Değerlendir:
  • 18 Oy - 2.67 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İnsanın Dul Kalması Haritada Belli Olur Mu?
Yazar Mesaj
Félicé
Kayıtsız

Cvp: ''Mars - Uranüs Karesi'' üzerine
Nihal Yazılan:
Yıldırım Yazılan:
Nihal Yazılan:Nin.Me:Sar:Ra,

Bir kadının haritasındaki Uranüs Mars karesinin yorumu nedir?

ben bildiğim kadarıyla cevap vermeye çalışayım. mars - uranüs karesi eğer açı aralığı yani orb'u 4-5 dereceden az ise yani güçlü bir kare açıdan sözediyorsak astrolojik potansiyeller arasında en uç , en dinamik , en âsi ve hoyrat enerjilerden birini ifade edecektir.

tabii ki marsın burç konumu ve hem mars hemde uranüsün ev konumlarının da yorumlamada farklar getireceğini unutmayalım.
örneğin mars koçu olan biri aynı zamanda mars - uranüs karesine sahipse ÖZGÜR BİR SAVAŞÇI imgesiyle tanımlanabilir.
oysa mars balık olan birinde mars - uranüs karesi varsa ÖZGÜR BİR ŞAİR imgesi daha uygun olabilecektir.

burç ve ev konumlarını bilmediğimiz bir kadının mars - uranüs karesiyle ilgili bir kaç olasılık sayarsak ;

- erkeklerden (mars=erkek) özgürleşme dürtüsüne (uranüs=özgürleşmek) sahip olabileceğini ve gerek maddi gerekse duygusal konularda erkeğe bağlı kalmamayı prensip edinebileceğini söyleyebiliriz.

- erkeksi bir tabiattan esintiler görebileceğimizi söyleyebiliriz bu kadında.. örneğin , maceraya evet cevabını vermek ve safari turuna katılmak gibi ya da arabasını hızlı kullanmak gibi , kadınlara has ince ve nazik olmaktan bi haber oldukça dobra - açık saçık konuşmak gibi , erkeklere has bir özellik olarak görülen bağlanmaktan korkan ve geçici flörtlerle günübirlik yaşayan bir kadın olmak gibi her kadında görülemeyecek uç özellikler görülebilir mars - uranüs karesi sahibi bayanda..
tekrar söylüyorum bu özellikler , orb aralığı geniş olmayan güçlü bir kare açı olduğunda geçerli olabilecektir.

- mars - uranüs karesine sahip erkek yada kadının genel özelliklerinden biride HUZURSUZ BİR YÜKSEK GERİLİM HATTINI İÇLERİNDE BARINDIRIYOR OLMALARIDIR..
bu yüksek gerilim hattı sebebiyle , sabırsızdırlar ve yavaş-temkinli hareket eden yakınlarına karşı sert çıkışlar yapabilirler , bişeyleri sürekli değiştirmek dürtüsüyle kıvranan tipler olabilirler mesela odanın dekorasyonunu sık sık değiştirmek isteyebilirler niçin hep aynı şeyler olduğundan ve monotonluktan en sık şikayet edebilecek insan grubuna bunlarda dahildir diyebiliriz.

- olumlu yönüyle bu potansiyelin , reformcu bir ruha işaret edeceğini söyleyebiliriz.
mesela ters giden durumlarda , konuyla direkt yüzleşerek hatta gerekirse mevcut otoriteye başkaldırarak bişeylerin değişmesi için tetikçi olabilecek kişilerde bu potansiyeli görmek şaşırtıcı değildir.
Mars - Uranüs karesi, 2 derecelik orb'a sahip Yıldırım, güçlü bir açı yani

Bu açıya sahip bayan, ilişkide olduğu erkekten bol bol dayak yiyor, şiddet görüyor.
bir önceki ilişkisi ayrılıkla sonuçlanmış.

Karşı cinsle ilişkilerinde hangi "son" bekliyor bu bayanı ,,,

S.Arroyo bu açıyı anlatırken " bu açıya sahip birinin, evlilik gibi kurulu düzene uygun bir insan olmadığını" belirtmiş thanks

Mars uranüs karesi,sadece bir erkekten şiddet görebilme ihtimali anlamına gelmesede,elimizdeki astrolojik verileri değerlendirme açısından,bu açıya sahip bir bayanın,eşinden omuriliği bile zedelenecek şekilde,insanlık dışı bir şiddete maruz kaldığını paylaşmak istedim.Aşağıda vereceğim haritaya bakıyordum bir kaç gündür.Tabiki hepimiz mars uranüs karesine sahip herkes için aynı şeyin geçerli olmadığını biliyoruz.

[Resim: astro2at34nesliaslibbbbkk0.th.gif][Resim: thpix.gif]
11-17-2008 01:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Nihal Yazılan:Mars - Uranüs karesi, 2 derecelik orb'a sahip Yıldırım, güçlü bir açı yani

Bu açıya sahip bayan, ilişkide olduğu erkekten bol bol dayak yiyor, şiddet görüyor.
bir önceki ilişkisi ayrılıkla sonuçlanmış.

Karşı cinsle ilişkilerinde hangi "son" bekliyor bu bayanı ,,,

S.Arroyo bu açıyı anlatırken " bu açıya sahip birinin, evlilik gibi kurulu düzene uygun bir insan olmadığını" belirtmiş thanks

gezegenler bizleri nasıl bir son beklediğine işaret ederler mi , bunu bilmiyorum.

söylediğiniz bayanın haritasıyla ilgili ve hayatıyla ilgili bir bilgimizde yok.

bence stephan arroyo , mars-uranüs yorumuyla ilgili dediğiniz o sözü söylerken benim yukarıdaki mesajımda sözünü ettiğim huzursuz ve yüksek bir aktivitenin , ilişkiyi de rahatsız edeceğini vurgulamak istemiştir.

oysa bu açıya sahip birisi ezen değilde ezilen taraf ise nasıl yorumlanabilir ?

âsi bir kişilik potansiyeli olan bu etkiyi ne kadar kullanabiliyor

kullanmak istiyor ama haritada onu frenleyen satürn-neptün gibi frenlermi var

ya da kullanmak istiyor ve kısmen kullanıyor ama gerçekten eşi tam bir başbelasımı ve korktuğu için onu sınırlayan çevresel - maddi vb. şartlarmı var

bu gibi detayları görmek , yapacağımız yoruma katmak ve son değerlendirmeyi bunlara göre yapmak gerektiğini düşünüyorum.

ve en önemlisi ;

astrolojiden daha çok ve kaliteli düzeyde faydalanmak istiyorsak , bakışaçımız sihirli birşeyler aramak şeklinde olmamalı.

bakışaçımız tıpkı psikoloğa giden bir insanın ÖNCE DERDİNİ ANLATMASI , KENDİSİYLE İLGİLİ BİLGİLER VERMESİ sonra yorum beklenmesi , çıkış noktası ve çözüm aranması şeklinde olmalı

gibi bir düşünce taşıyorum.

11-17-2008 01:43 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Nihan Yazılan:Mars uranüs karesi,sadece bir erkekten şiddet görebilme ihtimali anlamına gelmesede,elimizdeki astrolojik verileri değerlendirme açısından,bu açıya sahip bir bayanın,eşinden omuriliği bile zedelenecek şekilde,insanlık dışı bir şiddete maruz kaldığını paylaşmak istedim.Aşağıda vereceğim haritaya bakıyordum bir kaç gündür.Tabiki hepimiz mars uranüs karesine sahip herkes için aynı şeyin geçerli olmadığını biliyoruz.

Nihan'ın örnek verdiği haritada Mars Başak burcunda. (Balık ve Başak burçlarının zorluklar karşısında vereceği tepkilerden biri , KURBAN PSİKOLOJİSİ VE KABULLENMEKTİR)

harita sahibinin 4.evinde (aile evi) Satürn-Plüto kavuşumunu görüyoruz ki DSC'ye (evlilik evi) sert kare açı yapıyorlar.

bu konumun kısaca aile baskısı ve duygusal zedelenmelere işaret edebileceğini söyleyebiliriz.

Nihal ve Nihan'ın örneklerinde , bayanlar Mars - Uranüs Karesinin işaret ettiği BAŞKALDIRI , ERKEKLERDEN BAĞIMSIZLAŞMAK gibi etkileri nasıl yaşıyorlar , ne kadar ve ne şekilde yaşıyorlar orasını bilemeyeceğim.

sadece şöyle bir teorim var , paylaşayım ;

haritanızdaki sert etkilerin size maliyetlerini objektif olarak güzelce değerlendirip , o problemlere ÇÖZÜM VE ÇIKIŞ KANALLARI aramanız astrolojinin en büyük faydası olacaktır..

Jung haklıdır belkide ;

insanlar , Mars - Uranüs Karesinin (tüm gerilimli potansiyeller için geçerli) gerilimini bilinçli olarak akıtacak yollar bulmaz ve konuyla yüzleşmezse , belkide kader , o gerilimi BAŞKA ŞEKİLDE YAŞATACAK İNSANLARI KARŞIMIZA ÇIKARIYOR OLABİLİR ne dersiniz ,,,

11-17-2008 02:08 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

RE: insanın dul kalması haritada belli olurmu?
jung çok güzel bi açıklama getirmiş bu konuya, okurken çok hoşuma gitti gerçekten... Etrafımda bu açıya sahip insanlar tanıyorum ve genelde içlerinde birikmiş sorunları karışsındaki insana paylaşmaktansa onlardan kaçmayı deniyorlar,belkide içlerindeki gerilimi boşaltabilirseler ozaman yaşadıkları kader olmaktan çıkar dimi... sevgiler

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
11-17-2008 01:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Aquar
Kayıtsız

Yıldırım Yazılan:
Nihan Yazılan:Mars uranüs karesi,sadece bir erkekten şiddet görebilme ihtimali anlamına gelmesede,elimizdeki astrolojik verileri değerlendirme açısından,bu açıya sahip bir bayanın,eşinden omuriliği bile zedelenecek şekilde,insanlık dışı bir şiddete maruz kaldığını paylaşmak istedim.Aşağıda vereceğim haritaya bakıyordum bir kaç gündür.Tabiki hepimiz mars uranüs karesine sahip herkes için aynı şeyin geçerli olmadığını biliyoruz.

Nihan'ın örnek verdiği haritada Mars Başak burcunda. (Balık ve Başak burçlarının zorluklar karşısında vereceği tepkilerden biri , KURBAN PSİKOLOJİSİ VE KABULLENMEKTİR)

harita sahibinin 4.evinde (aile evi) Satürn-Plüto kavuşumunu görüyoruz ki DSC'ye (evlilik evi) sert kare açı yapıyorlar.

bu konumun kısaca aile baskısı ve duygusal zedelenmelere işaret edebileceğini söyleyebiliriz.

Nihal ve Nihan'ın örneklerinde , bayanlar Mars - Uranüs Karesinin işaret ettiği BAŞKALDIRI , ERKEKLERDEN BAĞIMSIZLAŞMAK gibi etkileri nasıl yaşıyorlar , ne kadar ve ne şekilde yaşıyorlar orasını bilemeyeceğim.

sadece şöyle bir teorim var , paylaşayım ;

haritanızdaki sert etkilerin size maliyetlerini objektif olarak güzelce değerlendirip , o problemlere ÇÖZÜM VE ÇIKIŞ KANALLARI aramanız astrolojinin en büyük faydası olacaktır..

Jung haklıdır belkide ;

insanlar , Mars - Uranüs Karesinin (tüm gerilimli potansiyeller için geçerli) gerilimini bilinçli olarak akıtacak yollar bulmaz ve konuyla yüzleşmezse , belkide kader , o gerilimi BAŞKA ŞEKİLDE YAŞATACAK İNSANLARI KARŞIMIZA ÇIKARIYOR OLABİLİR ne dersiniz ,,,
işte o harita

Yıldırım ve Nihan, paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Bu harita sahibi kadın, ilişkide olduğu erkekten ağzı burnu kan içinde kalacak kadar şiddet görüyor

Yıldırımın söylediği gibi,

kadın, taşıdığı,mars-uranüs karesinden üretilen gerilimli enerjiyi "ilişkiye akıtıyor" Bu durumda ilişkideki diğer figür-erkek- mecburen, enerjiyi ona geri yansıtıyor olabilir mi? Yani üretilen bu hoyrat enerji, ilişkinin orta yerinde patlıyor olabilir mi?

bu kadının ilişkilerini nasıl bir son bekliyor?

http://img91.imageshack.us/my.php?image=bcnnnwt9.gif
11-17-2008 01:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

mars - satürn karesinden de söz edebiliriz sevgili Nihal. ve bu gerilim 7.ev ile (evlilik evi) 5.ev arasında görülüyor.
Nihan'ın örneğindeki gibi senin örneğinde de Mars başak burcunda , ilginç..

11-17-2008 04:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Yıldırım Yazılan:Jung haklıdır belkide ;

Evet güzel bir yaklaşım Yıldırım,ve büyük ihtimalle kullanılmayan zor açılar,başkalarının kullanımıyla,ortaya çıkıyor.Bazen haritalarında çok farklı ve zor açıları olan insanların,o zor açıya benzer özellikleri hiç taşımadığını düşünüyorum.Çevresine baktığımda,bu kombinasyona uygun davranışlar sergileyen insanlar olduğunu farkediyorum.İlginç gerçekten.

Nihal verdiğin harita sahibi için kadın diye yazmışsın ama,87li biri düpedüz,evlide olsa bekarda olsa genç bir kızdır.Yazıktır günahtır,bu yaşta böylesine şiddet görmek çok kötü.Allah yardımcısı olsun
11-17-2008 05:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Bende Mars-Uranüs karesine sahip bir bayan olarak bir kaç şey söyleyeyim istedim.Benim haritamda sizin de görebileceğiniz gibi Mars Kovada, Güneşimle birleşip Uranüsümle kare yapıyor.Üstelik haritamda bağımsızlığına düşkünlüğüyle ünlü ,emir almayı sevmeyen ateş gurubu burçlar güçlü.Ama ben bütün bu etkenlere rağmen Satürnün haritamdaki güçlü konumu nedeniyle yukarıda saydığım gezegen konumlarının verebileceği isyankarlık,gereksiz yere herşeye itiraz etme,hep kendi bildiğini okuma özelliklerini çok fazla yansıtamıyorum.Beni asi diye tanımlayabilecek insanlar sadece ailemden oluşuyor.Çünkü ben normalde her girdiği ortamda ve ikili ilişkilerinde uyumlu olmaya ,sorun çıkartan olmamaya özen gösteren biriyim.Ama özgürlüğüme çok düşkün olduğum doğrudur.Hayatım boyunca hiçbir zaman evliliğe sıcak bakmadım.İlişkiye resmiyet kazandırmanın hapishaneye girmek gibi bir durum olduğu hissi vardı bende hep.Bir şeyler yolunda gitmiyorsa kalıp kendi isteklerimi kabul ettirmeye çalışmak yerine bırakıp gitmeyi tercih ederim.İnsanların değişebileceğine değişmesi gerektiğine inanmam. Ben bu açıya sahip olmaktan memnunum çünkü oldukça baskıcı bir aile ortamında büyüdüğüm için kendimi savunmam ve korumam için gerekli gücü bulabilmemi sağladı bu açılar.Ve bir de sadece kendimin değil başkalarının da özgürlüğü için savaşabilecek bir tarafım olmasını sağladı.Bir dönem koyu bir Feminist olduğum doğrudur.Şahsen ben Mars-Uranüs karesinin erkeklerden şiddet görmeyle,ya da kadının şiddet karşısında pasif kalmasıyla ilişkilendirilmesini son derece garip buldum.

Bu haritanın sahibi olan hanımefendinin Güneşi Plutonla birleşiyor Ayı da Plutonla kare yapıyor.Bu açılar tutkulu bir kişiliğe, cinselliğe önem vermesine işaret edebilir.Bir de Venüs-Mars birleşiminde doğmuş olması onun aşkı sexle karıştırıyor olmasına,cinsel çekimleri aşk sanmasına neden olabilir.Bana kalırsa bu hanımefendi mutlu bir cinsel hayatı varsa eşinin şiddet göstermesini yok sayabilir.Bir de özellikle Ayın Plutonla yaptığı kare onun ilişkilerde acı çekmekten zevk alabileceğini,sırf bu yüzden yürütülmesi zor görünen bir ilişkiyi sürdürebileceğini gösteriyor.Bende de Venüs-Pluton karesi var ve aşkı biraz baharatlı severim.

Nin.Me.Sar.Ra
11-18-2008 06:41 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Cvp: RE: insanın dul kalması haritada belli olurmu?
Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:Bende Mars-Uranüs karesine sahip bir bayan olarak bir kaç şey söyleyeyim istedim.Benim haritamda sizin de görebileceğiniz gibi Mars Kovada, Güneşimle birleşip Uranüsümle kare yapıyor.Üstelik haritamda bağımsızlığına düşkünlüğüyle ünlü ,emir almayı sevmeyen ateş gurubu burçlar güçlü.Ama ben bütün bu etkenlere rağmen Satürnün haritamdaki güçlü konumu nedeniyle yukarıda saydığım gezegen konumlarının verebileceği isyankarlık,gereksiz yere herşeye itiraz etme,hep kendi bildiğini okuma özelliklerini çok fazla yansıtamıyorum.Beni asi diye tanımlayabilecek insanlar sadece ailemden oluşuyor.Çünkü ben normalde her girdiği ortamda ve ikili ilişkilerinde uyumlu olmaya ,sorun çıkartan olmamaya özen gösteren biriyim.Ama özgürlüğüme çok düşkün olduğum doğrudur.Hayatım boyunca hiçbir zaman evliliğe sıcak bakmadım.İlişkiye resmiyet kazandırmanın hapishaneye girmek gibi bir durum olduğu hissi vardı bende hep.Bir şeyler yolunda gitmiyorsa kalıp kendi isteklerimi kabul ettirmeye çalışmak yerine bırakıp gitmeyi tercih ederim.İnsanların değişebileceğine değişmesi gerektiğine inanmam. Ben bu açıya sahip olmaktan memnunum çünkü oldukça baskıcı bir aile ortamında büyüdüğüm için kendimi savunmam ve korumam için gerekli gücü bulabilmemi sağladı bu açılar.Ve bir de sadece kendimin değil başkalarının da özgürlüğü için savaşabilecek bir tarafım olmasını sağladı.Bir dönem koyu bir Feminist olduğum doğrudur.Şahsen ben Mars-Uranüs karesinin erkeklerden şiddet görmeyle,ya da kadının şiddet karşısında pasif kalmasıyla ilişkilendirilmesini son derece garip buldum.

Bu haritanın sahibi olan hanımefendinin Güneşi Plutonla birleşiyor Ayı da Plutonla kare yapıyor.Bu açılar tutkulu bir kişiliğe, cinselliğe önem vermesine işaret edebilir.Bir de Venüs-Mars birleşiminde doğmuş olması onun aşkı sexle karıştırıyor olmasına,cinsel çekimleri aşk sanmasına neden olabilir.Bana kalırsa bu hanımefendi mutlu bir cinsel hayatı varsa eşinin şiddet göstermesini yok sayabilir.Bir de özellikle Ayın Plutonla yaptığı kare onun ilişkilerde acı çekmekten zevk alabileceğini,sırf bu yüzden yürütülmesi zor görünen bir ilişkiyi sürdürebileceğini gösteriyor.Bende de Venüs-Pluton karesi var ve aşkı biraz baharatlı severim.

Güneş pluto birleşimi için,8 orb biraz fazla gibi geliyor bana.Ama ay'ında plutona 4 orb yapması dediğin etkiyi arttırıyor olabilir.
Venüs mars birleşimi başakta,pek aşkla seksi karıştırma etkisi vermez.Başak nede olsa bekareti temsil eder.Buradaki mars,çekingen mesafeli venüs başağını,biraz daha rahatlatıyor olabilir.
Bu bayan hala bu adamı sevmesine rağmen,şu an ayrılar ve boşanmak üzereler.
11-18-2008 02:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Cvp: RE: insanın dul kalması haritada belli olurmu?
Nihan Yazılan:Güneş pluto birleşimi için,8 orb biraz fazla gibi geliyor bana.Ama ay'ında plutona 4 orb yapması dediğin etkiyi arttırıyor olabilir.

Güneşin ve Ayın yaptığı birleşme açılarında 8 derecelik açı payı normaldir ben dahil bazıları bunu 12-13 dereceye kadar dahi çıkartabilir.

Nihan Yazılan:Venüs mars birleşimi başakta,pek aşkla seksi karıştırma etkisi vermez.Başak nede olsa bekareti temsil eder.Buradaki mars,çekingen mesafeli venüs başağını,biraz daha rahatlatıyor olabilir.
Haklısın daha sıcak kanlı olmasını sağlar Mars ,Venüs Başağının.
Plutonun güçlü olmasıyla beraber değerlendirildiğinde Başaktaki Venüs-Mars bileşimini cinsellikle ilgili de değerlendirebiliriz.Ya da şöyle bir yorum daha uygun olur belki Başaktaki Mars-Venüs birleşimine aşkta ve cinsellikte saflık,temizlik arayan bir insan olduğu için eş değiştirmek belki onun için epey zor bir durumdur, o nedenle de hayatındaki insanla yetinmeye çalışıyordur.

Nihan Yazılan:Bu bayan hala bu adamı sevmesine rağmen,şu an ayrılar ve boşanmak üzereler.

Aslında beyefendinin haritasını koysan daha iyi olurdu.Hanımefendinin yaşadığı şiddet acaba beyefendinin haritasındaki şiddet eğiliminden mi yoksa birbirlerinin gezegenlerinin karşılıklı olarak yaptığı açılardan mı kaynaklanıyor bunu bulmaya çalışırız böylece.

Nin.Me.Sar.Ra
11-18-2008 11:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir