Değerlendir:
  • 49 Oy - 2.9 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İLM-İ SİMA
Yazar Mesaj
galaxia
Kayıtsız

RE: İLM-İ SİMA
saolun arkadaşlar esasen 4-5 gündür bende çok gerginim sürekli baş ağrısı çekiyorum belki yazılarıma agresiflik yansımış olabilir (napalım yani derdimiz var heralde gülücük) gülücük) bende yüzüklerin efendisinde ki simeigol a döndüm bir öle bi böle )

çilek ve yıldırım samimiyetinize güveniyorum özelliklede sen çok cesur adamsın yıldırım bana kendini kobay yaptın ya helal olsun daha çok yazmak isterim senin hakkında yıldırım bir ara ben soruları hazırlar sana öm atarım sen cevap yazarsın biliyorum sülük gibi yapıştım aslında ısrarcı değilim seni sakin buldum ya ondan ve yıldırım bilmiyorum kabul edermisin etmezmisin seni çok fazlaca içli ,hissel ,gizemli buluyorum sende akrep etkisi olduğunu düşünüyorum (özellikle plüton)ve kendi içimde seni çözene kadar uğraşırım
06-14-2008 10:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
neptunzz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

akasya Yazılan:Kan grupları

AB grubu: En çekici ve ilginç...

Kan gruplarının oluşumu

En çekicisi AB grubu

Bu grup sinirli ve hassas A 'larla dengeli B 'lerin birleşmesiyle oluşmuştur. Sonuç ise tinsel, yaşamın özellikle sonuçlarının pek farkında olmadıkları bir takım etkenlerini kucaklayan, biraz parça parça bir karekterdir. Çoğu kez onlar detaylarla uğraşıp kendilerini yormazlar. AB grubu, kan grupları arasında en çekici ve en ilginç olanıdır. Ama onların doğal karizması ardında hep kırık kalpler bırakır.

Ah neydi benim gençliğim üniversite zamanlarım, kavak yellerinin gerçeğini çekiyordum o zamanlar hayatta.Şimdi ise;koşturmaca ve stres var elde AB kanımla.
06-15-2008 12:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
çilekli süt
Kayıtsız

akasya Yazılan:saolun arkadaşlar esasen 4-5 gündür bende çok gerginim sürekli baş ağrısı çekiyorum belki yazılarıma agresiflik yansımış olabilir (napalım yani derdimiz var heralde gülücük) gülücük) bende yüzüklerin efendisinde ki simeigol a döndüm bir öle bi böle )

..yıldırım bilmiyorum kabul edermisin etmezmisin seni çok fazlaca içli ,hissel ,gizemli buluyorum sende akrep etkisi olduğunu düşünüyorum (özellikle plüton)ve kendi içimde seni çözene kadar uğraşırım

aman efendim önemli değil arada bir eser her insana dalga dalga yayılır bu asabi duygular hem bunların ne önemi var ki canım yaşasın kıymetlimissss gülücük) bu arada çok geçmiş olsun umarım migren değildir.

Yıldırım'ın yanlış hatırlamıyorsam tam tepede tavan yapmış bir Pluto'su var Akasya gülücük Hem de Ay'ıcığı ile kavuşumda gözkýrpma
06-15-2008 12:35 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Sahinde Hülya
Kayıtsız

En paylaşımcı A grubu
Kalabalık insan toplulukları ve yerleşik ama daha kırsal yaşam gerilimleri baş edebilmek üzere ortaya çıkmıştır. Psikolojik özelliklerinin bazıları, kalabalık çevresel kitlelerin ihtiyaçlarına katlanabilmekle gelişir. Büyük bir olasılıkla, bu oluşumun içindeki bireyde olması gereken en önemli özellik, paylaşımcı yapıdır. İlk A'lar, karmaşık bir hayatın meydan okumalarına karşı duyarlı, kurnaz, istekli ve akıllı olmak zorundaydılar. Ancak bütün bu niteliklerin tek bir yapıda toplanması gerekiyordu. Belki de bu bugün bile A'ların daha gerilimli bir yapıya sahip olmalarının bir nedenidir. Sıkıntılarını içlerine atarlar. Fakat patladıklarında da dikkatli olmalısınız. O gruplarının çok başarılı olduğu gerilimli ve sıkışık liderlik pozisyonlarına A'lar pek uygun değildir. Bu onların lider olamayacakları anlamına gelmiyor. Ama içgüdüsel olarak, çıkar gözeten liderliği istemezler.
selam...
-cok entrasan... paylasim icin yeniden teşekkürler
-sanki A grubu, ikizler burcuna özelmis gibi, hani ikizlerde paylasmayi severya o yüzden... baska hangi burc var paylasabilen henüz bilmiyorum...hımm
-yazilanlar ne kadarda dogru, bence... -ok

-belki astrolojiyle ilgisi olmayabilir ama benim 4 cocugum var 4 de benim kan grubumdan, A-negativ... bir aciklama yapan olursa memnun olurum...
-ha babalarinin kan grubu 0 olur... simdiden teşekkürler

selam ve dua ile kalin...
06-15-2008 01:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

akasya Yazılan:saolun arkadaşlar esasen 4-5 gündür bende çok gerginim sürekli baş ağrısı çekiyorum belki yazılarıma agresiflik yansımış olabilir (napalım yani derdimiz var heralde gülücük) gülücük) bende yüzüklerin efendisinde ki simeigol a döndüm bir öle bi böle )

çilek ve yıldırım samimiyetinize güveniyorum özelliklede sen çok cesur adamsın yıldırım bana kendini kobay yaptın ya helal olsun daha çok yazmak isterim senin hakkında yıldırım bir ara ben soruları hazırlar sana öm atarım sen cevap yazarsın biliyorum sülük gibi yapıştım aslında ısrarcı değilim seni sakin buldum ya ondan ve yıldırım bilmiyorum kabul edermisin etmezmisin seni çok fazlaca içli ,hissel ,gizemli buluyorum sende akrep etkisi olduğunu düşünüyorum (özellikle plüton)ve kendi içimde seni çözene kadar uğraşırım

çilekinde dediği gibi plütomun açıları biraz kuvvetli diyebiliriz ancak öyle çokta cesur sayılmam. neptünüm daha güçlüdür. içe dönük biriyim o kadar , öyle çözmek için uğraşmaya değmez yani ;)
yinede sormak istediğin şeyler varsa özelden sorabilirsin ok
görüşmek üzere

06-15-2008 02:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
galaxia
Kayıtsız

Mimoza Yazılan:
En paylaşımcı A grubu
Kalabalık insan toplulukları ve yerleşik ama daha kırsal yaşam gerilimleri baş edebilmek üzere ortaya çıkmıştır. Psikolojik özelliklerinin bazıları, kalabalık çevresel kitlelerin ihtiyaçlarına katlanabilmekle gelişir. Büyük bir olasılıkla, bu oluşumun içindeki bireyde olması gereken en önemli özellik, paylaşımcı yapıdır. İlk A'lar, karmaşık bir hayatın meydan okumalarına karşı duyarlı, kurnaz, istekli ve akıllı olmak zorundaydılar. Ancak bütün bu niteliklerin tek bir yapıda toplanması gerekiyordu. Belki de bu bugün bile A'ların daha gerilimli bir yapıya sahip olmalarının bir nedenidir. Sıkıntılarını içlerine atarlar. Fakat patladıklarında da dikkatli olmalısınız. O gruplarının çok başarılı olduğu gerilimli ve sıkışık liderlik pozisyonlarına A'lar pek uygun değildir. Bu onların lider olamayacakları anlamına gelmiyor. Ama içgüdüsel olarak, çıkar gözeten liderliği istemezler.
selam...
-cok entrasan... paylasim icin yeniden teşekkürler
-sanki A grubu, ikizler burcuna özelmis gibi, hani ikizlerde paylasmayi severya o yüzden... baska hangi burc var paylasabilen henüz bilmiyorum...hımm
-yazilanlar ne kadarda dogru, bence... -ok

-belki astrolojiyle ilgisi olmayabilir ama benim 4 cocugum var 4 de benim kan grubumdan, A-negativ... bir aciklama yapan olursa memnun olurum...
-ha babalarinin kan grubu 0 olur... simdiden teşekkürler

selam ve dua ile kalin...

valla mimoza ikizlerle ilgisi var mı bilmem ama ben ikizlerin evine yerleşmiş bir akrebim ve benim kan grubum da A(-) a ile ilgili bütün özellikler var bende
şimdi bide ben illa aykırı olacam ya babam A (+) annem .abim ,kardeşim 0(+) tek negatif benim (ha mimoza allah korusun bir kaza keder olursa bana oradan kan yollarsın dimi gülüm (-) pek bulunmuyo da)
06-16-2008 04:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
galaxia
Kayıtsız

neptunzz Yazılan:

AB grubu: En çekici ve ilginç...

Kan gruplarının oluşumu

En çekicisi AB grubu

Bu grup sinirli ve hassas A 'larla dengeli B 'lerin birleşmesiyle oluşmuştur. Sonuç ise tinsel, yaşamın özellikle sonuçlarının pek farkında olmadıkları bir takım etkenlerini kucaklayan, biraz parça parça bir karekterdir. Çoğu kez onlar detaylarla uğraşıp kendilerini yormazlar. AB grubu, kan grupları arasında en çekici ve en ilginç olanıdır. Ama onların doğal karizması ardında hep kırık kalpler bırakır.

Ah neydi benim gençliğim üniversite zamanlarım, kavak yellerinin gerçeğini çekiyordum o zamanlar hayatta.Şimdi ise;koşturmaca ve stres var elde AB kanımla.

vay anam vay neptüne bakın hele şaka bir yana çok mülayimsin ama yine de kızdırılmaması gereken bir insan olduğun konusunda ısrarlıyım bir yerler de fazlaca marsın olduğunu düşünüyorum güneş asc balık
gizem=karizma eee kan da AB kim tutar seni(güneş 12.ev açıklaman çok yerinde olmuş bazı soru işaretleri vardı ama artık yoklar şimdi başka soru işaretleri var )
06-16-2008 05:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nev_bahar Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

Kişilik Analizi ve Yüz Okuma Sanatı
[attachment=418]
Kişilik Analizi ve Yüz Okuma Sanatı

A. Yaşından olgun, düşünmeyi seven
B. Özellikle 50 yaşından sonra sindirim problemleri olasılığı; dudak yakınlarında herhangi bir yerde olabilir
C. Kararlı
D. Saldırgan, gerektiğinde acımasız
E. Dalgın, düşünceli; benler kaşların sonunda veya saç çizgisinde olabilir
F. Otorite eksikliğini gösteren doğal güzellik noktası
G. Yeteneklerinden fazlasını dahi isteyen aşırı hırslı
H. Aşırı cinsel arzuya sahip; benler burun üzerinde herhangi bir yerde olabilir
I. Maddiyattan çok entellektüel olaylarla ilgili
J. Dürüst ve açık
K. Tembel ve bencil; benler sol kaş içerisinde bulunur
L. Aşırı kararlı ve hırslı; benler sağ kaş içerisinde bulunur
M. Yetenekli ancak ispat etmekte zorlanan
N. Genellikle az güvenilir, başkalarını kullanmaya hevesli

İnsan yüzünün neresi neyi anlatır?

ALIN: Kişilerin düşünme şekillerini ve düşüncelerini geliştirme metodlarını

KAŞLAR: Düşünme ve karar verme ile ilgili süreçlerin nasıl çalıştığını

GÖZLER: Hayata bakış açılarını, yeni fikir ve kişilere açık olup olmamayı ve stres düzeyini

GÖZ KAPAKLARI: Samimiyet isteği veya isteksizliğini

BURUN: İş hayatındaki tercihlerini, finansal konulara duyarlılığını, iş tatmini ve güven konularına bakış açısını

KULAKLAR: Karşısındakini etkileme ve etkilenme düzeyini, bağımsız hareket etme isteğini, gerçekçilik dengesini, verileri algılama ve kabül etme seçimlerini

AĞIZ: İletişim kurma ve kendini ifade etme isteğini, kötümserlik/iyimserlik dengesini

DUDAKLAR: Düşüncelerini ortaya koyma biçimini, cinselliğe bakış açısını, duygularını gizleme duyarlılığını

DİŞLER: İnatçılık ve utangaçlık yönlerini

YANAKLAR: Kişisel kudreti, enerji kullanımı ve insanlara yardım edebilme becerisini

ÇENE: Gerektiğinde ağırlığını koyabilme yeteneğini, saldırganlık içgüdüsünü, eleştiriye açıklık isteğini

GAMZELER: Eğlenme isteğini, mizah yaklaşımını ve yardımseverlik isteğini

ÇİZGİLER: Doğuştan sahip olunan kabiliyetleri, hayatları boyunca karşılaştıkları zorlukları

YÜZ ŞEKLİ: Kendine güveni, sabırsızlığı, arabuluculuk isteğini

YÜZ TİPLERİ: Kişilerin hangi ağırlıkta yaklaşıma; zihinsel, fiziksel, duygusal, daha yatkın olduğunu

KAFA ŞEKİLLERİ: İhtiyatlı ya da baskıcı olup olmadıklarını

KIYAFETNAMELER

İnsanların dış görünüşünden, huylarını, kişiliğini anlatan bilimi, “ilm-I kıyafet’ül beşer” ve “ilmü’l feraset” adlarını alır. Göz rengi, saç rengi, boy uzunluğu gibi görünüş ayrıntılarının karakter için ipucu olabilmesi, bu özelliklerin doğuştan olmasına bağlıdır.

Dış görünüşten kişilik, huy ve yetenek anlamaya çalışmanın doğrudan falla ilgisi yok gibi görünebilir. Ama gelecekteki iyilik ve kötülüğün, kişinin ilişkide bulunacağı insanlarla bağlantısı düşünülürse, insanların eş, ortak, arkadaş hatta çalıştıracakları hür ve köle insanların seçiminde bu ölçülere başvuru anlaşılabilir.
Dış görünüşün iç dünyayı yansıtması tezi, divan edebiyatında kıyafetname denilen metinlerin hazırlanmasına yol açmıştır. Bu tür kitapların en yaygını XV. yüzyılda yaşayan Hamdullah Hamdi’nin Kıyafetnamesi’dir. Akşemseddin’in küçük oğlu olan Hamdullah Hamdi, ad benzerliği olan öteki Hamdi’lerden ayrılması için Hamdi Çelebi adıyla da anılır ve önemli bir ozandır.

Hamdi Çelebi’nin Kıyafetname adlı eserinde her bölüm bir başka konuya ayrılmıştır. Ten rengi, boy, davranış, göz, burun, ses tonu, karın, göğüs vb. Bir başka ünlü kıyafetname de, XVIII. yüzyıl ozanı İbrahim Hakkı’nın Marifetname’sidir.

Dış görünüşten kişilik tespiti, bütün fallar ve bilicilikler gibi, kutsal bir kaynağa, bir Kuran ayetine bağlanır; İsra Suresi’nin 84. Ayetine. Bu ayet, özet olarak, “herkesin yaratılmış olduğu şekilde hareket ettiğini” söylemektedir. Hamdullah Hamdi’nin bu konuya değinişi şöyle:

“Hak yarattı çü nev-i insanın
Kıldı efradını muhalif anın
Gerçi birdir kamusu surette
Bir değüldür ve lik hilkatte
Lütfunu âleme ıyan itti
Sureti sırete nişan etti”

(Tanrı insan türünü yarattığında / Kişilerin farklı kıldı / Gerçi hepsi görünüşte benzer / Ama yaradılışları ayrıdır / Tanrı iyiliğini dünyaya açıklamak için / Görünüşü ahlaka işaret olarak yarattı) Bu dizeler, bir önsöz niteliği taşır.
Kuşkusuz boy, ten, göz biçimi, saç rengi gibi özelliklerden kişilik ipuçları aramanın kaynakları çok eskiye ve ulusların kendilerine benzemeyen kişilere duydukları korkulara bağlanabilir.

Kıyafetnamelerde sarışınlar ve mavi gözlüler konusundaki olumsuz yargıları böyle açıklayabiliriz:

“Gözleri gök olanda olmaz edeb
Gözleri çakır bahadır olsa aceb”

Kıyafetname, Hamdullah Hamdi

(Gözleri gök mavisi olanda terbiye olmaz / Gözü çakır yani mavimsi, mavi benekli gri olan korkusuz ve yiğit olsa şaşılır)

“Kim ki saçı sarıdır
Kibr ü gazab kârıdır

Marifetname, İbrahim Hakkı

(Saçı sarı olanların / İşi gücü büyüklük taslama ve öfkedir)

“Gözleri gök sakalı da zerddir
Andan ümid olunacak derddir”

Harename, Yümnî

(Gözleri gök mavisi, sakalı da sarıysa / Ondan dert gelmesi beklenir)
Yümnî, sarışınlarla ilgili yargılarına, Hamdullah Hamdi Çelebi’yi, “lahayre fi’l asfer” (sarıda hayır yoktur) sözünü ve kendi deneylerini kaynak gösterir:

“Tecribe ittim nice kez ben hele
Hiç umamam sarıdan eylik gele”

Ozanın deneyimine ve kötü anılarına diyeceğimiz yok, ama Arap kaynaklı bir sözün, bir başka ulusun yargısı olduğunu da kabullenmek gerek.

Dış görünüşle ilgili yargılar, hem görünüşün değiştirilebilmesi, hem eski kaygılara dayanması bakımından güvenilmez sayılsa da, hareket biçimi ve ses tonuyla ilgili yargılar kimi deneylere dayansa gerektir. “Genizden gelen sesin sersemlik ve gizli düşmanlığı yansıttığını, ince ve tiz sesin bilgisizlik, utanmazlık, usta yalancılık gösterdiğini, kadın sesli erkeklerin ve erkek sesli kadınların hırçın olduğunu” söyleyen dizeleri örnekleyelim:

“Her kimin gunne ile ola sözü
Ahmak ü kine olur anın özü
İnce vü tiz avazlı cahil olur
Bihaya ve yalanda kâmil olur
Ehl-i şirret olur dimiş hukema
Avret ünlü er ü er ünlü nisa”

Kıyafetname, Hamdullah Hamdi

Kıyafetnameler, kumral, siyah saçları, siyah gözleri över, onlara akıllılık, sabır, zekâ gibi nitelikler yakıştırırlar. Küçük başın akıl azlığı, büyük başın zekilik, uzun dilin budalalık göstergesi oluşu da zekâ geriliği gösterenlerin ya da dahilerin görünüşlerinden kaynaklanmakta olabilir.

Parmaklar, tırnaklar, dişler, dil, dudaklar, kulaklar, burun, benler, saçlar, hatta tüyler, renk, biçim, kalınlık incelik bakımından anlamlandırılır. Güzellik öğesi sayılacak pek çok özellik sakıncalar da taşır. Örneğin iri dalgalı ya da kıvırcıkları büyükçe saç inatçılık göstergesidir. Çok kıvırcık olan saç da “koyun gibi bağlılık” gösterir. Ucu kalkık burun hayalcilik ve gurur göstergesidir.

Bir güzellik öğesi sayılan benlerin de bulundukları yere, rengine ve cinsine göre anlattıkları vardır:

“Göz kapağında olan ben, hassas bir yaradılışı; gözün alt kapağında olan ben, meraklı ve kuruntulu bir yaradılışı; sağ şakaktaki et beni, kararsızlığı; alnın sağ yanındaki ben, güçlü bir belleği ve hızlı kavrayışı, uzun ömrü, alnın solundaki ben, dengeliliği, iki kaş arasında sağda ben, aşka düşkünlüğü, hoşsohbetliliği, iyi bir geleceği olmayı; iki kaş arasında solda ben, mantıkla iş görmeyi, duygululuğu gösterir.”

Günümüzde estetik ameliyatlar, diş estetikçileri ve berberler, doğal görünüş bırakmadığına göre kıyafetnamelerden verilecek uzun örneklerin yaşarlığı olmadığı da açıktır. (Derleme)
--------------------
Kıyafetname (devam...)

Uzun Boy: Hamakat ve sadeliğe, ahmak ve bönlüğe işaret eder.

Kısa boy: Zekaya, hilekarlığa, fitmeye delalet eder.

Orta boy: Güzel ahlaka, temiz kalpliliğe ve paklığa delalet eder.

Sert Saç: Akıl ve cesarete ve cür’ete delalet eder.

Yumuşak saç: Yılışıklığa, korkaklığa, cesaretsizliğe delalet eder.

Sarı saç: Kibir ve gurura, gadap ve hiddete delalet eder.

Siyah saç: Sabır ve sükunete , haliim ve selim olmaya delalettir.

Az ve seyrek saç: Zarafet,letafet ve irfana yani temizlik, güzellik ve hoşluk ve marifetmenliğe delalet eder.

Sık ve çok saç: Anlayış ve kavramanın azlığına

Kumral saç: Her cihetten , her yönden güzel tabiate ve letafete, güzellik ve hoşluğa mülayim(yumuşak tabiatlı) olmaya delalet eder.

Küçük baş: Aklın azlığına ve sır saklamamağa delalet eder.

Büyük baş: Aklın ve zekanın çokluğuna delalet eder.

Yassı tepe baş: Lakayt olup keder ve gam taşımamağa gamsızlığa delalet eder.

Yanlardan basık baş: Huyu ve tabiatı dar ve çok hiddetli olduğuna delalet eder.

Yumru ve Yüksek alın: Emanete ve çok dirayetli olmaya delalet eder.

Yassı ve düz cephe: Huyunun kötü olmasına ve sık sık hasta olmasına delalet eder.

Mutedil cephe: Aklı selim ve yaptığı işlerinin orta halli olmasına delalet eder.

Daima buruşuk cephe: Olgunluğa ve çok tefekkür (düşünceli) olmağa delalet eder.

Geniş alın: Fehim ve idrake yani anlayışlı olmaya delalet eder.

Enliliğine geniş cephe: Kerem ve sehavete delalet eder.

Kaşı arası çatık: Her zaman gam kasvetli düşünceye delalet eder.

Kaş ucu sivri: Fitnekarlığa hilekarlığa delalet eder.

İki kaşı arası açık: Doğru özlü ve sözlü olmaya, istikamete delalet eder.

İnce kaş: Güzel yüzlü olmaya delalet eder.

Uzun kaş: Kibir ve gururun olduuğuna delalet eder.

Yay şeklindeki kaş: Yüz ve ahlak güzelliğine delalet eder.

Büyük kulak: Cehalete delalet eder.

Küçük kulak: Hırsızlığa mal ve sır çalmaya meyilli olmaya delalet eder.

Orta büyüklükteki kulak: Doğru metin ve müstekım olmaya delalet eder.

Çukur göz: Büyüklenmeye, kibirlenmeye ve gururlanmaya delalet eder.

Çukur göz: Taazum ve tekebbüre ve gurura yani büyüklenmeye ve gururlanmaya delalet eder.

Siyah göz: Tabiatinin itaat ve inkıyada meyilli olmasına delalettir.

Kahverengi göz: Şecaat ve cesarete delalet eder.

Ela göz: Edep ve terbiyeye kabiliyetli olmaya delalet eder.

Mavi göz: Feraset ve şiddetli zekaya delalet eder.

Çini mavi göz: Son derece muzır olmaya delalet eder.

Küçük göz: Tabiati hafif meşrenb olmaya delalet eder.

Büyük göz: Ahlak ve zarafetine delalet eder.

Yumru göz: Sahibinin fevkalade hased olmasına delalet eder.

Mutedil göz: Sevimli ve hayırsever olmasına dalalet eder.

Kırpık göz: Uğursuzluğa delalet eder.

Baygın göz: Kalp ve yürek hırsızlığına delalet eder.

Notalı göz: Çok nazarı değen bir kimse delalet eder.

Tek göz: Muzır ve fitnekar ve hasudluğa delalet eder.

Güler göz: Fevkalade hayırlılığa delalet eder.

Şaşı göz: Uğursuzluğa delalet eder.

Sık ve uzun kirpik: Bedelsiz misli olmayan güzelliğe delalet eder.

Büyük yüz: Ahmaklık ve idrak azlığına delalet eder.

Küçük yüz: Kibir(büyüklük) ve gurura delalet eder.

Yassı yüz: Sade dil yani bön olup çabuk kanarlığa işaret eder.

Yumru yüz: Buhul ve hastalığa delalet eder.

Zayıf yüz: Hilekarlığa delalet eder.

Enli yüz: Ahlakı ve tabiatı ağır olmağa delalettir

Geniş yüz: Sözlerinin ekserisi acı olmaya delalettir.

Müdevver çehre: En makbul olup, güzel hal ve ahlaka delalet eder.

Beyaz Beniz: Sahibinin edepli ve terbiyeli olmasına delalet eder.

Esmer Beniz: Sevimliliğe, hoşluğa ve güzelliğe delalet eder.

Sarı Beniz: Hastalığa illetli olmaya delalet eder.

Siyaha meyilli beniz: Hilekarlığa, şefkat ve merhametin yokluğuna işarettir.

Beyaz ve pembe beniz: Gayet güzellik ve hoşluğa delalet eder.

ڪےєνмєк ßαzєη ναzgєçмєуi ßiŁмєктiя..
Bazen...! Unutmak Gerekiyormuş UNUTANI..
нєяşєч вєиdє вαşLαя вєиdє вітєя.
06-16-2008 07:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nev_bahar Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

Cvp: İLM-İ SİMA
ı

YÜZ OKUMA TESTİ
http://www.mehmetauf.com/test.html

ڪےєνмєк ßαzєη ναzgєçмєуi ßiŁмєктiя..
Bazen...! Unutmak Gerekiyormuş UNUTANI..
нєяşєч вєиdє вαşLαя вєиdє вітєя.
06-16-2008 07:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
galaxia
Kayıtsız

aslancım saolsın gülüm ellerine sağlık
06-16-2008 08:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir