.
06-14-2008 12:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
galaxia
Kayıtsız

aslında sevgili mimoza kasteddiğinizi tam olarak anlayamadım ben kusuruma bakma biraç açıklayabilirmisin
ayrıca hayatım ben bu konunun uzmanı değilim amatörce ilgileniyorum daha önce yazmıştım türkiye de bunun eğitimi yok sadece yurt dışında var
inan bana inanan olmasa da avrupa bu ilmi eleman alımlarında ve mahkemelerde cinayet davalarında katilin profilinin çıkartılması noktasında kullanılıyor yani eller gidiyor aya biz kalıyoruz yaya

rize de ikizdere çayı var almanlar rafting yapmaya geliyorlar ve suyun gücünden yararlanıyorlar ve türklerle dalga geçiyorlar söyledikleri şu almanlar rafting yapar türkler de aptal aptal bakar deyip oranın ahalisiyle dalda geçiyorlarmış yaaaaa işte böyle
06-14-2008 12:39 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
se-si-re Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Cvp: İLM-İ SİMA
Sevgili akasya;
Çok güzel ve ilginç bir anlatım olmuş.Ellerine sağlık.Emek vermişsin...Yeni ve güzel bilgiler bizler içinde iyi oluyor..
06-14-2008 02:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Sahinde Hülya
Kayıtsız

akasya Yazılan:aslında sevgili mimoza kasteddiğinizi tam olarak anlayamadım ben kusuruma bakma biraç açıklayabilirmisin
ayrıca hayatım ben bu konunun uzmanı değilim amatörce ilgileniyorum daha önce yazmıştım türkiye de bunun eğitimi yok sadece yurt dışında var
inan bana inanan olmasa da avrupa bu ilmi eleman alımlarında ve mahkemelerde cinayet davalarında katilin profilinin çıkartılması noktasında kullanılıyor yani eller gidiyor aya biz kalıyoruz yaya

rize de ikizdere çayı var almanlar rafting yapmaya geliyorlar ve suyun gücünden yararlanıyorlar ve türklerle dalga geçiyorlar söyledikleri şu almanlar rafting yapar türkler de aptal aptal bakar deyip oranın ahalisiyle dalda geçiyorlarmış yaaaaa işte böyle
sevgili akasya...
-anlatmak istedigimi sözlere dökemedim sanirim ve özür dilerim...
-demek istedigim su, sen amatörcede olsa bu konularda merakli ve bilgilisin... merakda zaten bilgiye atilan ilk adim degilmi... diplomanda olmayabilir ama kendini egtmissin bravo ve bu sana yeter..
-illede herkes ayni seyi benimseyecek diye bir sartlanma yok...baskasini bilmem ama ben inaniyorum, merakliyim ve önceleri avukat polis dizilerini cok bakardim ve bu yazdiklarindan cok bahsedilirdi... ama o zamanlar öylece dinlerdim ama simdi olsa daha dikkat kesilirim...
-ben, bu yazdiklerini bazi kisiler tv'de, gazetede okumus olabilir veya cevresinden duyabilir ama anlamak icin tümünü bilmek lazim diye düsünüyorum...

-diyer konuya gelince, cok dogru yazdin... Rabbim dogaya ne cok mucizeler yerlestirmis bizim insanimiz bi haber, kendi yapmaz yapanida anlamaz... Rabbim hic bir seyi bosa yaratmamistir ama insanoglu maalesef anlamakta/algilamaktan aciz...
-yazdiklarindan ben benimle ilgili kisimlarini okudum ve agzim acik kaldi ve aklima geldide, insanlarin nasil kisilikleri farkli, haliyle görünümüde farkli olacak, bunu bu yazidan sonra daha iyi anladim... tümünü yeniden okuyacagim kesinlikle...

-sanirim bu sefer söylemek istediklerimi anlatabilmistirim... hımm
-paylasim icin yeniden tesekkürler ve sevgiyle kal.,..
06-14-2008 02:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
çilekli süt
Kayıtsız

akasya Yazılan:Göz renginiz ve karakteriniz

Gri gözlüler

Kurşuniye bakan mavi gözler şairane tabiatların, romantik huyların göstergesidir. Kurşunimsi mavi gözlüler pratik işlerde başarılı olamazlar. Daha hayalci, dalgın bir hayat sürerler.

Mavi gözlüler
Durağan olmayı sevmeyen, enerji dolu, karar verme yeteneğine sahip, pozitif, eli açık kişiler. En büyük kusurları gerçeği görmekte zorlanıp hayalperest oluşlarıdır Mavi gözlüler ekseri çevreleri tarafından çok sevilir. Zaten onlar da çevrelerinin sevgisine ve takdirine çok bel bağlarlar. Vazifelerine pek düşkün değildirler

Yeşil gözlüler

Sevdiklerini kırmayan bir yapıya sahip olan yeşil gözlüler, çok sinirli olmalarına karşın, bastırabilmeyi başaran ve kırıcı olmamaya özen gösteren kişiler. Duygularını, kontrol altına almayı başarabiliyorlar. Yeşil göz iyi bir karar verme ve kuvvetli kabiliyet göstergesidir. Yeşil gözlüler biraz kinci ve son derece kıskanç olurlar.

Ela gözlüler

Ela gözlü insanların, sezgileri son derece kuvvetlidir. Yumuşak başlı ve anlayışlı olan ela gözlüler, gururlarına aşırı düşkünler ve gururları incindiğinde ne olursa olsun asla affetmiyorlar.

Siyah gözlüler

Olaylar karşısında çabuk heyecanlanan siyah gözlü insanlar duygusal yapılarıyla bu olumsuzluğu her zaman yaşıyorlar. Hem sevgisi hem de kindarlığı çok fazla olan siyah gözlüler, hassas bir kalbe sahipler. Siyah gözler büyük ihtiras, ateş ve coşkunluklara alamettir. Ama siyah gözlü kimseler çok zaman kurnaz olurlar

Kahverengi gözlüler

Her ortamda özel hayatlarına ait detayları anlatmaktan çekinmeyen kahverengi gözlüler, art niyetsiz insanlar. En büyük olumsuz yanları dünyaya kapalı gözle bakmaları. Çoğu kez hayal kırıklığı yaşayabiliyorlar..Kahverengi gözler diğerlerini düşünen, uysal ve uyumlu ruhların aynasıdır. Ama kahverengi gözlüler bazen sadakatsiz olurlar ve işler istedikleri gibi gitmeyince sinirlenirler

Özellikle göz renklerini okurken dikkatimi çekti hep burçların fiziksel özelliklerini anlatan yorumlar bunlar mesela

Alıntı:Mavi gözlüler
Durağan olmayı sevmeyen, enerji dolu, karar verme yeteneğine sahip, pozitif, eli açık kişiler. En büyük kusurları gerçeği görmekte zorlanıp hayalperest oluşlarıdır Mavi gözlüler ekseri çevreleri tarafından çok sevilir. Zaten onlar da çevrelerinin sevgisine ve takdirine çok bel bağlarlar. Vazifelerine pek düşkün değildirler

Yükselen Balık ya da yükselen burçtaki Neptün etkisini (1.evde Neptün) anlatır gibi adeta.. hımm
06-14-2008 04:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
galaxia
Kayıtsız

şimdi herkese toptan bir cevap vereyim önce mimoza gülüm özür dilenecek bir durum yok aşk olsun abim baykuş gibi tepemdeydi çabuk boşalt orayı diye langır lungur yazdım bu konuyu üstünkörü bilen çok insan var benim gibi ama ilmi nokta da hala gözümüz kapalı türkiye kullanmıyor bu ilmi

sevgili yıldırım ısrarla resminizi beklemekteyim bu kadarcık detayla en fazla 2 satır yazılır usta resim istiyom resimmmmm (yazdıklarınızdan içime bir kurt düştü )ayrıca size çok teessüf ederim o nasıl söz öyle mideniz bulanır allah aşkına biz dünya güzelimiyiz hoş ben güzelim emme neyse gülücük) gülücük)

çilek gülüm benim de güneş satürn karem var ayrıca bu yapıştırdığım bilgiler sadece 1/3 ü kalanlarını yeri geldiğinde yapıştırırım

* alnım açık diyebilirim. saçlarım seyrek , 5 sene içinde dağınık bırakacam bişey kalmayacak çünkü ;)

* burnum büyük ve koca delikleri var (abartmıyorum gerçekten öyle)

* gözlerim ela renkli ve sanki içe çökmüş gibi.

* kulaklarım asimetrik , cem yılmaz gibi (cem yılmazınkiler daha düzgün)

* el bileklerim zayıf , ellerim küçük denilebilir.

* son bir kaç yıla kadar oldukça zayıftım genel vücut olarak , bu aralar biraz göbek yaptım ;)

* geniş omuzlu ve atletik olduğumu söyleyemem , tam tersi doğrudur ;)

* bacaklarım çarpık.

* bacaklarımla gövdemin uzunlukları birbirine yakın diyebilirim.

* sırtımda hafif kambur olduğunuda ve spor yaparak düzeltmeye çalıştığımı da ilave edeyim ;)

derin bir ilim -mesela astrolojiyle ilgilenmen- hayır sever, nazik bir yapı bazen anlayış kıtlığı ve bir parça kibir,kıskançlık ve inat ,ciddi,sabırlı,tabiri caizse edepli, okuyup araştırmayı seven meraklı bir yapı,asimetrik kulak bir şey ifade etmez yapısıyla ilgili ayrıntı gerek,kuvvet eksikliği,biraz alık ve şaşkın bazen fesat bazı konularda kötü huylu olma ayrıntılar çok az benden bu kadar

bu konuda samimiyetinize güvensem mi yoksa güvenmesem mi karar veremedim kafa bulmaya kalkışmadığınız sürece problem yok
06-14-2008 04:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

kafa bulmadığımı söylemiştim. küçükte olsa yaptığın değerlendirme için tşk ederim akasya.
kıskançlık , inat , sabır vs. gibi söylediğin pek çok şey benimle örtüşüyor.

06-14-2008 05:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
galaxia
Kayıtsız

rica ederim yıldırım
belkide önyargılı davranmışımdır kimseyi kırmak istemem ama resim konusunda ısrarlıyım (gladio54 senin kardeşin mi ve kullandığı avatar kendi resmimi ve sen ona benziyormusun )

aslında bu işlemde bütün özelliklere tek tek bakılır pozitifler bir yana negatifler bir yana klasik bir matematik hesabıyla pozitifler fazlaysa o kişi iyi biri kabul edilir

bazen kişide bir mizacın hem iyi hem kötü yönü bulunabiliyor böyle durumlar nötr kabul edilir yani o huy kişide dengeli bir durumdadır orta karar
06-14-2008 06:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
çilekli süt
Kayıtsız

Akasyacığım kafa bulma kısmı banaydı sanırım gülücük Canım benim ben takılırım arada sevdiğim kişilere lütfen yanlış anlama ok. Yıldırım'a ezelden beri gıcıklık yapmayı severim gerçi arada çok kötü uçan tekme atacak gibi geliyor bana ama ben yine de şaşmıyorum bildiğim yoldan gülücük) Bu arada sana özelden atıyorum resmimi bana da bir yorum yap müsait olursan. Bakalım tahminlerin doğru çıkacak mı gülücük
06-14-2008 08:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

akasya Yazılan:rica ederim yıldırım
belkide önyargılı davranmışımdır kimseyi kırmak istemem ama resim konusunda ısrarlıyım (gladio54 senin kardeşin mi ve kullandığı avatar kendi resmimi ve sen ona benziyormusun )

aslında bu işlemde bütün özelliklere tek tek bakılır pozitifler bir yana negatifler bir yana klasik bir matematik hesabıyla pozitifler fazlaysa o kişi iyi biri kabul edilir

bazen kişide bir mizacın hem iyi hem kötü yönü bulunabiliyor böyle durumlar nötr kabul edilir yani o huy kişide dengeli bir durumdadır orta karar

evet gladio54 kardeşimdir ve resim onundur. yükseleni akreptir yani karizma ;)
ben pek benzediğimizi söyleyemem , huyuda suyuda farklıdır ama severiz sayarız birbirimizi ;)

ben senin bu güzel çalışmalarını gösterebilmen için öncülük edeyim istedim ve bu forumda pek yapmadığım bir şeyi yaparak kendimden çokça bahsettim , özellikle fiziksel yönümden.
küçükte olsa değerlendirmen için tekrar tşk ederim -ok
mesajlarını ilgiyle takip edeceğim.

06-14-2008 09:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir