Değerlendir:
  • 49 Oy - 2.9 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İLM-İ SİMA
Yazar Mesaj
galaxia
Kayıtsız

YILDIRIM'IN FİZYONOMİ TAHLİLİ
YILDIRIM ANALİZ

KAFA ŞEKİLLERİ: İhtiyatlı ya da baskıcı olup olmadıklarını

Tam yan profil resmi olmadığından tahminidir

Yıldırımın baskıcıdan ziyade tedbir almaya eğilimli olduğunu görüyoruz her hangi bir engel, sorun, problem her neyse zekice son derece süratli bir şekilde onu kavramaya yatkındır böyle durumlarda son derece azimli çalışkandır ve duruşu da dürüst olmaya yatkındır

Otoriter bir tavırdan ziyade dost tabiatlı, sosyal ve dışa dönüktür bazen nefsinin isteklerine sessiz kalmazsın takdir görmeyi seversin gelen iltifatları samimi olup olmadığı yönünde değerlendirip öyle kaale alırsın yoksa umursamazsın

Tedbirden dolayı geleceği düşünürsün işlerini düşünür kafanda tasarlarsın

Sevdiklerini koruma durumunda kalırsan ciddi tavırlar koyarsın ve hem kendinin hem sevdiklerinin haklarının gasp edilmesine tahammül edemezsin

ALIN: Kişilerin düşünme şekillerini ve düşüncelerini geliştirme metotlarını gösterir
Mantıklı ve kademeli bir şekilde düşünmeyi tercih edersin acele etmezsin adım adım irdeleyerek gidersin

Mantıklı bilgilere değer verirsin ve sana gelen bilgilerin tarzına uygun olmasını istersin yani karmaşık, acele düşünmeler sana göre değildir.
Bu nedenle baskı altında olduğun zaman sağlıklı düşünemezsin ve konular karşında aciz kalabilirsin

Ve sistematik düşünce tarzın sebebiyle bilgilerin genelde kalıcı olur düşüncelerin genelde derin ve ince konular üzerine olur ağırdan alan bir yapın vardır aceleyi sevmezsin (aceleci olmamaya 2.vurgu)

Emanete ihanet etmezsin zekisin(2.vurgu) ve anlayışlısın ve iyilik yapmayı seversin ve hafızanda gayet iyidir bu arada ve ağırkanlılığa 3.vurgu da geldi aşırı hassas, sabırlı ve anlayışlısındır(2.vurgu)

Düşünce tarzınızda Entel bir yapı geniş ve oldukça kuvvetli hayal gücünüz vardır, düşüncelerinizde paylaşımcı, cömertsin, tedbirli ve uyumlusun
Fark edilir bir şekilde zihinsel sükûnet hali olabilir sizde yıldırım

KAŞLAR: Düşünme ve karar verme ile ilgili süreçlerin nasıl çalıştığını

Zihinsel odaklanma noktanız tamamen insan ağırlıklıdır insancıl bir tarzınız vardır
Çevrenle bağlantının ne derece sağlam olduğu insan ilişkilerini ne kadar doğru algıladığınıza bağlıdır bir fikrin, düşüncenin ya da teorinin teknik ayrıntılarından ziyade günlük hayattaki işlevselliğine ve kullanılabilirliğine önem verirsin etkilerini gerçek hayatta gözlemlemek istersin

Zihinsel dünyanızda bir yumuşaklık, bir incelik vardır etik ve hassas bir yapınız vardır

Yine kaş yapınızdan fıtratınızda bir parça cimrilik, fitne fesat ve nifakçılık olabilir
Yardımseverliğinize 2.vurgu var yine hafızaya 2.vurgu var ve terbiye edilmiş bir zihin yapınız olabilir

Kaş arası mesafenizden dürüst ve açık bir karakteriniz olduğu anlaşılıyor

Centilmen birisin sahiplenici bir yapın var ve ciddi ilişkiler yaşarsın

Devam edecek
09-05-2008 11:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
galaxia
Kayıtsız

RE: İLM-İ SİMA
GÖZLER: Hayata bakış açılarını, yeni fikir ve kişilere açık olup olmamayı ve stres düzeyini gösterir

Gerçekçi bir gözle hayata bakarsın ve dünya gözüne tozpembe görünmez gerçeklere karşı tetiktesindir

Çıkan problemlere şaşırmazsın beklediğin hayatın bir gerçeğidir zaten zihinsel olarak tedbirliydin ve hemen önlemini alısın problemlerin ve hayal kırıklıkların fazla olmaz

Bu yüzden insanlar seninle dertleşmeyi sevebilirler şefkatli sevecen bir yanın vardır affedicisin ve iyi niyetlisin ve diğer insanlardan da aynı şekilde bir beklentin olabilir

Empati yeteneğin oldukça fazladır ve merhametli bir adamsın

Ciddi, gizemli, sevimli ve hayır sahibi bir adamsın

Göz arası mesafeden dolayı açık yürekli, dürüst ve sade gösterişsiz ve birazda basit bir yapın olabilir

Ela göz öğrenmeyi ve öğretmeyi seven bir yapı verir sezgilerin kuvvetlidir yumuşak başlı ve anlayışlı birisin gururuna düşkün olabilirsin bu noktada darbe yediğinde affetmezsin sadakate önem verirsin

Ciddiyet terbiye, yumuşak başlılık, dürüstlük sabır sende bolca vurgulu yıldırım bu özellikler bariz olmalı

GÖZ KAPAKLARI: Samimiyet isteği veya isteksizliğini gösterir

Cimriliğe 2.vurgu buradaki cimrilik aslında tutumlu olmak veya savurgan olmamakla ilgili ve ihtiraslı birisindir yani hırslı

Odaklanma kapasitesi oldukça fazladır kendi kişisel özgürlük alanına çok önem veren ve başkalarının da önemsemesini isteyen birisin bir konuyla ilgilenirken

kendini tamamen işine verirsin boş vermezsin ancak aradığını bulduğuna inandığında ilişkiye girersin

Devam edecek
09-06-2008 12:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
galaxia
Kayıtsız

BURUN: İş hayatındaki tercihlerini, finansal konulara duyarlılığını, iş tatmini ve güven konularına bakış açısını gösterir

Çalıştıkları ortamda kendi yöntem ve metotlarınla çalışmalıyı istersin işin gidişatı tamamen kontrolünde olursa daha verimli olursun

Kontrolcü yanın baskın olmalı meslek hayatında ipler senin elinde olmalı ki rahat edesin

Fesat özelliğe 2.vurgu var çalışma ortamı vs noktasında biraz öküz altında buzağı arayan biri olabilirsin çevrenden kuşku ve şüphe duyarsın durup dururken ve yine çalışırken kılı kırk yararsın

Girişkensindir ataksındır yardımlaşmayı ekip çalışmasını seversin ama inatçı, ısrarcı, hırçın yanlarında vardır finansal hayatında

Burun alın birleşimi noktasında şehvetli bir yapıdan söz edebiliriz
Parmak burun oranına baktığımızda ise normal bir şehvet ortaya çıkıyor (parmaklar noktasında nötrleşiyor) tabi başka unsurlarda var onlarla tekrar vurgu olursa o başka

DUDAKLAR: Düşüncelerini ortaya koyma biçimini, cinselliğe bakış açısını, duygularını gizleme duyarlılığını

Gurur yine karşımıza çıktı zeki ve sözden anlayan birisin yıldırım yani leb demeden leblebiyi anlarsın

Ağzın sıkıdır kararlı ve cesursundur tozpembe olmayan bakış açısına 2.vurgu ama neşeli esprili yanında vardır fazla sık olmasa da ağır takılmayı seversin

Sadıksın(2.vurgu)hislerinde sabitsin genelde eğlenceden çok işine odaklanırsın senin eğlencen ziyadesiyle başardığın iştir kara gün dostu olmalısın

AĞIZ: İletişim kurma ve kendini ifade etme isteğini, kötümserlik/iyimserlik dengesini
İletişimde daha çok içe dönük tedbirli(3.vurgu)bir kişilik yapınız var kendini açmak için karşındaki kişiye güvenmen ve onu iyice tanıman gerekir (tedbirli yapı baskın olmalı)

durgun su derin olur derler sizde derinlik oldukça fazladır ama sadece belli kişiler sizin karasularınıza dalabilir

ŞU AN SAAT 00.05 UYUMAYA GİDİYORUM

inşallah yarın devam
09-06-2008 01:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Uranos Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

Agresif bir insanın emareleri nedir akasya? Bu konuda bir bilgin var mı?
09-06-2008 01:38 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Alıntı:Yıldırımın baskıcıdan ziyade tedbir almaya eğilimli olduğunu görüyoruz

öncelikle sevgili akasya verdiğin emek çok teşekkür ederim + oldukça isabetli yorumlar yaptığını peşin peşin söyleyebilirim.

tedbirli bir yapıya sahip olduğum doğrudur. ben bu yönümü astrolojik olarak güçlü başak ve satürn etkilerime bağlamıştım.

Alıntı:sistematik düşünce tarzın sebebiyle bilgilerin genelde kalıcı olur düşüncelerin genelde derin ve ince konular üzerine olur ağırdan alan bir yapın vardır aceleyi sevmezsin (aceleci olmamaya 2.vurgu)

bu yorumunda isabetli olmuş , detaylı ve sistematik düşündüğümü , yavaş ve sindirerek ilerlediğimi söyleyebilirim. aslında birkaç cümlende ifade ettiğin gibi zeki ve çabuk kavrayan biri olduğumda doğrudur ancak fikir üretme yada bildiklerimi uygulama konusunda çabuk değilde , ağırkanlıyımdır.

Alıntı:Yine kaş yapınızdan fıtratınızda bir parça cimrilik, fitne fesat ve nifakçılık olabilir
Yardımseverliğinize 2.vurgu var yine hafızaya 2.vurgu var ve terbiye edilmiş bir zihin yapınız olabilir

cimriliği kabul edemem aksine oldukça eli açık ve cömert olduğumu düşünüyorum.
fitne , fesatlık konusunda ise bazı hırs ve kıskançlıklarım olduğu doğrudur ;)
yardımseverlik ve güçlü hafıza bendeki göze çarpan özelliklerdendir yine tam isabet -ok

Alıntı:Çıkan problemlere şaşırmazsın beklediğin hayatın bir gerçeğidir zaten zihinsel olarak tedbirliydin ve hemen önlemini alısın problemlerin ve hayal kırıklıkların fazla olmaz

bu az kişinin bilebileceği herkeste olmayan özelliklerden biridir bence ve isabetli olmuş.
ya soğukkanlılığımdan ya da dediğin gibi tedbirli oluşumdan dolayı ne bir takım olağandışı olaylar ne de beklenmedik insanlardan bana gelebilecek hareketler beni şaşırtmıyor , sanki her an herşey olabilir bakışaçısına sahibim diyebilirim.

Alıntı:Ela göz öğrenmeyi ve öğretmeyi seven bir yapı verir sezgilerin kuvvetlidir yumuşak başlı ve anlayışlı birisin gururuna düşkün olabilirsin bu noktada darbe yediğinde affetmezsin sadakate önem verirsin

Ciddiyet terbiye, yumuşak başlılık, dürüstlük sabır sende bolca vurgulu yıldırım bu özellikler bariz olmalı

ela gözlülerde bu özellikler olduğunu bilmiyordum ve bunu gözlemleyeceğim ;)

öğrenmek ve öğretmek yine benim en göze çarpan niteliklerimden biri bencede.
darbe yediğimde kolay affetmediğimde doğrudur.
bolca vurgulu dediğin herşey gerçekten bende bolca var -ok

burun , dudaklar ve ağız konularıyla ilgili yazdıklarında oldukça isabetli , özellikle ''durgun su derin olur derler sizde derinlik oldukça fazladır ama sadece belli kişiler sizin karasularınıza dalabilir'' ifadesi çok çok doğru diyebilirim.

oldukça detaylı ve emek isteyen bir çalışma yaptığın görülüyor sevgili akasya ve dahası gelecek demişsin , çok teşekkür ediyorum , böyle bana yorum yapılmasına alışık değilim sanırım ve şaşırıyorum ama güzelde oluyor , ellerine ve beynine sağlık -ok

09-06-2008 04:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
galaxia
Kayıtsız

Uranos Yazılan:Agresif bir insanın emareleri nedir akasya? Bu konuda bir bilgin var mı?

kaş göz mesafesinin çok yakın olması
" " " " uzak olması
kaçların açılı olması
küçük yapışık kulaklar
küçük kepçe kulaklar
ağız göz çizgilerinin aşağıya eğimli olması
çenede sinir atışı
göz beyazında ki kırmızılık ve ya çabuk kızarması
aşırı parlak ve kızılımsı gözler

diyebiliriz sevgili uranos
09-06-2008 10:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
galaxia
Kayıtsız

beğendiğine harbiden sevindim yıldırım cimrilik konusunda göz kapakları bahsinde 2.vurgu cümlesinde açıklama yapmıştım sende ki cimrilik eli sıkılık değil savurgan olmamakla ilgili diye yazmıştım

tam yan profil olmadığı için alın ve burun çene ve kafatası olayları üzerinde 1 gün durmam gerekiyor emin olmak için uzun süre aralıklı olarak resimlere bakıyorum  ama yine de bazı aksaklıklar olabiliyor arkadaşlar

buraya yan profil resim nasıl olmalı diye 2 tane örnek ekliyorum arkadaşlar

[Resim: o1kk8.gif]

[Resim: o6bb8.gif]
09-06-2008 10:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
galaxia
Kayıtsız

ÇENE: Gerektiğinde ağırlığını koyabilme yeteneğini, saldırganlık içgüdüsünü, eleştiriye açıklık isteğini

Yine otoriter bir tavır görüyoruz baskıcı olabilecek kişiliğe vurgu var bu vurgu ziyadesiyle duygusal boyutta bir baskıdır

İnat(2.vurgu)aşırı olmasa da fıtratta mevcut ve yüksek bir irade gücün olmalı yıldırım olayların karşısında yılmaz sonuna kadar durursun yani tavır koyarsın
Her türlü meselede pratik bir yaklaşımın vardır

Denge adamısın hayatın zevkli yönlerini bilir ve hatta tadarsın da yaptığın işi zevkle severek hissederek yaparsın

Kendinden emin bir tavrın vardır hoş sohbet, güvenilir ve insanları teselli ve teskin edici yani dinginleştirici bir yanın olabilir yakınındakilere huzur kaynağı olabilirsin

YANAKLAR: Kişisel kudreti, enerji kullanımı ve insanlara yardım edebilme becerisini

Kanaatkâr birisindir elindekinin kıymetini bilirsin ciddiyete bir vurgu daha yılışık,

cıvık biri değilsin kanımca

Devam edecek
09-06-2008 12:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
galaxia
Kayıtsız

KULAKLAR: Karşısındakini etkileme ve etkilenme düzeyini, bağımsız hareket etme isteğini, gerçekçilik dengesini, verileri algılama ve kabul etme seçimlerini

Kendine odaklı içe dönük bir kişiliktir başkalarının ne söylediği fazla önemli değildir kendi iç sesini dinlersin

görsel ağırlıklı bir tarzın vardır yani bilgiyi alırken duyduklarından çok gördüklerine önem verirsin (birinin beni dövdüler demesi yetmez illa dövülürken görecen gülücük) )

Çekingen bir yanın olabilir (ki bence var)

Ve ince bir yanın kaba bir erkek değilsin nezaketten anlarsın

Özünde sıcaksınsındır soğuk da görünmezsin ama çok sokulganda değilsindir biraz mesafeli bir yaklaşımın var diyebiliriz

Hassas ruh konusunda bilmem kaçıncı vurgu ay terazin aktif olsa gerek ruhunda incelik var usta

Şimdi yıldırımın kulak konusu hassas bir konu

Çünkü kulağın biri kafaya oldukça yakın dururken biri ayrık duruyor

Şimdi yıldırımı iki açıdan masaya yatıracağız ilk defa böyle bir şey yapıyorum

-Bir yanı içe dönük kendine odaklı bir yanı dışa dönük insan odaklı
-bir yanı sakinken diğer yanı sağı solu belli olmayan biri patavatsız bir yapı
-bir yanı hayalperest, hissi, sakin sessiz, zeki ve düşünceli diğer yanı maddeyi önemseyen, hırslı, bazen oldukça kabalaşan ama aslında içinde iyi niyetli olan ama başkalarına anlatamayan yanlış anlaşılan, kıskanç kedi menfaatine odaklı yapar

Şimdi sonuç ne

Bence yıldırım içinde tabiri caizce melek ve şeytanı aynı anda barındırıyor yani insanlar böyle algılayabilir onu kimi melek der kimi faklı der(ki yıldırımı özünde iyi biliriz) böyle farklı algılanmanın bence tek sebebi bazı insanlarla ilişkilerinizde çıkar çatışmaları olabilir ve neticede kötü diye tanımlanabilirsin

Peki, hangi alanda

Sosyal yaşantısında

Çok ilginçtir ki yıldırımın 10 evinde terazi- akrep ve ay -Plüton ikilisi var
Bazıları ondan iyi insan diye etkilenecek ve ya inanacak
Bazıları ondan nefret edecek

Burada denge yok yani seven gerçekten sever nefret eden de yıldırımdan tam nefret eder kanaatim budur

Devam edecek
09-06-2008 12:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
romantica Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

[attachment=499]Akasya valla benimde ilgimi çekti bir ara beni de inceler misingözkýrpma Yandan resim gerek ise oda var..

Evet, bilirim nereden geldiğimi
Alev gibi doymamış, aç
Yanar, tüketirim kendimi.
Işık olur, ne tutarsam,
Küldür arkamda kalan.
Ben ateşim besbelli.

NİETZSCHE
09-06-2008 12:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir