Değerlendir:
  • 30 Oy - 2.77 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gezegen & Burç & Ev Kombinasyonlarını Yorumlama Pratiği
Yazar Mesaj
Terazi Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 1

RE: Gezegen & Burç & Ev Kombinasyonlarını Yorumlama Pratiği
Ben bu konuyu daha önce nasıl görmemişim, bütün konuları okuduğumu zannediyordum. Teşekkürler Yıldırım.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=8...2=1&lang=e
09-22-2010 07:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

(07-26-2008 03:32 AM)Yıldırım Yazılan:  * gezegenlere Konumuz nedir ? sorusuyla yaklaşın..
mesela venüs sözkonusu olduğunda , konumuz nedir ? diye sorun ve cevap için venüsün ilgi alanlarını , özelliklerini araştırın.

o halde mesela internette yazan mars 1. evde koç özellikleri sergilemesi türünden şeylerde doğru değil demektir.mars diyelim başaktaysa veya yengeçteyse davranışlarında öfkeyle yaklaşmicak ya da kadın erkek ilişkilerinde çekingen davrancak gibi
peki evlerde burçların bulunması neyi ifade ediyo?o evde bulunan burcun yöneticisine falanmı bakcaz

u_u
11-26-2010 02:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
kayasran Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 11

(07-26-2008 03:32 AM)Yıldırım Yazılan:  venüs akrep burcunda 7.evde ?

mars boğa burcunda 4.evde ?

bu gibi gezegen , burç ve ev kombinasyonlarını sizlerinde pratikçe yorumlayabilmeniz için birkaç püf noktası açıklamak istiyorum.

her bir potansiyele ''doğru sorularla'' yaklaşmak gerekiyor , yorumlamak için..

* gezegenlere Konumuz nedir ? sorusuyla yaklaşın..
mesela venüs sözkonusu olduğunda , konumuz nedir ? diye sorun ve cevap için venüsün ilgi alanlarını , özelliklerini araştırın.

venüs için , ''konumuz nedir ?'' sorusunun cevabı = ilişkilerdir , sevme ve sevilme ihtiyacıdır , beğenilerdir , para ve harcamalardır , çekiciliğimizi kullanmaktır yada nasıl kullandığımızdır venüs konuları..

mars için , ''konumuz nedir?'' sorusunun cevabı = cesarettir , tutkular ve cinselliktir , girişimci yönümüzü nasıl kullandığımızdır , fiziksel ve ruhsal enerjimizdir mars konuları..

* burçlara Nasıl ? sorusuyla yaklaşın..
mesela venüs ilişkilerle ilgili olduğuna göre , venüs akrepte olduğunda Nasıl ? bir ilişki kurma potansiyeli olacağına cevap aramış oluruz.

örneğin mars terazi burcundaysa , cesaretimizi Nasıl? kullanırız ; tabii ki terazi gibi..

* Evlere Nerede , hayatın hangi alanında ? sorusuyla yaklaşın..
mesela venüs 10.evdeyse ilişkilerimizi hayatın hangi alanında kurmayı tercih ederiz ? cevap ; 10.ev alanında yani sosyal statü sahibi olarak yada toplumun beğenisini kazanma çabası göstererek..

mesela mars 1.evdeyse şunu sorun ; mars yani cesaretini Nerede kullanıyorsun ? cevap ; 1.evde yani kişisel imajının bir parçasıdır cesaret , bunu öfkesi ve atılganlığıyla ifade eder marsı 1.evde olanlar.

---------------------------

formül yukarıda ki gibidir arkadaşlar ; bir-iki örnekle konuyu netleştireyim.

örnek 1 ; merkür akrep burcunda 5.evde ?

ilk soruyu sorun ; konumuz nedir ? = merkür yani zeka ve iletişim.

ikinci soruyu sorun ; zekayı nasıl kullanır ? = akrep gibi yani hafızası kuvvetlidir , sezgileri kuvvetlidir , sır saklar , dikkafalıdır kolay fikir değiştirmez..

üçüncü soruyu sorun ; bu akrep zekasını nerede , hayatın hangi alanında kullanır ? = 5.evde yani sahne önünde , sosyal ortamlarda , eğlence anlayışı (belkide satranç gibi zeka oyunlarıyla)

örnek 2 ; Ay kova burcunda 4.evde ?

ilk soruyu sorun ; konumuz nedir? = AY yani derin duygusal ihtiyaçlar..

ikinciyi soruyu sorun ; derin duygusal ihtiyaçlar nasıl beslenir? = kova gibi yani merak edilenleri öğrenmek için araştırmalar yaparak , bağımsız olduğunu hissederek , duygulara mantığıda katarak , sıradışı şeyler hayal ederek , yaparak..

üçüncü soruyu sorun ; kova duygularını hayatın hangi alanında yaşar ? = 4.evde yani aile içinde , yalnız kaldığında..
mesela 4.ev Ay kovası ailevi ortamında baskı istemez , baskı görürse âsileşebilir , saygı ve güvene dayalı bağımsızlık istiyor olabilir.
yalnız kaldığında kendini özgür ve rahat hissedebilir vb. yorumları çeşitlendirebilirsiniz..

umarım olayın püf nktasını anlatabilmişmdir. doğru soruları sırayla sorun ve sonuçlar üzerinde biraz araştırma yaparak düşünün derim.

mesela venüs başakta 2.evdeyse , venüsün konularını araştırın.
ilişkilerle ilgili olduğunu buldunuz.
sonra başak burcunun NASIL ilişki kuracağını araştırın.
tedbirli , çekingen ve seçici olacağını buldunuz.
son olarakta , bu başaksı ilişki tarzını hayatının hangi alanında gösterdiğini bulmak için 2.evin anlamlarını araştırın.
bu söylediğim yöntemi kullanarak kendi haritanızıda daha pratik biçimde yorumlayabileceksiniz.

peki daha ileri gidip ilgilendiğimiz evin yöneticisinide beraber yorumlamaya çalışsak hangi pratik soruyu sormalıyız?

mesela ay yay da beşinci evde ve yöneticisi jüpiter de dördüncü evde ve akrepteyse bunu nasıl yorumlamak gerekir.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...r=4&nho2=4
05-04-2011 10:38 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
salmakis Çevrimdışı
Scorpio Vip
Scorpio Vip

Rep Puanı: 10

Astroloji Okulu'nda Barış Özkiriş'in Angelina Jolie'nin haritasını iki yazıda anlatmış. 1. yazısında şöyle bir yorum yapmış:

" NİHAİ DİSPOZİTÖR:
1. ZİNCİR:

ASC, Venüs ve Satürn Yengeç → Ay Koç, Jüpiter Koç → Mars Koç

Plüton ve Uranüs Terazi Neptün Yay

2. ZİNCİR:
Güneş İkizler → Merkür İkizler "

Senin sormaya çalıştığın sanırım nihai dispozitör. Her iki yazıyı da okumanı öneririm. Yolunu aydınlatabilir.

http://www.astrolojiokulu.com/yazi-detay...kaleID=473

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/4/3215.gif
05-04-2011 11:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Alıntı:mesela ay yay da beşinci evde ve yöneticisi jüpiter de dördüncü evde ve akrepteyse bunu nasıl yorumlamak gerekir

soru çok kazık gülücük

ancak , ben genellikle düşük veya asilse ona dikkat ediyorum.

tavsiyem şudur , hayatını bildiğin insanlardan yola çıkabilirsin.insanı geliştiriyor.

bir ipucu vereyim.
benim 3.ev yöneticim 4.evde.(hemde ay )
ben hep evimde öğrenirim , eski kitaplarımı atamam , evimde kütüphane kurmak .

soruna gelirsem .burada 5.evde zaten bir gezegen var.yönetici jupiter akrepte , açılarına bak . sert gözüne çarpan bir açısı var mı dikkat et , asaleti nasılk .
tam şudur diyemem ama bunlar yolunu biraz daha aydınlatır.
05-04-2011 11:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
karatepe09 Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

(05-04-2011 10:38 AM)kayasran Yazılan:  
(07-26-2008 03:32 AM)Yıldırım Yazılan:  venüs akrep burcunda 7.evde ?

mars boğa burcunda 4.evde ?

bu gibi gezegen , burç ve ev kombinasyonlarını sizlerinde pratikçe yorumlayabilmeniz için birkaç püf noktası açıklamak istiyorum.

her bir potansiyele ''doğru sorularla'' yaklaşmak gerekiyor , yorumlamak için..

* gezegenlere Konumuz nedir ? sorusuyla yaklaşın..

venüs için , ''konumuz nedir ?'' sorusunun cevabı = ilişkilerdir , sevme ve sevilme ihtiyacıdır , beğenilerdir , para ve harcamalardır , çekiciliğimizi kullanmaktır yada nasıl kullandığımızdır venüs konuları..

mars için , ''konumuz nedir?'' sorusunun cevabı = cesarettir , tutkular ve cinselliktir , girişimci yönümüzü nasıl kullandığımızdır , fiziksel ve ruhsal enerjimizdir mars konuları..

* burçlara Nasıl ? sorusuyla yaklaşın..
mesela venüs ilişkilerle ilgili olduğuna göre , venüs akrepte olduğunda Nasıl ? bir ilişki kurma potansiyeli olacağına cevap aramış oluruz.

örneğin mars terazi burcundaysa , cesaretimizi Nasıl? kullanırız ; tabii ki terazi gibi..

* Evlere Nerede , hayatın hangi alanında ? sorusuyla yaklaşın..
mesela venüs 10.evdeyse ilişkilerimizi hayatın hangi alanında kurmayı tercih ederiz ? cevap ; 10.ev alanında yani sosyal statü sahibi olarak yada toplumun beğenisini kazanma çabası göstererek..

mesela mars 1.evdeyse şunu sorun ; mars yani cesaretini Nerede kullanıyorsun ? cevap ; 1.evde yani kişisel imajının bir parçasıdır cesaret , bunu öfkesi ve atılganlığıyla ifade eder marsı 1.evde olanlar.

---------------------------

formül yukarıda ki gibidir arkadaşlar ; bir-iki örnekle konuyu netleştireyim.

örnek 1 ; merkür akrep burcunda 5.evde ?

ilk soruyu sorun ; konumuz nedir ? = merkür yani zeka ve iletişim.

ikinci soruyu sorun ; zekayı nasıl kullanır ? = akrep gibi yani hafızası kuvvetlidir , sezgileri kuvvetlidir , sır saklar , dikkafalıdır kolay fikir değiştirmez..

üçüncü soruyu sorun ; bu akrep zekasını nerede , hayatın hangi alanında kullanır ? = 5.evde yani sahne önünde , sosyal ortamlarda , eğlence anlayışı (belkide satranç gibi zeka oyunlarıyla)

örnek 2 ; Ay kova burcunda 4.evde ?

ilk soruyu sorun ; konumuz nedir? = AY yani derin duygusal ihtiyaçlar..

ikinciyi soruyu sorun ; derin duygusal ihtiyaçlar nasıl beslenir? = kova gibi yani merak edilenleri öğrenmek için araştırmalar yaparak , bağımsız olduğunu hissederek , duygulara mantığıda katarak , sıradışı şeyler hayal ederek , yaparak..

üçüncü soruyu sorun ; kova duygularını hayatın hangi alanında yaşar ? = 4.evde yani aile içinde , yalnız kaldığında..
mesela 4.ev Ay kovası ailevi ortamında baskı istemez , baskı görürse âsileşebilir , saygı ve güvene dayalı bağımsızlık istiyor olabilir.
yalnız kaldığında kendini özgür ve rahat hissedebilir vb. yorumları çeşitlendirebilirsiniz..

umarım olayın püf nktasını anlatabilmişmdir. doğru soruları sırayla sorun ve sonuçlar üzerinde biraz araştırma yaparak düşünün derim.

mesela venüs başakta 2.evdeyse , venüsün konularını araştırın.
ilişkilerle ilgili olduğunu buldunuz.
sonra başak burcunun NASIL ilişki kuracağını araştırın.
tedbirli , çekingen ve seçici olacağını buldunuz.
son olarakta , bu başaksı ilişki tarzını hayatının hangi alanında gösterdiğini bulmak için 2.evin anlamlarını araştırın.
bu söylediğim yöntemi kullanarak kendi haritanızıda daha pratik biçimde yorumlayabileceksiniz.

peki daha ileri gidip ilgilendiğimiz evin yöneticisinide beraber yorumlamaya çalışsak hangi pratik soruyu sormalıyız?

mesela ay yay da beşinci evde ve yöneticisi jüpiter de dördüncü evde ve akrepteyse bunu nasıl yorumlamak gerekir.

Bilmeyene zor bir kombinasyon oldu. Cevapları merakla bekliyorum. Bir sorum olacak ay yayda 5. evde dedik. 5. evin doğal planeti güneşin yerleşimi ve ay ile yapmış olduğu açılar mı önemli? yoksa 5. evi kesen Yay burcunun doğal planeti Jüpiter'in Ay ile almış olduğu açı ve yerleşimi mi daha önemli?Yada her ikisinin de önemi aynı mı? Açıklayabilirmisiniz.

Gelelim acemi bir takipçinin sorulan soruya vereceği cevap denemelerine (Yorum diyemeyeceğim)
Ay-Yay-5. ev kombinasyonu; Eğlenceli yaşamdan duyulan zevki, çocuklarına yönelik abartılı duygusal bağı, çevresi tarafından coşkulu tanınan bir kişiyi ifade edebilir, problemli alan için ise çevresi tarafından kendini beğenmiş biri olarak tanınması, romantik konularda ilişkinin merkezinde olmaya çalışan biraz kendini beğenmişliği ifade edebilir.

Jüpiter-Akrep-4. ev kombi
nasyonu------ Ailevi konularda kararlı ve iradeli bir kişilik, sorun çözebilme becerisi, kişisel gelişim için geçmiş yaşantısı yada aile bağlarının desteği, etkisi, Problemli alan olarak kişinin abartılı aile bağları diyebiliriz. (Çocuklarına karşı idealist yaklaşım mesela onları yurt dışına göndermeye çalışmak denilebilir mi)

Tabi bu altılı kombinasyon oldukça zor ama aklıma gelenleri yazayım ki, düşe kalka bir şeyler öğrenebileyim.
-Ay-yaya-5. ev kombinasyonu eğer Jüpiter ile olumlu bir açı alıyor ise kişinin çocuklarıyla olumlu ilşki işçinde olduğunu , romantik ilişkilerde şanslı olduğunu, kendini çok rahat ifade ettiğini ifadee edebilir. Geçmiş yaşamından getirdiği olumlu yada olumsuz yaşam deneyimlerini kendi çocukları üzerinde uygulayabilir ve bu konuda ben bilirimcilik yaparak çocuklarına söz hakkı tanımayabilir.

Kombinasyon konusuna biraz daha dar bir alanla devam edilmenin taşların daha kolay yerine oturmasında fayda sağlayacağını düşünüyorum Yani Ay-Yay-5. ev kombinasyonu gibi üçlü kombinasyondan sonra işte 5. evin doğal gezegeninin yerleşimi ve aldığı açıların etkileri konusunda biraz örnek verseniz. Biraz kafamızda örneklerle pekişse Birden altılı kombinasyon gözümü korkuttu. Teşekkürler.

[Resim: astro2gw07kar3637325022.th.gif]

Uploaded with ImageShack.us
05-05-2011 01:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Ben anladim sanirim... yani bir kac kendi haritamdan örnek vereyim...
Ay kova ve 6. evde...
Ay duygular siradisi olanla beslenir, özgür oldugunu hissederek...farkli bir seyler farkli yani herkesin tatmin oldugu sevgi konusunda diyelim (sevgi diyebiliriz heralde.. duygu diyince öyle degil mi 5. ev olan ask da geldi aklima..o yüzden parantez actim) ve 6. evde... is hayatimda baskiya gelemem güvenilir bir is ortami ararim... bana güvensinler arkalarina bakmalarina gerek yok..talimat falan sevmiyorum..bastan en ince detaylarina kadar anlatilmali vs... eger baski görürsem ki gecen sene mecbur kaldim o is ortaminda sagligimi kaybettim psikolojik olarak, bilemiyorum bir türlü cikamadim o ortamdan, o gücü kendimde hissetmedim... simdi yeni yeni atlatiyorum... ve midemde sorunlar var.. sagligimi etkiliyor sanirsam...paranoya rahatsizligimi deniliyor güvensizlik vs.. kaldi... ve suan duygularimda da esim tarafindan baski hissediyor musum gibi geliyor... bu yüzden de rahatsizlaniyorum... biraz karisik ve uzun anlattim sanirim... ne yapmaliyim bu konuda... :(

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
05-05-2011 01:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
dolunay Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

merhabalar arkadaşlar, bende bisey sormak istiyorum.
6. ev boğa, 7.evde boğa , 11. ev terazi yöneticileri venüs
8. ev ikizler, 10 ev başak yöneticileri merkür
3. ev (oğlakla başlasada) venüs- merkür kovada (aralarında kavuşum yok) bu ne anlama gelir?

bana çok tuhaf geldi ve birazda aklım karıstı.
7.ev evlilik evi, 6. ev saglık la ılgılı yada iş ortamıyla, 11 ev arkdslar sosyal ortam.
venüs 3.evde yerlesmis komsu, aile, yada liseyide kapsayan ögrenım hayatı die biliyorum.

diğer bir sorum: mesela bazı yorumlarda arkadaslar, burçların normal ev yerleşimlerine de bakıyor. hani yöneticinin yüceldiği yada kendini rahat ifade ettiği ev- burç deniliyor.
şöyle ki normalde 7 ev terazinin evidir yöneticisi venüs, bende yine yöneticisinin venüs oldugu boğa 7. eve denk gelmiş..
3 ev ikizler evi yöneticisi merkür, bende merkür 3. ev kovada.
bunlarında bir katkısı varmıdır yoruma?
05-09-2011 04:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
salmakis Çevrimdışı
Scorpio Vip
Scorpio Vip

Rep Puanı: 10

3. evde venüs ve merkür.... Çevrendeki olumlu elektiriği hemen hissedebilme ve merkürde burada olduğuna göre bunu iletişim kanallarına dökebilme özelliği veriyor.. Haritanı göremiyorum, ama bayanlarda venüs birlikte olacakları kişiyle nerede ve nasıl karşılacaklarını da gösteriyor. Venüsün 3. evde olduğuna göre eşinle bu ev konuları dahilinde bir şekilde tanışacağını veya tanıştığını söyleyebilirim. 11. evde başka gezegen var mı bilemiyorum,ama sosyal çevren 3. evle ilgili konularla gelişiyor olabilir. Yani tanıştığın ve arkadaş edindiğin çevre komşuların ve kardeşlerinle ilgili bir şekilde gelişmiştir.

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/4/3215.gif
05-09-2011 11:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

(05-09-2011 11:18 AM)salmakis Yazılan:  3. evde venüs ve merkür.... Çevrendeki olumlu elektiriği hemen hissedebilme ve merkürde burada olduğuna göre bunu iletişim kanallarına dökebilme özelliği veriyor.. Haritanı göremiyorum, ama bayanlarda venüs birlikte olacakları kişiyle nerede ve nasıl karşılacaklarını da gösteriyor. Venüsün 3. evde olduğuna göre eşinle bu ev konuları dahilinde bir şekilde tanışacağını veya tanıştığını söyleyebilirim. 11. evde başka gezegen var mı bilemiyorum,ama sosyal çevren 3. evle ilgili konularla gelişiyor olabilir. Yani tanıştığın ve arkadaş edindiğin çevre komşuların ve kardeşlerinle ilgili bir şekilde gelişmiştir.

salmakis, bayanlarda, marsın konumlarına bakılmıyor muydu?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
05-09-2011 11:38 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Hangi burc? beyzakubra 2 3,450 09-25-2019 03:37 AM
Son Mesaj: Musti
  Harita Yorumlama Konusunda Pratik Öneriler astrosohbet 27 55,947 06-05-2014 05:52 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  Harita Yorumlama Diyagramı Derin 2 17,097 05-14-2011 11:55 AM
Son Mesaj: ayşe kara
  Açılar mı Yoksa Gezegen Konumları mı? plutonik 18 22,963 05-18-2010 03:12 AM
Son Mesaj: Schatz

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir