Değerlendir:
  • 36 Oy - 2.86 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ay Düğümlerini İnceliyoruz.
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Ay Düğümlerini İnceliyoruz.
Bir haritayı güvenle ve doğru olarak yorumlamak için astrologların bir başlangıç noktası, yani kişisel bir haritaya ilk kez baktıklarında üzerinde odaklanabile­cekleri bir alan olmalıdır. Bu Güneş burcu, Ay'ın pozisyonu, Gü­neş ve Ay Tutulmaları, önemli veçheler, Ateş, Su, Toprak ya da Hava burçlarındaki gezegenlerin sayısı olabilir. Her astrolog ha­ritanın geri kalan bölümüne kendi kişisel girişiyle erişir, onu bu kişisel girişle "görür" ve yorumlar.
Ben Düğümleri kullanırım. Düğümler, bireye başarı, özgü­veni ve kişiliğinde denge kazanma konusunda doğru olarak reh­berlik etmem için gerekli olan bilgiyi bana her zaman vermiş­lerdir. Okumalarımın doğruluğu "psişik yetenekler"den değil, da­ha çok, Düğümlerin faaliyetine dikkat etmemden kaynaklanır.
Bireysel bir astroloji haritasına baktığımda, önce, burç ve ev olarak, Ay, Kuzey ve Güney Düğümleri'nin pozisyonuna dikkat ederim. Sonra, Düğümlerin öteki gezegenlere yaptıkları (astro­loglarca "veçheler" olarak adlandırılan) geometrik ilişkilere ve Düğümlerin içinde bulundukları burçları yöneten gezegenlerde olağandışı durumlar olup olmadığına dikkat ederim. Birden tüm harita canlanır ve bu kişinin bireysel zorluklarının neler olduğunu ve bu yaşamda başarı ve doyuma ulaşmak için hangi karak­ter niteliklerini geliştirmesi gerektiğini anlarım.

Alıntı = Jan Spiller

04-05-2012 05:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gullusutcu Çevrimdışı
Saturna Vip
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 27

Burada yazılanlar çok ilgimi çekti.Haritama baktığımda benim de kuzey ay düğümüm 7. ev, ikizlerde.Özel Kalem 'de çalıştığım için sürekli insanlarla içiçeyim.Yapı olarak yalnızlığı daha çok tercih etmeme rağmen benim de geliştirmem gereken yönüm bu olsa gerek.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=1...;ast=&lang
04-05-2012 12:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Yay Kuzey Düğümü insanı kararlar vermekte zorlanır. O her iki tarafı da görmeye alışıktır, bu yüzden ne yapacağını bildiğinde bile alternatif bakış açısını da görür ve kafası karışır. Örneğin, eğer kendi kendisine, "Partiye mi gitmeliyim yoksa evde oturup dinlenmeli miyim?" diye sorarsa, hangi seçimin onu mutlu ede­ceğini içgüdüsel olarak "bilir" ya da "hisseder." Ama sonra o bili­şini sorgular: "Evet, evde oturmak beni mutlu edecek ve benim dinlenmeye ihtiyacım var, ama eğer partiye gitmezsem, belki bir şeyi kaçırırım... Öte yandan, gerçekten dinlenmeye ihtiyacım var üst üste üç gecedir dışarıdaydım... Ama bu partiye çok ilginç in­sanlar gelebilir..." ve bu sürüp gider. Kısa bir süre sonra o bir ka­rara varamaz hale gelir. Bu sorundan kaçınmak için, o ilk "biliş" hissini sorgulamasına izin vermemelidir. Onun sezgisi neredeyse yüzde yüz doğrudur. O sezgisini fark etmeyi, ona güvenmeyi ve onun kendisine yol göstermesine izin vermeyi öğreniyor. Ayrıca, ona gerçekten kader tarafından yöneltilmiş hiçbir şeyi ya da hiç­bir kişiyi "kaçırmayacağına" güvenmelidir.

Alıntı = Jan Spiller

04-16-2012 06:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

(04-05-2012 05:40 AM)Neptunian Yazılan:  Bir haritayı güvenle ve doğru olarak yorumlamak için astrologların bir başlangıç noktası, yani kişisel bir haritaya ilk kez baktıklarında üzerinde odaklanabile­cekleri bir alan olmalıdır. Bu Güneş burcu, Ay'ın pozisyonu, Gü­neş ve Ay Tutulmaları, önemli veçheler, Ateş, Su, Toprak ya da Hava burçlarındaki gezegenlerin sayısı olabilir. Her astrolog ha­ritanın geri kalan bölümüne kendi kişisel girişiyle erişir, onu bu kişisel girişle "görür" ve yorumlar.
Ben Düğümleri kullanırım. Düğümler, bireye başarı, özgü­veni ve kişiliğinde denge kazanma konusunda doğru olarak reh­berlik etmem için gerekli olan bilgiyi bana her zaman vermiş­lerdir. Okumalarımın doğruluğu "psişik yetenekler"den değil, da­ha çok, Düğümlerin faaliyetine dikkat etmemden kaynaklanır.
Bireysel bir astroloji haritasına baktığımda, önce, burç ve ev olarak, Ay, Kuzey ve Güney Düğümleri'nin pozisyonuna dikkat ederim. Sonra, Düğümlerin öteki gezegenlere yaptıkları (astro­loglarca "veçheler" olarak adlandırılan) geometrik ilişkilere ve Düğümlerin içinde bulundukları burçları yöneten gezegenlerde olağandışı durumlar olup olmadığına dikkat ederim. Birden tüm harita canlanır ve bu kişinin bireysel zorluklarının neler olduğunu ve bu yaşamda başarı ve doyuma ulaşmak için hangi karak­ter niteliklerini geliştirmesi gerektiğini anlarım.

Alıntı = Jan Spiller

neeptunian bnimde satürn yengeç güney düğüm kavuşumu var v beni çok zorladığını düşünüyorum.neyiöğrenmem gerek hala öğrenemedim.dedim oğlak güney düğümdeki karmayı gerçekleştirmem için aileyi değil oğlağı dikkate al ama oğlağın yöneticisi de geçmişim yani kuzey düğümle kavuşumda.napacağımı bilmedim.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
04-16-2012 08:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yeppe Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

natal kuzey ay düğümümle transit güney ay düğümü kavuşumda, ve dolayısıyla natal güney ay düğümümle transit kuzey ay düğümü kavuşumda. bu ne anlama gelebilir? çok merak ediyorum, cevaplarsanız sevinirim

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...8&hsy=-1&s

haritam
04-16-2012 08:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
picachu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

yeppe ben bi ayrilik yasadim tam kavusumda gectigimiz aralik ayi.. ama bu herkeste bulundugu eve gore degisebilir.. lakin okuduguma gore (bi yabanci sitede) iliskinin bitisi, bi ayrilik ya da sogumak olabilir... yeni tanislan biri varsa keske tanimasaydim denilebilirmis ya da hic beklenmedik bi olay.. biseylerin bitisi gibi anladim ben...

https://resmim.net/f/xWSL8c.jpg

haritam
04-16-2012 09:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Arkadaş
Kayıtsız

(04-16-2012 06:49 PM)Neptunian Yazılan:  Yay Kuzey Düğümü insanı kararlar vermekte zorlanır. O her iki tarafı da görmeye alışıktır, bu yüzden ne yapacağını bildiğinde bile alternatif bakış açısını da görür ve kafası karışır. Örneğin, eğer kendi kendisine, "Partiye mi gitmeliyim yoksa evde oturup dinlenmeli miyim?" diye sorarsa, hangi seçimin onu mutlu ede­ceğini içgüdüsel olarak "bilir" ya da "hisseder." Ama sonra o bili­şini sorgular: "Evet, evde oturmak beni mutlu edecek ve benim dinlenmeye ihtiyacım var, ama eğer partiye gitmezsem, belki bir şeyi kaçırırım... Öte yandan, gerçekten dinlenmeye ihtiyacım var üst üste üç gecedir dışarıdaydım... Ama bu partiye çok ilginç in­sanlar gelebilir..." ve bu sürüp gider. Kısa bir süre sonra o bir ka­rara varamaz hale gelir. Bu sorundan kaçınmak için, o ilk "biliş" hissini sorgulamasına izin vermemelidir. Onun sezgisi neredeyse yüzde yüz doğrudur. O sezgisini fark etmeyi, ona güvenmeyi ve onun kendisine yol göstermesine izin vermeyi öğreniyor. Ayrıca, ona gerçekten kader tarafından yöneltilmiş hiçbir şeyi ya da hiç­bir kişiyi "kaçırmayacağına" güvenmelidir.

Alıntı = Jan Spiller
Harika anlatmış. Hangi seçeneği seçersem daha mutlu olurum, içim daha rahat olur diye hep düşünürüm.

Aynen yazıda anlatıldığı gibi;

Herkes beni çağırır, hislerime güvenerek evde oturursam daha mutlu olacağımı düşünürüm ve davete gitmem. Genelde hislerim beni yanıltmaz ama bazen tatminsizlik oluyor, aynen yazıdaki gibi keşke diğer seçeneği seçseydim diyorum. Yinede şükretmek gerek.
04-16-2012 09:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
albunea Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 13

açısız kad için ne söylenebilir? bakındım göremedim. aðla...
04-16-2012 09:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

t-kuzeydüğüm n-güneydüğümümün tam üzerindeyken, keşke hiç tanışmamış olsam dediğim ve bana hayatımın en zor dönemini yaşatan biriyle tanışmışım.. bilmiyorum diğer etkileri de, t-kuzey ile n-güneydüğümün kavuşumu pek hayra alamet değil gibi..

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
04-16-2012 09:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

(04-16-2012 09:39 PM)albunea Yazılan:  açısız kad için ne söylenebilir? bakındım göremedim. aðla...

düğüm dünyaya geliş amacı olumsuz açı ödenecek bedel olumlu açı alınacak ödül için dünyaya gelme amacı derler iyi bari bi hesaplaşma olmadan gelmişsin dünyaya kendin oluştur sıfırdangülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
04-16-2012 11:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir