Değerlendir:
  • 34 Oy - 2.74 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

NEPTÜN DEVİNİMİ & TRANSİTLERİ
Yazar Mesaj
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

RE: NEPTÜN DEVİNİMİ & TRANSİTLERİ
(10-18-2010 09:56 PM)Messa Yazılan:  Dokuzuncu evde

Dokuzuncu evde hareket eden transit Neptün ideallerinizi ve inançlarınızı güçlendirir. Zihinsel enerjinizde artış söz konusudur. Bu dönemde Neptün'ün enerjisi yaşamın gerçek anlamını öğrenmenize yardımcı olurken, yaşadığınız olaylar ve karşınıza çıkan kişiler hayallerinizi gerçekleştirmenize yardım edecektir. Bu dönemde yeni düşünce ve fikirlere olan yaklaşımınızın gerçekçi olmasına özen göstermelisiniz. Neptün doğum haritanızla olumsuz etkileşim içinde ise aslı olmayan hayaller peşinde sürüklenebilir, kendinizi özel bir kişi olarak görebilir, sahte dinsel öğretilerin savunucusu olabilirsiniz.

Neptün transiti önümüzdeki yıl balık burcuna geçecek sanırım benim 9. evimde etkiliyor. Neptünün doğum haritasıyla olumsuz etkileşimi derken natal Güneş, mars, venüs gibi kişisel gezenlerle oluşturduğu olumsuz açılar mı dikkate alınacak?

9. evdeki neptün transitiyle tüm inançlara karşı genel bir hoşgörü hali, inanç sisteminin erimesi, yeni ufuklara yelken açmak, yeni inançlar geliştirmek gibi etkiler sözkonusu olabiliyor. felsefi ve dinsel algıda açılmalar, genişlemeler meydana geliyor. neptün transiti 9. evde bana göre en pozitif konumlardan birisi. hayata ve değişik fikirlere karşı hoşgörünün arttıgı, evrensel bütünlüğün farkedildigi, astroloji, felsefe, yoga, dinler vb. konulara ilginin artabildigi bir transit.

kişisel gezegenlerle sert açıları olumsuz yönde olabiliyor. ben güneş-neptün kavuşumuyla hayatımda pek çok neptünyen insan ve olaya merhaba dedim. karşılaşmalarım sis perdesiyle örülü gibi. kişilerle ilgili bilinmeyenler, sırlar, neptünyen olaylar gırla gidiyor.

bu kavuşum transitinden fazla memnun oldugumu söyleyemeyeceğim. olayları ve insanları tam olarak avcumun içine alamıyorum. uzak ve bilinmezlikler içinde gibiler

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
10-18-2010 10:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

neptün balığa geçtiğinde 3. evime girecek ve ayımla kavuşacak.. hayallerim ve ben; olacağım..

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
10-18-2010 11:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

(10-18-2010 10:39 PM)Serena Yazılan:  9. evdeki neptün transitiyle tüm inançlara karşı genel bir hoşgörü hali, inanç sisteminin erimesi, yeni ufuklara yelken açmak, yeni inançlar geliştirmek gibi etkiler sözkonusu olabiliyor. felsefi ve dinsel algıda açılmalar, genişlemeler meydana geliyor. neptün transiti 9. evde bana göre en pozitif konumlardan birisi. hayata ve değişik fikirlere karşı hoşgörünün arttıgı, evrensel bütünlüğün farkedildigi, astroloji, felsefe, yoga, dinler vb. konulara ilginin artabildigi bir transit.

kişisel gezegenlerle sert açıları olumsuz yönde olabiliyor. ben güneş-neptün kavuşumuyla hayatımda pek çok neptünyen insan ve olaya merhaba dedim. karşılaşmalarım sis perdesiyle örülü gibi. kişilerle ilgili bilinmeyenler, sırlar, neptünyen olaylar gırla gidiyor.

bu kavuşum transitinden fazla memnun oldugumu söyleyemeyeceğim. olayları ve insanları tam olarak avcumun içine alamıyorum. uzak ve bilinmezlikler içinde gibiler

Transit Neptün güneşimle karşıt açı olacak. Çünkü güneş 3. evde 9. ev karşıt açısı oluyor. Aslında balık burcu 9. evimin ortalarında dolayısıyla neptün şu anda bu evde bulunuyor. Karşıt olması sanırım şu nisan mayıs ayında hayallerin birden sonlanmasını açıklıyor olabilir.
10-19-2010 05:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Nasil yani hayallerinin pesinden gidip adarsak... istedigini elde etmek mi ? :( neptün bulandirdi herseyi, hersey karmancorman... benim Benim hala 6. evimde... kovada 6. evimde kovada ay da var... dsc ye yakinlasti sonra retroda iste... Natal merkürümlede zit...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
10-21-2010 04:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(10-21-2010 04:05 AM)Mavisahram Yazılan:  Nasil yani hayallerinin pesinden gidip adarsak... istedigini elde etmek mi ? :( neptün bulandirdi herseyi, hersey karmancorman... benim Benim hala 6. evimde... kovada 6. evimde kovada ay da var... dsc ye yakinlasti sonra retroda iste... Natal merkürümlede zit...

gülücük
Natal merkürünle zıt değil. gülücük
Bir gezegenin senin merkürüne zıt açı yapması için balığın 12, derecesine gelmesi gerekiyor.
Ay kovanın ilk derecesinde , ona bir etkisi olmayacaktır.
10-21-2010 09:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(10-21-2010 04:05 AM)Mavisahram Yazılan:  Nasil yani hayallerinin pesinden gidip adarsak... istedigini elde etmek mi ? :( neptün bulandirdi herseyi, hersey karmancorman... benim Benim hala 6. evimde... kovada 6. evimde kovada ay da var... dsc ye yakinlasti sonra retroda iste... Natal merkürümlede zit...

Herkesin haritası farkılı.. Hayallerimin peşinden gidiyorum, elime çıkan fırsatları zorluyorum.. Hayal kırıklıkları yaşadım tabi ki.. Ama neptün sadece hayallerin yıkılması değil ki.. Aynı zamanda hayalleri de gerçekleştirebilme gibi bi özelliği var.. Mc- Ic aksında oluyor benim transitim.. Mc olmak istediğimiz yer.. Bunun için aile içinde, köklerle kopmalar yaşama ihtimali, vs..
6. ev hizmet etme kapasitemizi, fiziksel sağlığımızı, günlük rutinimizi, temizlik anlayışımızı gösterir.. Haritanı da göremiyorum ama, 12. evle bağlantısı varsa fiziksel-ruhsal açıdan sağlık sorunları yaşayabileceğinin göstergesi.. Kendini açık ve net bi şekilde ifade etmeye dikkat etmelisin.. Yoksa psikosomatik rahatsızlıklar baş gösterebilir.. Şöyle bi durum var, pozitif düşünmek lazım ama, 6-12. ev aksı, pekte elimizde olmayan durumların yaşandığı bir alan..Kontrolümüz dışında gelişiyordur sanki her şey.. Bu aksa talihsizler, bahtsızlar, her şeyde beni mi bulur aksı denebilir..Sanki irade yokmuşta, sadece kadere boyun eğmiş gibi oluruz.. Bilmiyorum sen neler yaşıyorsun?
10-21-2010 12:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

(10-21-2010 12:55 PM)Félicé Yazılan:  

Herkesin haritası farkılı.. Hayallerimin peşinden gidiyorum, elime çıkan fırsatları zorluyorum.. Hayal kırıklıkları yaşadım tabi ki.. Ama neptün sadece hayallerin yıkılması değil ki.. Aynı zamanda hayalleri de gerçekleştirebilme gibi bi özelliği var.. Mc- Ic aksında oluyor benim transitim.. Mc olmak istediğimiz yer.. Bunun için aile içinde, köklerle kopmalar yaşama ihtimali, vs..
6. ev hizmet etme kapasitemizi, fiziksel sağlığımızı, günlük rutinimizi, temizlik anlayışımızı gösterir.. Haritanı da göremiyorum ama, 12. evle bağlantısı varsa fiziksel-ruhsal açıdan sağlık sorunları yaşayabileceğinin göstergesi.. Kendini açık ve net bi şekilde ifade etmeye dikkat etmelisin.. Yoksa psikosomatik rahatsızlıklar baş gösterebilir.. Şöyle bi durum var, pozitif düşünmek lazım ama, 6-12. ev aksı, pekte elimizde olmayan durumların yaşandığı bir alan..Kontrolümüz dışında gelişiyordur sanki her şey.. Bu aksa talihsizler, bahtsızlar, her şeyde beni mi bulur aksı denebilir..Sanki irade yokmuşta, sadece kadere boyun eğmiş gibi oluruz.. Bilmiyorum sen neler yaşıyorsun?

Yorumun icin tsk ederim Felice... Evet kesin vardir baglantisi suan ekledim haritami yeniden... Kadere boyun egmek evet zaten kaderimizdekini yasiyoruz ama bazen elimizin agzimizin tutuldugu yer oluyor... anlatilmayan bir sey... psikosomatik derken bu ne anlamda acaba ögrenebilir miyim? Inan zaten suan psikopata baglamis durumdayim cok zor ya...
Haritama bakabilirsen cok sevinecegim... simdien tsk ederim

10-21-2010 06:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(10-21-2010 06:08 PM)Mavisahram Yazılan:  

Yorumun icin tsk ederim Felice... Evet kesin vardir baglantisi suan ekledim haritami yeniden... Kadere boyun egmek evet zaten kaderimizdekini yasiyoruz ama bazen elimizin agzimizin tutuldugu yer oluyor... anlatilmayan bir sey... psikosomatik derken bu ne anlamda acaba ögrenebilir miyim? Inan zaten suan psikopata baglamis durumdayim cok zor ya...

Psikosomatik, psikolojik rahatsızlıklarımıza artık fiziksel bedenimizin dayanamayıp sinyal vermesi.. Bastırılmış duygular, değmediğimiz hisler, bizİ üzen durumların vücutta kimyevi tepkimesi.. Bünyede neresi hassassa oralarda fiziksel rahatsızlık oluşması.. Mesela oğlak etkisi taşıyan biri, oğlak burcuna uygun tavırlar geliştirmezse cilt ve kemik rahatsızlıkları yaşayabilir..
Şu an seinin ay'ını neptünün etkilemesi imkansız.. Çünkü neptün kovanın son derecelerinde.. Senin natalinde ise 1 derece kova..
Ayrıca natal merkürn başak, yani neptünle bi bağlantısı yok.. İlk iletinden böyle anlaşılıyor..
Neptün marsına dokunuyor.. Bu da seni enerjisiz, kendini kanalize edemeyen, pasifize bi hale dönüştürmüş olabilir..
10-21-2010 06:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

(10-21-2010 06:26 PM)Félicé Yazılan:  
(10-21-2010 06:08 PM)Mavisahram Yazılan:  

Psikosomatik, psikolojik rahatsızlıklarımıza artık fiziksel bedenimizin dayanamayıp sinyal vermesi.. Bastırılmış duygular, değmediğimiz hisler, bizİ üzen durumların vücutta kimyevi tepkimesi.. Bünyede neresi hassassa oralarda fiziksel rahatsızlık oluşması.. Mesela oğlak etkisi taşıyan biri, oğlak burcuna uygun tavırlar geliştirmezse cilt ve kemik rahatsızlıkları yaşayabilir..
Şu an seinin ay'ını neptünün etkilemesi imkansız.. Çünkü neptün kovanın son derecelerinde.. Senin natalinde ise 1 derece kova..
Ayrıca natal merkürn başak, yani neptünle bi bağlantısı yok.. İlk iletinden böyle anlaşılıyor..
Neptün marsına dokunuyor.. Bu da seni enerjisiz, kendini kanalize edemeyen, pasifize bi hale dönüştürmüş olabilir..

Ben bunu oldum ozaman... zaten istemedigim seyleri zorla yaptirirlarsa böyle oluyorum... ki kendimde istemeye istemye yaptigim bazi seyler vardi... Örnegin suan beynim zaten basim dönüyor kaldiramiyorum... midemde de agrilar ve krampflar basladi, cok sanciyor... :( Allahim bana yardim etsin yarabbim...cümlemizede... :'(
Peki bu psikosomatigin caresi var midir? Yani tedbirini alinca gecer heralde öyle degil mi

10-21-2010 08:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Bu neptün ne zaman baliga gececek arkadaslar... artik olaylari ayiklamak istiyorum, ayirt etme zamanim gelmedi mi gülücük Dsc min üzerine bir girdi pir girdi gülücük
Allah'im dogrudan ayirmasin.... Amin... Zaten bu aralar evlilik ile konularda cözümleme yapamiyorum...neptün aldatmacisi iste beklemezsem... ne demisler sabrin sonu selamettir.. bu sabirsizligimdan :( cok mahcubum... Oysa o kadar ögreniriz sabrin sonu selamettir diye... ama ögrenmede hepsi teori de ise yasayarak aklima basima geliyor... her ne kadar cok ders alan bir insan oldugumu düsünmüssem de simdiye kadar... Yasanirken öyle olmuyor... Ne kadar zayifiz bir kul olarak...

10-26-2010 05:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Transit Neptün' ün Doğum Haritasındaki Planetlerle Etkileşimi Yakamoz 6 31,576 10-16-2017 08:26 PM
Son Mesaj: Alejandro
  Transit Neptün Doğ.Haritasında Ay'a Açı Yaparsa astrosohbet 5 10,303 09-06-2017 12:23 PM
Son Mesaj: Lajâ
  Transit Neptün Doğ.Haritasında Merküre Açı Yaparsa astrosohbet 3 6,994 02-10-2013 08:26 AM
Son Mesaj: albunea
  Neptün Gerilemesi El Auria 21 31,694 08-16-2012 10:37 AM
Son Mesaj: eylülmavi
  Transit Neptün Açıları ginka 91 145,731 06-13-2012 01:39 PM
Son Mesaj: astrosohbet

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir