Değerlendir:
  • 18 Oy - 2.67 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İnsanın Dul Kalması Haritada Belli Olur Mu?
Yazar Mesaj
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: insanın dul kalması haritada belli olurmu?
Bende Mars-Uranüs karesine sahip bir bayan olarak bir kaç şey söyleyeyim istedim.Benim haritamda sizin de görebileceğiniz gibi Mars Kovada, Güneşimle birleşip Uranüsümle kare yapıyor.Üstelik haritamda bağımsızlığına düşkünlüğüyle ünlü ,emir almayı sevmeyen ateş gurubu burçlar güçlü.Ama ben bütün bu etkenlere rağmen Satürnün haritamdaki güçlü konumu nedeniyle yukarıda saydığım gezegen konumlarının verebileceği isyankarlık,gereksiz yere herşeye itiraz etme,hep kendi bildiğini okuma özelliklerini çok fazla yansıtamıyorum.Beni asi diye tanımlayabilecek insanlar sadece ailemden oluşuyor.Çünkü ben normalde her girdiği ortamda ve ikili ilişkilerinde uyumlu olmaya ,sorun çıkartan olmamaya özen gösteren biriyim.Ama özgürlüğüme çok düşkün olduğum doğrudur.Hayatım boyunca hiçbir zaman evliliğe sıcak bakmadım.İlişkiye resmiyet kazandırmanın hapishaneye girmek gibi bir durum olduğu hissi vardı bende hep.Bir şeyler yolunda gitmiyorsa kalıp kendi isteklerimi kabul ettirmeye çalışmak yerine bırakıp gitmeyi tercih ederim.İnsanların değişebileceğine değişmesi gerektiğine inanmam. Ben bu açıya sahip olmaktan memnunum çünkü oldukça baskıcı bir aile ortamında büyüdüğüm için kendimi savunmam ve korumam için gerekli gücü bulabilmemi sağladı bu açılar.Ve bir de sadece kendimin değil başkalarının da özgürlüğü için savaşabilecek bir tarafım olmasını sağladı.Bir dönem koyu bir Feminist olduğum doğrudur.Şahsen ben Mars-Uranüs karesinin erkeklerden şiddet görmeyle,ya da kadının şiddet karşısında pasif kalmasıyla ilişkilendirilmesini son derece garip buldum.

Nihan Yazılan:Mars uranüs karesi,sadece bir erkekten şiddet görebilme ihtimali anlamına gelmesede,elimizdeki astrolojik verileri değerlendirme açısından,bu açıya sahip bir bayanın,eşinden omuriliği bile zedelenecek şekilde,insanlık dışı bir şiddete maruz kaldığını paylaşmak istedim.Aşağıda vereceğim haritaya bakıyordum bir kaç gündür.Tabiki hepimiz mars uranüs karesine sahip herkes için aynı şeyin geçerli olmadığını biliyoruz.

[Resim: astro2at34nesliaslibbbbkk0.th.gif][Resim: thpix.gif]

Bu haritanın sahibi olan hanımefendinin Güneşi Plutonla birleşiyor Ayı da Plutonla kare yapıyor.Bu açılar tutkulu bir kişiliğe, cinselliğe önem vermesine işaret edebilir.Bir de Venüs-Mars birleşiminde doğmuş olması onun aşkı sexle karıştırıyor olmasına,cinsel çekimleri aşk sanmasına neden olabilir.Bana kalırsa bu hanımefendi mutlu bir cinsel hayatı varsa eşinin şiddet göstermesini yok sayabilir.Bir de özellikle Ayın Plutonla yaptığı kare onun ilişkilerde acı çekmekten zevk alabileceğini,sırf bu yüzden yürütülmesi zor görünen bir ilişkiyi sürdürebileceğini gösteriyor.Bende de Venüs-Pluton karesi var ve aşkı biraz baharatlı severim.

Nin.Me.Sar.Ra
11-18-2008 06:41 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
İnsanın Dul Kalması Haritada Belli Olur Mu? - esraa1 - 09-10-2008, 02:19 AM
Cvp: ''Mars - Uranüs Karesi'' üzerine - Félicé - 11-17-2008, 01:24 AM
Cvp: ''Mars - Uranüs Karesi'' üzerine - Aquar - 11-17-2008, 01:39 PM
Cvp: ''Mars - Uranüs Karesi'' üzerine - Félicé - 11-17-2008, 05:34 PM
RE: insanın dul kalması haritada belli olurmu? - NinMeSarRa_ - 11-18-2008 06:41 AM

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir