Değerlendir:
  • 17 Oy - 2.94 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Çok Evlilik Belirtileri
Yazar Mesaj
vivienleigh
Kayıtsız

Çok Evlilik Belirtileri
Bir doğum haritasında 7. ev girişini (evlilik evi) çift vücutlu dediğimiz değişken burçlardan biri kesiyorsa; bu özellikle Yay veya Balık ise, böyle bir ihtimal vardır (böyle olması için yükselende İkizler veya Başak olması gerekir). Bilhassa Balık burcu, bu çift kulplu burçların en verimlisidir. Dolayısı ile kısmetin birden fazla olacağına işaret edebilir.

Fakat tek başına böyle bir durum bize birden fazla evliliği göstermeye yetmez. Eğer 7. ev yöneticisi de çift vücutlu burçlardan birinde ise bu ihtimal artar.

Klasik astrolojide, kadın haritasında evlilik göstergeleri ile erkek haritasında evlilik göstergeleri farklıdır. Burada madde madde saymak uzun süreceğinden; kısaca kadın haritasında Güneş, erkek haritasında Ay diyebiliriz. Mars erkek haritasında, Venüs ise kadın haritasında yardımcı göstergelerdir. Eğer bu göstergeler de çift vücutlu burçlara düşmüşlerse, o zaman bu ihtimali çok daha güçlendirirler.

Arap Noktaları da evlilik göstergeleri bağlamında önem taşır. Erkeğin ve kadının haritalarında evlilik Noktası başka formüllerle hesaplanırlar. Bu Nokta ve yöneticisinin de hangi nitelikte burçlara düştüğüne (öncü, sabit, değişken) ve aldıkları açılara bakılmalıdır.

Yukarıda da bahsettiğim gibi, pek çok farklı dinamik vardır ve her birine bakılmadan yargıda bulunulması yanlış olur. Klasik astroloji yöntemleriyle, sistematiği iyi takip ederseniz, oldukça isabetli sonuçlarla karşılaşırsınız.öner döşer
04-11-2007 09:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: çok evlilik belirtileri
Uranüsün 7. evdeki bir gezegene ,kadınlarda Güneş'e erkeklerde Ay'a olumsuz açı yapması da boşanma ihtimalini güçlendirdiği için birden çok evliliğe neden olabilir.Kadınlarda Güneş ,erkeklerde Ayın çift karakterli burçlara düşmesi de çift kısmetlilik olarak değerlendirilebilir.Duygularımızı yöneten gezegenlerin yani Ay ve Venüsün Uranüsle yapacağı birleşme açısı ya da olumsuz açılar da istikrarsız bir duygusal hayat vereceğinden bu kişilerin geç evlenmesi tavsiye edilebilir.

Birden çok evlilik birazda tercih meselesi.7. evinde sert gezegenler olan ya da sert gezegenlerle açı yapan bir gezegen bulunan bir kişi de birden çok evlilik yapabilir.7. evinde birden çok gezegen olan bir kişi de.

Nin.Me.Sar.Ra
05-12-2008 11:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alya Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 2

Mesela benim Güneş ikizlerin ilk 15 derecesinde yükselen ikizler 7.evi yay kesiyor ama jüpiterin açıları güzel. Uranüs'ümün açıları güzel. Maalesef boşandım. Ama 2. bir kez evliliği kesinlikle düşünmüyorum. Sadık ve uysal bir insanım ama insanların bana baskı yapmasından asla hoşlanmıyorum.

Yapılan hiçbir iyilik cezasız kalmaz! Bekle gör ki yaptığın iyiliklerin cezasını çektirsinler!
05-13-2008 01:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

[attachment=398]ben işinizin haritasına baktım,7.inci ev yöneticisinin pek olumlu açıları yok ama bu iki kez evlencek anlamına gelmez,bunun için uzun bi çalışma yapılması gerekmektedir,aynı zamanda eşinizle aranızdaki uyumada bakılmalıdır,eşiniz kalabalık bir aileden geliyor sanırım,aile hayatınada çok düşgün,ailesiyle beraber olmaktan mutlu olan birisi gibi gözüküyor,7.inci ev yöneticisi yani neptün 4.üncü evde ve satürnden 90.lık açı alıyor,buda evliğinde sorunlar ve aile üzerinden gelen bir baskı hissetmesine yol açmış olabilir,kendisini istediği gibi ifade edemiyor,sert bir ifade tarzına sahip birisi olablir diye düşünüyorum.... Haritasını ekledim ilgilenmek isteyen olursa haritayı inceleyebilir.sevgiler.

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
05-13-2008 08:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Sevgili crainberries eşinin haritasında 7. evi boş bu durumda evlilikle ilgili yorum yapabilmek için Ayının yaptığı açılara bakmak gerekli bildiğim kadarıyla.Ayın bütün açıları olumsuz.Hatta bu haritada gösterilmeyen bir olumsuz açısı daha var Ayın Satürnle yaptığı zıt açı (Ay ve Güneş'in yaptığı temel açılarda açı payını 11 dereceye kadar yükseltebiliriz).Eşinin kadınlarla ilişkileri genelde sorunlu olacaktır.Hayatına kavgacı(Ay-Mars kare) ,baskıcı,otoriter (Ay-Satürn kare) ,Onu bunaltacak kadar tutkulu ,üstüne düşen ve onu kontrol etmek isteyen (Ay-Pluton 135 derece) kadınlar girecektir .Veyahut yaşayacağı ilişkilerde eşleşim haritalarında o kişilerle yıldızları uyumsuz olacağından olumsuzluklar yaşayacaktır.

Venüsün Uranüsle birleşmesi de biraz çapkınlık verebilir.Ayınında Balıkta olması duygularının değişkenliğine işaret ediyor.

Nin.Me.Sar.Ra
05-15-2008 08:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

crainberries bende bir kaç şey söylemek istiyorum.eşin sanırım gayet disiplinli bir kişi.birazda karamsar.ve yapmak istediklerini sabırla neticelendirmek için bekliyor olabilir.eminim mantıklı düşünceleri var.ama bunu uygulamada,harekete geçirmekte geç kalıyor.7. ev yöneticisinin 4. evde bulunması.ikili ilişkilerinde bile ailesinin etkisinden kurtalamadığını gösteriyor.ailesi konusunda oldukça hassas.ve onların sözlerinden hayli etkileniyor.yalnız kalma,terkedilme korkusu var sanırım.belkide bunu yaşamıştır bilemiyorum..şimdilik bu kadar..

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
05-16-2008 03:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:Uranüsün 7. evdeki bir gezegene ,kadınlarda Güneş'e erkeklerde Ay'a olumsuz açı yapması da boşanma ihtimalini güçlendirdiği için birden çok evliliğe neden olabilir.Kadınlarda Güneş ,erkeklerde Ayın çift karakterli burçlara düşmesi de çift kısmetlilik olarak değerlendirilebilir.Duygularımızı yöneten gezegenlerin yani Ay ve Venüsün Uranüsle yapacağı birleşme açısı ya da olumsuz açılar da istikrarsız bir duygusal hayat vereceğinden bu kişilerin geç evlenmesi tavsiye edilebilir.

Birden çok evlilik birazda tercih meselesi.7. evinde sert gezegenler olan ya da sert gezegenlerle açı yapan bir gezegen bulunan bir kişi de birden çok evlilik yapabilir.7. evinde birden çok gezegen olan bir kişi de.

uranüs bende güneş e 120 derece eşimde 90 derece açı yapıyor.
ay a 180 derece eşimde 90 derece açı yapıyor.
benim güneş im kova (3.ev) eşimin güneşi yengeç(11.ev).
benim ay ım koç (5.ev) eşimin ay ıyengeç (11.ev)
uranüs bende venüs e açısı yok eşimde 120 derece açı yapıyor.
benim 7.ev im ikizler burcunda (mars,jüpiter,neptün e 180 derece plütoya 120 derece açı yapıyor.) ama hiç bir gezegen yok.
eşimin 7. evi kova burcunda (150 derece güneş e,180 derece merkür e,120 derece venüs,satürün ve uranüs e açı yapıyor)ama hiç bir gezegen yok.
benim venüs üm yay 1.evde eşimin venüsü ikizler 11.ev de
benim mars ım yay 1. evde eşimin mars aslan 12 evde
şimdi bu konumlar hakkında yorum yacak birilerini arıyorum varmı kendine güvenen..)
05-26-2008 09:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Cvp: çok evlilik belirtileri
asilukala Yazılan:arkadaslar öncelikle merhabalar.
ayrılik hakkında merakınız cok sanırım.işte size haritam ve yaşamım.
yükselen başak.
7 ev balık..ay ve marsım da burada ve güneşime kare yapmaktalar.
güneşim 4.evde bu arada

1.eşimden ayrıldım 2.eşimi aldım muhtemelen 2009 subatında onuda bosıcam

solarım boyle soyluyor ve bence dogru soyluyor aramız acılmaya basladı cunkı.

merhabalar , sizde aramıza hoşgeldiniz.
solara göre yorum yaptığınıza göre oldukça bilgili olmalısınız.
güzel paylaşımlar dilerim ;)

07-08-2008 04:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

simya Yazılan:Benim de 7. evimi inceleyebilir misiniz? Hepsi birbiriyle kavuşmuş.. Bi ben kavuşamadım.
Burada çıkartılan haritada bir sorun olduğunu düşündüğüm içi bunu veriyorum.
http://www.astrozoom.com/sonuc.php?ISIM=...&x=67&y=14

selam simya ; 7.evi irdeleyelim konusunda seninle de ilgili yorumlar yapmaya çalışalım.
benim eklediğim astro.com haritasında ki gördüğün sorun , farklı ev sistemi kullanmamdan kaynaklanıyor.
ben equal ev sistemini kullandığım için bazı gezegenlerin ev konumları değişik görünebilir bilgin olsun ok.

07-09-2008 02:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
luthi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

arap noktalarına göre bir kadının evliliği : 1) ASC+ SATURN - VENUS yada 2) ASC+ MARS-MOON
Berkeğin evliliği ASC+VENUS-SATURN yada ASC+VENUS-GÜNEŞ

bunlardanda fikir alabilirsiniz eğer çift burca denk geliorsa yüksek ihtimal 1den fazla evlilik var demektir =)
01-07-2009 06:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir